Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 330  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 6 cze 2007, o 14:00
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Nic???

Heheheheeheheheh...
:lol: :lol:

Najlepszy przykład czemu nie podejmuję rozmowy z tym Panem.

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 6 cze 2007, o 16:02
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 mar 2004, o 20:28
Posty: 902

Zobacz profil 
No wybacz, ale patrzac na wielkie afery SLD-owcow i wszystkich innych komunistow, to te teraz mozemy nazwac dokladnie tak - NIC.

_________________
Obrazek


           
Post 6 cze 2007, o 16:15
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Cytuj:
I to ma być zabawne?, Poziom podstawówki. poczuciem humoru to nie grzeszysz.

Widze, ze Tobie wyraznie brakuje dystansu do siebie i swoich wyznan :roll:
Cytuj:
A panie i panów z PZPR-u co prowadziło ????? Te wszystkie plany 6-letnie

Czlowieku dlaczego ciagle zmieniasz temat na to co bylo kiedys? Teraz u wladzy sa kaczory i o nich nalezy dyskutowac. Odnosze wrazenie, ze na sile chcesz zatuszowac glupote obecnych wladz, udowadniajac, ze wczesniej byli glupsi. Tylko, ze tutaj nikt (no troche poza Jaskiem) nie pisze, ze komuna byla zajebista i byla sielanka. Byla zdecydowanie czyms zlym. Ale to juz bylo. Teraz mamy rok 2007 i u wladzy jest pis i o tym sie dyskutuje.

Chcialem jeszcze dodac kilka zdan, do Twojego wczesniejszego wpisu, mowiacego, ze naprawe panstwa nalezy rozpoczac od rozliczenia sie z przeszloscia. Wiec ja pytam: po h*j? W wiekszosci przypadkow esbecy to juz goscie w podeszlym wieku i wiecej krzywd nie zrobia. A nawet jesli juz sie rozliczaja kaczory z przeszloscia, to nie powinno to byc kosztem terazniejszosci i przyszlosci. A tak obecnie to wyglada. Przyszloscia tego narodu jest mlodziez. I co ona robi. Zmuszana (posrednio) przez nasze "zajebiste" wladze musi jechac za praca poza Polske. A tak byc nie powinno. Mlodzi ludzie powinni tu miec prace i powinni takze decydowac po czesci o przyszlosci Polski. Bo jaki interes ma taki dziadek z sejmu, w tym, zeby zapewnic ludziom lepsza przyszlosc, skoro on wkrotce pozegna sie z tym swiatem? Siedzi tam tylko dla kasy. A tak byc nie powinno. Powinno dac sie szanse mlodym i ambitnym ludziom. Dodam, ze oczywiscie tym normalnym. Nie takim oszolomon jak ci rasisci i faszysci z mlodziezy wszechpolskiej. Takich jak ci z MW powinno sie juz dawno zneutralizowac i zamknac, bo ich dzialanie doprowadzic moze tylko do samych szkod dla Polski.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 6 cze 2007, o 18:17
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Vincent Vega napisał(a):
Nic???

Heheheheeheheheh...
:lol: :lol:

Najlepszy przykład czemu nie podejmuję rozmowy z tym Panem.


No to wymień te wielkie afery.

K2 napisał(a):
Chcialem jeszcze dodac kilka zdan, do Twojego wczesniejszego wpisu, mowiacego, ze naprawe panstwa nalezy rozpoczac od rozliczenia sie z przeszloscia. Wiec ja pytam: po h*j? W wiekszosci przypadkow esbecy to juz goscie w podeszlym wieku i wiecej krzywd nie zrobia.


Po ch*ja ??? W imię konstytucyjnej równości wszystkich wobec prawa.
Panowie Sb-ecy to nie są dziadki w wieku 90 lat. Nie wierzę że wierzysz, że to biedni schorowani ludzie. Na pewno na drogie lekarstwa ich stać.
Po ch*ja ???
Afera FOZZ i wypracowane przez naród kilkaset milionów złotych znika bez śladu. Kto stał za tą aferą - spryciarze z SB i agenci WSW, którzy wczęsniej kombinowali z aferą Żelazo.
Jak powstał Pruszków i Wołomin. ?? Może mi powiesz, że nagle jakieś tam słowiki, baraniny założyli sobie gang. Kto miał w tym czasie największą wiedzę o światku przestępczym, oczywiście że byli SB-ecy. Pod czyją kontrolą zakładano kantory w latach 80-tych ??? Kto najbardziej korzystał na wspaniałej reformie Rakowskiego, dzięki której można było zakładać prywatne interesy w 1988r. ???
Nie ukęcono tych powiązań i interesów w latach 90-tych, i Polska do dziś się boryka z tymi problemami. A pieniążków z państwowej kasy ubywa, choćby Afera Orlenu 10 mld złotych. Dlatego tak ważne dla Polski było rozliczenie przeszłości. Polecam artykuły Jerzego Jachowicza, speca od tych spraw.
Jeżeli czujesz się dobrze z tym, to Twoja sprawa.

K2 napisał(a):
A nawet jesli juz sie rozliczaja kaczory z przeszloscia, to nie powinno to byc kosztem terazniejszosci i przyszlosci


Wiadomo że dla czyjejś terażniejszości się to odbije.
A czy po osądzeniu plutonu specjalnego ZOMO z Wujka 81 jakaś wielka krzywda Ci się stała ??? Zwyciężyła sprawiedliwość. Teraz czas na inne zbrodnie.

K2 napisał(a):
Przyszloscia tego narodu jest mlodziez. I co ona robi. Zmuszana (posrednio) przez nasze "zajebiste" wladze musi jechac za praca poza Polske. A tak byc nie powinno. Mlodzi ludzie powinni tu miec prace i powinni takze decydowac po czesci o przyszlosci Polski


Kolejny wielki mit. Rządu PiS-u doprowadziły do tego że tysiące Polaków wyjechało zagranicę. :D
Przypomnij sobie kampanię przed referendum w 2004r. i jaki był największy argument za TAK.
Młodzi Polacy dostaną szansę wyjazdu do legalnej pracy zagranicą
Codziennie Kwaśniewski, Miller, Marek Pol, Tusk, Kaczyński pieprzyli o tym, jaka to szansa itd.
Czy to źle, że młoda osoba chcąca się rozwijać wyjeżdża. Co ma robić ? Siedzieć i narzekać. Wtedy jęczałbyś że bezrobocie jest wysokie.
2 lata od wyborów a ty już się spodziewasz wielkiego cudu gosp.
A to że młodzież przyszłością narodu, to żadna nowina. :D

K2 napisał(a):
Bo jaki interes ma taki dziadek z sejmu, w tym, zeby zapewnic ludziom lepsza przyszlosc, skoro on wkrotce pozegna sie z tym swiatem? Siedzi tam tylko dla kasy


Oni tam tylko siedzą, czytają gazety,i kradną itd............
Najlepiej tylko to w kółko powtarzać, nie chodzić do wyborów i tylko narzekać i czekać aż zaczną wkońcu rozdawać pieniądze na ulicy, bo mi się należy a im NIE :!: 8-)

K2 napisał(a):
A tak byc nie powinno. Powinno dac sie szanse mlodym i ambitnym ludziom. Dodam, ze oczywiscie tym normalnym


A podaj mi definicję człowieka normalnego :D Przeprowadzisz jakąś specjalną selekcję i wytypujesz wybrańców narodu. Gdzieś to już było. Tu już tylko krok do systemu totalitarnego. I taki demokrata jak Ty o czymś takim myśli. ?? uuuuu nie ładnie.

K2 napisał(a):
Nie takim oszolomon jak ci rasisci i faszysci z mlodziezy wszechpolskiej. Takich jak ci z MW powinno sie juz dawno zneutralizowac i zamknac, bo ich dzialanie doprowadzic moze tylko do samych szkod dla Polski.


Znając życie pisząc faszyzm myślisz o Hitlerze i III Rzeszy. Poczytaj jaka jest różnica między faszyzmem a nazizmem.
Poczytaj trochę. Polecam pozycję

Marszał Maciej
"Włoski faszyzm i niemiecki narodowy socjalizm w poglądach ideologów ND 1926-1939"

Kulińska Lucyna
"Związek akademicki MW i Młodzież Wielkiej Polski w latach 1922-1947"

Czytanie nie boli.
Żeby o czymś pisać a tym bardziej kogoś obrażać i wyzywać od rasistów i faszystów trzeba mieć podstawową wiedzę i mocne argumenty. Wiem że tu na forum można pisać wszystko, to nie tv gdzie za takie słowa zostałbyś pozwany i przegrałbyś sprawę.

[/i]


           
Post 6 cze 2007, o 21:38
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 cze 2003, o 11:05
Posty: 672

Zobacz profil 
myslenie tez nie boli


           
Post 6 cze 2007, o 21:48
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
A panie i panów z PZPR-u co prowadziło ????? Te wszystkie plany 6-letnie.


Filozofia Marksa i Lenina oczywiscie, a ta powstala na podstawie Kosciola. Czyli jest tak jak pisalem.

Cytuj:
Jak tam Jasiek Ci Idzie? Pewnie codziennie przeglądasz w necie wszystkie serwisy i wypatrujesz jaką wielką aferę, a tu ciągle NIC.


Ty naprawde myslisz, ze ja nie mam nic lepszego do roboty? Zajmowac sie jakims tam katolickim krajem na wschodzie Europy, gdy mam swoj kraj na wschodzie swiata i szukac cos dla jakiegos PiS-uarskiego kolesia, ktory mi probuje udowodnic, ze to co jest zle, nie ma zadnego znaczenia? Wystarczy przeczytac codzienne serwisy, a tu afer cale mnostwo - zwlaszcza potezna homofobia, ktora w Polsce codziennie sie ujawnia. Teraz tylko patrzec, jak na dobre Kaczory wkurza Putina i ladnie bedziecie mieli tam w Polsce pozamiatane. :lol:

Problem w tym, ze my o aferach w tym watku piszemy caly czas, tylko ty probujesz nas przekonac "ze to nic takiego, bo przeciez SLD zrobilo to, to i to". Zwlaszcza, ze z tych wszystkich przeketow SLD poki co wiekszosc nie zostala udowodnionych. No ale mniejsza o to.

Jeszcze jedno - popieranie SLD niekoniecznie oznacza popieranie komuny. Prawde mowiac, z obecnymi skrajnie konserwatywnymi pogladami duzo blizej PiS-owi do PZPR-u niz znacznie bardziej liberalnemu (jak to brzmi!!!) SLD. A to, ze wielu obywateli wzdycha za PRL-em, widzac co sie dzieje... coz, takie sa fakty.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 cze 2007, o 22:10
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
[b] Wystarczy przeczytac codzienne serwisy, a tu afer cale mnostwo - zwlaszcza potezna homofobia, ktora w Polsce codziennie sie ujawnia.


Tym jednym zdaniem zrobiłeś szach i mat. Ah to moje kaczorskie zaślepienie nie pozwala mi przejrzeć na oczy. Biedak jestem, ale radośc życia daje mi codzienne zaglądanie do tego działu, ostatni bastion zdrowego rozsądku.

Uwielbiam niektórych użytkowników tego forum. Kocham wasze domysły, urojenia, robienie z bele cego coś wielkiego.
Mówicie o aferach.
Ja pytam się - podajcie przykłady, i wtedy zaczyna się PiS-uar, a bo tata Marcina powiedział, ale żadnych konkretów nie ma.
Uwielbiam CIę Jasiek za Twoje wielkie zainteresowanie Polską i Kościołem.

małpa w czerwonym ,teletubisie, słowa Sobeckiej, lista lektur, zakaz palenia w miejscach publicznych czynią z naszego kraju dogodne miejsce na "ponowne" :!: :wink: narodziny faszyzmu.

nyks napisał(a):
myslenie tez nie boli

Napisanie kilku zdań więcej także.


           
Post 7 cze 2007, o 00:08
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,4199367.html

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 7 cze 2007, o 00:20
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
No co ty Blackmann, przeciez to zadna afera. Bo przeciez SLD... :lol: :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 7 cze 2007, o 00:36
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Hmmm... - No zapomniałem, że ich mottem jest:
"LSD - TAK!

SLD - NIE!"

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 7 cze 2007, o 10:08
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 cze 2003, o 11:05
Posty: 672

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
nyks napisał(a):
myslenie tez nie boli

Napisanie kilku zdań więcej także.


a po co pisac cos co i tak do niczego nie prowadzi. ty zyjesz w zamilowaniu do pisu i podobnych im srodowisk a ja nie. ty uwazasz, ze osmieszanie Polski nei jest afera a ja uwazam, ze jest. ty uwazasz, ze NIEUDOWODNIONE afery politykow sld mialy miejsce i jestes przekonany, ze np Kwasniewski to tez jeden wielki przekret i to ze wchodzil do bagaznika jest wazniejsze od tego co dla tego kraju zrobil przez 10 lat itd itp. ja uwazam inaczej niz ty i zadna tajemnica to nie jest. wiec po co pisac kilka zdan wiecej skoro sa one powieleniem tego co juz parokrotnie pisalem.
moim zdaniem poparcie dla pisu jest tak duze, bo sa oni swietnymi demagogami, mowia rzeczy, ktore pewnej duzej czesci spoleczenstwa sie podobaja. walcza z jakims ukladami, w polityce zagranicznej szaleja jakbysmy conajmniej mocarstwem europejskim byli. populistyczne dzialania pisu mozna by tu wymieniac przez pare linijek. i wlasnie ta pewna duza czesc spoleczenstwa( w duzej mierze biedota i ludzie niewyksztalceni) slucha co mowia politycy pisu i wierzy w to. dlatego napisalem ze myslenie tez nei boli. w jednym zdaniu zawarlem moja opinie i wszystko to co wlasnie ci wytlumaczylem

pzdr


           
Post 7 cze 2007, o 11:58
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Filozofia Marksa i Lenina ..powstala na podstawie Kosciola.

Chyba ci chłopie (???) słońce przygrzało zbyt mocno w głowę w tej Australii.

Zgadzam się z Kamykiem. Media wmawiają ludziom ,że dobry tort truskawkowy śmierdzi gównem. Nawet próbują udowodnić, że on gównem jest.

Prawda jest jedna i sama sie obroni. Trzeba tylko czasu.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 7 cze 2007, o 14:07
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 cze 2003, o 11:05
Posty: 672

Zobacz profil 
mi ewidentnie nei smakuje ten tort. a to ze ten tort jest gownem udowadniaja mi ci, ktorzy ten tort upiekli


           
Post 8 cze 2007, o 07:13
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
GRISZA napisał(a):
Jasiek napisał(a):
Filozofia Marksa i Lenina ..powstala na podstawie Kosciola.

Chyba ci chłopie (???) słońce przygrzało zbyt mocno w głowę w tej Australii.


Masy = wyznawcy religii = wszyscy maja po rowno
Bog = dobro narodu i idea
Marks, Engels = prorocy
Lenin = zbawiciel :lol:

Przyszla tez apokalipsa - koncem lat 80-tych.

Cytuj:
Zgadzam się z Kamykiem. Media wmawiają ludziom ,że dobry tort truskawkowy śmierdzi gównem. Nawet próbują udowodnić, że on gównem jest.


No masz racje, ten tort nie jest taki zly. Dawno tak nie mozna bylo sie posmiac z Polski i polskich politykow. :lol:

Cytuj:
Prawda jest jedna i sama sie obroni. Trzeba tylko czasu.


Zgadza sie - Polske wywala z UE. :lol: Wtedy cala prawda bedzie mogla wyjsc na jaw. :lol: Trzeba tylko czasu. :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 8 cze 2007, o 19:57
 
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 17 kwi 2007, o 10:26
Posty: 271

Zobacz profil 
kamyk idealnie nadawałbyś sie na polityka - powinieneś o tym pomyśleć .. Na każde zdanie potrafisz odpisać 5 - niekoniecznie na temat...

napisałeś
Cytuj:
"Uwielbiam niektórych użytkowników tego forum. Kocham wasze domysły, urojenia, robienie z bele cego coś wielkiego.
Mówicie o aferach.
Ja pytam się - podajcie przykłady, i wtedy zaczyna się PiS-uar, a bo tata Marcina powiedział, ale żadnych konkretów nie ma. "


To może rozliczmy afery posłów Samoobrony, partii którą tak Kaczyńscy negowali przed wyborami, a teraz jest dla nich idealnym partnerem. A dlaczego? Bo bez nich nie mogliby samodzielnie rządzić. Po co nazywali posłów Samoobrony "bandytami" jeżeli dziś te sprawy nie są rozwiązywane w pierwszej kolejności.. Kolejna afera? Wg mnie poseł Kurski jest Jedną wielką aferą. Jak można kogoś oczerniać nie mając dowódów? Mysle ze własne Jacek Kurski jest ojcem zwycięstwa PiS-u w wyborach.. Naprawde liczyłem na koalicje PiS-PO po wyborach bo myslalem ze w takim kształcie jest szansa naprawde cos zmienić.. Niestety nie dogadali się, szkoda, za jakiś czas naprawde będziemy cierpieć z tego powodu..

A tak szczerze to ten temat jest dziwny bo i tak nigdy nie doszlibyśmy do porozumienia - i to sięwłasnie nazywa polityka, a hasłem każdego polityka jest:
Cytuj:
Moja jest tylko racja i to święta racja, bo jeżeli nawet
jest i twoja, to moja jest mojsza niż twojsza i zaprawdę
powiadam wam, że to właśnie moja racja jest najmojsza!

8-)


           
Post 10 cze 2007, o 09:43
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Proponuje przeczytac ponizszy artykul. Od razu mowie, ze nie dalbym glowy za to, ze cala historia jest prawdziwa... Ale znajac polskie realia, jest to calkiem prawdopodobne. Zwlaszcza ze kilka lat temu (jakos w 2003) byla podobna sprawa tyle ze z pania Dorota Niewiadomska i slynnymi jajami na krzyzu.

http://www.pardon.pl/artykul/1816/skandal_pol_roku_wiezienia_za_wklejenie_zdjecia_w_internecie

:lol: :lol: :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 12 cze 2007, o 22:49
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
http://wiadomosci.onet.pl/1551524,11,item.html

katolicki zaścianek:|

Tak sobie gadalem przed chwila z Redaktorem Drozdem i stwierdzilismy, ze niedlugo to nam Nickiego do paki wsadza! Przeciez on ciagle lapie sie za jajka, a to przeciez bedzie karalne! W dodatku po wygranych biegach wystawia zacisnieta piesc w strone nieba - dozywocie jak nic! Ze juz nie wspomne, o tym, ze klnie, przewraca barierki, chodzi w obscislych rozowych koszulkach, a przede wszystkim powoduje upadki innych zawodnikow! 100% zla!!! :|

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 12 cze 2007, o 23:21
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Sorry K2, że nie pociągnę Twojego tematu ale dzisiaj coś rzuciło mi się w oczy. Od razu mówię, że nie jaram się polityką ale wiem mniej więcej, kto, gdzie i za jaki sznurek ciągnie...:P Jako, że mam wakacje dziś w południe (popołudnie?:P) skacząc po kanałach na TVP3 zobaczyłem Kaczego i coś podkusiło mnie, żeby to oglądnąć chociaż przez chwilę. Nie wiem, czy to była konferencja prasowa premiera czy coś ale gadał Jarek;] Dostał gośc pytanie o konopie indyjską... Zaczął coś pieprzyć o marihuanie a później stwierdził, że przecież konopia indyjska to nie jest to samo co marihuana :shock: No cóż... może to ja się nie znam... Ale do rzeczy... Mam taką banię... Skoro typ jest premierem całego kraju i skoro podpsiuje ustawy (np. ma wejśc takie coś, że nie będzie można chodzić z listkiem ganji na koszulce co już jest totalnym kretynizmem... co w tym złego?! :| ) a on nawet nie zna podstaw tego, co mu dają do podpisania...:| No bez przesady... to jest normalne...?! Chyba powinien wiedzieć co podpisuję i jak to w ogóle wygląda...

Druga sprawa. Dlaczego w Polsce nie zalegalizują marihuany? Czy

Holendrzy są jacyś nienormalni?! U nich jest ona zalegalizowana i jakoś nie są głupsi od nas czy nie wiem co jeszcze... Nie kumam tego. Politycy wypowiadają się o czymś o czym nie mają zielonego pojęcia... Sugerują się tylko tym, co powiedzieli kiedyś inni na temat marihuany... :/

Kilka cytatów z wikipedii
Cytuj:
Mechanizm działania kannabinoidów jest złożony. Najważniejszymi składnikami są: psychoaktywny kannabinoid Delta-9-Tetrahydrokannabinol (Δ⁹-THC), kannabidiol i produkt rozkładu kannabinol. Uważa się, że kannabinoidy mają pozytywny wpływ na immunosupresję i wykazują własności przeciwzapalne.


Cytuj:
Najbardziej znanym składnikiem kannabinoidów jest Δ9 THC, który wywołuje takie reakcje organizmu jak odprężenie (nagłe napady śmiechu), poczucie euforii, wzmożone poczucie nowości, zmienione poczucie czasu i przestrzeni, zaburzenie wrażeń wzrokowych, słuchowych i zapachowych oraz pobudzenie apetytu i wrażeń seksualnych.

No tak! Rzeczywiście... Zło jak w mordę strzelił... :|

Cytuj:
Kannabinoidy zawierają także pokrewną grupę składników określaną jako Kanniflawiny (ang. cannflavins). Sugeruje się że te składniki przyczyniają się do korzystnego działania kannabinoidów takich jak analgezja (zmniejszenie odczucia bólu) oraz działania przeciwzapalnego - i jako takie są bardziej efektywne od aspiryny.


Cytuj:
Brytyjska firma farmaceutyczna jest producentem preparatu o nazwie handlowej Sativex, który jest stosowany u pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane w celu uśmierzenia bólów neuropatycznych i zmniejszenia spastyczności mięśni. Ten preparat nie działa psychoaktywnie i jest podawany w postaci aerozolu na błonę śluzową jamy ustnej.

Czynnikami aktywnymi Sativeksu są uzyskiwane z konopi indyjskich (marihuany) tetrahydrocannabinol (THC) i cannabidiol (CBD). Każda aplikacja spray 'u zawiera ustaloną dawkę tych substancji: 2,7mg THC i 2,5mg CBD.

Sativex jest dostępny na receptę w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach. Pierwsze doniesienia na temat skuteczności tego preparatu są pozytywne.



Nie mówię, że marihuana ma same pozytywy. Są też negatywne skutki jej palenia ale w porównaniu do alkoholu to jest pikuś... Ale alkohol musi być bo Polacy tylko piją... Ale ganja, po której jest się spokojnym i nie wszczyna bójek itp. (jak po alku) jest zakazana... :| Nie mówię tu, żeby zalegalizować też jakieś kwasy, kleje czy kokę ale chodzi mi o marihuanę... Holendrzy dalej, mimo lehalizacji są normalnym narodem... Ale nie... U nas się ściga jaraczy gibonów i wsadza do pierdli tylko za to, że ludzie chcą się na chwilę odprężyć... Tyle w tym temacie...


Znalazłem coś jeszcze...:P
Cytuj:
Jest też wykorzystywana w leczeniu niektórych chorób, takich jak jaskra, niektóre nowotwory, stwardnienie rozsiane, bóle migrenowe czy astma oskrzelowa jako środek przeciwbólowy.


Cytuj:
Główne zastosowania medyczne marihuany to pobudzanie apetytu i uśmierzanie bólu u pacjentów cierpiących na nieuleczalne choroby, takie jak nowotwory lub AIDS. Jest także używana do łagodzenia symptomów jaskry(ze względu na działanie zmniejszające ciśnienie śródgałkowe) oraz niektórych chorób neurologicznych – epilepsji, migreny, stwardnienia rozsianego i depresji dwubiegunowej, jak również w rozluźnianiu skurczów oskrzeli wywołanych astmą oskrzelową.


Cytuj:
Jeden papieros marihuany zawiera około 5 mg THC. Zażycie nawet 2,5 mg tetrahydrokanabinolu powoduje euforię, zaburzenia percepcji, uczucie odprężenia oraz senność. Często towarzyszy temu uczucie dystansowania się od problemów życia codziennego.



Cytuj:
Przyjmowanie marihuany, podobnie jak każdej innej używki może prowadzić do uzależnienia. W odróżnieniu od niektórych narkotyków "twardych" (np.: heroiny, alkoholu) nie występuje uzależnienie fizyczne. Przy stałym używaniu może pojawić się jednak uzależnienie psychiczne. Odpowiada za to głównie efekt euforyczny i uczucie odprężenia występujące po zażyciu marihuany. Przy braku dostępu do używki osoba uzależniona odczuwa stan zaniepokojenia i niepewności, występujące przy wszystkich używkach działających euforycznie. Uzależnienie to jednak ustępuje po trwałym odstawieniu środka i nie powoduje długotrwałych efektów ubocznych, tak jak uzależnienie fizyczne.


No i jest napisane czarno na białym, że Ganja jest lepsza od alkoholu ale tego niektórzy idioci po prostu nie mogą skumać... :|

Cytuj:
Konopie są relatywnie bezpieczne w stosunku do innych substancji psychoaktywnych, gdyż:

* bezpośrednia toksyczność marihuany jest bardzo niska
* nie prowadzą do uzależnienia fizycznego[potrzebne źródło]
* dawka śmiertelna jest szacowana na 20 000 do 40 000 pojedynczych dawek[1] i jak na razie nie odnotowano ani jednego przypadku śmiertelnego z powodu przedawkowania
* nie stwierdzono by przyjmowanie marihuany powodowało wzrost agresji lub skłonności do łamania prawa, choć istnieją na ten temat rozbieżne opinie

Nie odnotowano żadnego zgonu z powodu marihuany. Ciekaw jestem jak to jest z alkoholem... :roll:

No i nie stwierdzono, żeby Ganja wpływała u człowieka na agresję... Ale o tym szanowni politycy nie wiedzą bo po co? Kościół powiedział, że to jest be to każdy pewnie dyga przed moherami... Choć z tego co wiem to Korwin-Mikke jest dobrym ziomem i on chyba chce legalizacji...:P

No i tak siupnę sobie jeszcze na koniec, żeby mi nikt nie wyszkoczył, z czymś, że alkohol jest zdrowszy czy coś...:P
Cytuj:
Inne źródła z kolei, zwłaszcza badania statystyczne i badania eksperymentalne zdają się zaprzeczać tezie, że palenie marihuany ma istotny wpływ na zdolność do prowadzenia samochodów lub sugerują, że jest on zdecydowanie mniejszy niż picie alkoholu


Ps. Ciekaw jestem czy ktośw ogóle przeczyta ten post i wszystkie te cytaty...:P


Ps2. Żeby nie było coś ten tego...:P Ja w swoim poście chcę po prostu wytknąć politykom, że zamiast siąść i o czymś poczytać to oni sugerują się tym, co im kiedyś ktoś powiedział i bla bla itd. Nie najeżdżam tu teraz na PiSiorków ale ogólnie na wszystkich razem wziętych...

_________________
Obrazek


           
Post 13 cze 2007, o 00:00
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Tak jest nie tylko z maryska. Uchwalaja ustawy np. o piro na stadionach nie majac o tym najmniejszego pojecia. Pewnie wedlug nich to wywoluje burdy, a kibic w szaliku to od razu jakies wielkie zlo. Takie jest rozumowanie tych gosci :|

Co do :maryska: to ja takze jestem zdecydowanie za legalizacja tego w Polsce, ale przy tym rzadzie mozemy o tym tylko pomarzyc... :roll:

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 cze 2007, o 00:07
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Co najmniej 2 - 3 razy w tygodniu mam tu swietny ubaw. :lol: Nawet w Burkina Faso czy Kongo nie maja takich pomyslow. :lol: Katolicka ciemnota przekracza u was wszelkie granice. Nie mowiac juz o tym, ze u was samoloty laduja w miejscach, gdzie rosna drzewa i nikt sie tym nie interesuje. :roll:

Tak nawiasem mowiac, co niektorzy mnie podpuszczaja, zebym sie jednak wybral na najblizsze wybory (do konsulatu), zaglosowal na PiS, Samoobrone lub LPR i przyczynil sie do upadku Polski. :twisted: :lol:

Jesli chodzi o trawke, to tez nie slyszalem, aby ktos od niej zginal, ale przedawkowana badz zmieszana z innymi drugami mozg prasuje az milo. Przez pewnego Polaczka, ktory tu w Australii palil za duzo, a potem poprawial tabletkami, omal nie stracilem zycia. Mimo wszystko nie widze nic zlego w zalegalizowaniu - oczywiscie jakiejs tam ograniczonej czesci, a nie bez ograniczen.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6592 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 330  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi