Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 333  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 30 paź 2021, o 16:16
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
PO za dawkę mięsa u Sowy miało trzęsienie ziemi, PiS tak ogłupił swoich wyborców (jak widać nie było to trudne biorąc pod uwagę ich intelekt) że spływa to jak po kaczce. Organizacja przestępcza? Jak najbardziej, i to zorganizowana.
Rosyjski cyberatak? Śmiechu warte. Podstawowe pytanie: po co Rosjanie mieliby kompromitować swoje marionetki, ten rząd który zrobił dla nich tyle dobrego? Zatem Ziobro? Ma w tym swój cel, czyli zmasowane uderzenie w Morawieckiego i jego ludzi. Brzmi sensownie. Drobne nieporozumienia w gangu.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 30 paź 2021, o 19:37
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
A warto, przyda ci się ćwiczenie na czytanie ze zrozumieniem :) Aczkolwiek przyznam, treści ustaw autorstwa PiS to już wyzwanie :D
Dodatkowo polecam kk, rozdział XI, zwłaszcza art. 101-102. Pisz, działaj, próbuj. Najwyżej będziesz przeklinał Ziobrę :biggrin:


aha czyli nie wiesz.

Cytuj:
po co Rosjanie mieliby kompromitować swoje marionetki, ten rząd który zrobił dla nich tyle dobrego?


A mianowicie?

Np. Baltic Pipe i koniec konktratu z Gazpromem? Budowanie trójmorza i blokowanie nord stream 2 póki niedołeżny dziadek nie został lokatorem białego domu? Przekop mierzeji Wiślanej? Jakie jeszcze inne rzekome interesy Rosyjskie wspiera PiS? xD

Muszę przyznać, że z wszystkich wolt które obserwuje przez lata ta jest już szczytem i mount everestem idiotyzmu lemingów. Przez 5 lat po Smoleńsku wmawiali, że nie może wygrać PIS bo będzie wojna z Ruskimi, wiadomo Kaczyński rusofob paranoik co wierzy ze mu Ruscy zabili brata, nie można go wybrać bo będą Ruskie tanki przez niego w Polsce, a teraz nagle to rosyjski agent bo Donek tak napisał xD

Ten sam Donek który robił reset z Putinem, spacerował na molo i zbijał żółwiki. A i podpisał kontrakt z gazpromem na gaz do 2037 przed którym nas obroniła Komisja Europejska. Ten sam który mówił Putin to nasz człowiek w Moskwie. Ten sam który ani się nie zajknął i nie kiwnął palcem na temat nord stream 1 kiedy jeszcze rządził, ani nord stream 2 gdy był szefem RE.

A narracje Donka wspierają również polsko jezyczne niemieckie media w Polsce. No tak Le Pen, Salvini czy Orban to sojusznicy Putina za to kuwa Merkel robiąca nord stream 1 i 2 z Putinem to jego wróg.

Nigdy mnie nie przestanie dziwić leming. Nigdy. Jakby tak świat zmienił np. pogląd, że jednak rządy autorytarne jak przed wiekami są lepsze niż demokracja to leming za parę lat by mówił, że kuwa Kaczyński to najgorszy demokrata jest i nie może zostać wodzem państwa :wariat:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 31 paź 2021, o 13:35
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
aha czyli nie wiesz.
Mieczysław Klonisz: wiem ale nie powiem :mrgreen:
Dostałeś wskazówkę, reszta należy do ciebie.
Kamil napisał(a):
A narracje Donka wspierają również polsko jezyczne niemieckie media w Polsce.
Wymień które to. Wszystkie :D

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 31 paź 2021, o 15:46
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
No cóż, 10 lat temu mało kto się spodziewał, że putinowskie Russia Today będzie chwalić polskiego premiera. ;)

Zresztą to jest zupełnie nieistotne w odniesieniu do afery mailowej.

_________________
***** ***


           
Post 31 paź 2021, o 16:58
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
No cóż, 10 lat temu mało kto się spodziewał, że putinowskie Russia Today będzie chwalić polskiego premiera. ;)


Doprawdy? :lol:

Cytuj:
Rosyjskie media o Tusku: nasz człowiek w Warszawie


https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjs ... awie/pdj06

https://tvn24.pl/swiat/gazeta-ru-nasz-c ... sk-ra48624

:lol: :lol: :lol:

głupców nie sieją, sami rosną...

Cytuj:
Mieczysław Klonisz: wiem ale nie powiem :mrgreen:
Dostałeś wskazówkę, reszta należy do ciebie.

Dobra, dobra. Jak to u was. Zapłać w ciemno, jak coś spierdole i tak mnie koledzy z rady obronią :wink:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 1 lis 2021, o 10:18
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
o weglu kamil zapomniales napisac :wink: :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 1 lis 2021, o 19:06
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
gazeta.ru w 2008 należała do rosyjskiego rządu?

Niesamowite, że da się dojść do władzy i utrzymać ją przez dobre kilka lat na podstawie "a za peło..."

I nie przeszkadza w tym ilość i skala afer przekraczająca AWSy, SLDe i PO razem wzięte.

Jedyna nadzieja na to, że wzrost inflacji, zubożenie społeczeństwa i drastyczny wzrost cen obali ten rząd, bo ten otumaniony elektorat chyba tylko droga kiełbasa może ruszyć.

_________________
***** ***


           
Post 1 lis 2021, o 20:29
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
gazeta.ru w 2008 należała do rosyjskiego rządu?


:lol: :lol: :lol:

Co za gość.

Nie no gdzie. Rosja to wszak w pełni demokratyczny kraj gdzie istnieją media niezależne od władzy, które mogą pisać co chcą (Anna Politkowska jest tego przykładem :wink: ). I napisały, że Tusk to ich człowiek kiedy w rzeczywistości ten był anty rosysjki i anty Putinowski :lol:

Był tak anty Putinowski, że nazywał Putina naszym człowiekiem w Moskwie.

https://tvn24.pl/polska/tusk-putin-nasz ... 52-3692043

Cytuj:
Niesamowite


Niesamowite, że są durnie, którzy kupują spin gościa, który był najbardziej Pro Rosyjskim politykiem w historii III RP (komuchom nie wypadało. Musieli udawać.), że rzekomo Rząd który uzależnił nas od największej broni dzisiejszej Rosji to jest gry surowcami jest agentem Rosyjskim. I to jeszcze po latach wmawiania, że ten rząd wywoła wojne z Ruskimi o wrak.

Serio możesz w to nie wierzyć, ale są jeszcze w tym kraju ludzie, których pamięć sięga dalej niż poprzedniego dnia, a IQ jest wyższe niż 69.

Cytuj:
I nie przeszkadza w tym ilość i skala afer przekraczająca AWSy, SLDe i PO razem wzięte.


Doprawdy? Wymień chociaż trzy poważne.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 1 lis 2021, o 22:44
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
"A narracje Donka wspierają również polsko jezyczne niemieckie media w Polsce."

"Wymień które to. Wszystkie :D"

Biedakowi może chodziło o RTL? Nie wiem.

"Niesamowite, że są durnie, którzy kupują spin gościa"

Kto nie z nami ten Tusk :D Ależ wy tam macie psychozę na punkcie tego gościa. Czy w ogóle istnieje cokolwiek czego nie odniesiecie do tego co było kiedyś? Sytuację w kraju oceniam przez pryzmat teraźniejszości. I tak, 10 lat temu wydawało się, że Polska pod ewentualnymi rządami Kaczora może wkroczyć na parawojenną ścieżkę z Rosją. Okazało się jednak, że na taką ścieżkę wkroczyliśmy z UE i mamy zepsute stosunki z niemal wszystkimi sąsiadami. A od kiedy Trump został zastąpiony przez Bidena, to nawet wielki przyjaciel zza oceanu zniknął. To jest prostsze niż próbujesz to przedstawiać i jestem pewien, że jesteś w stanie to ogarnąć.

"Nie no gdzie. Rosja to wszak w pełni demokratyczny kraj gdzie istnieją media niezależne od władzy"

Cieszę się, że doceniasz istnienie niezależnych mediów w demokratycznym kraju. W przeciwieństwie bylibyśmy zmuszeni do oglądania tvp korea.

"Doprawdy? Wymień chociaż trzy poważne."

W miarę ogarnięty człowiek stwierdziłby, że żyjesz w jaskini. Ale ja wiem na czym polega problem. To pytanie jest po prostu niewłaściwe zadane. Oczekujesz ode mnie podania afer, które TY uznasz za poważne. Niestety tej prośby nie jestem w stanie spełnić.

_________________
***** ***


           
Post 2 lis 2021, o 00:15
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
gazeta.ru w 2008 należała do rosyjskiego rządu?


zubożenie społeczeństwa i drastyczny wzrost cen obali ten rząd, bo ten otumaniony elektorat chyba tylko droga kiełbasa może ruszyć.

Polacy zarabiają więcej nie mniej. Płacą też więcej nie mniej. Jedyne co może obalić ten rząd to ss. Niedzielski jest już na dobrej drodze.


           
Post 2 lis 2021, o 00:17
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
"
Biedakowi może chodziło o RTL? Nie wiem.

"

Kto nie z nami ten Tusk :D Ależ wy .

1. Kapitał ma narodowość. Mediami wpływa się na politykę. Czego nie rozumiesz?

2.Wy? Kogo tam jeszcze widzisz?


           
Post 2 lis 2021, o 03:55
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
W przeciwieństwie bylibyśmy zmuszeni do oglądania tvp korea.
W materiale TVPiS lecą zdjęcia ze strzelaniny z broni maszynowej, lektor czyta że to nagranie z jednego ze szwedzkich miast - to dowód na strzelaniny w Szwecji i Europie. Okazuje się że to zdjęcia z... planu filmowego :wysmiewacz: Po fali śmiechu i krytyki TVPiS wyjaśnia, że przecież autor materiału nie mówił iż ilustracją jest prawdziwe wydarzenie :biggrin:
Kamil napisał(a):
Dobra, dobra. Jak to u was. Zapłać w ciemno, jak coś spierdole i tak mnie koledzy z rady obronią :wink:
Dokładnie tak samo jak i u was, u ciebie :D
Kamil napisał(a):
że rzekomo Rząd który uzależnił nas od największej broni dzisiejszej Rosji to jest gry surowcami jest agentem Rosyjskim. I to jeszcze po latach wmawiania, że ten rząd wywoła wojne z Ruskimi o wrak.
Brawo Kamilku, nareszcie słowa prawdy wydusiłeś :mrgreen:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 2 lis 2021, o 12:38
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
Biedakowi może chodziło o RTL? Nie wiem.


które media są niemieckie też nie wiecie? xD

Obrazek

Grafika z 2016 r. Jedyne zmiany to eurozet należy już do Agory czyli gazety wyborczej, a Polska Press wróciła do Polaków.

Cytuj:
Okazało się jednak, że na taką ścieżkę wkroczyliśmy z UE i mamy zepsute stosunki z niemal wszystkimi sąsiadami. A od kiedy Trump został zastąpiony przez Bidena, to nawet wielki przyjaciel zza oceanu zniknął. To jest prostsze niż próbujesz to przedstawiać i jestem pewien, że jesteś w stanie to ogarnąć.


Niezwykle bawi mnie ta narracja i jest możliwa tylko z racji kompleksu dużej cześci społeczeństwa jeszcze z czasów komunizmu, idealizowaniem zachodu no i 30 lat polityki pedagogiki wstydu elit III RP wstydzenia się za Polskość polityki iż Polska to brzydka panna bez posagu, który musi się do wszystkich uśmiechać.

Czy w Niemczech/Francji/Czechach/Rosji etc. kogoś obchodzi to, że ma rzekomo złe stosunki z Polska? Kogoś obchodzi to, że w Polsce się źle pisze o tych krajach? etc. itd. Pytanie retoryczne.

To tylko u nas. Łooo napisali źle o nas na zachodzie, jaki wstyd.

I to idealizowanie UE jako świetego mikołaja, który łaskawie nas przyjął i rozdaje nam prezenty. Nie możemy z nim dyskutować bo nam zabierze prezenty i co wtedy.

Niebywałe. Nie wiem ile lat jeszcze musi upłynąć, aby ta zakompleksiona cześć społeczeństwa zrozumiała iż UE to czysta gra interesów każdego państwa członkowskiego. Każdy kraj chce urwać jak najwięcej dla siebie, uchwalić korzystne dla siebie przepisy. Celem w UE nie jest aby ktokolwiek o nas dobrze pisał i klepał nas po plecach, ale robienie dobrego biznesu. Na tym polega polityka.

Jak źle o nas piszo na zachodzie oooo to tylko tym lepiej. Świadczy to o tym, że twardo walczymy o swoje. W przeciwieństwie do naszego kraju tam media rozumieją interes narodowy i nie plują na swój kraj do kolegów za granice, tylko reallizują interes narodowy.

Co to w ogóle znaczy, że mamy złe stosunki z sąsiadami i dlaczego akurat to rzekomo nasza wina? Jak Czesi nagle odpierdalają numer jak z Turowem to nasza wina i mamy zamykać kopalnie działająca od wielu lat i tysiące ludzi wyrzucić z roboty? Bo oooo musimy mieć dobre stosunki z sąsiadem?

Weźmy taki przykład. Założmy, że masz szeregówkę z ogrodem. Któregoś dnia Sąsiad stwierdza, że Ci zarąbie pół ogrodu. Ty się na to nie zgadzasz i się z nim kłocisz. Rozumiem, że wówczas to jest straszne, że masz złe stosunki z sąsiadem, to twoja wina no i musisz ustąpić, żeby tych złych stosunków nie mieć i oddać mu pół ogrodu :mrgreen:

To co UE wyprawia i dlatego to robi z Polska wynika tylko i wyłącznie z kompleksów tej niestety sporej części społeczeństwa. Tego idealizowania Unii i jej instytucji. Tego, że najważniejsze jest aby nas tubylców pochwalili na zachodzie i w ogóle jak to rzekł pan Bodnar aby w ogóle zaachód nas zwierzątka ucywilizował. W każdym normalnym kraju politycy głosujący na forum międzynarodowym za karami za swój kraj byliby skończeni. Podobnie dziennikarze plujący na swój kraj za granicą.

Przykre to, że dla sporej cześci społeczeństwa Polska nic nie znaczy i chętnie jak D. Michalczewski czy B. Wenta(niebywałe, że ten Niemiec jest Prezydentem jednego z Polskich miast) śpiewali by Deutschland Uber Alles tylko dla większej liczby euro.

No ale cóż jak to powiedział J. Kaczyński

Cytuj:
„Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony. Wojna, komunizm, transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse.“


Cytuj:
Cieszę się, że doceniasz istnienie niezależnych mediów w demokratycznym kraju. W przeciwieństwie bylibyśmy zmuszeni do oglądania tvp korea.


Tak zdecydowanie doceniam istnienie niezależnych mediów w demokratycznym kraju. Ale niezależnych nie tylko do władzy, ale i opozycji. Szkoda, że w Polsce te warunki spełnia właściwie chyba tylko Telewizja Polsat.

Cytuj:
W miarę ogarnięty człowiek stwierdziłby, że żyjesz w jaskini. Ale ja wiem na czym polega problem. To pytanie jest po prostu niewłaściwe zadane. Oczekujesz ode mnie podania afer, które TY uznasz za poważne. Niestety tej prośby nie jestem w stanie spełnić.


Nie no wymień te poważne wg. Ciebie. Jestem niezmiernie ciekaw które to afery są rzekomo większe niż np afera Fozz i kradzież Polskie społeczeństwa na grubie miliardy. Afera Rywina pisanie ustawy za hajs. Afera hazardowa ostrzeganie przez Tuska kumpli, że służby na nich czyhają no i pisanie ustawy dla kumpli. Niezmiernie mnie to ciekawi.

Cytuj:
Brawo Kamilku, nareszcie słowa prawdy wydusiłeś :mrgreen:


Widzę, że trzeba sie czepić literówek bo nie ma czego. Oczywiście uniezależnił, w przeciwieństwie do agenta ruskiego Millera który zerwał kontrkat na dostawy gazu z Norwegii podpisany przez rząd Aws, i Tuska agenta niemieckiego, który bo niemcy mu kazali mieć dobre stosunki z Rosja zgodził sie na niekorzystny kontrakt z Gazpromem do 2037 r. Wciąż czekam na przykłady pro Rosyjskie polityki. Poza: Oho Pis kłóci się z UE. Putin lubi kłótnie w UE. Agenci Rosyjscy! :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 2 lis 2021, o 14:37
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
a Polska Press wróciła do Polaków.
Dawaj jeszcze jakiegoś suchara :mrgreen:
Kamil napisał(a):
W każdym normalnym kraju politycy głosujący na forum międzynarodowym za karami za swój kraj byliby skończeni. Podobnie dziennikarze plujący na swój kraj za granicą.
Tak jak niezależni rosyjscy. Tradycyjnie pożądane wzorce czerpiesz. Kamilku, tego z twej mentalności nie da się już wyplenić.
Kamil napisał(a):
Przykre to, że dla sporej cześci społeczeństwa Polska nic nie znaczy i chętnie jak D. Michalczewski czy B. Wenta(niebywałe, że ten Niemiec jest Prezydentem jednego z Polskich miast) śpiewali by Deutschland Uber Alles tylko dla większej liczby euro.
Nie wiem czy wiesz, ale nawet Niemcy nie śpiewają. Czyżby przemawiał przez ciebie kompleks radzieckiego sołdata?
Kamil napisał(a):
No ale cóż jak to powiedział J. Kaczyński
Ten flejtuch w dwóch różnych butach, z odwróconym zegarkiem, z za dużą maską na ryju, co zasypia na konferencji? :wysmiewacz:
Kamil napisał(a):
Afera hazardowa ostrzeganie przez Tuska kumpli, że służby na nich czyhają no i pisanie ustawy dla kumpli. Niezmiernie mnie to ciekawi.
Tusk ostrzegał? Przeciek? Pokaż. Ja tego sobie nie przypominam.
Za to taka ciekawostka: Grzegorz Postek. Kojarzysz typa? Nawet zadzwonił z pretensjami do Brejzy :maryska:
https://tvn24.pl/polska/czlowiek-marius ... by-5461165
Kamil napisał(a):
Widzę, że trzeba sie czepić literówek bo nie ma czego. Oczywiście uniezależnił
Dobra dobra, wiem ja głupia się czepiam a to przecież w ogóle jakaś różnica że uzależnił albo uniezależnił? :D Oczywiście że wszyscy wiedzą, że to rząd PiS w 2006 roku podpisem Jasińskiego (taki tam kolega Kaczyńskiego) uniezależnił nas od ruskiego gazu na 15 lat :hahaha:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 2 lis 2021, o 15:07
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
Tak jak niezależni rosyjscy. Tradycyjnie pożądane wzorce czerpiesz. Kamilku, tego z twej mentalności nie da się już wyplenić


:lol: co też tvn zrobił z twoim mózgiem.

Otóż wbrew propagandzie owej telewizji, wyborczej i niemieckich mediów w Polsce rządzi rząd i prezydent wybrany w wolnych demokratycznych wyborach.Naród go wybrał do reprezentowania swoich interesów. Dostrzegasz tą różnicę w porównaniu do Rosji? Czy nie specjalnie?

W każdym normalnym demokratycznym kraju opozycja jak się nie zgadza z polityką rządu, próbuje przekonać swoich rodaków iż się mylą, pokazuje te błędy i dązy do wygrania wyborów i wybrania przez naród. Zaś w momencie gdy jest w opozycji za granicą co najmniej milczy na temat działań rządu, aby właśnie nie działy się rzeczy jak obecnie z Polską iż zagranica będzie rozgrywać spory polityczne w kraju na swoją korzyść. A wręcz wspiera działania rządu za granicą, gdyż poza tym kto rządzi przede wszystkim na czele powinien być interes kraju.

No ale w Polsce jest ta fatalna tradycja zdrady narodowej.... Wszak od czego się zaczeły rozbiory? Wystarczy poczytać na temat konfederacji targowickiej. Sytuacja bliźniacza.

Cytuj:
Kiedy Sejm Czteroletni obradujący w latach 1788 - 1792 uchwalił Konstytucję 3 maja, spora część magnaterii oraz zamożnej polskiej szlachty nie miała zamiaru poddać się prawom ustanowionym w niej. Oficjalnie dnia 14 maja 1792 roku, w niewielkim miasteczku Targowica, doszło do zawiązania się konfederacji w celu obalenia konstytucji i koniecznych reform. Jednak tak na prawdę, ów spisek został dużo wcześniej zaplanowany w Petersburgu pod nadzorem carycy Katarzyny II, która była Niemką. Udział w tym haniebnym przedsięwzięciu wzięli: generał artylerii konnej - Szczęsny Potocki, hetman wielki koronny - Ksawery Branicki i hetman polny koronny - Seweryn Rzewuski. Oni to oświadczyli, iż występują w celu obrony katolickiej wiary, liberum veto, wolnej elekcji oraz kilku innych jeszcze dawnych archaicznych przywilejów, dzięki którym Rzeczpospolita coraz bardziej upadała i się staczała na samo dno. Zamierzali oni doprowadzić do podziału kraju na odrębne województwa, a także do powrotu do rządów saskich czyli totalnej anarchii, bezładu i "sobiepaństwa". W tym celu zwrócili się do carycy Katarzyny II o wojskową pomoc i szybko ją uzyskali


https://www.owp.org.pl/index.php/781-ko ... omment=357

Czyż nie mamy do czynienia teraz z tym samym? Oj nie podoba się opozycji reformy pisowskie, reformy sądownictwa etc. itd. odrywają nas od koryta, to się zwracamy do UE(czyli Niemiec) aby nam pomogli je obalić i pomogli obalić rząd. Ważniejsze dla jest wyimagiowane prawo UE niż polska Konstytucja.

Sytuacja bliźniacza z tym, że czasy inne i niestety szefowa Donalda Angela nie wyśle tu Budenshwery.

Żałosne łże elity nie mogące się pogodzić, że społeczeństwo ich przejrzało i nie ma zamiaru przywrócić ich do władzy widząc, że interes naszego kraju jest dla nich na ostatnim miejscu, a najważniejsze jest własny, frukty od Unii, nagrody od Niemców oczywiście nie za darmo, a za realizowanie interesów Niemieckich, już wprost błaga Niemców o interwencje. Tylko z racji faktu iż cześć tego narodu jest całkowicie skundlona i jak w przykładzie z Michalczewskim czy Wenta dla korzyści chętne by śpiewała hymn Niemiecki te niemieckie pieski są w Polskim(sic!) sejmie i o zgrozo mają większość w senacie. Niebywałe.

Cytuj:
Nie wiem czy wiesz, ale nawet Niemcy nie śpiewają

Wiesz co to metafora?

Cytuj:
Ten flejtuch w dwóch różnych butach, z odwróconym zegarkiem, z za dużą maską na ryju, co zasypia na konferencji?


Zapomnialaś jeszcze o tym, że nie ma konta w banku, prawa jazdy i mieszka z kotem hihihihihi.

Cytuj:
Tusk ostrzegał? Przeciek? Pokaż. Ja tego sobie nie przypominam.

W tvn nie mówili to czegoś nie było. Zabawne. Drzewiecki, Chlebowski i Sobiesiak sie spotykali na cmentarzach ustawiali ustawę. CBA się o tym dowiaduje. Kamiński jako szef CBA informuje Tuska w co jest jeden z jego ministrów zaangażowany i nagle Drzewiecki, Chlebowski i Sobiesiak kończą spotkania i informują się nawzajem iż CBA ich podsłuchuje. KUWA PRZYPADEK :lol:

Cytuj:
Dobra dobra, wiem ja głupia się czepiam a to przecież w ogóle jakaś różnica że uzależnił albo uniezależnił? :D Oczywiście że wszyscy wiedzą, że to rząd PiS w 2006 roku podpisem Jasińskiego (taki tam kolega Kaczyńskiego) uniezależnił nas od ruskiego gazu na 15 lat :hahaha:


Gadaj zdrów.

-Gazoport w Świnoujściu
-Zwiększenie wydobycia krajowego
-Baltic Pipe

Oczywiście zaraz się dowiemy, że to zasługa Tuska. Za parę lat przekop Mierzeji Wiślanej też będzie jego zasługa. Wszak Ewa Kopacz miała podobny program przygotowany już jak 500+ oooooo :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 3 lis 2021, o 21:59
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
"1. Kapitał ma narodowość. Mediami wpływa się na politykę. Czego nie rozumiesz?"

No i co? TVP to w pełni polski kapitał. Masz zamiar twierdzić, że reprezentuje szeroko rozumiane polskie interesy czy interes partii-matki?

Piękną grafikę wstawił Kamil. Najpoważniejsze medium jakim jest tv = zero stacji niemieckich. RMF FM niemieckie i co? Pisowski piesek Ziemiec ma się tam bardzo dobrze. A może ta ukryta opcja niemiecka to Mazurek? :D Kamil pisze o niemieckich mediach po czym wstawia grafikę, którą sam się ośmiesza. :D Nie mówiąc już o tym, że polski kapitał nie świadczy o tym, że dane medium reprezentuje "polskie interesy" tylko interesy właściciela. Polsat jest taki, jakim w danej chwili chce go widzieć Solorz. Nie mówiąc już o tym, że ten cały ostry konflikt pomiędzy "naszymi mediami", a "ich mediami" to populistyczna gierka dla gawiedzi. Polska grupa ZPR Media wydająca niezbyt przychylny pisowi SE, utrzymuje zupełnie niezłe kontakty z TVP i nawet realizuje różne produkcje dla Kurskiego. Hajs się liczy, żadne tam poglądy.

"Za parę lat przekop Mierzeji Wiślanej też będzie jego zasługa."

Nie sądzę, żeby ktokolwiek normalny chciał się przyznawać do tego shitu. Kajakiem chcesz się tam przepłynąć?

https://www.money.pl/gospodarka/po-co-nam-przekop-mierzei-bo-rosjanie-go-nie-lubia-a-my-nie-bedziemy-sie-na-nich-ogladac-6533109659940481a.html

Kamil, Tobie sufit na łeb się spadł zupełnie z tą Targowicą i Konstytucją 3 maja. To jest tak durne, że nawet nie wiem jak z czymś takim dyskutować, więc ten temat pominę.

Cytuj:
pedagogiki wstydu elit III RP wstydzenia się za Polskość


Warto odróżnić wstyd od pokory. To raz. A dwa, ostatnimi czasy niestety powodów do wstydu jest sporo. Ale cham tego nie zrozumie, bo ma raczej problemy z tym aby dostrzec swoje chamstwo, czyż nie?

Cytuj:
Cytuj:
Czy w Niemczech/Francji/Czechach/Rosji etc. kogoś obchodzi to, że ma rzekomo złe stosunki z Polska? Kogoś obchodzi to, że w Polsce się źle pisze o tych krajach? etc. itd. Pytanie retoryczne.


Mnie nie obchodzi co się w tych krajach pisze o Polsce. Ty w ogóle nie rozumiesz istoty problemu i obawiam się, że istnieje pewna bariera przez którą po prostu nie da się przebić.

Cytuj:
Świadczy to o tym, że twardo walczymy o swoje.


Z tej walki wychodzi tyle, że dzienne kary na nas nałożone za chwilę naprawdę nas pogrzebią. Tak się dzieje jak się nie potrafi uprawiać polityki międzynarodowej.

Cytuj:
ak Czesi nagle odpierdalają numer jak z Turowem


Sprawa zaczęła się w 2019 roku. Był czas aby się tym zająć. Właśnie taki przekaz pozwala utrzymywać się przy władzy: wszyscy źli, tylko nie my. Wszyscy nas atakują, Polska jest zagrożona. I trafia do takich pustych łbów.

Cytuj:
Podobnie dziennikarze plujący na swój kraj za granicą.


Czyli działacze podziemnej Solidarności to byli zdrajcy. Rządz na uchodźstwie również.

Cytuj:
B. Wenta(niebywałe, że ten Niemiec jest Prezydentem jednego z Polskich miast


A Małysz jako niekatolik to jeszcze jest Polakiem czy też go już wykluczyłeś ze swojej ksenofobicznej Arkadii?

Cytuj:
Nie no wymień te poważne wg. Ciebie.


Pastwisko w Baranowie i chore zarobki osób przy tym czymś zatrudnionych. "Reforma" sądownictwa. Wybory kopertowe. Zarządzanie w stanie epidemii. To skrawek, ale nawet to powinno skruszyć otumaniony beton. Jak widać nie skruszyło i tak jak pisałem wcześniej, galopująca inflacja i wzrost cen może w końcu was utopi.

kamyk

Cytuj:
Polacy zarabiają więcej nie mniej. Płacą też więcej nie mniej. Jedyne co może obalić ten rząd to ss. Niedzielski jest już na dobrej drodze.


Przekażesz te doskonałe informacje 16 milionom Polaków żyjących poniżej minimum socjalnego?

https://wiadomosci.wp.pl/az-2-mln-polakow-w-skrajnym-ubostwie-porazajacy-raport-tylko-w-wp-6694782360861536a

Wzrost wynagrodzeń obliczany jest na podstawie średnich zarobków w sektorze przedsiębiorstw i jest statystyką totalnie z dupy. Oczywiście daje pewien obraz i wiadomo, że w Luksemburgu zarabia się lepiej niż w Gruzji, ale generalnie to ściema i wcale nie jest tak, że wzrost cen nie jest odczuwalny. Z tym Niedzielskim to też pojechałeś. W Polsce mamy jedne z najlżejszych obostrzeń w Europie albo i na świecie. Dużo mówią, nic nie zrobią, bo boją się sondaży.

_________________
***** ***


           
Post 4 lis 2021, o 11:16
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
"1. Kapitał ma narodowość. Mediami wpływa się na politykę. Czego nie rozumiesz?"

No i co? TVP to w pełni polski kapitał. Masz zamiar twierdzić, że reprezentuje szeroko rozumiane polskie interesy czy interes partii-matki?


A kto definiuje Polskie interesy jak nie Rząd wybrany przez Polaków w wolnych demokratycznych wyborach? Angela Merkel czy jej popychadło Donald Tusk?

Cytuj:
Piękną grafikę wstawił Kamil. Najpoważniejsze medium jakim jest tv = zero stacji niemieckich. RMF FM niemieckie i co? Pisowski piesek Ziemiec ma się tam bardzo dobrze. A może ta ukryta opcja niemiecka to Mazurek? :D Kamil pisze o niemieckich mediach po czym wstawia grafikę, którą sam się ośmiesza. :D Nie mówiąc już o tym, że polski kapitał nie świadczy o tym, że dane medium reprezentuje "polskie interesy" tylko interesy właściciela. Polsat jest taki, jakim w danej chwili chce go widzieć Solorz. Nie mówiąc już o tym, że ten cały ostry konflikt pomiędzy "naszymi mediami", a "ich mediami" to populistyczna gierka dla gawiedzi. Polska grupa ZPR Media wydająca niezbyt przychylny pisowi SE, utrzymuje zupełnie niezłe kontakty z TVP i nawet realizuje różne produkcje dla Kurskiego. Hajs się liczy, żadne tam poglądy.


Oho. Ziemiec pisowski piesek, Mazurek pisowski piesek. Za to der onet Węglarczyk, Stankiewicz, Dziubka, Schwetner, Der Newsweek Tomek Lisk, Renatka Grochal, Renatka Kim to rzetelni obiektywni dziennikarze co nie? :lol:

Cytuj:
Nie mówiąc już o tym, że ten cały ostry konflikt pomiędzy "naszymi mediami", a "ich mediami" to populistyczna gierka dla gawiedzi.


Populistyczna gierka dla gawiedzi jest wmawianie, że Mazurek i Ziemiec, TVP etc. to pisowskie pieski, a cała reszta jest rzekomo obiektywna. Pomijając w ogóle Mazurka, bo to jakiś absurdalny przykład robienie z niego kogoś wspierającego Pis :lol: to faktem jest, że cześć mediów jak TVP wspiera PIS, a zdecydowana większość jak TVN, Wyborcza, niemieckie media der onet, der newsweek wspierają opozycje. Trzeba mieć iq w skali wechslera ponizej 69 żeby twierdzić inaczej.

Cytuj:

"Za parę lat przekop Mierzeji Wiślanej też będzie jego zasługa."

Nie sądzę, żeby ktokolwiek normalny chciał się przyznawać do tego shitu. Kajakiem chcesz się tam przepłynąć?

https://www.money.pl/gospodarka/po-co-n ... 0481a.html


klasyczny przykład tego o czym pisałem tj. pedagogiki wstydu. Te lotnisko w Baranowie też niepotrzebne co nie bo przecież jest w Berlinie?

Cytuj:
Kamil, Tobie sufit na łeb się spadł zupełnie z tą Targowicą i Konstytucją 3 maja. To jest tak durne, że nawet nie wiem jak z czymś takim dyskutować, więc ten temat pominę.


Mhm. Jak to mówił Twój niemiecki idol Tusk. Zbyt podobne żeby spać spokojnie. Dlatego tak ciężko się odnieść :)

Cytuj:
Warto odróżnić wstyd od pokory. To raz. A dwa, ostatnimi czasy niestety powodów do wstydu jest sporo. Ale cham tego nie zrozumie, bo ma raczej problemy z tym aby dostrzec swoje chamstwo, czyż nie?


Oj tego, że Cie wytresowano do wstydzenia się za Polskę, Polskość, Polskie interesy nie musisz udowadniać. Wszyscy widzimy. Domaganie się od Niemców reparacji to też wstyd nie? Grecy mogą, ale no nam nie wypada. Przecież to było dawno, tych zniszczeń aż tyle nie było, zresztą pomagaliśmy im mordować żydków także to lepiej my zwróćmy żydkom pieniądze co nie? :lol:

Cytuj:
Z tej walki wychodzi tyle, że dzienne kary na nas nałożone za chwilę naprawdę nas pogrzebią. Tak się dzieje jak się nie potrafi uprawiać polityki międzynarodowej.


Tak już w życiu jest, że jak się walczy o swoje godząc się wcześniej na bycie popychadłem nie jest przyjemnie. Tym bardziej jak się walczy z kimś poteżniejszym. Jak kiedyś pozbędziesz się kompleksów może zrozumiesz.

Cytuj:
Sprawa zaczęła się w 2019 roku. Był czas aby się tym zająć. Właśnie taki przekaz pozwala utrzymywać się przy władzy: wszyscy źli, tylko nie my. Wszyscy nas atakują, Polska jest zagrożona. I trafia do takich pustych łbów.

No pewnie był czas, żeby ustąpić pepikom, bo jesteśmy brzydką panna bez posagu, który musi się do wszystkich uśmiechać...

Cytuj:
Czyli działacze podziemnej Solidarności to byli zdrajcy. Rządz na uchodźstwie również.


Ahhahaha. Hit. Tak jak pisałem Karolci. Co też zrobiono z waszym mózgami xDDD

Powtarzam bo zdaje się, że IQ jest w skali wechslera poniżej 69. Obecny rząd, Prezydent został wybrany przez Naród Polski w wolnych demokratycznych wyborach.

To naród wybrał go do reprezentowania swoich interesów. W demokratycznym ustroju tak się zdobywa władze.

Porównywanie tej sytuacji do rządzenia komunistów, którzy rządzili Polską z uwagi na fakt siłowego przejęcia władzy przez Sowietów i fałszowania przez wiele lat wyborów jest skrajnym idiotyzmem mozliwym dla tzw. lemingów. I jest oczywiście bezczelnością porówywanywanie pana Tuska czy kogokolwiek z opozycji do bohaterów walczących z komunistycznym reżimem. Jest to całkowita obraza i brak szacunku dla bohaterów solidarności.

Wystarczy zresztą spojrzeć kto stoi obok pana Tuska. Pan Kwaśniewski, Miller, Cimoszewisz, Belka, Rosati, Czarzasty czy Jerzy Urban. Robienie z tych panów bojowników walki o wolność i demokracje to jak pisałem powyżej niepełnosprawność intelektualna. Tj. IQ w skali wechslera poniżej 69. Do zbadania pozostaje sprawedzenie stopnia tej niepełnosprawnośći intelektualnej czy jest lekka,umiarkowana, znaczna czy głęboka


Cytuj:
A Małysz jako niekatolik to jeszcze jest Polakiem czy też go już wykluczyłeś ze swojej ksenofobicznej Arkadii?


Nikogo nie wykluczam z bycia Polakiem poza tymi, którzy sami zrzekli się Polskiego obywatelstwa. To ich wybór był.

Cytuj:
Pastwisko w Baranowie i chore zarobki osób przy tym czymś zatrudnionych.


ahahaha. Nie musiałem nawet czekać na odpowiedź do powyżej zadanego pytania. Pięknie cie wytresowali.

A teraz spójrzmy co sami Niemcy na ten temat piszą w swojej prasie:

Cytuj:
„Polski rząd planuje budowę nowego centralnego portu lotniczego, który ma się stać europejskim węzłem komunikacyjnym” – pisze Kevin Hanschke we „Frankfurter Allgemeine Zeitung” („FAZ"). Lotnisko między Warszawą a Łodzią ma mieć dwa pasy startowe i cztery terminale. Centralny Port Komunikacyjny (CPK) „połączy wszystkie drogi komunikacyjne i będzie punktem zwrotnym w rozwoju infrastruktury Polski” – zapowiada cytowany przez gazetę rzecznik CPK, spółki skarbu państwa odpowiedzialnej za inwestycję.



Cytuj:
Jedna z tras kolejowych ma połączyć polskie lotnisko z Frankfurtem nad Odrą i zredukować prawie o połowę czas podróżowania między Berlinem a Warszawą. Niewykluczone zatem, że berlińczycy będą w przyszłości podróżować z nowego lotniska w Polsce – zapowiedział w 2018 roku ówczesny prezes spółki.

Zgodnie z planem na nowe lotnisko można będzie z Berlina szybciej dojechać pociągiem niż na lotnisko we Frankfurcie nad Menem. Jak pisze „FAZ”, w przeciwieństwie do berlińskiego lotniska BER nowy port lotniczy ma oferować także dużą liczbę połączeń międzykontynentalnych. „Czy zatem już wkrótce znacznie więcej ruchu lotniczego będzie obsługiwane przez Polskę?” – pyta dziennik.


https://www.dw.com/pl/faz-czy-megalotni ... a-59684305

No po co nam to, skoro można latać z Berlina...

Cytuj:
"Reforma" sądownictwa. Wybory kopertowe. Zarządzanie w stanie epidemii.


Naczy powiem krótko.
Porównywanie inwestycji komunikacjnej jak CPK, która może się stać hubem przeładunkowym dla całej europy środkowej, porównywanie próby reformy instytucji, którą 90% Polaków uważa za patologiczna tj. systemu sądowniczego. Porównywanie próby przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie jak wiele krajów robiło/ próbowało w epidemii nawet jeśli odbyło się/odbywa się z blędami do bandyckiej kradzieży narodu w aferze FOZZ, dzikiej prywatyzacji i rozprzedawania za bezcen Polskiego majątku czy do afery Rywina albo Hazardowej świadczy o tym, że mamy do czynienia z niepełnosprawnością intelektualna w stopniu głębokim. IQ w skali wechslera poniżej 20.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 4 lis 2021, o 12:48
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
Cytuj:
A kto definiuje Polskie interesy jak nie Rząd wybrany przez Polaków w wolnych demokratycznych wyborach?


Zgoda. Można mieć jednak różne spojrzenie na to co jest dla Polski dobre, a co złe.

Cytuj:
Oho. Ziemiec pisowski piesek, Mazurek pisowski piesek.


Ale nawet nie próbuj się tu błaźnić i robić z Ziemca obiektywnego dziennikarza. Mazurek był ironiczny. Ale chyba nie twierdzisz, że można go posądzić o sprzyjanie Niemcom? :D Oczywiście, że Onet i Lis wspierają PO. Ale naprawdę jak chcesz stawiać znak równości pomiędzy nimi a tvp korea to puknij się w głowę.

Cytuj:
klasyczny przykład tego o czym pisałem tj. pedagogiki wstydu. Te lotnisko w Baranowie też niepotrzebne co nie bo przecież jest w Berlinie?


Kosztowny i niepotrzebny przekop Mierzei Wiślanej to pedagogika wstydu? Tragiczna sytuacja polskiej służby zdrowia to też pedagogika wstydu czy suchy fakt?

Cytuj:
Mhm. Jak to mówił Twój niemiecki idol Tusk


Tusk nie jest żadnym moim idolem. To tylko twoja psychoza.

Cytuj:
Domaganie się od Niemców reparacji to też wstyd nie? Grecy mogą, ale no nam nie wypada.


Nie znam tej narracji. Wiem natomiast, że germanofobia w dużej części polskiego społeczeństwa to już po prostu choroba psychiczna.

Cytuj:
Tak już w życiu jest, że jak się walczy o swoje godząc się wcześniej na bycie popychadłem nie jest przyjemnie. Tym bardziej jak się walczy z kimś poteżniejszym. Jak kiedyś pozbędziesz się kompleksów może zrozumiesz.


No popatrz jak się uwzięli na tę biedną Polskę. Pewnie się boją że będziemy zbyt potężni, od morza do morza, hej! A jak już się wcześniej odniosłeś do historii o której z pewnością nie masz żadnego pojęcia, to taka sytuacja przypomina Powstanie Warszawskie.

Cytuj:
No pewnie był czas, żeby ustąpić pepikom,


Ale dlaczego ustąpić? Efekt jest taki, że dzienne kary (Turów + TSUE i coś tam jeszcze) płacimy OGROMNE. Ale to pewnie spisek żydomasonerii.

Cytuj:
Porównywanie tej sytuacji do rządzenia komunistów, którzy rządzili Polską z uwagi na fakt siłowego przejęcia władzy przez Sowietów i fałszowania przez wiele lat wyborów jest skrajnym idiotyzmem mozliwym dla tzw. lemingów.


Obecny rząd zachowuje się jak okupant, formując przekaz dnia tylko dla oddanego partii betonu, przedstawiając wszystkich swoich przeciwników jako zdrajców narodu. Wszyscy źli, atakują Polskę. Lekarze, nauczyciele, artyści, prawnicy, sędziowie, kobiety etc. etc. Ciężko wobec tak rządzącej partii akceptować ich wyborczy mandat, nawet jeżeli zdobyty w demokratycznych wyborach.

Cytuj:
Jest to całkowita obraza i brak szacunku dla bohaterów solidarności.


Kiedyś oni wszyscy działali wspólnie, ramię w ramię. Potem wzajemne urazy sprawiły, że (głównie pisiory) zaczęły tworzyć podziały na PRAWDZIWYCH bohaterów i tych mniej prawdziwych.

Cytuj:
A teraz spójrzmy co sami Niemcy na ten temat piszą w swojej prasie


Niemcy cytują słowa rzecznika CPK, które może sobie opowiadać dowolne banialuki. Tak samo pamiętam ileż to miało być inwestycji sportowo-rekreacyjnych za Ferenca. Wszystkie regionalne gazety pisały o stokach igielitowych, aquaparkach, stadionie lekkoatletycznym. I co?

Cytuj:
No po co nam to, skoro można latać z Berlina...


Ty w ogóle cokolwiek ogarniasz jak wygląda ruch lotniczy? Nie mówiąc już o tym, że przyszłość dla przemysłu lotniczego (pasażerskiego) jest dość mglista. Pandemia, ekologia itp. To pastwisko służy tylko i wyłącznie zaspokojeniu gigantomanii otumanionego betonu oraz dopchaniu się do koryta jak największej ilości członków rodzin jedynej słusznej partii.

Cytuj:
kradzieży narodu w aferze FOZZ


FOZZ swój początek bierze jeszcze przed 89'. Jakim trzeba być naiwnym bałwanem żeby nie widzieć rozkradania państwa przez pisiorów? W Polsce mamy od lat patologię władzy politycznej, każda ekipa kradnie. Dlatego jedyną różnicą jest sposób zarządzania krajem, który w przypadku pisiorstwa jest skandaliczny.

A jeszcze w sumie tak mnie zaciekawiło, bo zapytałeś mnie o 3 poważne afery? Czy pisiorski beton zauważa wobec tego jakąkolwiek aferę czy Jarosław zawsze dziewica?

_________________
***** ***


           
Post 4 lis 2021, o 18:01
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
Zgoda. Można mieć jednak różne spojrzenie na to co jest dla Polski dobre, a co złe.


Cytuj:
Obecny rząd zachowuje się jak okupant, formując przekaz dnia tylko dla oddanego partii betonu, przedstawiając wszystkich swoich przeciwników jako zdrajców narodu. Wszyscy źli, atakują Polskę. Lekarze, nauczyciele, artyści, prawnicy, sędziowie, kobiety etc. etc. Ciężko wobec tak rządzącej partii akceptować ich wyborczy mandat, nawet jeżeli zdobyty w demokratycznych wyborach


Niebywale masz sprany mózg przez Tvn.

Im się nie dziwię bo zostali oni i ich patroni odstawieni od koryta, ale ty masz w tym jakiś interes czy jesteś pożytecznym idiota?

Otóż w demokracji ustrój jaki jest taki jest, możemy dyskutować nad jego zmianą, ale ty chyba jesteś jego zwolennikiem o tym co jest w danym momencie interesem kraju decyduje władza wybrana w wolnych demokratycznych wyborach.

ty sobie to mozesz akceptować albo nie. Jak nie akceptujesz to wyjedź. Zresztą wielu z was lemingów to ogłaszało wszem i wobec ze tak zrobi a jakoś niestety nie zrobiliście

Oczywiście nikt nie każe Ci mieć takiego samego spojrzenia jak władza i większość. Możesz się z tym nie zgadzać, możesz z tym dyskutować, możesz z tym walczyć. To wilcze prawo opozycji.

Niemniej jednak nie możesz ani twoi partyjni idole zwracać się do zagranicy aby obalić legalnie wybraną władzę.Jest to zdrada stanu i próba zamachu stanu. I szkodzi Polskim interesom na wiele lat.

Nauczcie się w końcu, że demokracja nie jest tylko wtedy jak wy i wasi partyjni idole wygrywacie.

Cytuj:
Ale nawet nie próbuj się tu błaźnić i robić z Ziemca obiektywnego dziennikarza. Mazurek był ironiczny. Ale chyba nie twierdzisz, że można go posądzić o sprzyjanie Niemcom? :D Oczywiście, że Onet i Lis wspierają PO. Ale naprawdę jak chcesz stawiać znak równości pomiędzy nimi a tvp korea to puknij się w głowę.


oczywiście, że ty się błaźnisz twierdząc, że der onet lis czy inni są rzekomo jakoś lepsi od TVP. To jest ta sama moneta tylko innej strony.

Cytuj:
Kosztowny i niepotrzebny przekop Mierzei Wiślanej to pedagogika wstydu?

Niepotrzebny dla mentalnych niewolników jak ty i twoi partyjni idole. Kiedyś służylilśmy moskwie teraz Brukseli. Otóż każdy szanujący się kraj, może sobie wpływać na swoje wody terytorialne bez zgody innego państwa.

Co do skutków gospodarczy tej inwestycji min. dla Elbląga no jakoś również bardziej wierze tej stronie co prowadzi sprawy Polskie od 6 lat, niż tej która krzyczyała piniendzy nie ma i nie będzie, 500+ i obniżenie wieku emerytalnego spowoduje druge grecje itd. itp. Przecież jakby słuchać ekspertów na których ty się powołujesz to Polska już powinna dawno być bankrutem. Serio po 6 latach skompromitowana ekspertów typu Rostowski, Balcerowicz, Rzońca dalej im dajesz wiarę?

Jak cie byle rumun wydyma metodą na wnuczką to za kolejnym razem też pójdziesz i wypłacisz hajs z banku?

Cytuj:
Tusk nie jest żadnym moim idolem. To tylko twoja psychoza.


Aha aha. To komu chcesz oddać władzy gdy odsuniesz od niej wstrętny Pis?

Cytuj:
Nie znam tej narracji. Wiem natomiast, że germanofobia w dużej części polskiego społeczeństwa to już po prostu choroba psychiczna.

A Pisofobia i Kaczyńskofobia?


Cytuj:
No popatrz jak się uwzięli na tę biedną Polskę. Pewnie się boją że będziemy zbyt potężni, od morza do morza, hej! A jak już się wcześniej odniosłeś do historii o której z pewnością nie masz żadnego pojęcia, to taka sytuacja przypomina Powstanie Warszawskie.

Bzdury. Nikt nas nie będzie rozstrzeliwał jak powalczymy o swoje w UE naprawdę. Bez tych pieniędzy też sobie damy radę. Zresztą dla mnie te narracja jest uwłaczająca. Jak ja bym tobie zapłacił jakąś kwotę nie wiem nawet wysoką, która by wpłyneła na Twoje życie to za to mógłbym Ci napluć w twarz?

Przecież abstrachując już od meritum tego sporu z UE. Ja stałabym w takiej sytuacji po stronie rządu Polskiego niezależnie kto stoi na jego czele. Niebywałe dla mnie jest, że jacyś urzędnicy w UE na których wybór żadnego wpływu nie miałem, uzurpują sobie prawo do oceny stanowionego prawa w Polsce w kwestiach w których nie przekazaliśmy tych kompetencji do UE.

Naprawdę trochę godności. Byle namiestnik z Brukseli na którego wybór wpływu nie miałeś, może Ci srać na twarz, bo ohoho jest z zachodu?

Cytuj:
Ale dlaczego ustąpić?

A cóż innego zrobić. Spójrz na mapę. Kopalnie mają tam i Niemcy i Czesi. Ba! Po wydaniu decyzji o zamknięciu turowa, pepiki oferowały nam zakup energii w niezłej cenie. Średnio rozgarnięty zobaczy ze to czysta gra interesów. Niestety ktoś z IQ w skali weschlera poniżej 69 bez poczucia odrobiny godności do swojego kraju będzie przyjmował prikaz z Brukseli jak onegdaj przyjmowali towarzysze szmaciarze z Moskwy. Przykre to.

Cytuj:
Kiedyś oni wszyscy działali wspólnie, ramię w ramię. Potem wzajemne urazy sprawiły, że (głównie pisiory) zaczęły tworzyć podziały na PRAWDZIWYCH bohaterów i tych mniej prawdziwych.


OOOOOOOOOOOOOOO treserzy z tvnu byliby dumni.

Jak zwykle. W sporze Polska zagranica zawsze winien Kaczyński.

W sporze dawnych elit solidarnościowych zawsze winien Kaczyński.

Ty jak się pokłocisz z żoną czy tam mężem(nie wnikam w twoją orientację) to też jest winien Kaczyński?

Co do tego rzekomego wspólnego działania, ramię w ramię wiele ciekawych rzeczy mówiła śp. A. Walentynowicz czy mówią do dziś K. Wyszkowsk czy malżeństwo Gwiazdów. Ale komu ja to mówię. Przecież to oszołomy oooooooo bo w tvn tak mówio oooooo.

Cytuj:
Niemcy cytują słowa rzecznika CPK, które może sobie opowiadać dowolne banialuki. Tak samo pamiętam ileż to miało być inwestycji sportowo-rekreacyjnych za Ferenca. Wszystkie regionalne gazety pisały o stokach igielitowych, aquaparkach, stadionie lekkoatletycznym. I co?


aha aha. Cytuje rzecznika i się zastanawiają czy to źle wpływnie na ich biznes bo rzecznik tak powiedział. No gość ma niebywała moc.

Co do porównania do komuszka Ferenca nawet nie będę komentował. Gdzie Rzym, a gdzie Krym. Toż to przedstawiciel twojej opcji politycznej. I tutaj pełna zgoda. Wasza opcja polityczna w życiu żadnej obietnicy wyborczej nie spełniła. Jak to się smiali na taśmach Sikorski z Rostowski. Dwa razy obiecać to jak raz dotrzymać.

No między tymi rozmowami gdzie Radek Sikorski mówił o stewardesie Kulczyka, że nie zrzuciłby z końca członka. Zdaje się, że coś wczesniej pisałeś o chamstwie....

Cytuj:
Ty w ogóle cokolwiek ogarniasz jak wygląda ruch lotniczy? Nie mówiąc już o tym, że przyszłość dla przemysłu lotniczego (pasażerskiego) jest dość mglista. Pandemia, ekologia itp. To pastwisko służy tylko i wyłącznie zaspokojeniu gigantomanii otumanionego betonu oraz dopchaniu się do koryta jak największej ilości członków rodzin jedynej słusznej partii.

ojojo naracja ci się rozjeżdza.

Dopiero było, że po co nam nowe lotnisko skoro jest nowe w berlinie, a teraz się okazuje, że Niemcy to idioci, że wybudowali nowe lotnisko bo przecież przemysł lotniczy jest nie przyszłościowy.... :lol: :lol: :lol: (wszystko lemingi da wam się wmówić xDDDDD)

Cytuj:
FOZZ swój początek bierze jeszcze przed 89'.


Naturalnie, że tak. Podobnie jak np. stacja TVN towarzysza Waltera.

Cytuj:
W Polsce mamy od lat patologię władzy politycznej, każda ekipa kradnie. Dlatego jedyną różnicą jest sposób zarządzania kraje.


W końcu możemy się zgodzić. 100% zgody. Od lat każda ekipa traktuje spółki skarbu państwa, majątek państwowy jako zdobycz i obstawia je swoimi ludźmi. Czepianie się za to PISu to hipokryzja do kwadratu.

I co do drugiej cześći również pelna zgoda. Bardzo dobre 6 lat za nami. W tym czasie najwyższy wzrost PKB w całej Unii. Najwyższy wzrost płac, Spadek bezrobocia. Pomimo wielkich wydatków socjalnych, budżet państwa wygląda zdecydowanie lepiej niż za czasów złodziei z PO.

Nie widzę żadnego powodu aby złodziei z PO przywracać do władzy. A propo właśnie złodziejstwa to skalę jego widać, że pisiory wydały miliardy na pomoc socjalna a budżet ma mniejszy deficyt niż za złodziei z Po. Tyle właśnie kasy wypływalo dla karuzeli vatovskich kumpli po.

Cytuj:
A jeszcze w sumie tak mnie zaciekawiło, bo zapytałeś mnie o 3 poważne afery? Czy pisiorski beton zauważa wobec tego jakąkolwiek aferę czy Jarosław zawsze dziewica?

Jedyne poważne to afera getback i knf. Reszta to kapiszony. Na czele z ja cie nie mogę nagraniem Jarosława, gdzie wyszedł krystalicznie czysto i zamiast wypłacić na lewo rodzinie kuzyna kasy, zażądał kwitów, albo nakazał iść do Sądu aby wszystko było lege artis. Już sobie wyobrażam np. Sławcia Nowaka jakby się w tej sytuacji zachował :lol:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 4 lis 2021, o 23:51
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
Cytuj:
Niebywale masz sprany mózg przez Tvn.


Już to kiedyś pisałem i zapamiętaj sobie wreszcie, że nie oglądam tvn.

Cytuj:
ty sobie to mozesz akceptować albo nie. Jak nie akceptujesz to wyjedź.


Typowe prawicowe pierdoleto. Tak to nie działa koleżko. "Niech jadą" nic was nie nauczyło?

Cytuj:
Niemniej jednak nie możesz ani twoi partyjni idole zwracać się do zagranicy aby obalić legalnie wybraną władzę.


Tzn. jak niby chcą obalić, bo chyba coś przeoczyłem?

Cytuj:
TVP. To jest ta sama moneta tylko innej strony.


Bez komentarza. Schabowego od jajecznicy pewnie też nie odróżniasz.

Cytuj:
Serio po 6 latach skompromitowana ekspertów typu Rostowski, Balcerowicz, Rzońca dalej im dajesz wiarę?


Balcerowicz wypowiadał się o Mierzei Wiślanej?

Cytuj:
Bzdury. Nikt nas nie będzie rozstrzeliwał jak powalczymy o swoje w UE naprawdę.


Oczywiście, że nie. Wystarczy dodrukować pieniądze i wszystko będzie cacy.

Cytuj:
Niebywałe dla mnie jest, że jacyś urzędnicy w UE na których wybór żadnego wpływu nie miałem, uzurpują sobie prawo do oceny stanowionego prawa w Polsce w kwestiach w których nie przekazaliśmy tych kompetencji do UE.


Pretensje na Wawel do Kaczyńskiego Lecha. W Twojej ocenie to chyba zdrajca.

Cytuj:
Wasza opcja polityczna w życiu żadnej obietnicy wyborczej nie spełniła.


Powtarzam. Jesteś typowym przykładem psychozy w wojence polsko-polskiej, która skutecznie odbiera Ci trzeźwe spojrzenie na sytuację. Klasyfikujesz mnie kompletnie bezzasadnie.

Cytuj:
ojojo naracja ci się rozjeżdza.

Dopiero było, że po co nam nowe lotnisko skoro jest nowe w berlinie, a teraz się okazuje, że Niemcy to idioci, że wybudowali nowe lotnisko bo przecież przemysł lotniczy jest nie przyszłościowy.... :lol: :lol: :lol: (wszystko lemingi da wam się wmówić xDDDDD)


Mnie się narracja rozjeżdża? Wskaż post w którym napisałem cokolwiek o lotnisku w Berlinie. A teraz kilka informacji dla Ciebie, ponieważ tak jak myślałem gówno wiesz o tym temacie. Lotnisko w Berlinie miało powstać lata temu, na długo przed epidemią, kiedy ruch lotniczy rozwijał się wspaniale. Co więcej, potrzeba jego wybudowania istniała ze względu na tragiczny stan lotnisk Tegel i Schonefeld. Nawet mimo własnych ograniczeń przyznasz, że światowa potęga gospodarcza, której stolica ma najgorsze lotniska w Europie Zachodniej raczej będzie próbowała coś z tym zrobić? Poza tym słyszałeś może o lotnisku na Okęciu? O dziwo Polacy generalnie zamiast jeździć do Berlina, latają z tego lotniska. Można było rozwijać Modlin skupiający tanie linie lotnicze (Polacy najczęściej korzystają z FYR i z Landryny), ale pisiory zdecydowały się utopić to lotnisko i stworzyć bajeczkę o CPK, którą kupili tacy jak ty.

Cytuj:
Bardzo dobre 6 lat za nami.


Wspaniałe to było 6 lat, nie zapomnę ich nigdy. Zadowoleni z obecnej władzy mogą być jedynie odklejeni od rzeczywistości frustraci albo skończeni idioci. A tak się składa, że mamy do czynienia z katastrofą demograficzną, bo coraz więcej osób boi się mieć w tym kraju dzieci.

_________________
***** ***


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6652 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211 ... 333  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 137 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi