Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 330  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 6 paź 2021, o 16:20
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Jasiek, ten wywiad nie daje podstaw aby RAZa nazywać "wiernym pieskiem pisu", chyba, że ktoś dorabia ideologię do wyrwanych z kontekstu cytatów lub nie zauważa różnicy pomiędzy myśleniem - w historycznym ujęciu - narodowo demokratycznym a sanacyjnym, albo posiada ogranivzenie wynikające z zaprogramowanych emocji, albo jeszcze z czego innego, albo ze wszystkiego razem....
A jeśli rzekomo czytałeś książki RAZa to tym bardziej brak mi słów, na komentowanie Twoich opinii na jego temat. Może ppwinieneś przeczytać je jeszcze raz, a może pomylił Ci się autor...?
A może jesteś zwolennikiem relatywizmu poznawczego i masz własną definicję "psiej wierności"....

Po prostu cała ta sytuacja pokazuje, jak bezpodstawnie przyklejona komuś łatka zaczyna żyć własnym życiem w opinii publicznej i jak kłamstwo powtarzane wiele razy przez manipulantów a później przez pożytecznych idiotów staje się dla niedoinformowanych prawdą apriori.

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 6 paź 2021, o 19:30
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Swoją drogą Ziemkiewicz postępuje wybitnie nielogicznie i dwulicowo. Dlaczego posłał córkę na studia do tego lewackiego, bezbożnego UK, zamiast kształcić ją tu w Polsce, na katolickiej uczelni? :maryska:

Nie posłał córki nigdzie bo córka sama sobie uczelnię wybrała. Tylko odwiózł ją. Córka na tyle zdolna, że sobie miejsce na uczelni wywalczyła świetnymi wynikami w nauce. Z tego co wiem to kierunek ścisły, a nie żadne.... lologie.
Zresztą za wysoki poziom dla starej panny, chyba absolwentki filii UMCS w Rzeszowie.

Jasiek napisał(a):
A tu troche wiecej o pogladach - jakze podobne do elektoratu PiS-u - konserwatywne, ksenofobiczne, spiskowe.. Strach przed migrantami

To pogrubione to już tylko wyłącznie twoje przyprawianie komuś gęby. "Tłumacz się przed wszystkimi że nie jesteś pedofilem".

Jasiek napisał(a):
...

Jakakolwiek zbieżność interesów jest dla Jaśka "bycie czyimś pieskiem". Bardzo głupi wywód.


Ostatnio edytowano 6 paź 2021, o 19:44 przez kamyk, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 6 paź 2021, o 20:00
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Ta stara panna

to wszystko wyjasnia, stad tyle żółci
jak to mowia " brak bolca przyczyna pierdol :cenzura: ca " :sex: :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 6 paź 2021, o 21:30
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Cytuj:
A jeśli rzekomo czytałeś książki RAZa to tym bardziej brak mi słów, na komentowanie Twoich opinii na jego temat. Może ppwinieneś przeczytać je jeszcze raz, a może pomylił Ci się autor...?
A może jesteś zwolennikiem relatywizmu poznawczego i masz własną definicję "psiej wierności"....


Bardzo niechetnie wczytuje sie w publikacje ekstremistow - bo dla mnie takim wlasnie Ziemkiewicz jest. Zreszta takich ekstremistow w Polsce nie brakuje i PiS na ich tle wcale nie wydaje sie az tak ekstremistyczny.

Cytuj:
Po prostu cała ta sytuacja pokazuje, jak bezpodstawnie przyklejona komuś łatka zaczyna żyć własnym życiem w opinii publicznej i jak kłamstwo powtarzane wiele razy przez manipulantów a później przez pożytecznych idiotów staje się dla niedoinformowanych prawdą apriori.


No coz, masz co do tego inna opinie niz ja. I pewnie masz racje, ze nie przeczytalem kazdej jego publikacji i pewnie, gdybym sie wczytal, znalazlbym rzeczy, ktore z PiS-em sie nie zgadzaja i w zwiazku z tym nie czynia z niego "wiernego" PiS-owca. Dla mnie wklejony wywiad tylko potwierdzil te moja opinie i stoje nadal przy moim zdaniu, a tym razem nikt tego nie powtarza, tylko mowi o tym sam Ziemkiewicz. Postrzegam go tak jak postrzegam i jakbys tego nie nazwal - postrzegam go bardzo negatywnie, choc z mojego punktu widzenia to nie wpuszczenie go do UK bylo co najmniej dziwne i tez chyba przesadzone. Szacunek za roznice pogladow Weslake i inteligentna dyskusje.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 7 paź 2021, o 13:46
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Nie posłał córki nigdzie bo córka sama sobie uczelnię wybrała
Prawdziwy ojciec, Polak, patriota, katolik nie dopuściłby żeby gówniara jakieś lewackie szkółki sobie wybierała. Ona ma obowiązek tu w Polsce, na katolickiej uczelni swoje cnoty niewieście rozwijać, a prawdziwy ojciec, Polak, patriota, katolik ma tego upilnować! :mrgreen:
Jasiek napisał(a):
choc z mojego punktu widzenia to nie wpuszczenie go do UK bylo co najmniej dziwne i tez chyba przesadzone
Home Office zawsze było przesadzone, niestety tak to wygląda. Szkoda że "patrioci" już zapomnieli jak to bywało w Dover przed 1 maja 2004, a tym bardziej nie chcą pamiętać dzięki czemu uległo to zmianie. Chichotem losu w tej sytuacji jest fakt, że to sam Ziemkiewicz pisał iż każdy kraj ma prawo decydować kogo do siebie wpuści, a kogo nie :wysmiewacz:

Na marginesie, poniżej kilka popisów tej kreatury:
https://www.wprost.pl/prime-time/103486 ... ntuje.html

https://ziemkiewicz.info/2021/04/19/kaw ... smolensku/

https://www.donald.pl/artykuly/tPjAzmqZ ... -mlodej-ki

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 7 paź 2021, o 18:17
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Na marginesie, poniżej kilka popisów tej kreatury:
https://www.wprost.pl/prime-time/103486 ... ntuje.html

https://ziemkiewicz.info/2021/04/19/kaw ... smolensku/

https://www.donald.pl/artykuly/tPjAzmqZ ... -mlodej-ki


bardzo trafne artykuly , takiego szczura to nawet ciezko nazwac sku :cenzura: nem

nawet koledzy aktorzy mieli o nim takie zdanie
https://twitter.com/oltom154/status/125 ... 28?lang=pl

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 7 paź 2021, o 22:36
 Re: Rozmowy o emigracji
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Obrazek

Piękny dzień dla Polski i Polskiej Konstytucji prawda Karolciu?

https://twitter.com/D_Tarczynski/status ... 95012?s=20 Pełna zgoda z panią Gasiuk- Pichowicz! Polać jej!

Ale tak na poważnie to nie wiele zmienia. Bo dziś TK tylko potwierdził to co orzecnictwo TK pod przewodnictwem Safjana, Rzeplińskiego etc. itd już dawno orzekły. Wszyscy doskonale o tym wiedzą.

Oczekuje w końcu konkretów.

A konkret jest jasny. Każdy Sędzia, który będzie odwoływał się do orzeczeń TSUE pomijając wyroki TK i Polską Konstytucję, odmawiał orzecznictwa z sędziami wybranymi przez nową KRS, uchylał na tej podstawie ich orzeczenia powinien być natychmiastowo zawieszany i usuwany z zawodu.

Dosyć tego warcholstwa. Nie chcecie się podporządkować Polskiemu narodowi to wypierdalać. Jedźcie sobie do Niemiec.

Pieprzeni szlachcice co nic im nie można zrobić. Dyscyplinować nie, przenosić z wydziałów nie. Sami sobie będą decydować do których przepisów prawa się będą stosować do których nie. Sami sobie będą intepretować i orzekać wbrew przepisom prawa. I wybierać sobie wydziały w których chcą orzekać. Bogowie oooo.

PS.Karolciu mam taką sprawę. Złożyłem wniosek o przywrócenie terminu z racji choroby. Zgodnie z art 169 kpc złożyłem go w przeciągu 7 dni od dnia ustania przyczyny tj. do kiedy miałem zwolnienie lekarskie. Tymczasem komuszki prawomocnie (ah te zażalenia poziome) orzekły że się spóźniłem ze swoim wnioskiem. Podjęłabyś się napisania do SN wniosku o stwierdzenie niegodności z prawem prawomocnego orzeczenia? Bo sam niestety nie mogę tego zrobić(przymus radcowsko-adwokacki). Walnę skargi dyscyplinarne. O wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Złożę skargę do TSUE, że moje prawa obywatela Unii! do rzetelnego procesu i niedyspozycji z powodu choroby zostały naruszone. Niech się dowiedzą jak to Ci Polscy sędziowie ooooo wielcy sędziowie Unijni szanują prawa procesowe strony, której nie lubią :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 8 paź 2021, o 00:12
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Prawdziwy ojciec, Polak, patriota, katolik nie dopuściłby żeby gówniara jakieś lewackie szkółki sobie wybierała. Ona ma obowiązek tu w Polsce, na katolickiej uczelni swoje cnoty niewieście rozwijać, a prawdziwy ojciec, Polak, patriota, katolik ma tego upilnować!

Ściśle kierunki DZIĘKI BOGU nie są ogarnięte ideologicznym szałom.
Znałem tego typu osoby co w Irlandii tak właśnie mówiły. Urodziło się dziecko i nagle szybki chrzest dziecka, bo przecież trzeba posłać dzieciaka do porządnej katolickiej szkoły żeby nie daj Boże potem skończyło na U M CS.


           
Post 9 paź 2021, o 02:37
 Re: Rozmowy o emigracji
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Piękny dzień dla Polski i Polskiej Konstytucji
Interesujące. Dotychczas to była komunistyczna konstytucja pisana przez Kwaśniewskiego i Michnika (o ile pamiętam to wypowiadałeś się w podobnym tonie), nagle bum - i mamy świętą księgę, której moc potwierdzają miernota sędziowska z nominacją od Rady Państwa PRL (prywatnie żona kapusia bezpieki) oraz komunistyczny prokurator stanu wojennego. Curwa kyrk normalnie :wysmiewacz:

Jak to się potoczy dalej? Teraz Komisja Europejska dużo bardziej na serio zagrozi, że nie dostaniemy pieniędzy i za tydzień albo miesiąc wytrawna kucharka prezesa zbierze swoich sędziów i albo wydadzą po cichu inne orzeczenie, albo napiszą takie uzasadnienie swojej decyzji, że wyjdzie z tego iż przecież zrobili wszystko czego Komisja Europejska sobie życzyła. Wszak dla baby TW Wolfganga orzeknięcie żeśmy wszyscy jej orzeczenie po prostu źle zrozumieli, jest mniej więcej problemem tej wagi co zawrócenie się do kuchni bo prezes zdecydował, że jednak zamiast lodów to na deser chce kompot :D
Kamil napisał(a):
(ah te zażalenia poziome)
Wpadaj na Hetmańską 9, będzie okazja podyskutować w tej kwestii :)

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 11 paź 2021, o 04:08
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8377

Zobacz profil 
Cytuj:
Jak to się potoczy dalej? Teraz Komisja Europejska dużo bardziej na serio zagrozi, że nie dostaniemy pieniędzy i za tydzień albo miesiąc wytrawna kucharka prezesa zbierze swoich sędziów i albo wydadzą po cichu inne orzeczenie, albo napiszą takie uzasadnienie swojej decyzji, że wyjdzie z tego iż przecież zrobili wszystko czego Komisja Europejska sobie życzyła.


Gdyby Unia Europejska nie byla banda gadajacych glow, ale konkretna organizacja, ktora potrafi cos zadzialac, to daliby Polsce np. do 1 listopada do zmienienia tego, co zmienic powinna i od 1 listopada wstrzymac dotacje dla kraju do momentu az to rozwiaza.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 16 paź 2021, o 12:14
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Wpadaj na Hetmańską 9, będzie okazja podyskutować w tej kwestii


Masz kancelarie w siedzibie PiSu? :lol:

Cytuj:
Według zapowiedzi prezesa Kaczyńskiego, przestaną istnieć sądy rejonowe. Ich zadania przejmą dzisiejsze sądy okręgowe. Wszystkie sądy będą miały status sądów okręgowych. To nie tylko poprawi sytuację sędziów, ale przede wszystkim poprawi sytuację tych, którzy przed sądami w różnych rolach stają - mówił prezes PiS.

By pozostawić dwuinstancyjność, powstaną nowe sądy - regionalne, w których kompetencjach będzie także rozpatrywanie skarg kasacyjnych. Dziś zajmuje się tym Sąd Najwyższy. Ten - po ewentualnych zmianach - miałby zostać okrojony. Będzie to sąd niewielki, taki, którego zadaniem będzie generalnie rzecz biorąc porządkowanie orzecznictwa - tłumaczył prezes partii rządzącej.


https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bat ... rp_state=1

Cytuj:
Artykuł 180

1.Sędziowie są nieusuwalni.
2.Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.
3.Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.
4.Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.
5.W razie zmiany ustroju sądów lub zmiany granic okręgów sądowych wolno sędziego przenosić do innego sądu lub w stan spoczynku z pozostawieniem mu pełnego uposażenia.

https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/8.htm

:faja:

Już niedługo kolejny odcinek kwiku końca demokracji i rzekomo łamania praw tej biednej pokrzywdzonej kasty sędziowskiej....

Ufam iż nie zabraknie jaj i pewne mordy otrzymają ładny papierek o przejściu w stan spoczynku. Niech sobie zachowają kasę, ale dla dobra kraju to żadna cena :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 16 paź 2021, o 16:33
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Masz kancelarie w siedzibie PiSu? :lol:
Nie, ale tam będziesz mógł sobie podyskutować o tych zażaleniach poziomych i innych "nowinkach" w ramach nowelizacji kc i kpc.
Kamil napisał(a):
By pozostawić dwuinstancyjność, powstaną nowe sądy - regionalne
Sprytny pomysł na przejęcie sądów. W sądach regionalnych znajdą się wyłącznie powołani sędziowie-PiSowcy, co sprawi że władza już nie przegra żadnej sprawy, ani jej ludzie.
Będzie jechał pijany PiSowiec, staranuje cię na twoim zielonym świetle. W I instancji oczywiście wszystko na twoją korzyść bo sprawa ewidentna, no ale w apelacji w sądzie regionalnym się okaże że jesteś daltonistą, mało nie zabiłeś niewinnego prawego obywatela i w dodatku oblałeś go wódką chcąc wrobić go w przestępstwo. I idziesz w pasiaki na 5 lat. Powodzonka Kamilku!

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 17 paź 2021, o 00:46
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Jak zwykle oskarżanie Pis oto co samemu się robiło i oto co już się dzieje.

Mierzenie innych swoją miarą.

https://tvn24.pl/polska/sawicka-uniewin ... 24-3430387

Także sorry takimi gadkami osiągnięcie tyle co przez ostatnich 6 lat. Ludzie są tak wkurwieni na sitwę czy ogólnie wymiar "sprawiedliwości", że się zgodzą na wszystko. Do tego doprowadziliście 30 latami urządzania sobie kpin z Sprawiedliwości.

W Sądzie można przegrać jak w Sporcie czy każdej innej dziedzinie życia. Ale weźmy sport jako porównanie. Jako kibic oglądając mecz czujesz czy przegrałeś dlatego bo byłeś słabszy czy dlatego że sędzia zrobił wała. Wam się wydaje, że zwykły szary człowiek jest głupi i nie wie czy go przekręciliście czy wydaliście sprawiedliwy wyrok.

Pisze wam, bo dla mnie jesteście jedną bandą. Dla przykładowego adwokata ważniejsze jest dobra relacja z Sędzia niż klient.

Także tak. Wolę nawet, żeby Kaczyński osobiście sterował wymiarem sprawiedliwości. Jak będzie robił wały to się wybierze kogo innego w wyborach, czy po prostu pogoni go taczkami. Komucha w todze zwanego dla niepoznanki Sędzią nawet jak zrobi oczywistego wała nic mu :cenzura: nie zrobisz. Kolega po fachu obroni i oooo niezawisły jest może wydać taki wyrok jak uważa. To że urządza sobie kpinę z przepisu to cóż. Niezawisły jest może to sobie intepretować jak chce.... :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 17 paź 2021, o 15:54
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Ludzie są tak wkurwieni na sitwę czy ogólnie wymiar "sprawiedliwości", że się zgodzą na wszystko. Do tego doprowadziliście 30 latami urządzania sobie kpin z Sprawiedliwości.

W Sądzie można przegrać jak w Sporcie czy każdej innej dziedzinie życia. Ale weźmy sport jako porównanie. Jako kibic oglądając mecz czujesz czy przegrałeś dlatego bo byłeś słabszy czy dlatego że sędzia zrobił wała. Wam się wydaje, że zwykły szary człowiek jest głupi i nie wie czy go przekręciliście czy wydaliście sprawiedliwy wyrok.
Tak oczywiście, 90% siedzi za niewinność :)
W cywilnych mamy nieco inną specyfikę. Tutaj każda strona chce wygrać, więc siłą rzeczy jakie by to rozstrzygnięcie nie było, ktoś z wyroku i tak będzie niezadowolony. Tyle że jeden swoje niezadowolenie wyrazi słowami - trudno, nie udało się wygrać ponieważ nie miałem wielu argumentów i liczyłem się z porażką, zaś inny pieniacz będzie darł mordę i obwiniał wszystkich dokoła o zmowę, nagonkę i nie wiadomo co jeszcze, ale nie przyjmie do wiadomości że zwyczajnie nie miał racji. Później takie Kamilki, nasłuchawszy się tego i owego, mają pożywkę i "argumenty" w swoich sprawach, a sami nie widzą wad u siebie...
Kamil napisał(a):
Komucha w todze zwanego dla niepoznanki Sędzią nawet jak zrobi oczywistego wała nic mu :cenzura: nie zrobisz.
Dlaczego tak ostro atakujesz Przyłębską, Piotrowicza czy Pawłowicz? :wysmiewacz:
Kamil napisał(a):
niezawisły jest może wydać taki wyrok jak uważa. To że urządza sobie kpinę z przepisu to cóż. Niezawisły jest może to sobie intepretować jak chce.... :lol:
Jak dobrze pamiętasz, już ci pisałam w tej kwestii. Było mi dane widzieć orzeczenia mówiąc wprost niesprawiedliwe i idiotyczne. Zasięgnąwszy języka tu i ówdzie, co się okazywało Kamilku drogi? Ano okazywało się, że ci sędziowie kretyni to prywatnie sympatycy PiS. Ot, taki "zupełny" przypadek... Ale co ty tam rozumiesz...

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 17 paź 2021, o 20:52
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... n_o08D69Vw
:D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 paź 2021, o 14:31
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
FIS napisał(a):
https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-emil-pogromca-mandatow/emil/video,vId,3148754?fbclid=IwAR33Fk9-K27-qkkIqn-6cDkSBVT8G0x8aJ_BGbPtSYGovHP8Rn_o08D69Vw
Bardzo dobrze, że przywołałeś ten przykład :wink:
Nie wiem czy się zapoznałeś dokładnie z materiałem, więc przypomnę. Zdarzenie miało miejsce w maju 2015. Po roku(!) zaczynają się cyrki. Czyli po... objęciu rządów przez PiS. Dlaczego nie wcześniej, tylko dopiero na wiosnę 2016, kiedy (w listopadzie 2015) resortem sprawiedliwości zaczął rządzić Ziobro? Czyżby taki dziwny "zbieg okoliczności"? :D
Idziemy dalej. Biegły nie wiadomo na jakiej podstawie ustala, że poszkodowany przekroczył prędkość, stąd jest (zawsze w takim przypadku jest - mniej bądź bardziej wątpliwa) podstawa do uznania że być może mógł się przyczynić do zdarzenia. I zostaje uznany współwinnym. Jak się to dalej potoczyło i czy ta żenująca opinia biegłego została podważona i obalona, tego nie wiem, trzeba by poszukać jaki był dalszy ciąg.

Czas na puentę. Raz jeszcze podkreślę, iż bardzo dobrze się stało że przywołałeś ten przykład. On idealnie obrazuje co będzie się działo, kiedy PiS przejmie sądownictwo i będzie tym sterował, ewentualnie - jak mówił Kaczyński - powstaną sądy regionalne jako II instancja (obsadzone przez PiS). Jeszcze nic nie rozumiecie? To już wyjaśniam.
Będziesz jechał prawidłowo, ale ktoś zignoruje znak STOP. Puk bum, zderzenie. Pech dla ciebie - pijany kierujący, człowiek związany z PiS. W I instancji oczywiście wyrok będzie ewidentny, tamten winny. Już zadowolony? Hola hola, jest apelacja od wyroku... Ale w II instancji... No cóż, zrobią z ciebie pijaka, który wjechał na czerwonym (kogo będzie obchodziło że tam nie było sygnalizacji...) i uderzył w trzeźwego abstynenta. Jeśli tego chcecie, to brawa i gratulacje!

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 21 paź 2021, o 15:27
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Hej Karolcia szybkie pytanie. Wykaż się swoją wiedzą prawniczą.

https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/koro ... -tarcza-MS

https://legalis.pl/zawieszenie-terminow ... -epidemii/

Nie chcę mi się tego dokładnie studiować. Jak to jest dokładnie na sam koniec w końcu.

1. Do przedawnienia nie wlicza się okresu w stanie zagrożenia epidemilogicznego i 6 miesięcy po jego zakończeniu. Tj. załóżmy ze było przestępstwo 21 października 2016 r. które przedawnia się po 5 latach w dniu 21 października 2021 r gdyby nie przepisy covidowe. Tzn. że do tego terminu przedawnienia mam doliczyć stan zagrożenia epidemiologicznego oraz 6 miesięcy i wówczas dopiero nastąpi przedawnienie?

2. Czy to dotyczy wszystkich postępowań tzn. zarówno tych nie wszczętych tzn. mogę sobie dalej pójść na Policje i zawiadomić o przestępstwie z dnia 21 października i mają stan epidemiologiczny+ 6 miesięcy na ewentualne wszczęcie postępowania nim się przedawni. Jak i wszczętych tzn. założmy że jest sprawa sądowa która ma się przedawnić w Lutym 2022 r. po złożeniu aktu oskarżenia w Lutym 2017 r. (po uchyle tylko to trwa :roll: ) tzn ze się przedawni dopiero doliczając stan zagrożenia epidemiologicznego i 6 miesięcy po jego zakończeniu?

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 28 paź 2021, o 19:39
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
Ciekawe czy pisowski beton zauważył już istnienie bardzo ciekawej strony poufnarozmowa.com czy jeszcze wypiera ze świadomości? ;)

_________________
***** ***


           
Post 29 paź 2021, o 15:10
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2214

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Nie chcę mi się tego dokładnie studiować.
A warto, przyda ci się ćwiczenie na czytanie ze zrozumieniem :) Aczkolwiek przyznam, treści ustaw autorstwa PiS to już wyzwanie :D
Dodatkowo polecam kk, rozdział XI, zwłaszcza art. 101-102. Pisz, działaj, próbuj. Najwyżej będziesz przeklinał Ziobrę :biggrin:
Liwer napisał(a):
Ciekawe czy pisowski beton zauważył
Raczej na pewno nie, nawet ja nie znałam tego adresu. Dzięki za cynk!

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 29 paź 2021, o 18:07
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1594

Zobacz profil 
No tak. Doszliśmy do momentu, że nawet afera mailowa za którą normalnie poleciałoby wiele głów, już na nikim nie robi wrażenia. Wiele ciekawych rzeczy jest w tych korespondencjach, chociaż nic specjalnie zaskakującego dla kogoś kto wie, że pis to organizacja przestępcza. Mnie jedynie zaskoczył mega korporacyjny język, no ale nic dziwnego skoro premierem kraju jest bankster. ;)

Co ciekawe stronnictwo kaczorowe sugeruje, że wycieki maili to rosyjski cyberatak, ale natknąłem się na ciekawą teorię, że za wszystkim stoi... Ziobro. Jakimś cudem żaden jego mail nie wyciekł. :)

_________________
***** ***


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6593 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210 ... 330  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi