Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 331  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 25 cze 2022, o 01:11
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
nie wiem co uwlaczajacego jest w tym ze ktos byl np nauczycielem. dlatego wystepuja oni jako reprezentanci nie elit tylko normalnych ludzi o normalnych pogladach gospodarczych ktorzy chcieli by w koncu zyc w tym kraju tak jak sobie tego zycza, zarabiac na siebie i byc odpowiedzialnym za siebie. i widza w tych ugrupowaniach jakies minimalne swiatelko w tunelu. to jest przynajmniej zawsze jakas rownowaga w parlamencie w ktorym od zawsze krolowal populizm i glupota a wybor byl jedynie miedzy debilizmem lewicy poboznej i lewicy liberalnej.


Lol. To przecież ty wkleiłeś tu obrazek wyszydzający polityków za ich wykształcenie. Ja tylko odbiłem piłeczkę pokazując iż niespecjalnie wybrałeś odpowiedni grunt na szyderę biorąc pod uwagę partię, która wspierasz. To wszystko. Od początku pisze, że nie oceniam nikogo/polityków poprzez kryterium wykształcenia.

I fajnie, że znowu po dyskusji się jednak z tym zgadzasz, że nie ma nic złego w tym, że ktoś był nauczycielem. To od razu nie oznacza, że jest/będzie słabym politykiem, a jednak oceniajmy go poprzez dzialalność publiczną/czyny/ sposób działania, a nie poprzez wykształcenie.

Cytuj:
polski system prawno skarbowy od lat wrecz przymusowo zacheca aby przedsiebiorcy na granicy prawa omijali podatki bo tylko tak sie po prostu oplaca. jak to pisal rej "malych zlodziejaszkow wieszaja, wielkim sie w pas klaniaja" mozna wtedy wiecej wyprodukowac, dac prace wiekszej liczbie osob... bedac uczciwym i przejrzystym mozna miec tylko pewnosc ze zadziala prawo schrodingera. im masz wiecej tym masz mniej. rachunek jest prosty. jesli placa minimalna w polsce to 2363 zl a ja majac dobrego pracownika chce go docenic i place mu 4200 zl na reke to calkowity koszt po stronie przedsiebiorcy to 7025 zl :!: ja z wielka checia dal bym mu wszystkie te pieniadze i on na pewno wiedzial by zdecydowanie lepiej co z nimi zrobic. ale pomiedzy nami stoi burdel mama w postaci panstwa ktore uwaza ze wie lepiej na co je wydac niz ten ktory je zarobil.

Wciąż powtarzasz to samo co już mówiłeś. Ja to naprawdę wszystko rozumiem, nie musisz tego powtarzać. A ja wciąż się Ciebie pytam bo dalej nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi jak to możliwie, że najpotężniejsze kraje w Europie czy najpotężniejszy kraj na świecie USA mają jeszcze bardziej opresyjny jak ty to nazywasz system prawno skarbowy, a to tam ludziom żyje się najlepiej i to tam cały świat chce mieszkać?

I nie wcale oszukiwanie państwa na podatkach nie jest fajne. Wcale cwaniactwo nie jest fajne. Wcale układy/dobra firma rachunkowa mająca układy w skarbówce nie jest fajna. Przez takie cwaniactwo Ci którzy chcą uczciwie sobie żyć na tym cierpią. I wyjaśniam to poniżej.

Cytuj:
to ja sie powtorze. owszem jest to prawda prawda i tylko prawda ze place rosly caly czas z roku na rok i byly krok przed inflacja. ta tendencja nie zmienia sie co najmniej od lat XXI wieku. rzecz w tym ze zadna w tym zasluga rzadu tylko tych co produkuja, sprzedaja, swiadcza uslugi, handluja czyli tych co zatrudniaja i placa wynagrodzenie a wiec sektora prywatnego. rzady moga jedynie stwarzac przyjazne lub nieprzyjazne warunki ku temu. a rzad pisuaru stwarza wyjatkowo nieprzyjazne i sektor malych srednich przedsiebiorstw obral sobie za cel ktory uwaza za wroga klasowego. oprocz tego ze wedlug oceny mamy drugi najbardziej skomplikowany i nieprzyjazny system podatkowy w europie to mamy do czynienia z bardzo agresywnym fiskalizmem panstwa: https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/mamy- ... 85398.html
poza tym napisalem ze place rosly i byly krok przed inflacja ale juz nie rosna. powoli juz wlasnie dochodzimy do sciany: https://www.rp.pl/wynagrodzenia/art3654 ... a-inflacja
wszystko co zostalo wypracowane przez sektor prywatny zostalo przejedzone przez rzad ekspertow historykow
piszesz caly czas o tych badaniach. no wiec wpadlo mi w oczy jedno takie: https://zpf.pl/dwie-trzecie-polakow-zau ... e-finanse/
ktore mowi wprost:
"aż 64% gospodarstw domowych zauważa gorszą jakość swojego życia w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku"
"Za czynnik, który ma największy wpływ na ogólną ocenę jakości życia, respondenci uznali „wzrost inflacji” – 78,2%"


Są najprzyjaźniejsze w czasie III RP. Może nie takie jakbyś chciał, ale to są fakty. Zresztą lata 2005-2007 też obfitowały w znakomite wskaźniki gospodarcze.

I jest tego dość proste wytłumaczenie. Mianowicie uczciwość. Przestrzeganie reguł. Przejrzystość. Realna walka z przestępczością. To jest to co próbuje Ci przetłumaczyć, że podatki, obniżenie podatków to nie wszystko.

Jeśli wymyślasz sobie biznes, jesteś w tym dobry, prowadzisz go, chcesz to robić uczciwie, ale potem przychodzi jakieś frajer który ma układy/ zarobił sobie na orżnięciu państwa na vat(sorry ale wyjdzmy już z lat 90-tych czy PRL-u, że oszukiwanie państwa jest fajne) i przegrywasz z nim bo masz mniej kapitału czy ma lepsze układy to ludzie w takim kraju nie chcą zyc. Nawet jak ma niskie podatki. To jest jeden z powodów dlatego ludzie chcą żyć na zachodzie, a nie na wschodzie gdzie są niższe podatki.

Także to, że wskaźniki gospodarcze za PiS skaczą wynika z walki najpierw z korupcja(podatek korupcyjny znasz taki termin?) z mafiami vatovskimi, realną walką z przestępczość gospodarczą. A nie jak próbujesz przekazać tylko wolna ręka rynku.

I tak można wymieniać dziedziny życia, które są ważne. Ot weźmy Sądy. Ludzie jak padną ofiarą przestępstwa chcą znaleźć szybko sprawiedliwość, ot szczególnie przedsiębiorcy, a nie czekać latami na wyrok i np. zwrot należności za parę lat, gdy już mu biznes padnie.

I tak można wymieniać po kolei kolejne dziedziny życia. Właściwie odpowiadam w końcu za Ciebie na zadane pytanie dlaczego ludzie chcą zyc na zachodzie gdzie są wyższe podatki, a nie na wschodzie. Niskie podatki to nie wszystko. Ba! Ludzie chcą mieć dobre Sądy, Policje, służbe zdrowia etc. i są za to gotowi zapłacić, byleby tylko mieli świadomość, że ich pieniądze nie zostaną rozkradzione. Wbrew temu z czym pewnie zaraz wyjedziesz prywatny biznes wszystkiego nie załatwi. Są dziedziny życia jak właśnie wymiar sprawiedliwości, system dróg krajowych, miastowy etc. które muszą być państwowe. I ludzie są gotowi za to zapłacić nawet wyższe podatki. Byleby mieli komfort życia. Sprawne działające państwo.

Ot po prostu jesteśmy wciąż krajem na dorobku. Wciąż dla większość społeczeństwa najważniejsze jest, żeby się dorobić. Dlatego wciąż są takie osoby jak ty, które sądzą, ze jak mi to wredne państwo nie będzie zabierać tyle to się w końcu dorobie. To tak nie działa. Bo potem ktoś Cie orżnie i nikt Ci nie pomożę, kasy nie zwróci bo policja i prokuratura niedoinwestowane nic nie zrobią, a jak zrobią to marnie. Sady niedoinwestowane, braki kadrowe i nawet jak Ci sie już poszczęści i policja z prokuratura znajdą sprawca to na wyrok sobie poczekasz pare lat.

Cytuj:
tak na szybko znalazlem bo nie chce mi sie w tym grzebac. poslowie pis nie umieja oszczedzac czy pracuja pro bono? :wysmiewacz:
Oszczędności za 0 zł


Posłowie PiS nie gadają wciąż tylko o podatkach o pieniądzach i bogaceniu się. Jak sam piszesz o bogojczyźnianej lewicy etc. posłowie PIS mówią o rodzinie, wartościach, Bogu etc. Krótko mówiąc ich działalność można ocenić iz mówią ludziom, że w życiu pieniądze to nie wszystko, a są inne ważne wartości o które należy dbać.

Natomiast sorry, jesli ktos jest w partii, która całe swoje przesłanie, sztandarem jest/są pieniądze, bogacenie się, obniżenie podatków, więcej w portfelu to liderem takiej partii może być przykładowy Donald Trump o nawet Korwin-Mikke, który wyjdzie i powie słuchajcie zagłosujcie na mnie ja wiem jak się bogacić, pokazałem to swoim życiem, zobaczcie jaki mam majątek, chce wam też w tym pomoc, a nie Krzysiu Bosak czy Robert Winnicki z paroma kołami na koncie. Bo wychodzi kompromitacja jak wskazał Kolonko.

Cytuj:
jaroslaw zdobyl wyksztalcenie na kierunku prawo o fakultecie marksizm i po prostu jest ideowym marksista czemu tylko dowodza jego poglady na gospodarke i stosunek do wolnosci osobistej, finanowej czy obywatelskiej mieszkancow polski.


Różnisz się tutaj w poglądzie ze swoim idolem politycznym:

https://twitter.com/jkmmikke/status/963928389466972160

JKM wielokrotnie mówił, że Jarosław jest centrysta, natomiast socjalista był Leszek.

Cytuj:
w polsce ministrowie nie wsluchuja sie w glosy ekspertow bo ich nie ma tylko eksperta jaroslawa :D albo robia pod jego dyktando albo wypad z rzadu :D


W każdej organizacji/państwie/firmie/przedsiębiorstwie/większym zgromadzeniu musi być lider, bo inaczej to się rozejdzie. Musi być ktoś decyzyjny. Nie specjalnie widzę tutaj pole do szydery.

Cytuj:
dla mnie najwazniejsze sa kompetencje


No to cieszę się, że się zgadzamy i przyznajesz, że wydurniłeś się z tym ocenianiem polityków po wykształceniu.

Cytuj:
ja jestem za tym zeby dac ludziom zadbac o swoj interes w sposob uczciwy i nade wszystko nie tworzacy niekorzysci na rzecz kogos innego. nalezy zwrocic ludziom wolnosc w tym wolnosc gospodarcza i pozwolic zarabiac i sie bogacic. ty natomiast chcesz kazdemu przydzielac zasilki i socjale jednoczesnie obciazajac tych ktorzy na to uczciwie pracuja.


A gdzie coś takiego napisałem? Możesz zacytować?

Cytuj:
prawo powinno gwarantowac dwie rzeczy. bezpieczenstwo i mozliwosc rozwoju.


Prawo? Powiedziałbym, że państwo, ktos to prawo musi realizowac w praktyce. Co do reszty pełna zgoda. Brawo. I teraz pytanie jak to Państwo ma zagwarantować jak nie z podatków? O bezpieczenstwie już napisałem powyżej. Koniecznie dla ludzi są sprawna policja, prokuratury, sądy ogólnie mówiąc wymiar sprawiedliwości. Na to koniecznie sa podatki.

Możliwość rozwoju co masz pod tym pojęciem na myśli? Poczekam na odpowiedź zanim się odniosę.


Cytuj:
ja napisze troche parafrazujac ciebie sprzed nastu lat. ze najpierw pozwolmy polakom sie bogacic a potem doppiero pomyslmy o podatkach progresywnych itp. z ktorych mozna pozniej sfinansowac socjal.


U nas nie ma podatków progresywnych. Ile osób płaci podatek 32%? max pare procent. Już nie mówiąc o jdg gdzie jest podatek liniowy. Więc jest jak na razie jak chcesz. Spójrz sobie na zachód i zobaczysz podatki progresywne łącznie z tym złorzeczym 50%.

Cytuj:
to dziwne ze uwazasz ze jestes za uproszczeniem systemu podatkowego w polsce. po tym co tutaj piszesz mam wrazenie ze jest zupelnie odwrotnie :mrgreen:
chory system podatkowy w polsce to podstawowy hamulec rozwoju polakow dlatego trzeba go jak najszybciej naprawic. nie uwazam ze rozwiaze wszystkie problemy polakow ale rozwiaze ich duza czesc problemow finansowych. a ze bezpieczenstwo finansowe to znaczna stopa naszego zycia wiec nie rozwiaze wszystkich problemow ale wiekszosc. ta zmiana to jest absolutnie podstawowy warunek od ktorego trzeba zaczac by moc sie rozwijac.


Oczywiście, że jestem za uproszczeniem bez obliczania tych kosztów uzyskania przychodu, innych odpisów etc. prosty system w którym każdy się odnajdzie. Nie specjalnie wiem gdzie wyczytałeś, że jest inaczej? Możesz zacytować?

Cytuj:
a nie mozna miec kraju suwerennego i wolnego jednoczesnie?


Bardzo chętnie. To takim jak ty radzę i partii którą wspierasz by nie wchodziła w żadne konszachty z stronnictwami jawnie okazującymi pogarde dla Polskiej niepodleglości, gotowym rozpuscić sie w nawinej idei europejskości, która jawnie prowadzi pod but Niemiecki. O jakich partiach mówie doskonale wiesz.

Cytuj:
i dlatego w polsce jest tak jak jest. bo ludzie dali sobie wmowic te dyrdymaly. a to jak wybierac pomiedzy zjedzeniem gowna psa albo kota.

To są realia. Zróbcie tak, że będziecie mieli przynajmniej 25% to spojrzę w waszą stronę.

Cytuj:
mianowicie morawiecki to jeszcze wiekszy sprzedawczyk niz tusk


ty nie patrz na morawieckiego bo morawiecki jest tak długo jak chce tego Jarosław. Jak zaczniesz teraz udowadniać, że Jarosław reprezentuje interesy zagraniczne to już się calkowicie wydurnisz.

Cytuj:
za obce pieniadze wystawia polske pod latarnie i godzi sie np na:
lockdowny

Johnson się próbwał nie zgodzić to go szybko doprowadzili do porządku.

Sorry ale funkcjonujemy w systemie światowym/gospodarczym musimy w nim odpowiednio się jakby to brzydko powiedzieć ślizgać. Dopóki Polska nie będzie od morza do morza :aniolek: to musimy działac na tyle ile nam siła pozwala.

Ty i Tobie podobni z jednej strony mówicie o grupie trzymającej wladze, grupie bilderbergow o grupach globalistycznych, a jednocześnie oczekujecie, że my jako Polska jedyni się im postawimy. No to jest żart. Trzeba manewrować.

Cytuj:
mnie nurtuje troche inna sprawa. jak w kregach wyborcow pisu jest odbierany obecnie np grzegorz braun ktory glosil za czasow platformy ze polska to niemiecko rosyjskie kondominium albo glosil teze ze w smolensku dokonano zamachu. a nawet stworzyl taki film "zamach smolenski ". czy jest ruska onuca czy troche patriotyczna ruska onuca :mrgreen:


Szacunek do Grzesia. Głosowałem na niego w wyborach na Prezydenta Rzeszowa(chociaz akurat główny powód inny niż jego poglądy). Swoimi filmami jak plusy dodatnie, plusy ujemne, tw bolek, towarzysz generał otworzył mi oczy na wiele spraw, a nie jak mnie nauczono w szkole, że Wałęsa to był bohater, a przy okrągłym stole komunisci dobrowolnie oddali władze :lol: Aczkolwiek te niektóre kontakty brzydko pachną. Z sympatii nie chce zagłębiać się w ten temat.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 25 cze 2022, o 16:15
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2222

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Są najprzyjaźniejsze w czasie III RP. Może nie takie jakbyś chciał, ale to są fakty. Zresztą lata 2005-2007 też obfitowały w znakomite wskaźniki gospodarcze
Weź nie rób sobie jaj.
Kamil napisał(a):
U nas nie ma podatków progresywnych. Ile osób płaci podatek 32%? max pare procent. Już nie mówiąc o jdg gdzie jest podatek liniowy. Więc jest jak na razie jak chcesz. Spójrz sobie na zachód i zobaczysz podatki progresywne łącznie z tym złorzeczym 50%.
Zacznijmy od tego że do 2021 w Polsce płaciło się dwa podatki PIT. Jeden wg skali, drugi - 1,25%. Chyba wiesz dlaczego?
Od roku 2022 wraz z Polskim Wałem to cholera wie co i ile, nawet księgowi tego nie ogarniają, zaś ukryte i nieukryte podatki nazywane są dla zmyłki "składkami" bądź "opłatami". Burdel na kółkach, a składka zdrowotna od styczniowej sprzedaży detalicznej to jedno z kuriozum tego burdelu.
Kamil napisał(a):
Swoimi filmami jak plusy dodatnie, plusy ujemne, tw bolek, towarzysz generał otworzył mi oczy na wiele spraw, a nie jak mnie nauczono w szkole, że Wałęsa to był bohater, a przy okrągłym stole komunisci dobrowolnie oddali władze :lol:
Tak, oddali dobrowolnie. Sam Czarzasty mówił, że się dogadali. Oczywiście są haczyki w szczegółach, jednakże generalnie oddali dobrowolnie. Wałęsa był bohaterem, stopień bohaterstwa oceni historia - niezależna od polityki, zwłaszcza kaczyńskiej.
Boo napisał(a):
Na drugim biegunie są posłowie, którzy nie zgromadzili żadnych oszczędności. W swoich oświadczeniach majątkowych w pozycji "zgromadzone środki pieniężne" nic nie wpisali: poseł PiS Dariusz Bąk, poseł PiS Tadeusz Cymański, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, poseł KO Tomasz Głogowski, posłanka PiS Małgorzata Gosiewska,
Ta Gosiewska pierwsza zona to dostała jakąś kasę za Smoleńsk?

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 25 cze 2022, o 17:11
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Cytuj:
I jest tego dość proste wytłumaczenie. Mianowicie uczciwość. Przestrzeganie reguł. Przejrzystość. Realna walka z przestępczością.


Cytuj:
posłowie PIS mówią o rodzinie, wartościach, Bogu etc. Krótko mówiąc ich działalność można ocenić iz mówią ludziom, że w życiu pieniądze to nie wszystko, a są inne ważne wartości o które należy dbać.


To jest jednak konto satyryczne.

_________________
***** ***


           
Post 28 cze 2022, o 13:15
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2222

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Zmiany kursu rubla ewidentnie temu zaprzeczaja. Skupowanie rubla bylo efektem jego krachu w lutym / marcu. Inwestorzy wyczuli okazje do szybkiego zarobku, wiec zaczelo sie skupowanie tej krwawej i marginalnej waluty, zeby na niej zarobic. Zwiekszyl sie popyt, wiec i szybko wzrosla cena. Gwaltowny wzrost tzw. trading volume.
Tu masz "zainteresowanie inwestorów" rublem :)
https://www.telepolis.pl/fintech/wydarz ... rs-wartosc

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 29 cze 2022, o 19:52
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Kiedyś analfabeci stawiali 3 krzyżyki. Teraz potrzebują aż 8 gwiazdek.

:D :piwo:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 30 cze 2022, o 00:20
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Jasiek napisał(a):
Zmiany kursu rubla ewidentnie temu zaprzeczaja. Skupowanie rubla bylo efektem jego krachu w lutym / marcu. Inwestorzy wyczuli okazje do szybkiego zarobku, wiec zaczelo sie skupowanie tej krwawej i marginalnej waluty, zeby na niej zarobic. Zwiekszyl sie popyt, wiec i szybko wzrosla cena. Gwaltowny wzrost tzw. trading volume.
Tu masz "zainteresowanie inwestorów" rublem :)
https://www.telepolis.pl/fintech/wydarz ... rs-wartosc

Po prostu :biggrin:

Fis - nie obrażaj analfabetów...

I po raz czwarty do pozostałych ociekających nienawiścią pod przykrywką walki o konstytucję, praworządność, demokrację i wolność od wszystkiego, jest jakaś sensowna alternatywa dla obecnie rządzących?

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 30 cze 2022, o 11:43
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Jeśli jej nie widzisz, to chyba sam nie wierzysz, że jakikolwiek argument Cię przekona. :)

_________________
***** ***


           
Post 30 cze 2022, o 21:10
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Alternatywą są "programy" think-thanków liwera i karolcii.

W skrócie - żeby było jak było, osiem gwiazdek, babcia Kasia, obowiązek noszenia maseczek latem i dorwanie się do koryta swoich.


           
Post 30 cze 2022, o 22:14
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
:D :wysmiewacz:

_________________
***** ***


           
Post 30 cze 2022, o 22:33
 Re: Polska polityka
Junior
Junior

Dołączył: 27 lip 2006, o 00:08
Posty: 219

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Lol. To przecież ty wkleiłeś tu obrazek wyszydzający polityków za ich wykształcenie. Ja tylko odbiłem piłeczkę pokazując iż niespecjalnie wybrałeś odpowiedni grunt na szyderę biorąc pod uwagę partię, która wspierasz. To wszystko. Od początku pisze, że nie oceniam nikogo/polityków poprzez kryterium wykształcenia.

I fajnie, że znowu po dyskusji się jednak z tym zgadzasz, że nie ma nic złego w tym, że ktoś był nauczycielem. To od razu nie oznacza, że jest/będzie słabym politykiem, a jednak oceniajmy go poprzez dzialalność publiczną/czyny/ sposób działania, a nie poprzez wykształcenie.
Kamil napisał(a):
No to cieszę się, że się zgadzamy i przyznajesz, że wydurniłeś się z tym ocenianiem polityków po wykształceniu.

to nic nie zmienia bo nadal uwazam ze najwazniejsze sa kompetencje ktore nierzadko wynikaja z wyksztalcenia a przynajmniej wyksztalcenie pozwala je ukierunkowac. jak rowniez uwazam ze osoby w rzadzie nie maja ani kompetencji ani wyksztalcenia ktore pozwalalo by je uzyskac. dlatego twierdze ze w rzadzie sa osoby zupelnie niekompetentne i niewyksztalcone i zawsze bede obsmiewal to ze na przyklad wiceministrem finansow albo ministrem aktywow panstwowych jest historyk bez kompetencji i tym podobne. odpowiedzia jakie kompetencje tkwia w rzadzie niech bedzie stan gospodarki.

Kamil napisał(a):
Wciąż powtarzasz to samo co już mówiłeś. Ja to naprawdę wszystko rozumiem, nie musisz tego powtarzać. A ja wciąż się Ciebie pytam bo dalej nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi jak to możliwie, że najpotężniejsze kraje w Europie czy najpotężniejszy kraj na świecie USA mają jeszcze bardziej opresyjny jak ty to nazywasz system prawno skarbowy, a to tam ludziom żyje się najlepiej i to tam cały świat chce mieszkać?

odpowiem ci juz po raz kolejny w tym temacie. nie bede zastepowal ci twoich nauczycieli ale mozesz sam uzupelnic wiedze w jakich warunkach swoja sile budowaly najpotezniejsze kraje na swiecie. kiedy my wysylalismy wegiel i zboze pod pregiezem zwiazku sowieckiego to te kraje budowaly swoj dobrobyt na zasadach wlasnie gospodarki wolnorynkowej i tych lat nikt nigdy nam nie odda. a tak z brzegu chocby reformy margaret thatcher nie polegaly chyba na wprowadzeniu socjalizmu na wyspach :mrgreen: proponuje doksztalcic sie rowniez w zakresie jak funkcjonowala gospodarka usa w drugiej polowie 20 wieku. jak wygladal system podatkowy w usa kiedy statua wolnosci byla prawdziwym symbolem wolnosci a ludzie z calego swiata wszelkimi sposobami probawali sie tam dostac i osiedlic. dom mozna bylo kupic po 2 latach pracy, samochod po 4 miesiacach a zeby przezyc caly rok wystarczylo przepracowac 1 miesiac. ale od kiedy do wladzy przyszly sitwy komunistow to jest dokladnie tak jak piszesz czyli coraz bardziej opresyjny system i stany juz nie sa od dawna ziemia obiecana. wystarczy zachorowac i zetknac sie z tamtejszym systemem ubezpieczeniowym / sluzby zdrowia i mozna zostac bankrutem. a lepiej sie mieszka niz w polsce bo sie lepiej zarabia. wszedzie gdzie sie wiecej zarabia bedzie mieszkac sie lepiej. to mowi juz sama logika.
natomiast kiedy gospodarka dochodzi juz do takiego punktu przelomowego gdzie nie jest w stanie wytrzymac, dochodzi do sciany i wszyscy zaczynaja tracic to wtedy wszystko zawsze zaczyna sie od nowa i wracaja stare rozwiazania zdroworozsadkowe. przyklad nowej zelandii lat 60 albo irlandii lat 80. kiedy nie ma juz innego wyjscia to zawsze konczy sie urynkowieniem gospodarki.
mozesz zapytac swoich historykow z rzadu o to wszystko jesli nie wierzysz :mrgreen:
ja za to nie doczekalem sie tej odpowiedzi ile polakom konkretnie zostaje wiecej w portfelu za czasow pisu a ile nie zostawalo za czasow po. interesuja mnie konkretne liczby bo jak dotad doczekalem tylko strzaly slepakami i ze nie bedziesz podawal konkretnie albo teksty o rozmiarze biustonosza.

Kamil napisał(a):
I nie wcale oszukiwanie państwa na podatkach nie jest fajne. Wcale cwaniactwo nie jest fajne. Wcale układy/dobra firma rachunkowa mająca układy w skarbówce nie jest fajna. Przez takie cwaniactwo Ci którzy chcą uczciwie sobie żyć na tym cierpią. I wyjaśniam to poniżej.

oczywiscie. i dlatego potrzebne jest prawo dzieki ktoremu nie bedzie sie to oplacac. i nie dlatego ze beda wysokie kary tylko robiac wszystko uczciwie zostanie nam w kieszeni tyle wypracowanych przez siebie pieniedzy ze w kombinatorstwo nie bedzie nikomu chcialo sie nawet bawic.

Kamil napisał(a):
Są najprzyjaźniejsze w czasie III RP.

tym zdaniem zapewniles sobie miejsce w annałach smiesznosci :mrgreen:
mozesz zdradzic jakie jest twoje zrodlo utrzymania? ze nie swoj biznes to 100% pewne. ze nie praca na etacie to 99% pewne. to moze byc chyba tylko renta ktora rzad pis obiecuje rewaloryzowac. nikt inny nie byl by w stanie napisac takiego stwierdzenia.
poprosze w takim razie o konkretne twarde tezy na potwierdzenie tego zdania. sa najprzyjazniejsze poniewaz... ale nie puste frazesy z ktorych nic nie wynika typu" bo sa najlepsze, bo badania pokazuja, bo polacy maja wiecej w portfelu" . interesuja mnie konkrety.
a moze pierwszy z brzegu polski lad i to ze ksiegowi musza przeliczac pensje na dwa sposoby: wedlug starych przepisow i polskiego ladu i rozliczac je w sposob mniej niekorzystny dla pracownika.
albo ciekawy przyklad podatku od bagietek:
Kiedyś mówiono, że w średniowieczu panowała wielka ciemnota, ponieważ poważni ludzie zastanawiali się nad tym ile diabłów zmieści się na główce od szpilki. Czasy się zmieniły, ale problemy się wiele nie zmieniły. Poważni ludzie zastanawiają się teraz czym jest mrożona bagietka z masłem czosnkowym.
Producent tejże bagietki od GUS dowiedział się, że bagietka może być gotowym daniem mrożonym, ale może być też pieczywem albo ciastkiem. Zafrasowany producent wystąpił więc o indywidualną interpretację podatkową, chcąc dowiedzieć się czym jest bagietka. Od tego czym jest bagietka zależy bowiem stawka VAT.
Jeżeli mrożona bagietka z masłem czosnkowym jest daniem mrożonym, to VAT wynosi 5%.
Jeżeli mrożona bagietka z masłem czosnkowym jest pieczywem, to VAT wynosi 5%, chyba że termin przydatności do spożycia przekracza 14 dni, wtedy VAT wynosi 23%.
Jeżeli mrożona bagietka z masłem czosnkowym jest ciastkiem, a może nim być, bo ma więcej niż 5% masła, to VAT wynosi 8%, chyba że termin przydatności do spożycia przekracza 45 dni, wtedy VAT wynosi 23%.
Z otrzymanej interpretacji producent dowiedział się, że sam powinien wiedzieć czym jest bagietka. Urząd tego teraz nie wie. Dopiero gdy urzędnicy przyjdą na kontrolę, wtedy spojrzą swym wprawnym okiem na bagietkę i stwierdzą jaki powinien być od niej VAT - 5, 8 czy 23% Producent zaskarżył taką interpretację do sądu. Niestety WSA i NSA przyznały rację urzędowi.
Producent chce płacić VAT zgodnie z prawem. Ale nie może, bo urząd odmawia podania właściwej stawki VAT. Tak wygląda pewność prawa w państwie rządzonym przez Mateusza Morawieckiego.


Kamil napisał(a):
Zresztą lata 2005-2007 też obfitowały w znakomite wskaźniki gospodarcze.

az chcialo by sie zacytowac ciebie sprzed tych kilku ladnych lat odnosnie tych wskaznikow z lat 05-07 :D
A wzrost gospodarzczy i PKB siegające 6 procent? Może takii wzrost się tworzy w ciągu dwóch miesięcy jak chcieli to wmówić Kaczyńscy? :lol: Przecież to są lata ciężkiej pracy by stworzyć podstawy (podwaliny :wink: ) do tego.
obecny wzrost gospodarczy to zasługa wielu rzadów, które stworzyło pod niego podwaliny. A Kaczyński tylko spił pianke. Wzrostu gospodarzczego i takiego PKB...nie tworzy się jedna decyzje, czy w dwa miechy.


ale ja mam na ten temat inne zdanie. porownujac pis z lat 05-07 i obecny to mozna jasno stwierdzic ze to sa dwie inne partie. kiedys to bylo centrum. dzisiaj ostry socjalizm. kiedys stosunek wolny rynek-interwencjonizm panstwowy to bylo ok 50-50. dzisiaj to powiedzmy 15-85.
zreszta wtedy mieli w swoich szeregach nieglupia kobite wyciagnieta z po zyte gilowska ktora zaczela wlasnie od obnizki podatkow dochodowych.

Kamil napisał(a):
I jest tego dość proste wytłumaczenie. Mianowicie uczciwość. Przestrzeganie reguł. Przejrzystość. Realna walka z przestępczością. To jest to co próbuje Ci przetłumaczyć, że podatki, obniżenie podatków to nie wszystko.

Jeśli wymyślasz sobie biznes, jesteś w tym dobry, prowadzisz go, chcesz to robić uczciwie, ale potem przychodzi jakieś frajer który ma układy/ zarobił sobie na orżnięciu państwa na vat(sorry ale wyjdzmy już z lat 90-tych czy PRL-u, że oszukiwanie państwa jest fajne) i przegrywasz z nim bo masz mniej kapitału czy ma lepsze układy to ludzie w takim kraju nie chcą zyc. Nawet jak ma niskie podatki. To jest jeden z powodów dlatego ludzie chcą żyć na zachodzie, a nie na wschodzie gdzie są niższe podatki.

Także to, że wskaźniki gospodarcze za PiS skaczą wynika z walki najpierw z korupcja(podatek korupcyjny znasz taki termin?) z mafiami vatovskimi, realną walką z przestępczość gospodarczą. A nie jak próbujesz przekazać tylko wolna ręka rynku.

I tak można wymieniać dziedziny życia, które są ważne. Ot weźmy Sądy. Ludzie jak padną ofiarą przestępstwa chcą znaleźć szybko sprawiedliwość, ot szczególnie przedsiębiorcy, a nie czekać latami na wyrok i np. zwrot należności za parę lat, gdy już mu biznes padnie.

I tak można wymieniać po kolei kolejne dziedziny życia. Właściwie odpowiadam w końcu za Ciebie na zadane pytanie dlaczego ludzie chcą zyc na zachodzie gdzie są wyższe podatki, a nie na wschodzie. Niskie podatki to nie wszystko. Ba! Ludzie chcą mieć dobre Sądy, Policje, służbe zdrowia etc. i są za to gotowi zapłacić, byleby tylko mieli świadomość, że ich pieniądze nie zostaną rozkradzione. Wbrew temu z czym pewnie zaraz wyjedziesz prywatny biznes wszystkiego nie załatwi. Są dziedziny życia jak właśnie wymiar sprawiedliwości, system dróg krajowych, miastowy etc. które muszą być państwowe. I ludzie są gotowi za to zapłacić nawet wyższe podatki. Byleby mieli komfort życia. Sprawne działające państwo.

Ot po prostu jesteśmy wciąż krajem na dorobku. Wciąż dla większość społeczeństwa najważniejsze jest, żeby się dorobić. Dlatego wciąż są takie osoby jak ty, które sądzą, ze jak mi to wredne państwo nie będzie zabierać tyle to się w końcu dorobie. To tak nie działa. Bo potem ktoś Cie orżnie i nikt Ci nie pomożę, kasy nie zwróci bo policja i prokuratura niedoinwestowane nic nie zrobią, a jak zrobią to marnie. Sady niedoinwestowane, braki kadrowe i nawet jak Ci sie już poszczęści i policja z prokuratura znajdą sprawca to na wyrok sobie poczekasz pare lat.

opisales sie opisales :mrgreen: i doszedles do takiego wniosku ktory ja napisalem w jednej konkluzji:
prawo powinno zapewniac bezpieczenstwo
to jest taka oczywistosc ze nie ma sie nad tym zbytnio co rozwodzic.
tymczasem 7 lat rzadow w czasie ktorych pisuar mogl zmienic wszystko. po czym:
Po 7 latach rządów PiS Kaczyński przyznaje: Sądy działają fatalnie źle
"W Polsce sądy działają nie źle, tylko fatalnie źle” – oświadczył Jarosław Kaczyński. W ten sposób prezes Prawa i Sprawiedliwości włączył się w dyskusję, jaka wywiązała się między premierem Morawieckim a ministrem Ziobro.

Morawiecki krytycznie o Polskim Ładzie: "Mitręga" dla księgowych

Morawiecki: Polski Ład jest zły. Będą prace nad Polskim Ładem 3.0


nie wiem o co chodzi. to wina krasnoludkow donalda tuska ktore musza wyrazic zgode na przeprowadzanie reform sadownictwa albo prawa podatkowego? :mrgreen: ale spoko. mateusz klepnal ze pod dyktat unijny w ramach kpo zreformujemy sadownictwo i moze wtedy sie uda :wysmiewacz:

Kamil napisał(a):
Posłowie PiS nie gadają wciąż tylko o podatkach o pieniądzach i bogaceniu się. Jak sam piszesz o bogojczyźnianej lewicy etc. posłowie PIS mówią o rodzinie, wartościach, Bogu etc. Krótko mówiąc ich działalność można ocenić iz mówią ludziom, że w życiu pieniądze to nie wszystko, a są inne ważne wartości o które należy dbać.

umarlem :wysmiewacz: to tez nadaje sie do annałów smiesznosci :D czyli taki tadziu cymanski ktory 6 kadencji jest poslem, jedna kadencje europoslem, bylym burmistrzem i ma 0 zl oszczednosci a to dlatego ze pieniadze nie sa najwazniejsze tylko chlopina jest bogobojny :wysmiewacz: dworczyk nie gorszy :mrgreen: pieniadze nie sa dla niego najwazniejsze i tez ma 0 oszczednosci. niech na dowod posluzy ze ruskim sluzbom za darmo informacje dawal :D az dal im dostep do skrzynki mailowej.

Kamil napisał(a):
Natomiast sorry, jesli ktos jest w partii, która całe swoje przesłanie, sztandarem jest/są pieniądze, bogacenie się, obniżenie podatków, więcej w portfelu to liderem takiej partii może być przykładowy Donald Trump o nawet Korwin-Mikke, który wyjdzie i powie słuchajcie zagłosujcie na mnie ja wiem jak się bogacić, pokazałem to swoim życiem, zobaczcie jaki mam majątek, chce wam też w tym pomoc, a nie Krzysiu Bosak czy Robert Winnicki z paroma kołami na koncie. Bo wychodzi kompromitacja jak wskazał Kolonko.

pokretna ta twoja logika. bo w sumie krzysiu bosak to za wiele uczyc bogactwa ludzi nie probowal. on jest narodowcem z przekonania i zazwyczaj mowil o tradycji, wartosciach rodzinnych, swiatopogladzie, nastawiony antyunijnie itd. winnicki to nawet 500plus popieral. od mowienia o bogaceniu sie to raczej byli wlasnie korwin czy mentzen. tak wiec jak w pisie ktos jest poslem od 7 kadencji i jest rzekomo splukany ale bogobojny to jest dobry. wrecz swiety za zycia :D ale jak nie w pisie to juz cpun kolonko ktory oglosil sie prezydentem go wyjasni :mrgreen: uzywales tu nieraz takiego stwierdzenia jak podwojne standardy :wink:

Kamil napisał(a):
Różnisz się tutaj w poglądzie ze swoim idolem politycznym:

https://twitter.com/jkmmikke/status/963928389466972160

JKM wielokrotnie mówił, że Jarosław jest centrysta, natomiast socjalista był Leszek.

a jonasz to jakas wyrocznia? :D moj idol polityczny to taki troche polityk troche satyryk. mniej wiecej jak ty tutaj na forum :P jak lechu byl socjalista to jarek siedzi o 10 miejsc w lewo od niego. jareczek to jawny marksista co juz pisalem swiadczy o tym jego podejscie do gospodarki i wolnosci osobistej obywateli. zreszta on niczego innego nie zna wiec jak mogl by byc kims innym. choc kiedys byl znacznie lzejszym marksista. teraz jest marksistowskim ekstremista. na starosc albo po dojsciu do wladzy sie to tylko uwypuklilo.
a w magdalence go nie bylo bo byl za krotki. jak on nawet opozycjonista nie byl tylko wiecznie smigal jako plecak lecha.

Kamil napisał(a):
W każdej organizacji/państwie/firmie/przedsiębiorstwie/większym zgromadzeniu musi być lider, bo inaczej to się rozejdzie. Musi być ktoś decyzyjny. Nie specjalnie widzę tutaj pole do szydery.

w pisie moze i jest garstka ludzi rozsadnych. ale jak w ostatecznym rozrachunku nie moga podjac DOBREJ decyzji tylko taka jakiej oczekuje wodz by spelnic jego prywatne ambicje (jak durna by ona nie byla a zazwyczaj jest) to znaczy ze model organizacyjny tej jednostki nadaje sie do smietnika bo nazywa sie autorytaryzm. dlatego jak mowil niedorzecznik pisu radoslaw fogiel w rzadzie nie pracuja eksperci bo nie chca realizowac programu partii.

Kamil napisał(a):
A gdzie coś takiego napisałem? Możesz zacytować?

nie chce mi sie daleko kopac to tylko dwa cytaty:
teraz taki placz, ze ktoś dostaje 5 stów rzekomo za nic. A no i oczywiście mając dzieciaka za 5 stówek jeszcze się za to hołota nie wiadomo jak opije i nażre. No z całą pewnością :lol:
jak i podobnie normalna jest pomoc socjalna np. dla dzieci nie chcą przyjąć do wiadomości.


tym sie roznimy ze ja jestem przeciwnikiem redystrybucji podatkow zeby trafialy do kogos w jakiejkolwiek formie socjalu. jaka jest przeslanka ku temu zeby placic na obce dzieci? dzieci sa panstwowe czy rodzicow? bo jak panstwowe to chetnie bym sobie takiego wynajal zeby mi np umyl auto :wysmiewacz: jestem tylko za tym zeby stworzyc proste prawo ktore umozliwi zarabianie kazdemu dzieki czemu kazdy jesli tylko bedzie chcial utrzyma wlasne dzieci bez zadnej panstwowej jalmuzny. jestem za pomoca tylko tym ktorzy nie sa w stanie sami pracowac ze wzgledu na swoja niepelnosprawnosc, opieke paliatywna nad taka osoba itp
a juz matki ktorym nie chce sie pracowac domagaly sie rewaloryzacji 500 plus :lol: ale nawet jarkowi ktos podpowiedzial i wyszedl na mownice z twierdzeniem ze to dzialanie proinflacyjne :D

Kamil napisał(a):
Prawo? Powiedziałbym, że państwo, ktos to prawo musi realizowac w praktyce. Co do reszty pełna zgoda. Brawo. I teraz pytanie jak to Państwo ma zagwarantować jak nie z podatków? O bezpieczenstwie już napisałem powyżej. Koniecznie dla ludzi są sprawna policja, prokuratury, sądy ogólnie mówiąc wymiar sprawiedliwości. Na to koniecznie sa podatki.

podatki byly sa i beda. tego nikt nie uniknie. ale powtorze chyba 7 raz ze przy zlikwidowaniu barier biurokratycznych i uproszczeniu prawa podatki na funkcjonowanie panstwa niech beda ale mozliwie jak najnizsze. minimalne zeby zapewnic sprawne funkcjonowanie panstwa. co tu jest wiecej do zrozumienia. a teraz mamy do czynienia z panstwem fiskalnym. czym jest fiskalizm i czy nie jest tak w polsce niech dopomoze wikipedia:
Fiskalizm (łac. fiscus „koszyk lub “skrzyneczka z wikliny do przechowywania pieniędzy”) – polityka państwa polegająca na dążeniu do osiągnięcia jak największych wpływów do budżetu poprzez nakładanie kolejnych obciążeń podatkowych na podatników.

Kamil napisał(a):
Możliwość rozwoju co masz pod tym pojęciem na myśli? Poczekam na odpowiedź zanim się odniosę.

mozliwosc rozwoju wiaze sie prostym i przejrzystym prawem. jesli prawo bedzie proste to ludzie nie beda musieli tracic czasu na biurokracje i sie zastanawiac czy dobrze wyliczyli podatek (jak w przykladzie bagietki powyzej) i nie zostana nawiedzeni przez skarbowke i potraktowani jak wielcy przestepcy skarbowi a zamiast tego beda rozwijac swoje biznesy. prawo bedzie na tyle proste i przejrzyste ze nie bedziemy musieli korzystac z armii prawnikow zeby dochodzic swoich praw tylko sami bedziemy mogli sie bronic w sadzie bez obaw ze nie znamy jakiegos kruczka prawnego. prawo bedzie rowne dla kazdego a za bledne decyzje i wyroki na urzednikow i wymiar sprawiedliwosci czeka odpowiedzialnosc. i tak dalej i tak dalej.

Kamil napisał(a):
Oczywiście, że jestem za uproszczeniem bez obliczania tych kosztów uzyskania przychodu, innych odpisów etc. prosty system w którym każdy się odnajdzie. Nie specjalnie wiem gdzie wyczytałeś, że jest inaczej? Możesz zacytować?

tez nie chce mi sie szukac konkretnych cytatow ale moge ci przytoczyc co odpowiadasz za kazdym razem gdy pisze o obnizce podatkow:
spojrz sobie na zachod
a w niemczech sa wyzsze podatki
a w krajach europy zachodniej sa wyzsze podatki
a w usa sa wyzsze podatki
a w krajach wysoko rozwinietych podatki sa wyzsze niz w polsce
i tym podobne. ale to juz wiemy. jednak to co juz pisalem wszystkie te kraje przeszly droge wolnorynkowa kiedy my bylismy pod okupacja sowiecka w czasie prl gdzie straconego czasu nikt nam nie wroci.
jak tylko wspomne o obnizce podatkow to jakbys wywolywal ducha lenina :wysmiewacz: dlatego od razu zostales uznany za wroga niskich podatkow i wolnego rynku :D

Kamil napisał(a):
Bardzo chętnie. To takim jak ty radzę i partii którą wspierasz by nie wchodziła w żadne konszachty z stronnictwami jawnie okazującymi pogarde dla Polskiej niepodleglości, gotowym rozpuscić sie w nawinej idei europejskości, która jawnie prowadzi pod but Niemiecki. O jakich partiach mówie doskonale wiesz.

czyli kogo? nikt tak mocno jak ostatnio pis nie pchal nas pod niemiecki but. wczesniej bylo szczekanie na unie co pchalo nas w strone rosji a na czym rosji bardzo zalezalo zeby w unii byla partia ktora rozbija europejski porzadek. ale kiedy sie okazalo ze rosja nie tylko straszy ale tez robi to nagle szybko wskoczylismy pod niemiecki ogon.

Kamil napisał(a):
To są realia. Zróbcie tak, że będziecie mieli przynajmniej 25% to spojrzę w waszą stronę.

25% czego? poparcia? to chyba ludzie musieli by przejrzec na oczy jak ty za pomoca tych filmow brauna :mrgreen:
jak by odciac ich od ogladania czegos takiego to moze by byla szansa:
Obrazek

Kamil napisał(a):
ty nie patrz na morawieckiego bo morawiecki jest tak długo jak chce tego Jarosław. Jak zaczniesz teraz udowadniać, że Jarosław reprezentuje interesy zagraniczne to już się calkowicie wydurnisz.

czyli rozumiem ze jaroslawowi na razie podoba sie taka wyprzedaz polski przez mateusza iscie jak na straganie :mrgreen: na taka sprzedajnosc to nawet donek tusk nie byl by w stanie sie zdobyc. uklad jest prosty. mateusz dziala pod przyzwoleniem jareczka zeby wydrzec jak najwiecej pieniedzy z kpo by bylo jak najwiecej na obietnice wyborcze i niewazne jakim kosztem ale by tylko utrzymac wladze. tak postepuja ludzie chorzy na wladze. nie dzialaja w interesie polski i polakow tylko byle miec wladze. a ludzie sa na tyle glupi ze nie powiaza jednego z drugim. choc z drugiej strony przyznac nalezy ze mateuszek to spory cwaniaczek i trzeba powiedziec ze na duzo moze sobie pozwolic bo jareczka dosc mocno okrecil sobie wokol palca.
chyba ze chodzi o cos zupelnie innego :wysmiewacz: ( patrz akcja BUŚ :D )
nie doczekalem sie rowniez odpowiedzi jak podobaja ci sie warunki na ktore zgodzil sie mateusz w ramach krajowego planu odbudowy czy tez krajowego wyprzedawania suwerennosci w zamian za pieniadze na kielbase wyborcza.

Kamil napisał(a):
Ty i Tobie podobni z jednej strony mówicie o grupie trzymającej wladze, grupie bilderbergow o grupach globalistycznych, a jednocześnie oczekujecie, że my jako Polska jedyni się im postawimy. No to jest żart. Trzeba manewrować.

zartem jest uprawianie polityki z pozycji loda na kolanach przeciwko swoim obywatelom. tak jest poniewaz politykom sprzedawczykom mocno sie to oplaca. a trzeba robic polityke wedle interesu wlasnego kraju i glosno mowic kto chce korumpowac.

Kamil napisał(a):
Aczkolwiek te niektóre kontakty brzydko pachną. Z sympatii nie chce zagłębiać się w ten temat.

grzesiu po prostu nie powiela morawieckiej propagandy i to moze niektorym wydawac sie dziwne co mowi. a mowienie glosem polskiej racji stanu wymaga mowienia niezgodnie z obowiazujaca poprawnoscia polityczna.

weslake napisał(a):
I po raz czwarty do pozostałych ociekających nienawiścią pod przykrywką walki o konstytucję, praworządność, demokrację i wolność od wszystkiego, jest jakaś sensowna alternatywa dla obecnie rządzących

trzeba postawic na republike gdzie prawo glosu maja wylacznie podatnicy netto i zobaczyc co sie stanie. bo zeby republika dobrze dzialala to prawa glosu nie moga miec wszyscy a wylacznie ci ktorzy ja utrzymuja i wtedy nie mamy tego brzydkiego elementu demokracji ze przekupuje sie ludzi ich wlasnymi pieniedzmi


           
Post 30 cze 2022, o 23:15
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8380

Zobacz profil 
Cytuj:
tym sie roznimy ze ja jestem przeciwnikiem redystrybucji podatkow zeby trafialy do kogos w jakiejkolwiek formie socjalu. jaka jest przeslanka ku temu zeby placic na obce dzieci? dzieci sa panstwowe czy rodzicow? bo jak panstwowe to chetnie bym sobie takiego wynajal zeby mi np umyl auto :wysmiewacz: jestem tylko za tym zeby stworzyc proste prawo ktore umozliwi zarabianie kazdemu dzieki czemu kazdy jesli tylko bedzie chcial utrzyma wlasne dzieci bez zadnej panstwowej jalmuzny. jestem za pomoca tylko tym ktorzy nie sa w stanie sami pracowac ze wzgledu na swoja niepelnosprawnosc, opieke paliatywna nad taka osoba itp
a juz matki ktorym nie chce sie pracowac domagaly sie rewaloryzacji 500 plus


Ja jestem silnym zwolennikiem dobrego socjalu i madrego wykorzystania elementow socjalizmu do stworzenia systemu, ktory potrafi zapewnic dobre warunki zycia kazdemu obywatelowi. Oczywiscie, bez przesadyzmu, zeby sie towarzystwo nie rozleniwilo za bardzo. Najwazniejszym elementem takiego systemu jest opieka nad dziecmi. Kapitalisci i liberalowie zapominaja, ze bycie matka, to taka sama praca, jak kazda inna i czesto nie da sie wrocic do pracy po pierwszych kilku miesiacach. Zreszta jest jeszcze kwestia biologiczna - takie malutkie dziecko najbardziej potrzebuje matki w pierwszych 12 - 24 miesiacach zycia. Tu nie powinno byc zadnej dyskusji - taka matka powinna byc traktowana jak pracownik i odpowiednio oplacana przez rzad w formie socjalu.

Oczywiscie, trzeba tez ustawic limit jak dlugo rzad bedzie za takie cos placil. 500 zl miesiecznie na dziecko to naprawde nie jest duzo, biorac pod uwage rzeczywiste zarobki i ceny w Polsce. Przez pierwszych 12 miesiecy zycia dziecka ten socjal tak naprawde powinien byc duzo wyzszy.

Dziecko to taki sam obywatel, jak kazdy inny i obowiazkiem panstwa jest opiekowac sie tym dzieckiem tak samo jak kazdym innym obywatelem. Dziecko nie umie na siebie zarobic i zaplacic swoich wydatkow. Zawsze bedzie kosztem dla rodzicow i panstwa, dopoki nie pojdzie na swoje. I wiele zachodnich krajow, niegdys silnie kapitalistycznych, dawno juz to zrozumialo, choc jest jeszcze sporo do poprawy.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 1 lip 2022, o 07:51
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Ja jestem silnym zwolennikiem dobrego socjalu i madrego wykorzystania elementow socjalizmu do stworzenia systemu, ktory potrafi zapewnic dobre warunki zycia kazdemu obywatelowi. Oczywiscie, bez przesadyzmu, zeby sie towarzystwo nie rozleniwilo za bardzo. Najwazniejszym elementem takiego systemu jest opieka nad dziecmi. Kapitalisci i liberalowie zapominaja, ze bycie matka, to taka sama praca, jak kazda inna i czesto nie da sie wrocic do pracy po pierwszych kilku miesiacach. Zreszta jest jeszcze kwestia biologiczna - takie malutkie dziecko najbardziej potrzebuje matki w pierwszych 12 - 24 miesiacach zycia. Tu nie powinno byc zadnej dyskusji - taka matka powinna byc traktowana jak pracownik i odpowiednio oplacana przez rzad w formie socjalu.

Oczywiscie, trzeba tez ustawic limit jak dlugo rzad bedzie za takie cos placil. 500 zl miesiecznie na dziecko to naprawde nie jest duzo, biorac pod uwage rzeczywiste zarobki i ceny w Polsce. Przez pierwszych 12 miesiecy zycia dziecka ten socjal tak naprawde powinien byc duzo wyzszy.

Dziecko to taki sam obywatel, jak kazdy inny i obowiazkiem panstwa jest opiekowac sie tym dzieckiem tak samo jak kazdym innym obywatelem. Dziecko nie umie na siebie zarobic i zaplacic swoich wydatkow. Zawsze bedzie kosztem dla rodzicow i panstwa, dopoki nie pojdzie na swoje. I wiele zachodnich krajow, niegdys silnie kapitalistycznych, dawno juz to zrozumialo, choc jest jeszcze sporo do poprawy.

Tu pełna zgoda, niestety 7lat temu ruszyła kampania zohydzania matek i robienia z nich roszczeniowych, leniwych madek z bombelkami. Praca ta jednak jest trochę ciężką. Kilka dni temu w Polsce był taki przypadek zapracowanej matki, która po drodze odwoziła dzieci do żłobka i przedszkola.... Skończył się tragicznie.

karolcia napisał(a):
O co ci w ogóle chodzi? Zanim kolejnym razem coś bekniesz, spróbuj cokolwiek przemyśleć. No chyba że potajemnie się zaszczepiłeś i to taki niepożądany odczyn :)

Chodzi mi o to, że wciąż w tkwicie w starych podziałach. Polska polityka ostatnich 20 lat sprowadza się do prywatnych wojenek między Kaczyńskim a Tuskiem. Panowie o coś pokłócili się jeszcze w latach 90-tych, potem doszły traumy - Tuska z 2005 roku który przejebał podwójne wybory oraz Kaczyńskiego z 2010 r gdy Tusek "zabił" Jarosławowi brata. I tak ci panowie oraz ich najbliższe otoczenie toczą te same wojenki, choć ci drudzy robią głównie show przed kamerami, a potem bawią się na imprezie u Mazurka. Środowisko medialne wcale nie jest lepsze i koncentruje się głównie na animozjach. Świat ostatnich dwóch lat poszedł bardzo do przodu - stare spory poszły w niebyt, bo okazało się że wszystkie partie w ważnych sprawach mówią tym samym antyobywatelskim i antyzdroworozsądkowym głosem. W sprawie covida przyjęto z błogosławieństwem odgórne zalecenia które doprowadziły do zgonów 200 tysięcy osób, w sprawie Ukrainy wszystkie partie i to nawet te nowoczesne przyjeły politykę szabelkizmu i wojennej propagandy której powstydziłby się sam marszałek Śmigły-Rydz - wodzu prowadź na Kowno. Wszystko oparte na emocjach, zero realizmu, tylko chęć przypodobania się zagranicy. Żałosne to, śmieszne i z przykrymi konsekwencjami dla zwykłych Polaków. Najzabawniejsze jest jednak TVP - tam już nie jest uprawiana polityka partii PiS, tylko sami pracownicy TVP tak się przyzwyczaili do wygodnego i dostaniego życia, że walczą tylko o to, żeby mityczny Tusk nie wrócił i nie przewrócił stołków. Przykład Ogórek, Feusette, Holeckiej choć i po stronie komercyjnej trochę inny przykład Mazurka, Stanowskiego pokazuje jak można łątwo się sprzedać.


           
Post 1 lip 2022, o 15:17
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2222

Zobacz profil 
Boo napisał(a):
jak wygladal system podatkowy w usa kiedy statua wolnosci byla prawdziwym symbolem wolnosci a ludzie z calego swiata wszelkimi sposobami probawali sie tam dostac i osiedlic. dom mozna bylo kupic po 2 latach pracy, samochod po 4 miesiacach a zeby przezyc caly rok wystarczylo przepracowac 1 miesiac.
Tak właśnie dokładnie było, ale pod warunkiem że pracowałeś w USA, zaś chałupę czy furę z polmozbytu (za dewizy) kupowałeś w PRL :)
Jasiek napisał(a):
Oczywiscie, trzeba tez ustawic limit jak dlugo rzad bedzie za takie cos placil. 500 zl miesiecznie na dziecko to naprawde nie jest duzo, biorac pod uwage rzeczywiste zarobki i ceny w Polsce. Przez pierwszych 12 miesiecy zycia dziecka ten socjal tak naprawde powinien byc duzo wyzszy.
Jasiek ty znowu ślepy we mgle chcesz wyważać otwarte drzwi. W Polsce od lat masz urlop macierzyński plus urlop rodzicielski (20 tygodni+32 tygodnie czyli razem 1 rok, czyli 12 miesięcy), płatne 80% wynagrodzenia. Do tego 500+. Zaś dla mam, które nie pracowały (bezrobotne, studentki itp.) jest zasiłek tzn. kosiniakowe (tak, uchwalone jeszcze za rządów tego niedobrego PO), 1000 zł netto przez 1 rok, plus oczywiście 500+.
kamyk napisał(a):
W skrócie - żeby było jak było, osiem gwiazdek, babcia Kasia, obowiązek noszenia maseczek latem i dorwanie się do koryta swoich.
Tobie autentycznie coś siadło na psychę z tym wirusem. Jeszcze dodaj może, że to Tusk się zmówił z Bosakiem żeby Polakom założyć szmaty na mordy i nasyłali policję, Kaczyński nie chciał ale sam jeden nie dał rady dwóm, chwilowo udało się szmaty zdjąć ale Tusk z Bosakiem czyhają i jak tylko odsuną Kaczyńskiego od władzy to znów założą Polakom szmaty na mordy :wysmiewacz:

Tymczasem news dnia: partia z narodem naród z partią, dzielnie pokonujemy kolejne bariery i idziemy na rekord; inflacja 15,6% :banana:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 1 lip 2022, o 16:47
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1597

Zobacz profil 
Taka mała anegdotka lekko ocierająca się o polską politykę. Po wielu, wielu latach odświeżyłem sobie Węgry. Pamiętam, że ten kraj pod wieloma względami był albo o pół kroku przed Polską albo przynajmniej na tym samym poziomie. I to co teraz zobaczyłem, to jest masakra i smutne podsumowanie lat rządów Orbana, który rozkrada pieniądze unijne. Węgry są bardziej zapuszczone niż Ukraina przed wojną. Ludzie jakby zastygnięci w latach 90'. Niesamowite wstecznictwo.
I jak robiłem zakupy w jednym sklepie to oczywiście przypałętała się do mnie jakaś węgierka dukająca coś po angielsku (jako jedyna miała jakikolwiek zasób słownictwa). Zrozumiałem tylko Izrael, Ukraina, war, żydzi, komuniści a na końcu cmoknęła w palce z uwielbieniem i powiedziała, że Orban is super. Widziałem też sporo aut z naklejkami "wielkich Węgier", których mapę zresztą Orban ma w swoim gabinecie. Ciekawe, bo to chyba znaczy, że chętnie zobaczyliby taki np. Rzeszów w granicach ich państwa.
Piszę o tym, ponieważ ten częściowo durny węgierski naród tworzą od jakiegoś czasu te same mechanizmy co ogłupione społeczeństwo rosyjskie i pisowski ciemnogród. I do tego prowadzi brak "wolnych" mediów. Przy czym warto pamiętać o czym właśnie często pisowcy zapominają "wolne" nie oznacza obiektywne. Ale ważne jest aby odbiorca miał możliwość dotarcia do różnych punktów widzenia i po swojemu ich interpretowania. Nie trzeba od razu robić z siebie błazna i krzyczeć o niemieckich czy masońskich szpiegach.

_________________
***** ***


           
Post 1 lip 2022, o 18:23
 Re: Polska polityka
Junior
Junior

Dołączył: 27 lip 2006, o 00:08
Posty: 219

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Tak właśnie dokładnie było, ale pod warunkiem że pracowałeś w USA, zaś chałupę czy furę z polmozbytu (za dewizy) kupowałeś w PRL :)

w tym co napisalem nie ma slowa przesady. w usa byl okres kiedy niewiele po ponad 2 latach pracy mozna bylo kupic dom. dokladnie byly to lata 70. a zeby nie byc goloslownym fragment artykulu z BUSINESS INSIDER:

Cytuj:
Koszty życia kiedyś i dziś
Najlepiej problem obecnych czasów, który został zapoczątkowany już w 1971 r., obrazuje wykres kosztów życia przeciętnego obywatela.

Tutaj wycinek z broszury Seek Publishing "Remember When", która zawiera aktualności ze świata, autentyczne reklamy, ciekawostki sportowe, filmowe czy muzyczne, ale też gospodarcze. Oto koszty życia z wydania z 1971 r.:

Obrazek
Obraz2 | Seek Publishing "Remember When" / Seek Publishing "Remember When",

I teraz trochę dramatu: średnie wynagrodzenie roczne pozwalało ludziom na zakup domu po – uwaga – nieco ponad dwóch latach. Zarabiali średnio 10 622 dol., a dom kosztował średnio 25 200 dol. Zakup nowego samochodu? Nie stanowił dużego problemu – kosztował średnio 3560 dol. Jedzenie czy benzyna były zwyczajnie tanie.

Chciwość napędzała jednak najbogatszych, polityków i bankierów. Zdawali sobie sprawę, że mogą żądać coraz więcej, podnosić ceny i wymuszać sztuczny rozwój gospodarki. Pojawiły się różnego rodzaju dotacje, wsparcia i dopłaty rządowe – do firm trafiało i wciąż trafiają miliardy dolarów, które mają stymulować gospodarkę. W praktyce stymulują kieszenie najbogatszych, a biedni dostają jedynie odsetek tych korzyści.

Teraz każdy z nas powinien ocenić własne zarobki i ostatnie lata. Czy ktoś ma wrażenie, że wynagrodzenie niejako rośnie, choćby trochę, z roku na rok? Pewnie tak. Ale czy nagle stać nas na więcej? Czy kilka lat podwyżek sprawiło, że teraz stać nas na zakup mieszkania? Czy bez problemu możemy kupić nowy samochód? Czy możemy powiedzieć, że jesteśmy zamożni? Zdecydowanie nie. Ceny idą w górę znacznie szybciej niż nasze zarobki. Domy, mieszkania, nowe samochody – kiedyś były to cele do realizacji w relatywnie krótkim czasie. Dziś pozostaje życie na kredyt. Hipoteczny, inwestycyjny, konsumpcyjny. Od koloru do wyboru.

im dalsze lata tym juz niestety bylo gorzej. im politycy bardziej szli za glosem wyborcow i pojawialo sie coraz wiecej mechanizmow interwencjonizmu panstwowego tym ceny byly coraz wyzsze. np juz w roku 1983 dom kosztowal tam już ponad 3 razy wiecej.

co do zarabiania w usa i budowania wtedy domu w polsce to bylo nawet lepiej. w latach 70 na tamte czasy postawienie domu to byl koszt niecale 400 tys owczesnych zlotych. zloty dewizowy kosztowal ok 0,25 dolara wiec gdyby za wszystkie zarobione pieniadze postawic dom to mozna bylo to zrobic za 1 rok pracy w usa.

jasiek karolcia ubiegla mnie w sprawie urlopu macierzynskiego i kosiniakowego wiec nie bede rozwijal tematu.
dodam tylko od siebie ze dawniej norma spoleczna byla taka co wynikalo z uwarunkowan biologicznych ze kobieta zajmowala sie wychowaniem dzieci i pielegnacja ogniska domowego a chlop zarabial na utrzymanie rodziny. od pewnych czasow kiedy ludzie sa biedni to ta norma spoleczna zostala zburzona i kobieta rowniez jest zmuszona pracowac by domowy budzet sie zwiazal. najlepiej gdyby to kobieta miala po prostu wybor. jesli chce sie realizowac zawodowo prosze bardzo. jesli chce wychowywac dzieci prosze bardzo. chce pracowac a z meza zrobic koguta domowego prosze bardzo. niestety w obecnych czasach paradoksem jest ze system fiskalny nie pozwala z jednej zwyklej pensji na utrzymanie 3 osobowej rodziny.
piszac o tych programach socjalnych z perspektywy australii gdzie na pewno jest to znacznie lepiej przemyslane, z gory jest zalozone jaki ma miec to cel i jest doszacowane czy panstwo na to stac wszystko wyglada pieknie :wink: w polsce natomiast odbylo sie to tak ze panstwo nie mialo na to kompletnie zadnego planu i zadnego oszacowania tego programu. tylko jaroslaw wyszedl na trybune i powiedzial ze nas stac. 500 plus byl jedynie programem do kupienia wyborcow. juz ciezko bylo wymyslec jakis inny cyrkowy numer to postawiono wszystko na jedna karte. albo ludzie to kupia albo dalej trzeba bedzie szukac dziadkow tuska w wermachcie. propagandowe sztandarowe haslo bylo takie ze 500plus ma zwiekszyc dzietnosc :mrgreen: dzietnosci nie zwiekszylo ale zwiekszylo za to inflacje. i to rekordowo. w 2015 urodzilo sie 370 tys dzieci a w 2021 330 tys. w realizacji tego programu w polsce tkwi podstawowy blad logiczny. w biednym kraju chcac wprowadzic dobrobyt poprzez socjal prawo obiegu pieniadza jest nieublagane i wychodzi z tego skutek odwrotny do zamierzonego. paliwo bylo po 5 zl jest po 8, energia skoczyla o 50% w gore, opal o 100%, zywnosc o 70%, kredyty o 80% i tak dalej mozna by wymieniac w nieskonczonosc


           
Post 1 lip 2022, o 22:53
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
moj sasiad w polowie lat 80 na dzialce 4-5 arow postawil pietrowy dom , wykonczony pod tzw klucz i sprzedal go ( oczywiscie z zyskiem ) facetowi ktory wrocil ze stanow za 4 tys $ , takie to byly czasy :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 2 lip 2022, o 16:10
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Taka mała anegdotka lekko ocierająca się o polską politykę. Po wielu, wielu latach odświeżyłem sobie Węgry. Pamiętam, że ten kraj pod wieloma względami był albo o pół kroku przed Polską albo przynajmniej na tym samym poziomie. I to co teraz zobaczyłem, to jest masakra i smutne podsumowanie lat rządów Orbana, który rozkrada pieniądze unijne. Węgry są bardziej zapuszczone niż Ukraina przed wojną. Ludzie jakby zastygnięci w latach 90'. Niesamowite wstecznictwo.
I jak robiłem zakupy w jednym sklepie to oczywiście przypałętała się do mnie jakaś węgierka dukająca coś po angielsku (jako jedyna miała jakikolwiek zasób słownictwa). Zrozumiałem tylko Izrael, Ukraina, war, żydzi, komuniści a na końcu cmoknęła w palce z uwielbieniem i powiedziała, że Orban is super. Widziałem też sporo aut z naklejkami "wielkich Węgier", których mapę zresztą Orban ma w swoim gabinecie. Ciekawe, bo to chyba znaczy, że chętnie zobaczyliby taki np. Rzeszów w granicach ich państwa.
Piszę o tym, ponieważ ten częściowo durny węgierski naród tworzą od jakiegoś czasu te same mechanizmy co ogłupione społeczeństwo rosyjskie i pisowski ciemnogród. I do tego prowadzi brak "wolnych" mediów. Przy czym warto pamiętać o czym właśnie często pisowcy zapominają "wolne" nie oznacza obiektywne. Ale ważne jest aby odbiorca miał możliwość dotarcia do różnych punktów widzenia i po swojemu ich interpretowania. Nie trzeba od razu robić z siebie błazna i krzyczeć o niemieckich czy masońskich szpiegach.

Wielki Pan z miasta na wakacjach na prowincji obserwuje tubylców. :biggrin:


           
Post 2 lip 2022, o 16:10
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2222

Zobacz profil 
Boo napisał(a):
w usa byl okres kiedy niewiele po ponad 2 latach pracy mozna bylo kupic dom. dokladnie byly to lata 70. a zeby nie byc goloslownym fragment artykulu z BUSINESS INSIDER:
Racja, ciotce chodziło o lata 80-te.
Boo napisał(a):
I teraz trochę dramatu: średnie wynagrodzenie roczne pozwalało ludziom na zakup domu po – uwaga – nieco ponad dwóch latach. Zarabiali średnio 10 622 dol., a dom kosztował średnio 25 200 dol.
Ale to może raczej w technologii, w której tego budynku już nie ma?
FIS napisał(a):
i sprzedal go ( oczywiscie z zyskiem ) facetowi ktory wrocil ze stanow za 4 tys $ , takie to byly czasy :D
4 tys $ to kosztował polonez w Peweksie, więc cena tego domu to chyba była trochę wyższa?

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 2 lip 2022, o 16:12
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Jeszcze dodaj może, że to Tusk się zmówił z Bosakiem żeby Polakom założyć szmaty na mordy i nasyłali policję, Kaczyński nie chciał ale sam jeden nie dał rady dwóm, chwilowo udało się szmaty zdjąć ale Tusk z Bosakiem czyhają i jak tylko odsuną Kaczyńskiego od władzy to znów założą Polakom szmaty na mordy :wysmiewacz:

Bosak swój chłop, zachował się jak trzeba i krytykował durne obostrzenia. Tusk i jego PO wraz z konfidentami z Lewicy nawoływali : więcej restrykcji, więcej przymusu!!!!


           
Post 2 lip 2022, o 17:09
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
A wszystko zamykali bandyci z PiS.

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6616 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230 ... 331  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 113 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi