Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 331  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 21 cze 2022, o 20:31
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
wogole nie rozumiem w jakim celu wyliczasz tutaj wyksztalcenie osob z konfederacji


ano w takim.

Cytuj:
mysle ze zeby dopuszczac ludzi do najwazniejszych stanowisk w panstwie to nalezalo by to w koncu robic choc troche wedlug klucza kompetencji.



Cytuj:
zreszta te wszystkie cyferki ktore podales i sie nimi ekscytujesz ze ten ma 8 stowek na koncie a ten 9 to raczej niewiele maja wspolnego z rzeczywistoscia :wink: goscie nie sa glupi i najzwyczajniej poprzepisywali majatki na zony, maja rozdzielnosc majatkowa, trzymaja na kontach szwajcarskich albo gdzies na rajach podatkowych


Twierdzisz więc, że mamy do czynienia z oszustami łamiącymi Polskie prawo? To są te kompetencje żeby objąć najwazniejsze stanowiska w Państwie? :lol:

I niestety, ale mylisz się. Krzysiu Bosak wziął słub w 2020 r. w 2019 nie mógł nic przepisać na żonę.

Sośnierz rozwiódł się z żoną przed 2014 r. i nie mógł nic przepisać na żone w 2017 r gdy objął mandat posła do PE.

Ewentualnie Winnicki mógłby to zrobić, bo wziął ślub w Lipcu 2015 r. przed wejściem do sejmu, ale niespecjalnie raczej miał co.

Poza tym przepisać majątek można, jednak dochód uzyskany z pracy niespecjalnie.

No chyba, ze znowu napiszesz, że mamy do czynienia z oszustami, którzy sfałszowali oświadczenie majątkowe. To są te kolejne kompetencje do objęcia najważniejszych stanowisk w kraju? :lol:

Ja jednak sądzę, że nie mamy do czynienia z przestępcami łamiącymi polskie prawo, a po prostu z małymi nieudacznikami, którzy poza polityka i zarabianiem na durniach niespecjalnie nic innego w życiu potrafią robić. To jednak słabe kompetencje do objęcia najważniejszych stanowisk w kraju.

Cytuj:
tak wiec mozna rzec ze obaj sa wyksztalceni ale na pewno nie z rzeczonego prawa tylko z marksizmu

Takie były czasy. Będziesz deprecjonował każdego wyksztalcenie zdobyte w PRL-u? Ciekawy wątek. Rozwiń. Bo wcale nie jestem na nie.

Co do reszty nawet nie będę tego analizował. Po pierwsze jak wspomniałem i tak to wykształcenie jest o wiele lepsze od przeciwników politycznych, a po drugie nie uważam w przeciwieństwie do Ciebie wykształcenia za główną miarę, która oceniam polityków. Nie ma to właściwie dla mnie większego znaczenia. Żaden polityk kierujący państwem nie jest w stanie znać się na wszystkim. Ma wokół siebie grono ekspertów. Dobry lider to ten który po wysłuchaniu ekspertów, którzy przedstawia mu sprawę z róznych stron będzie umiał podjąć trafną decyzję.

dla ciebie natomiast wyksztalcenie jest bardzo ważne, no to cóż niestety twoi idole polityczni są daleko w dupie za tymi których krytykujesz.

Cytuj:
doczekam sie w koncu odpowiedzi? podaj wreszcie jakies konkretne kwoty i jakies wyliczenie ile ludzie maja wiecej w portfelach. o ile zlotych w polskiej walucie ludzie sa bogatsi za pisu. skoro ciagle powtarzasz jak mantre ze ludzie maja wiecej w portfelu co brzmi jak slowacki wielkim poeta byl to chyba nie jest problemem podac jakies konkrety? :wysmiewacz: skoro piszesz ze polacy maja wiecej w portfelu to chyba wiesz konkretnie o ile czy tylko tak sobie strzelasz slepakami?


Może jeszcze ci podac nazwisko, numer buta, numer biustonosza, adres i pesel?

Logiczne jest iz mowie o ogoólne sytuacji w kraju, które pokazują badania. Tzw. średniej. To, że komuś w twoim srodowisku nagle się powiedzie ze zdobędzie dobrze płatna prace, albo z kolei podwinie się noga że straci nie ma żadnego znaczenia dla sytuacji ogólno krajowej.

Wszystkie badania pokazują iż w ostatnich latach np. wzrost wynagrodzeń jest wyższy niz wzrost cen w ostatnich 7 latach iż sila nabywcza pieniądza jest większa niz 7 lat temu, iz ludzie uważają iż żyje im się lepiej iż więcej osób wyjeżdża na wakacje itd. itp. To są miarodajne dane, a nie indywidualne przypadku czy suche porównywanie cen z 2015 r. i 2022 r.

W jednym muszę sie z tobą zgodzić i 100% poparcia

Cytuj:
ludziom nie trzeba nic mowic bo sami potrafili by zadbac o swoj interes.


To samo wszak już pisałem, a się oburzałeś i ze mną polemizowałeś. Dobrze, że to w końcu zrozumiałeś.

Powtarzam gdyby większość społeczeństwa przez ostatnie 7 lat zyło się gorzej, gdyby ubożeli, gdyby mieli mniej w portfelu to już dawno by pogonili PiS od władzy i nie wygrali by już nie pamiętam ile tych wyborów z rzędu. Masz 100% racji ludzie potrafią zadbać o swój interes potrafią liczyć. Pełna zgoda.

Cytuj:
to jest dowod ze czlowiek nie rodzi sie socjalista /komunista. zostaje nim zazwyczaj dopiero poprzez splot roznych nieszczesliwych zyciowych okolicznosci.


Mylisz się kolego. Większośc poglądów, które wówczas głosiłem na temat uproszczenia systemu podatkowego, obniżenia podatkow, zmieszczenia biurokracji etc. nadal uważam za słuszne. Problem w tym, ze ty widzisz w tym rozwiazanie wszystkich problemów kraju, a ja nie. I np. widzę, że należy zrobić wszystko aby stronnictwa pruskiego z niemcem tuskiem nie dopuścić do władzy. Parafrazując słowa Kaczyńskiego ktore tu cytowałeś lepiej mieć kraj suwerenny acz nieco socjalistyczny niż być kolejnym landem niemieckim. To oczywiście skrótowo mówiąc.

A jak prezentujesz się tutaj jako taki racjonalny człowiek to musisz wiedzieć, że wybór jest na ten moment bardzo prosty. Albo Pis albo Tusk ze świta u władzy. To są realia. Ja wybieram PiS.

A propo brzycha którego wspomniałeś to wklejał on tutaj kiedyś fajny szyderczy mem z kukizem, który na wszystkie problemy w kraju odpowiadał JOW(nawiasem mówiac potem tego kukiza popierał, ale on to już dal każdej partii politycznej dupy), ty zaś na wszystkie problemy w kraju odpowiadasz obniżyć podatki. To jednak nieco bardziej skomplikowane.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 21 cze 2022, o 22:21
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Krzysiu Bosak- wykształcenie średnie.....W całym swoim życiu cholera wie gdzie pracował co robił
teczke nosil za giertychem :)

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 22 cze 2022, o 00:13
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
To jak decyduja tytuly, to ja glosuje na tego pana, byly SLD-owiec

https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Goban-Klas

Moj byly wykladowca z UJ. Strasznie zakrecony. :kielb_pala:

Jego zona tez byla moim wykladowca na UJ.

Kaczor mial habilitacje i jeden lub dwa uniwersytety przyznaly mu tytul profesora nadzwyczajnego. Jak dla mnie to wystarczajacy powod, zeby uwazac go za profesora.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 cze 2022, o 01:17
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Mówię o oficjalnych tytułach
Wygląda na to, że nie wiesz o czym mówisz. Oficjalny tytuł Zimnego Lecha - dr hab. Zrozumiałeś w końcu czy może trzeba ci rozrysować? :D
Boo napisał(a):
po pierwsze to lech kaczynski nie mial tytulu profesora tylko byl profesorem nadzwyczajnym na uczelni co jest roznica niebagatelna bo to jest stanowisko zajmowane na uczelni gdzie poza jej obrebem nie jestes profesorem. to tak jak w sklepie ktos jest kierownikiem dzialu miesnego a poza sklepem juz nim nie jest.
Łudzisz się że on to zatrybi? Dla niego Zimny Lech to profesor :D
Podobnież idiotka Pawłowicz tytułuje się profesorką :wysmiewacz: Nawet jak była jeszcze posłanką, to sobie na biurze poselskim w Sulejówku walnęła tabliczkę: biuro poselskie prof. Krystyny Pawłowicz. Serio :mrgreen: Art. 61§1 KW się kłania.

Obrazek
Jasiek napisał(a):
Kaczor mial habilitacje i jeden lub dwa uniwersytety przyznaly mu tytul profesora nadzwyczajnego.
Żaden uniwersytet mu nie przyznał żadnego tytułu profesora nadzwyczajnego, gdyż to ani nie jest tytuł, ani się tego nie przyznaje. Jest to po prostu stanowisko wyższe rangą od adiunkta, które to stanowisko na uczelni po prostu się obejmuje.
Jasiek napisał(a):
Jak dla mnie to wystarczajacy powod, zeby uwazac go za profesora
Możesz go uważać nawet za kosmitę, fakt jest prosty: dr hab. Lech Kaczyński, żaden profesor. Jak miałeś 16 lat i ci ojciec dał się autem przejechać, był to wystarczający powód aby uważać, iż masz prawo jazdy? :kielb_pala:
Kamil napisał(a):
Albo Pis albo Tusk ze świta u władzy. To są realia. Ja wybieram PiS.
A mówiłeś, że jak ci sądów nie zreformują to już na nich nie zagłosujesz :hahaha:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 22 cze 2022, o 08:03
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
[a jednak sądzę, że nie mamy do czynienia z przestępcami łamiącymi polskie prawo, a po prostu z małymi nieudacznikami, którzy poza polityka i zarabianiem na durniach niespecjalnie nic innego w życiu potrafią robić. To jednak słabe kompetencje do objęcia najważniejszych stanowisk w kraju.

Ostro o bibliotekarzu.

Kamil napisał(a):
Cytuj:
tak wiec mozna rzec ze obaj sa wyksztalceni ale na pewno nie z rzeczonego prawa tylko z marksizmu

Takie były czasy.

:lol: :lol:

Kamil napisał(a):
Co do reszty nawet nie będę tego analizował.

Wiadomo. :lol: :lol:
Włączę TVP, tam prawda objawiona.

Kamil napisał(a):
Po pierwsze jak wspomniałem i tak to wykształcenie jest o wiele lepsze od przeciwników politycznych, a po drugie nie uważam w przeciwieństwie do Ciebie wykształcenia za główną miarę, która oceniam polityków. Nie ma to właściwie dla mnie większego znaczenia.

Ale oczywiście miałoby, gdyby TVP biło tym w Tuska/platformę.

Kamil napisał(a):
Cytuj:
doczekam sie w koncu odpowiedzi? podaj wreszcie jakies konkretne kwoty i jakies wyliczenie ile ludzie maja wiecej w portfelach. o ile zlotych w polskiej walucie ludzie sa bogatsi za pisu. skoro ciagle powtarzasz jak mantre ze ludzie maja wiecej w portfelu co brzmi jak slowacki wielkim poeta byl to chyba nie jest problemem podac jakies konkrety? :wysmiewacz: skoro piszesz ze polacy maja wiecej w portfelu to chyba wiesz konkretnie o ile czy tylko tak sobie strzelasz slepakami?


Może jeszcze ci podac nazwisko, numer buta, numer biustonosza, adres i pesel?

:lol: :lol:
Typowy memil. Rzuci jakimś gównem, ktoś spyta o podstawy rzucenia tych bzdur, ten albo zmieni temat, albo schowa się w piwnicy za kompotem.

Kamil napisał(a):
Logiczne jest iz mowie o ogoólne sytuacji w kraju, które pokazują badania.

To ci pisze Boo żebyś podał te badania.
No dureń.

Kamil napisał(a):
Wszystkie badania pokazują iż w ostatnich latach np. wzrost wynagrodzeń jest wyższy niz wzrost cen w ostatnich 7 latach iż sila nabywcza pieniądza jest większa niz 7 lat temu, iz ludzie uważają iż żyje im się lepiej iż więcej osób wyjeżdża na wakacje itd. itp. To są miarodajne dane, a nie indywidualne przypadku czy suche porównywanie cen z 2015 r. i 2022 r.

Memil: WSZYSTKIE BADANIA
Boo: Jakie?
Memil: Mam ci podać jeszcze rozmiar biustonosza?

Kamil napisał(a):
Powtarzam gdyby większość społeczeństwa przez ostatnie 7 lat zyło się gorzej, gdyby ubożeli, gdyby mieli mniej w portfelu to już dawno by pogonili PiS od władzy i nie wygrali by już nie pamiętam ile tych wyborów z rzędu. Masz 100% racji ludzie potrafią zadbać o swój interes potrafią liczyć. Pełna zgoda.

Otóż tak nie będzie, bo komuchy z pisu i po wmówili takim jak ty, że albo pis albo po i dwa stada baranów zamiast wynieść na butach jednych nieudaczników i drugich, to się kisi wciąż w tym samym gównie.

Kamil napisał(a):
wybór jest na ten moment bardzo prosty. Albo Pis albo Tusk ze świta u władzy. To są realia.

O, o tym mówię.

Kamil napisał(a):
A propo brzycha którego wspomniałeś to wklejał on tutaj kiedyś fajny szyderczy mem z kukizem, który na wszystkie problemy w kraju odpowiadał JOW(nawiasem mówiac potem tego kukiza popierał, ale on to już dal każdej partii politycznej dupy), ty zaś na wszystkie problemy w kraju odpowiadasz obniżyć podatki. To jednak nieco bardziej skomplikowane.

Nie wycieraj sobie kłamliwej mordy. Kukiz to twój idol.


Co się dzieje z użytnikiem Kamyk? Wszak też swego czasu dałby się tu pokroić za pis. Przejrzał na oczy?

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Post 22 cze 2022, o 08:26
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Użytkownik kamyk został zniewolony przez fałszywą pandemię, w której PiS brał czynny udział, więc zapewne nieco się dystansuje od partii słońce :p

Ciekawe z tą jakością życia ludzi* w Polsce.

*ludzie to wybrane grupy społeczne głosujące na jedyną słuszną partię.

Wychodzi na to, że jakość życia w Warszawie to zasługa Gronkiewicz-Waltz i Trzaskowskiego. :D

P. S. Od przyszłego roku pełne oskładkowanie śmieciówek, czyli stawki dla pracowników mega w dół. Ale tego się nie liczy do średniej wynagrodzeń, więc poziom życia wciąż będzie rósł, aż dogonimy Koreę Północną.

_________________
***** ***


           
Post 22 cze 2022, o 11:36
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
Cytuj:
Żaden uniwersytet mu nie przyznał żadnego tytułu profesora nadzwyczajnego, gdyż to ani nie jest tytuł, ani się tego nie przyznaje. Jest to po prostu stanowisko wyższe rangą od adiunkta, które to stanowisko na uczelni po prostu się obejmuje.


A ten artykul mowi tak


Cytuj:
W tamtych czasach to już było coś i mając doktorat, stawało się naprawdę szanowanym w społeczeństwie człowiekiem. Lech Kaczyński poszedł o krok dalej i chciał zrobić habilitację. Obronił on rozprawę pt. "Renta socjalna" na tym samym uniwersytecie. Od tej pory można było go zwać doktorem habilitowanym. Lech Kaczyński nie uzyskał profesury, jednakże miał tytuły profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Gdańskim oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zmarły w katastrofie prezydent był specjalistą w dziedzinie prawa pracy i wiele osób go szanowało za jego prace napisane na ten temat.


Oto link

https://pikio.pl/czy-lech-kaczynski-byl-profesorem

I tutaj to samo

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski

Cytuj:
Działalność zawodowa
W latach 1971–1997 był pracownikiem naukowym w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1996–1999 był pracownikiem naukowym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego (zajmując stanowisko profesora nadzwyczajnego), a od 1999 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (również na stanowisku profesora nadzwyczajnego). Został urlopowany w związku z prezydenturą.

Był autorem publikacji z dziedziny prawa pracy: Ocena nowelizacji kodeksu pracy (1996)[12], Przewodnik do nauki prawa pracy (1998)[13]. W trakcie pracy naukowej pod jego kierunkiem powstała jedna rozprawa doktorska (Związkowa zdolność układowa, obroniona w 1999 przez Jakuba Stelinę z UG)[11].


Jak dla mnie jest to wystarczajace, niewazne, w jaki sposob jest to obejmowane. Zarowno na UR jak i UJ (studiowalem na obu) takich profesorow nadzwyczajnych bylo cale mnostwo

Cytuj:
Możesz go uważać nawet za kosmitę


Obydwa Kaczory to dla mnie jak kosmici, ale to juz dyskusja na inna okazje.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 cze 2022, o 17:03
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Wygląda na to, że nie wiesz o czym mówisz. Oficjalny tytuł Zimnego Lecha - dr hab. Zrozumiałeś w końcu czy może trzeba ci rozrysować? :D


Zrozumiałaś, że to i tak więcej niż każdy inny lider polityczny w szczególności twój idol Tusk? Tego zimnego nie będę komentował, sama o sobie dajesz świadectwo. Zresztą dość powszechnie tutaj znane.

Cytuj:
Ale oczywiście miałoby, gdyby TVP biło tym w Tuska/platformę


Kolejny idiota. Jak chcesz oceniać polityków wobec wyksztalcenia to Tusk, Hołownia, Czarzasty nie mówiąc o twoim idolu Krzysiu nie ma żadnego startu do liderów obozu PiS. Także sluszna uwaga, że dla takich idiotów tvp powinno tym rąbać dzień w dzień. Wszak idiotom twojego pokroju wmówiono, że to Leszek Kaczyński to niedołężny głupek, a Tusk to światowy lider. No cóż czas zawsze pokazuje prawdę. Kto był mężem stanu, który przewidział przeciwdziałał hitlerowi naszych czasów Putinowi i za to musial zginąć, a kto byl jego marionetką. Historycy to odpowiednia opiszą i już dziś widać kto będzie ma pomniki w kraju, a kto zostanie zapisany jako sprzedajna dziwka.

Ale Rosja prawda nam nie zagraża co nie idioto?

Cytuj:
Typowy memil. Rzuci jakimś gównem, ktoś spyta o podstawy rzucenia tych bzdur, ten albo zmieni temat, albo schowa się w piwnicy za kompotem

Cytuj:
To ci pisze Boo żebyś podał te badania.
No dureń.

Cytuj:
Memil: WSZYSTKIE BADANIA
Boo: Jakie?
Memil: Mam ci podać jeszcze rozmiar biustonosza?


Doprawdy idioto? Matura z Polskiego w szczególności z czytania ze zrozumienie jest czy Giertych pomógł?

Wskaż paluszkiem gdzie coś pisał o badaniach. Z niecierpliwością oczekuje. Przeczytaj tak z 10 razy ten fragment
Cytuj:
doczekam sie w koncu odpowiedzi? podaj wreszcie jakies konkretne kwoty i jakies wyliczenie ile ludzie maja wiecej w portfelach. o ile zlotych w polskiej walucie ludzie sa bogatsi za pisu. skoro ciagle powtarzasz jak mantre ze ludzie maja wiecej w portfelu co brzmi jak slowacki wielkim poeta byl to chyba nie jest problemem podac jakies konkrety? :wysmiewacz: skoro piszesz ze polacy maja wiecej w portfelu to chyba wiesz konkretnie o ile czy tylko tak sobie strzelasz slepakami?


I wskaż paluszkiem gdzie tutaj jest coś o badaniach. Do tego przeczytaj jeszcze 100 razy ten fragment to moze zrozumiesz dlaczego zastosowałem tutaj ironię i napisałem o numerze biustonosza.

A badania oczywiście o jakie mi chodzi napisałem. No ale jak nie nauczono w szkole czytania ze zrozumieniem nic nie poradzę.

Cytuj:
Nie wycieraj sobie kłamliwej mordy. Kukiz to twój idol.


Spokojnie. Ja pana Pawła bardzo dobrze znam.

PS. Za malo memila, tvp i nic o pereirze, karnowskich. Sorry ale do Pawcia ci jeszcze sporo brakuje.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 23 cze 2022, o 00:34
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Jak dla mnie jest to wystarczajace, niewazne, w jaki sposob jest to obejmowane. Zarowno na UR jak i UJ (studiowalem na obu) takich profesorow nadzwyczajnych bylo cale mnostwo.
Równie dobrze stanowisko profesora nadzwyczajnego może się nazywać dyrektor katedry albo podobnie. Stąd utrwal wniosek: Lech Kaczyński nie był żadnym profesorem.
Kamil napisał(a):
Zrozumiałaś, że to i tak więcej niż każdy inny lider polityczny w szczególności twój idol Tusk?
No i co z tego, że miał dr hab., a inni nie mają? Kosiniak-Kamysz ma dr n.med. Tytuł naukowy nie świadczy tu o niczym. Taki Jaki ma dr, a jest zwykłym kretynem :biggrin:
Kamil napisał(a):
Kto był mężem stanu, który przewidział przeciwdziałał hitlerowi naszych czasów Putinowi i za to musial zginąć
:wysmiewacz: Sugerujesz że zamachowcem był Jarek, co go wysłał w tę podróż i kazał na siłę lądować? Zaś Macierewicz z ramienia KGB doglądał planu, zeżarł kotleta i pognał czym prędzej do Warszawy po papiery z kancelarii Zimnego Lecha?
Kamil napisał(a):
Historycy to odpowiednia opiszą i już dziś widać kto będzie ma pomniki w kraju, a kto zostanie zapisany jako sprzedajna dziwka.
Niech tylko PiS straci władzę, to żadnego nowego pomnika nie będzie, a i obawiam się że niektóre "się przewrócą na wietrze" :D
Kamil napisał(a):
Ale Rosja prawda nam nie zagraża co nie idioto?
Na ten moment nam realnie nie zagraża, ale jest nieobliczalna i hipotetycznie trudno nakreślić jakieś prawdopodobne scenariusze. Jakoś jednak Tuskowi nawet do głowy nie przyszło wypisywać nas z UE i NATO, by zbliżyć się z Rosją, Tymczasem taki jeden Kornel Morawiecki, stary premiera-kłamczucha... :mrgreen:

https://dorzeczy.pl/kraj/70495/k-morawi ... mocni.html
https://wiadomosci.wp.pl/kornel-morawie ... 382378625a
https://polskatimes.pl/kornel-morawieck ... r/13537114

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 23 cze 2022, o 13:00
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Nie no :cenzura:.

Banda debili.

Pisowscy idioci.

Dublerzy.

Ten TK jest źle obsadzony. Dublerzy pieprzeni.

Należy nie uznawać wyroków wydawanych przez ten TK. Jest niekonstytucyjny.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 23 cze 2022, o 15:45
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
***** ***


           
Post 23 cze 2022, o 21:11
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
bonjour :wink: po cukrze , mące , oleju ( ktory w wiekszosci sklepow nadal jest reglamentowany ) przyszla kolej na musztarde :hahaha:

Obrazek

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 23 cze 2022, o 21:25
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Użytkownik kamyk został zniewolony przez fałszywą pandemię, w której PiS brał czynny udział, więc zapewne nieco się dystansuje od partii słońce :p

Nie za bardzo mnie polityka interesuje. Produktów Pfizera nie przyjąłem, a nabyłem odporność. Szmaty nie nosiłem i nie choruje teraz w lecie.
Tak jak pisałem wcześniej polityka mi zwisa, ale mega śmieszą mnie różni ludzie co chwilę zmieniający nakładki na fb: ratuj karpie, stop homofobii, ratuj dziki, ratuj puszczę, zostań w domu, stand with Ukraine. :)

Największych jednak debili rozpoznasz jak mają obok siebie flagę unijną, lgbt, ukraińską, 8 gwiazdek i koniecznie zdjęcie z kagancem na ryju.


           
Post 23 cze 2022, o 21:28
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
jednak Tuskowi nawet do głowy nie przyszło wypisywać nas z UE i NATO, by zbliżyć się z Rosją, Tymczasem taki jeden Kornel Morawiecki, stary premiera-kłamczucha... :mrgreen:

https://dorzeczy.pl/kraj/70495/k-morawi ... mocni.html
https://wiadomosci.wp.pl/kornel-morawie ... 382378625a
https://polskatimes.pl/kornel-morawieck ... r/13537114

Ta baba to jest naprawdę sekciarą. W kółko to samo. Onuca we łbie i pewnie na lewo i prawo od onuc wyzywa


           
Post 23 cze 2022, o 21:30
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
FIS napisał(a):
bonjour :wink: po cukrze , mące , oleju ( ktory w wiekszosci sklepow nadal jest reglamentowany ) przyszla kolej na musztarde :hahaha:

Obrazek

Niczego nie będzie. Ukraina światowym liderem produkcji keczapu, musztardy, oleju, oliwek i papieru toaletowego. :)


           
Post 24 cze 2022, o 13:04
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Oho a cóż to?

Kolejny autorytet moralny specjalista od praworządności i standardów rozliczający innych po Kraście i Durczoku pan Lis okazuje się być troglodytą głoszącym propagandę z której sam ciśnie beke(vide. żarty o sodomitach, traktowanie kobiet etc.) ?

NO CO ZA NIESPODZIANKA :lol:

Zawsze mówiłem, że Ci głoszący lub powtarzający bzdury wyświetlane przez tvn, media niemieckie no nazwijmy je media obozu III RP to albo cynicy mający z tego interes, albo idioci z iq poniżej 69 nie potrafiący zauważyć obłudy, zakłamania, hipokryzji tego środowiska.

No cóż. Nihil novi sub sole.

Jak to pisał we wspaniałym tekście Paweł Zarzeczny

Cytuj:
Bycie inteligentnym, świadomym swojej wartości jest okropną udręką. Wiesz doskonale, kto co powie i dlaczego nie powie niczego. Jak skończy się film, który dopiero się zaczął. Jak odezwie się do ciebie dziewczyna, i jak jej odpowiesz... Jak będzie smakować jedzenie... Wiesz, że będziesz miał kaca. Wiesz. "Wiem" to udręka. Nie masz po co chodzić do teatru. Mecz? Do przewidzenia. Jak idziesz do lekarza, też wiesz, że cię zgani za cokolwiek, ale i da zachętę. Tak jak ksiądz - też wiem


https://polskatimes.pl/o-udrece-czyli-b ... /ar/247530


PS. WOLNE MEDIA :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 24 cze 2022, o 14:15
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2223

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
PS. WOLNE MEDIA :lol:
Dla równowagi:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ke/dysbqb9
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/P ... Sakiewicza

FIS napisał(a):
bonjour :wink: po cukrze , mące , oleju ( ktory w wiekszosci sklepow nadal jest reglamentowany ) przyszla kolej na musztarde :hahaha:
W Polsce węgiel reglamentują :)
kamyk napisał(a):
Ta baba to jest naprawdę sekciarą. W kółko to samo. Onuca we łbie i pewnie na lewo i prawo od onuc wyzywa
O co ci w ogóle chodzi? Zanim kolejnym razem coś bekniesz, spróbuj cokolwiek przemyśleć. No chyba że potajemnie się zaszczepiłeś i to taki niepożądany odczyn :)

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 24 cze 2022, o 18:02
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
:D
Obrazek

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 24 cze 2022, o 20:16
 Re: Polska polityka
Junior
Junior

Dołączył: 27 lip 2006, o 00:08
Posty: 219

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Twierdzisz więc, że mamy do czynienia z oszustami łamiącymi Polskie prawo? To są te kompetencje żeby objąć najwazniejsze stanowiska w Państwie? :lol:

no widzisz nawet jesli jest tak jak piszesz to dla ciebie jest to niepojete ze w polityce moga byc rowniez ludzie ktorzy nie sa krezusami poniewaz sa nie sa to osoby majace uklady i ukladziki i z tego zyjace a obecnie w polskim systemie prawno podatkowym w takiej konfiguracji tylko maly procent ludzi jest w stanie dojsc do jakichs wiekszych pieniedzy bez ukladow, korupcji itd. nie wiem co uwlaczajacego jest w tym ze ktos byl np nauczycielem. dlatego wystepuja oni jako reprezentanci nie elit tylko normalnych ludzi o normalnych pogladach gospodarczych ktorzy chcieli by w koncu zyc w tym kraju tak jak sobie tego zycza, zarabiac na siebie i byc odpowiedzialnym za siebie. i widza w tych ugrupowaniach jakies minimalne swiatelko w tunelu. to jest przynajmniej zawsze jakas rownowaga w parlamencie w ktorym od zawsze krolowal populizm i glupota a wybor byl jedynie miedzy debilizmem lewicy poboznej i lewicy liberalnej.
jednak moze cos w tym jest ze powinno byc tak jak kiedys glosil jonasz koran-mekka ze w polityce powinny byc tylko osoby juz majetne ktore maja okreslony status spoleczny z szerokim bagazem doswiadczen zyciowych i powinni pelnic swoje funkcje spolecznie. ale wtedy pis by zniknal z politycznej mapy :(
poza tym nigdy nie bierz prawa jako wyznacznik moralnosci. nie zawsze lamanie prawa oznacza zle. dawniej legalne bylo np niewolnictwo, w czasie okupacji niemieckiej rowniez obowiazywalo prawo ktore ludzie lamali. polski system prawno skarbowy od lat wrecz przymusowo zacheca aby przedsiebiorcy na granicy prawa omijali podatki bo tylko tak sie po prostu oplaca. jak to pisal rej "malych zlodziejaszkow wieszaja, wielkim sie w pas klaniaja" mozna wtedy wiecej wyprodukowac, dac prace wiekszej liczbie osob... bedac uczciwym i przejrzystym mozna miec tylko pewnosc ze zadziala prawo schrodingera. im masz wiecej tym masz mniej. rachunek jest prosty. jesli placa minimalna w polsce to 2363 zl a ja majac dobrego pracownika chce go docenic i place mu 4200 zl na reke to calkowity koszt po stronie przedsiebiorcy to 7025 zl :!: ja z wielka checia dal bym mu wszystkie te pieniadze i on na pewno wiedzial by zdecydowanie lepiej co z nimi zrobic. ale pomiedzy nami stoi burdel mama w postaci panstwa ktore uwaza ze wie lepiej na co je wydac niz ten ktory je zarobil.

Kamil napisał(a):
Ja jednak sądzę, że nie mamy do czynienia z przestępcami łamiącymi polskie prawo, a po prostu z małymi nieudacznikami, którzy poza polityka i zarabianiem na durniach niespecjalnie nic innego w życiu potrafią robić. To jednak słabe kompetencje do objęcia najważniejszych stanowisk w kraju.

to jak bym czytal o profesorze jaroslawie kaczynskim :wysmiewacz: cale zycie na panstwowym garnuszku i zawsze jako pijawka i pasozyt ktory zyje tylko z polaryzacji i budowania przeciwstawnych nastrojow spolecznych.
wysmiewani tu poslowie konfederacji nie mieli niestety takiego szczescia jak pan jaroslaw uwlaszczajacy sie na panstwowym komunistycznym majatku w latach 90 kiedy w ramach tak zwanego dopuszczenia opozycji do prasy przejmowali warte miliony nieruchomosci i grunty expresu wieczornego i dzisiejszej spolki srebrna. dopiero jak walesa siarczyscie kopnal kaczynskich w dupe i wyciulal ich biorac caly tort dla siebie to zaczal sie ich antykomunizm :wink: krzysiu bosak byl za mlody zeby wziac udzial w uwlaszczaniu nomenklatury.
co sobie jednak doktor postanowil dawno temu to sie wedlug wlasnego rozumienia realizuje: https://www.youtube.com/watch?v=1leEibDyddM
ale co mu sie udalo to glowna rola w akcji BUŚ :D przynajmniej zostaly mu po tym dobre uklady ze skok-ami :wink:
mogl bym prosic o przeswietlenie tez w ten sposob majatkow poslow pisu? :wink:
tak na szybko znalazlem bo nie chce mi sie w tym grzebac. poslowie pis nie umieja oszczedzac czy pracuja pro bono? :wysmiewacz:
Oszczędności za 0 zł
Na drugim biegunie są posłowie, którzy nie zgromadzili żadnych oszczędności. W swoich oświadczeniach majątkowych w pozycji "zgromadzone środki pieniężne" nic nie wpisali: poseł PiS Dariusz Bąk, poseł PiS Tadeusz Cymański, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, poseł KO Tomasz Głogowski, posłanka PiS Małgorzata Gosiewska, poseł Lewicy Marcin Kulasek, poseł PiS Adam Ołdakowski, poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz, poseł PSL Jarosław Rzepa, posłanka KO Krystyna Sibińska oraz poseł PiS Sławomir Zawiślak. Umieściliśmy ich na pierwszym miejscu wśród polityków z najmniejszymi oszczędnościami.


Kamil napisał(a):
Takie były czasy. Będziesz deprecjonował każdego wyksztalcenie zdobyte w PRL-u? Ciekawy wątek. Rozwiń. Bo wcale nie jestem na nie.

tu za bardzo nie ma co rozwijac. szufladkowac nikogo nie mam zamiaru dlatego ze ktos zdobyl wyksztalcenie w takim a nie w innym okresie. ktos mogl zdobyc wyksztalcenie w czasie komunizmu i to go utwierdzilo tylko w przekonaniach zeby byc antykomunista, tak niektorzy odwrotnie. jaroslaw zdobyl wyksztalcenie na kierunku prawo o fakultecie marksizm i po prostu jest ideowym marksista czemu tylko dowodza jego poglady na gospodarke i stosunek do wolnosci osobistej, finanowej czy obywatelskiej mieszkancow polski.

Kamil napisał(a):
Żaden polityk kierujący państwem nie jest w stanie znać się na wszystkim. Ma wokół siebie grono ekspertów. Dobry lider to ten który po wysłuchaniu ekspertów, którzy przedstawia mu sprawę z róznych stron będzie umiał podjąć trafną decyzję.

w polsce ministrowie nie wsluchuja sie w glosy ekspertow bo ich nie ma tylko eksperta jaroslawa :D albo robia pod jego dyktando albo wypad z rzadu :D i tak wyglada to wsluchiwanie
https://www.youtube.com/watch?v=JRJkrgCedMA
poza tym pokaz szczerosci dlaczego nierzad nie zatrudnia ekspertow zaprezentowal wiceniedorzecznik pisuaru radoslaw fogiel i rzeczowo wyjasnil:
Wicerzecznik PiS: nie zatrudniamy ekspertów, bo jak zatrudnialiśmy ekspertów to nie chcieli oni realizować naszego programu

Kamil napisał(a):
dla ciebie natomiast wyksztalcenie jest bardzo ważne, no to cóż niestety twoi idole polityczni są daleko w dupie za tymi których krytykujesz.

dla mnie najwazniejsze sa kompetencje. jesli ktos sie wyksztalci w danym kierunku to jest szansa ze ukierunkuje go to rowniez na owe kompetencje choc w obecnym systemie ksztalcenia nie jest to juz zadnym gwarantem. natomiast w rzadzie nie ma ani kompetencji ani wyksztalcenia. jakby nie koryto to ci historycy pewnie zostali by nauczycielami historii w podstawowce czyli w zawodzie ktoremu robiles tu przytyk ze jakis posel pelnin taki zawod :wink: ale oni nawet historykami sa marnymi bo jak sie mowi kto nie zna historii jest skazany na jej powtarzanie z czym mamy do czynienia.

Kamil napisał(a):
Logiczne jest iz mowie o ogoólne sytuacji w kraju, które pokazują badania. Tzw. średniej. To, że komuś w twoim srodowisku nagle się powiedzie ze zdobędzie dobrze płatna prace, albo z kolei podwinie się noga że straci nie ma żadnego znaczenia dla sytuacji ogólno krajowej.

Wszystkie badania pokazują iż w ostatnich latach np. wzrost wynagrodzeń jest wyższy niz wzrost cen w ostatnich 7 latach iż sila nabywcza pieniądza jest większa niz 7 lat temu, iz ludzie uważają iż żyje im się lepiej iż więcej osób wyjeżdża na wakacje itd. itp. To są miarodajne dane, a nie indywidualne przypadku czy suche porównywanie cen z 2015 r. i 2022 r.

to ja sie powtorze. owszem jest to prawda prawda i tylko prawda ze place rosly caly czas z roku na rok i byly krok przed inflacja. ta tendencja nie zmienia sie co najmniej od lat XXI wieku. rzecz w tym ze zadna w tym zasluga rzadu tylko tych co produkuja, sprzedaja, swiadcza uslugi, handluja czyli tych co zatrudniaja i placa wynagrodzenie a wiec sektora prywatnego. rzady moga jedynie stwarzac przyjazne lub nieprzyjazne warunki ku temu. a rzad pisuaru stwarza wyjatkowo nieprzyjazne i sektor malych srednich przedsiebiorstw obral sobie za cel ktory uwaza za wroga klasowego. oprocz tego ze wedlug oceny mamy drugi najbardziej skomplikowany i nieprzyjazny system podatkowy w europie to mamy do czynienia z bardzo agresywnym fiskalizmem panstwa: https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/mamy- ... 85398.html
poza tym napisalem ze place rosly i byly krok przed inflacja ale juz nie rosna. powoli juz wlasnie dochodzimy do sciany: https://www.rp.pl/wynagrodzenia/art3654 ... a-inflacja
wszystko co zostalo wypracowane przez sektor prywatny zostalo przejedzone przez rzad ekspertow historykow
piszesz caly czas o tych badaniach. no wiec wpadlo mi w oczy jedno takie: https://zpf.pl/dwie-trzecie-polakow-zau ... e-finanse/
ktore mowi wprost:
"aż 64% gospodarstw domowych zauważa gorszą jakość swojego życia w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku"
"Za czynnik, który ma największy wpływ na ogólną ocenę jakości życia, respondenci uznali „wzrost inflacji” – 78,2%"


Kamil napisał(a):
W jednym muszę sie z tobą zgodzić i 100% poparcia

Cytuj:
ludziom nie trzeba nic mowic bo sami potrafili by zadbac o swoj interes.


To samo wszak już pisałem, a się oburzałeś i ze mną polemizowałeś. Dobrze, że to w końcu zrozumiałeś.

to super ze sie w koncu zgadzamy :mrgreen: obawiam sie jednak ze nasza zgoda konczy sie na frazie ze ludzie potrafia zadbac o swoj interes bo co do tego stwierdzenia mamy zupelnie przeciwstawne poglady na temat jego realizacji. o czym akapit ponizej.

Kamil napisał(a):
Powtarzam gdyby większość społeczeństwa przez ostatnie 7 lat zyło się gorzej, gdyby ubożeli, gdyby mieli mniej w portfelu to już dawno by pogonili PiS od władzy i nie wygrali by już nie pamiętam ile tych wyborów z rzędu. Masz 100% racji ludzie potrafią zadbać o swój interes potrafią liczyć. Pełna zgoda.

ja jestem za tym zeby dac ludziom zadbac o swoj interes w sposob uczciwy i nade wszystko nie tworzacy niekorzysci na rzecz kogos innego. nalezy zwrocic ludziom wolnosc w tym wolnosc gospodarcza i pozwolic zarabiac i sie bogacic. ty natomiast chcesz kazdemu przydzielac zasilki i socjale jednoczesnie obciazajac tych ktorzy na to uczciwie pracuja. prawo powinno gwarantowac dwie rzeczy. bezpieczenstwo i mozliwosc rozwoju. reszta powinna zalezec od ludzi. dla mnie sprawiedliwosc to jest: ja zatrzymuje co zarobilem, ty zatrzymujesz co zarobiles. nie wiem co jest w tym niesprawiedliwego? tymczasem wyborcy pisu bardzo chetnie lubia siegac po pieniadze ktorych nie zarobili. i wladza ludowa proponuje im uklad: wy nas wybierzecie, my wam damy pieniadze ktore zabierzemy burzujom ktorzy pracuja i musza sie podzielic. i jednoczesnie wmawia sie im ze to wlasnie jest sprawiedliwosc. zabrac tym co zarobili na rzecz tych ktorym sie nie chce pracowac. liwer na potwierdzenie tego wklejal tutaj wykres gdzie pokazano ktorej partii wyborcy sa w najwiekszym procencie za zwiekszaniem wydatkow socjalnych. tak nie da sie zbudowac ani spoleczenstwa odpowiedzialnego ani tym bardziej choc w pewnym stopniu zamoznego. masz jakies zrodlo dochodu? wez mi odpalaj polowe co miesiac bo nie chce mi sie pracowac :wysmiewacz: albo sprawiedliwiej bylo by dac chociaz ludziom wybor: skladasz roczna deklaracje czy popierasz np program 500plus. jesli tak to co miesiac masz potracane z pensji 500 zl z ktorych program jest finansowany. jesli nie to nie. i tyle.
nie na tym rzecz polega jak przekonywal ten ekstremista komunistyczny z lewicy czy tam partii razem ktory z nadania pisuaru prowadzi w polsce pilotaz programu o dochod gwarantowany ze podatek dochodowy powinien wynosic 50% i wtedy wystarczy pieniedzy dla wszystkich na dochod gwarantowany :mrgreen:
ja napisze troche parafrazujac ciebie sprzed nastu lat. ze najpierw pozwolmy polakom sie bogacic a potem doppiero pomyslmy o podatkach progresywnych itp. z ktorych mozna pozniej sfinansowac socjal.

Kamil napisał(a):
Mylisz się kolego. Większośc poglądów, które wówczas głosiłem na temat uproszczenia systemu podatkowego, obniżenia podatkow, zmieszczenia biurokracji etc. nadal uważam za słuszne. Problem w tym, ze ty widzisz w tym rozwiazanie wszystkich problemów kraju, a ja nie.
Kamil napisał(a):
ty zaś na wszystkie problemy w kraju odpowiadasz obniżyć podatki. To jednak nieco bardziej skomplikowane.

to dziwne ze uwazasz ze jestes za uproszczeniem systemu podatkowego w polsce. po tym co tutaj piszesz mam wrazenie ze jest zupelnie odwrotnie :mrgreen:
chory system podatkowy w polsce to podstawowy hamulec rozwoju polakow dlatego trzeba go jak najszybciej naprawic. nie uwazam ze rozwiaze wszystkie problemy polakow ale rozwiaze ich duza czesc problemow finansowych. a ze bezpieczenstwo finansowe to znaczna stopa naszego zycia wiec nie rozwiaze wszystkich problemow ale wiekszosc. ta zmiana to jest absolutnie podstawowy warunek od ktorego trzeba zaczac by moc sie rozwijac.

Kamil napisał(a):
Parafrazując słowa Kaczyńskiego ktore tu cytowałeś lepiej mieć kraj suwerenny acz nieco socjalistyczny niż być kolejnym landem niemieckim. To oczywiście skrótowo mówiąc.

a nie mozna miec kraju suwerennego i wolnego jednoczesnie? :mrgreen: bo byc suwerennym i socjalistycznym to sie ze soba jawnie kloci. zeby miec kraj socjalistyczny trzeba skads te pieniadze na zadluzanie sie czerpac. i mozna je np pozyczac z banku swiatowego i wykonywac ich polecenia bedac ich gownem a nie suwerennym panstwem albo mozna je falszowac czyli dodrukowywac rujnujac przy okazji gospodarke dochodzac predzej czy pozniej do sytuacji bycia i tak zaleznym od kogos (jak teraz od unii w ramach krajowgo planu odbudowy). a zeby byc krajem wolnym i suwerennym wystarczy zwrocic ludziom wolnosc i pozwolic decydowac im o sobie.

Kamil napisał(a):
widzę, że należy zrobić wszystko aby stronnictwa pruskiego z niemcem tuskiem nie dopuścić do władzy.
Kamil napisał(a):
A jak prezentujesz się tutaj jako taki racjonalny człowiek to musisz wiedzieć, że wybór jest na ten moment bardzo prosty. Albo Pis albo Tusk ze świta u władzy. To są realia. Ja wybieram PiS.

i dlatego w polsce jest tak jak jest. bo ludzie dali sobie wmowic te dyrdymaly. a to jak wybierac pomiedzy zjedzeniem gowna psa albo kota. problem jest jeszcze jeden i to bardzo powazny. mianowicie morawiecki to jeszcze wiekszy sprzedawczyk niz tusk. tusk to przynajmniej wiadomo czyje interesy reprezentowal. a icek to bardzo mglista postac. na pewno nie dziala w interesie polski i polakow a swiatowych bankow i korporacji. za obce pieniadze wystawia polske pod latarnie i godzi sie np na:
lockdowny
zielony lad
likwidacje kopalni węgla
kupowanie ruskiego gazu od niemcow
odejscie od paliw kopalnych
coraz wieksze prawa i kompetencje bankow
przyjecie krajowego planu odbudowy z czego wynika miedzy innymi:
zwiekszanie wieku emerytalnego
"naprawa " polskiego sadownictwa wedlug wytycznych ue
podatki samochodowe
dodatkowo mamy informacje ze europarlament podjal decyzje o rozszerzeniu od 2024 oplat systemu handlu emisjami co oznacza ze poszerzy sie grono zobligowanych do placenia i milionom przedsiebiorcow zostana nalozone nowe oplaty. na to mateo tez na pewno sie bezkrytycznie zgodzi.
i jeszcze niedlugo sie okaze jak wiele wiele innych sztuczek opracuje zeby sprzedac resztki suwerennosci i upokorzyc polakow.
filmik w ktorym male nieudaczniki ktorzy zarabiaja na durniach podsumowali to lepiej ode mnie. czy jestes w stanie go obalic lub choc usprawiedliwic te dzialania? https://www.youtube.com/watch?v=xJBzLNSEgVA

Kamil napisał(a):
Kto był mężem stanu, który przewidział przeciwdziałał hitlerowi naszych czasów Putinowi i za to musial zginąć, a kto byl jego marionetką. Historycy to odpowiednia opiszą i już dziś widać kto będzie ma pomniki w kraju, a kto zostanie zapisany jako sprzedajna dziwka.

mnie nurtuje troche inna sprawa. jak w kregach wyborcow pisu jest odbierany obecnie np grzegorz braun ktory glosil za czasow platformy ze polska to niemiecko rosyjskie kondominium albo glosil teze ze w smolensku dokonano zamachu. a nawet stworzyl taki film "zamach smolenski ". czy jest ruska onuca czy troche patriotyczna ruska onuca :mrgreen:

Kamil napisał(a):
Ale Rosja prawda nam nie zagraża co nie idioto?

byl taki cytat z filmu: czy ktos mi k...a powie o co tutaj chodzi?
wiec takie samo pytanie nalezalo by zadac szefowi globalistycznych psychopatow klausowi szwabowi :wink: po co ta wojna, o co w niej chodzi i komu sluzy. wszak wladek putin to tak samo jak miedzy innymi blair, merkel, trudeau, makron, sarkozy, zuckerberg jest absolwentem tej dziwnej akademii globalnych liderow schwaba: https://www.youtube.com/watch?v=xc2JZ8mq2Ec
otoz obawiam sie ze najwiekszym zagrozeniem nie sa swiatowi imperialisci tylko ci ktorzy za nimi stoja

Obrazek

Liwer napisał(a):
Użytkownik kamyk został zniewolony przez fałszywą pandemię, w której PiS brał czynny udział, więc zapewne nieco się dystansuje od partii słońce :p

widac jaka to byla pandemia kiedy jednym dekretem partyjnym odwolano ja w polsce :wysmiewacz: drugim dekretem zaprzestano wyplacac medykom sowite dodatki covidowe i nagle pandemii nie ma :D nikomu juz nie zalezy na podawaniu liczby chorych, przeksztalcania szpitali w covidowe, nikt nie wymaga certyfikatow covidowych, noszenia maseczek, trzymania dystansu, zostawania w domu i lockdownow. z dnia na dzien. cud. jak trzeba bylo do polski wpuscic ukraincow to juz nikt nie chorowal :wink:

karolcia napisał(a):
W Polsce węgiel reglamentują :)

to niemozliwe :D przeciez jeszcze niedawno nasz jedrek dudu zwariowany mowil tak:
"Proszę się nie martwić. Dopóki ja pełnię w Polsce urząd prezydenta, nie pozwolę, by ktokolwiek zamordował polskie górnictwo, bo zbyt wielką mamy w nim tradycję – choćby tego święta św. Barbary, Waszej Barbórki, której zwyczaje wpisane są na listę naszego dziedzictwa kulturowego. Ale przede wszystkim są państwo absolutnie branżą strategiczną, która stanowi fundament naszej gospodarki. I musi być zachowana"
"I nawet najbardziej ostrożni wezwani wczoraj przez media specjaliści mówili, że jest go na co najmniej 35-40 lat wydobycia – tego, który można wydobyć taniej, a na 200 lat tego, który w ogóle mamy. To nasz wielki skarb, mamy największe zasoby w Europie"

https://www.gramwzielone.pl/trendy/3358 ... -gornictwo
nie tylko wegiel bedzie reglamentowany. paliwo rowniez. okazuje sie ze orlen najpierw wywidnowal ceny paliwa sondujac przy tym poziom przyzwolenia polakow na to bandyctwo po czym laskawie obnizy na wakacjach ceny o 30 groszy przy czym:
"Każdy uczestnik promocji otrzyma 30 groszy rabatu na litrze dowolnego paliwa (EFECTA lub VERVA) w ramach trzech tankowań do 50 litrów miesięcznie. Pozwoli to nabyć w okresie wakacyjnym do 150 litrów paliwa miesięcznie z wysokim rabatem"
gdyby pis rzadzil w afryce to naprawde po roku braklo by piasku na saharze

ps. kiedys dawno dawno temu jak kolonko jeszcze nie cpal i nie porobilo mu sie z mozgiem to co robi sie od zazywania ciezkich dragow to o krzysiu bosaku mowil tak: https://www.youtube.com/watch?v=dB8NA4nPbZg


           
Post 24 cze 2022, o 22:35
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
Boo, swietny obrazek. Mowi wiele prawdy o kapitalistach i liberalach. Czlowiek musi byc cale zycie zadluzony, bo inaczej nie bedzie sie zapracowywal na smierc - to zasada kapitalizmu. Idz do lekarza, przebadaj cie, a gwarantuje ci, ze znajdzie powod, zeby zbadac cie znow za jakis czas badz cos ci przepisac, zebys musial przyjmowac leki regularnie. Taka nowoczesna forma niewolnictwa. Nawet tutaj na forum ktos sie oburzal, ze skupilem sobie kilka nieruchomosci, zeby w przyszlosci te splacone nieruchomosci zapewnily mi niezaleznosc finansowa, bo nie jest to w linii z kapitalistycznym idealem wiecznego zadluzenia.

Media to w ogole inna bajka. Mam dyplom dziennikarza i obecne dziennikarstwo nie ma nic do czynienia z tym, czego mnie uczono. Informacja jest tylko dobra, gdy nabija clicki, lajki i wyswietlenia. Wiec glownym produktem informacyjnym jest negatywizm, nieszczescie, wojna, choroba itp. Takie nabijanie negatywizmu i sensacji. Wielu ludzi, ktorzy 20 lat temu tak jak ja byli poczatkujacymi czy nawet bardziej doswiadczonymi dziennikarzami, a z ktorymi tworzylismy mloda pake dziennikarska w Polsce, wycofalo sie z zawodu, poszlo tak jak ja do biznesu. Czasami ze soba rozmawiamy jak bardzo nas taki stan rzeczy rozczarowal. Moze to nasza mlodziencza naiwnosc.

Cytuj:
widac jaka to byla pandemia kiedy jednym dekretem partyjnym odwolano ja w polsce :wysmiewacz: drugim dekretem zaprzestano wyplacac medykom sowite dodatki covidowe i nagle pandemii nie ma :D nikomu juz nie zalezy na podawaniu liczby chorych, przeksztalcania szpitali w covidowe, nikt nie wymaga certyfikatow covidowych, noszenia maseczek, trzymania dystansu, zostawania w domu i lockdownow. z dnia na dzien. cud. jak trzeba bylo do polski wpuscic ukraincow to juz nikt nie chorowal


Choc trudno zaprzeczyc istnieniu wirusa i ze jest niebezpieczny, stan pandemii z definicji to stan, ktory wprowadza panstwo / politycy. Stad jednym dekretem mozna ja odwolac. Ale oczywiscie, w Polsce nigdy zbyt powaznie tej pandemii nie traktowano, moze z wyjatkiem pierwszych kilku tygodni. Pandemia trwala tak dlugo, jak byly regularne informacje o tym, co sie dzieje tzn. dzienne informacje o liczbie zakazen, przypadkach smiertelnych, hospitalizacjach itp. Czyli - jak juz pisalem wczesniej na forum - skonczyla sie pandemia medialna. Dlatego co rusz pojawiaja sie informacje o nowych wirusach - czy to malpia ospa, czy ciezszy sezon grypowy (flumicron), czy cos tam jeszcze. Lekarzom, naukowcom i koncernom farmaceutycznym nie podoba sie, ze stracili wladze, wiec szukaja szczescia w stworzeniu podstaw do przywrocenia stanu pandemii, bo dobrze na tym zarobili.

Cytuj:
"I nawet najbardziej ostrożni wezwani wczoraj przez media specjaliści mówili, że jest go na co najmniej 35-40 lat wydobycia – tego, który można wydobyć taniej, a na 200 lat tego, który w ogóle mamy. To nasz wielki skarb, mamy największe zasoby w Europie"


Ekoterrorysci Greens wymyslili sobie, ze trzeba energetyke weglowa zniszczyc, zeby chronic srodowisko. Zrobili z tego sobie podstawe do polityki na wiele lat i beda pompowac te informacje do swiata jeszcze przez dlugi czas. Ja nie mam nic przeciwko temu, zeby energia byla zielona, ale niech owa zielona energia kosztuje mniej niz weglowa i niech rozwiazania beda wiarygodne, a nie ze energia sie wylacza jak sloncze zajdzie czy wiatr przestanie dmuchac. Zielonym to sie nie spodoba, ale calkowicie zielona energia jest utopia. Jakis element tej energetyki pozostanie albo z weglem albo z ropa. Tak samo bedzie z elektrycznymi samochodami. Moim zdaniem duzo bardziej przyjma sie tzw. hybrydy, przynajmniej na te chwile i utopijny plan konca produkcji silnikow spalinowych bedzie musial zostac sporo pchniety w czasie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229 ... 331  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi