Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 333  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 6 wrz 2022, o 14:08
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Niedawno złapałem infekcję. Osłabienie, stan podgorączkowy, drapanie w gardle - ot zwykłe przeziębienie. Skończyło się dwoma tabletkami przeciwbólowymi, piciem lipy z miodem, końskimi dawkami witaminy c i płukaniem gardła szałwią. Po 3 dniach w pełni zdrowy. Co zabawne, szwagier miał w domu teścik na covida, taki z apteki. Postanowiliśmy go sprawdzić. Wynik wyszedł pozytywny. Czyli według różnej maści dziwnych ludzi - miałbym covida, stanowiłbym śmiertelne niebezpieczeństwo itd.

Nie szczepiłem się w ogóle produktami Pfizera, Astra czy J&J, nie nosiłem maseczki i co teraz? Dzięki czemu przeszedłem to łagodnie i nie wylądowałem pod respiratorem? :)

pozdro dla covidonawdziedzonych


           
Post 6 wrz 2022, o 22:20
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
Boo. Dobra, widzę, że mam do czynienia z zupełnym bezmózgiem.
Tak wyglądała ta dyskusja:

Ty: O nie, skandal, Ukraińscy żołnierze będą szkoleni w Polsce, jak Rosja się o tym dowie, to możemy zostać wciągnięci w wojnę.

Ja: Polska, a zwłaszcza Jasionka jest od początku najbardziej aktywnym miejscem wspierania ukraińskiej armii wcale się z tym nie kryjąc, a świadomość tego posiada nawet przeciętny użytkownik flightradar, nie wspominając nawet wywiadu rosyjskiego, więc nie wiem co nagle miałoby się drastycznie zmienić.

Jeżeli tego nawet nie rozumiesz, to już nie mam dla ciebie ratunku.

Ale co mówią nieformalnie ci dowódcy? Przecież ich sobie nie wymyśliłeś prawda?
Czy Rosja jest obecnie zagrożeniem dla Polski? Moim zdaniem nikłym. Co nie znaczy, że należy im odpuścić.

kamyk,

Gdybyś wyszedł od czasu do czasu z jaskini to wiedziałbyś, że covid dla jednych to mniej niż przeziębienie, dla innych śmierć.

_________________
***** ***


           
Post 7 wrz 2022, o 07:38
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):

kamyk,

Gdybyś wyszedł od czasu do czasu z jaskini to wiedziałbyś, że covid dla jednych to mniej niż przeziębienie, dla innych śmierć.

Oczywiście, jak jedyny kontakt ludzi z przychodnią odbywał się za pomocą walenia patykiem w szybę.
W 2016 czy 1998 roku zrobiłbyś tak samo zamykając służbę zdrowia z powodu grypy czy anginy i miałbyś tę samą śmiertelność.
Przejrzyj na oczy bo spece od sprzedawania produktu zrobili z ciebie karolcię.
Slava teleporadu

PS. Idę o zakład, że już niedługo będziesz nosił inną maseczkę, bo dochodzą mnie sluchy, że tvn i ich polityczne sługusy grzeją temat smogu. Czekam już tylko jak będą ci kazać nosić pampersa.


           
Post 7 wrz 2022, o 13:42
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Nie szczepiłem się w ogóle produktami Pfizera, Astra czy J&J, nie nosiłem maseczki i co teraz? Dzięki czemu przeszedłem to łagodnie i nie wylądowałem pod respiratorem? :)
Dzięki temu panie Onuca, że omikron ma taką właściwość iż praktycznie nie idzie w płuca i jest o wiele łagodniejszy niż delta. Rok temu czy nawet jeszcze 10 miesięcy temu jakbyś złapał i wylądował w szpitalu, to przestałbyś zgrywać chojraka. Koleżanka pracująca w służbie zdrowia widziała niejednego takiego kozaka jak ty - covid srowid ch*ja mi zrobi, a jak już leżał pod tlenem i dostał papiery do podpisu przed podpięciem pod respirator to się osrał w takim tempie że pielęgniarka nie zdążyła z basenem.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 8 wrz 2022, o 06:08
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
kamyk napisał(a):
Nie szczepiłem się w ogóle produktami Pfizera, Astra czy J&J, nie nosiłem maseczki i co teraz? Dzięki czemu przeszedłem to łagodnie i nie wylądowałem pod respiratorem? :)
Dzięki temu panie Onuca, że omikron ma taką właściwość iż praktycznie nie idzie w płuca i jest o wiele łagodniejszy niż delta. Rok temu czy nawet jeszcze 10 miesięcy temu jakbyś złapał i wylądował w szpitalu, to przestałbyś zgrywać chojraka. Koleżanka pracująca w służbie zdrowia widziała niejednego takiego kozaka jak ty - covid srowid ch*ja mi zrobi, a jak już leżał pod tlenem i dostał papiery do podpisu przed podpięciem pod respirator to się osrał w takim tempie że pielęgniarka nie zdążyła z basenem.

Ale jak rok temu złapałem podobne infekcje (chyba ze dwa razy i testy też by pewnie wykazały covid) i nikt z najbliższej rodziny nie zachorował, pomimo braku wstrzyknięcia produktu pfajcera i noszenia szmatki - to czyja to zasługa, że nie wylądowaliśmy pod respiratorem ????? Delta, srelta, omikron, dupikron. Twoja odp mnie nie dziwi, wypada ci mieć takie poglądy. Bareja miałby dziś z ciebie Ubaw. Jesteś tak samo puściutka jak ta baba z wielkim czołem z Wyborczej.

Kolejna z d*** szablonowa odp "koleżanka pielęgniarka, chojrak, który przed zaintubowaniem błagał o pjajcerka". Nie komprpmituj się takimi wypowiedziami.

Slava pfajceru.


           
Post 8 wrz 2022, o 14:50
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Przejrzalem sobie kilka ostatnich stron tematu. Nie wiele widze sie tu zmienia.

Inwigilowany w ramach akcji Hiacynt boo wciaz nie moze przebolec rozowej teczki i bedzie mi i fisowi wypominal ze rzekomo mowimy jak sie ludziom bogacic kiedy sami nie prowadzilismy firmy a jednoczesnie wspiera Krzycha 10 kola na koncie Bosaka tego ktory rzeczywiscie robi to co zarzuca nam boo nigdy firmy nie prowadzil nie potrafil ogarnac jakiejkolwiek pracy dochodu skonczyl szkole srednia i zdaniem Boo iest to idealny kandydata na Prezydenta,ktory ubogaci kraj i jego mieszkancow.

Karolcia z Liwierem wciaz przekazy dnia i wspiersnie stronnictwa pruskiego celem osmieszenia slusznych zadan reperacji od Niemiec.

Kamyk poplynal i uznaje wszysskich za banderowcow ktorzy nie popieraja jego krucjaty antyukrainskiej.

Fajny przegladowy watek roznych nastrojow. Ja tymczasem spogladam w sondaze i widze ze jest dobrze. Nie zanosi sie na przejecie wladzy przez stronictwo pruskie.

Do następnego!

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 8 wrz 2022, o 15:25
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
Kamyk poplynal i uznaje wszysskich za banderowcow ktorzy nie popieraja jego krucjaty antyukrainskiej.
!

Ja prdl. Analiza na poziomie wyborczej. Gratuluję sojuszników w postaci liwera i karolcii - na kursie i scieżce do ich poziomu.
Robisz za frajera, który tak jak w sierpniu 39 roku kuszony brytyjskimi gwarancjami skazał Polaków na zagładę.
Bele pis miał wysoko w sondażach. Rozumiem Sakiewicza, który ciągnie grube pieniądze z budżetu, ale ty co z tego masz?
PiS super partią konserwatywną - tak, że w ONZ uznają aborcję za prawo człowieka. Gratulacje być w tym sporze po lewackiej stronie.


           
Post 8 wrz 2022, o 16:26
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
chojrak, który przed zaintubowaniem błagał o pjajcerka". Nie komprpmituj się takimi wypowiedziami.

Slava pfajceru.
Gdzie ty wyczytałeś o chojraku co błagał o szprycę przed respiratorem? Czas panie Onuca wybrać się do lekarza, od oczu albo od łba.
Kamil napisał(a):
celem osmieszenia slusznych zadan reperacji od Niemiec.
Jarek jak był premierem uprzednio, to jednak trzymał się innej wersji, przedstawionej przez Fotygę :wysmiewacz:
https://www.salon24.pl/u/ajgor/1249895, ... eparacjach
Kamil napisał(a):
Ja tymczasem spogladam w sondaze i widze ze jest dobrze. Nie zanosi sie na przejecie wladzy przez stronictwo pruskie.
Hmmm ty widzisz że jest dobrze, a politycy PiS jednak mają spore obawy :mrgreen:

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 8 wrz 2022, o 18:38
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
Cytuj:
Jarek jak był premierem uprzednio, to jednak trzymał się innej wersji, przedstawionej przez Fotygę :wysmiewacz:
https://www.salon24.pl/u/ajgor/1249895, ... eparacjach

https://twitter.com/i/status/1565694808190078977 :wysmiewacz:
Cytuj:
Jednocześnie polityk mówił, że jeżeli podjęte zostaną działania dyplomatyczne zmierzające do wypłaty reparacji, to PO, jeśli dojdzie do władzy, będzie je kontynuować.
– Co więcej, mogę zapewnić, że na pewno bardziej skutecznie, w sposób normalny, aniżeli robi to obecny rząd, bo tam nie ma dyplomacji – dodał Budka.
:D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 8 wrz 2022, o 22:03
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
Gdzie ty wyczytałeś o chojraku co błagał o szprycę przed respiratorem? Czas panie Onuca wybrać się do lekarza, od oczu albo od łba.

Gdzie? Przez ostatnie dwa lata w setkach artykułów?
Ludzie błagają o szczepionkę, kiedy jest już za późno" - Onet 25.07.21

Najpierw pacjent chwyta mnie za rękę i błaga, żeby go ratować, a za chwilę od innego słyszę bzdury o pandemii. - oko.press 13.12.2021

Zobaczcie, jak niezaszczepieni błagają o miejsca, których nie ma. Jak padają, jak muchy pod respiratorami - Onet 28.11.21

Poruszające wyznanie lekarki. Młodzi na łożu śmierci błagają o szczepionkę na COVID-19 - WP 24.07.21

Wszystkie te artykuły to tępa propaganda oparta na psychomanipulacji. Podobnie jak twoja o pielęgniarce. Tego typu głupot było setki. Według mnie top to było wyznanie jednej lekarki "że 90% co" umarli na covid" to byli niezaszczepieni, a ci co byli zaszczepieni to na pewno sfałszowali certyfikaty. Przecież to było tak głupie, że na to nabrał się jedynie najtwardszy elektorat PiS otepiony przez TVP i cały antypis.

Teraz czytaj diewuszko. Prosty test na onucyzm:

Odpowiedz na proste pytanie - "Czy potępiasz słowa Frasyniuka oraz Kurdej-Szatan w których padły obraźliwe słowa pod adresem żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej? Pod adresem tych6, którzy mieliby bronić ojczyzny przed rosyjską agresją?
Proste TAK lub NIE?


           
Post 8 wrz 2022, o 22:17
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Ostatnie dwie strony wpisow Kamyka utwierdzily mnie w przekonaniu, ze sluszne byly dzialania krajow, by dwie pierwsze dawki Covid byly praktycznie obowiazkowe. na szczescie teraz w wiekszosci wysoko rozwinietych krajow poziom zaszczepienia doroslych jest ponad 90%, wiec teraz niczego obowiazkowego nie trzeba.

A ze obecnie media probuja wymyslic nowa pandemie i ciagle pisza - a to o malpiej ospie, a to o pryszczycy, a to o nowych wariantach covid czy grypy - trudno temu jest zaprzeczyc. Media karmia sie sensacja, a ta jest zwykle tym wieksza, im gorsze i bardziej dramatyczne wiadomosci.

Cytuj:
Gdzie ty wyczytałeś o chojraku co błagał o szprycę przed respiratorem?


Ja pamietam artykuly w podobnym tonie. Chodzilo albo o szczepionke, albo o zal, ze jej nie przyjal. Bylo tego swego czasu mnostwo.

Cytuj:
Przejrzalem sobie kilka ostatnich stron tematu. Nie wiele widze sie tu zmienia.


Niestety, przy tym, jak rozwinela sie ta dyskusja, ciezko sie to bardzo czyta.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 9 wrz 2022, o 15:14
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Ostatnie dwie strony wpisow Kamyka utwierdzily mnie w przekonaniu, ze sluszne byly dzialania krajow, by dwie pierwsze dawki Covid byly praktycznie obowiazkowe. na szczescie teraz w wiekszosci wysoko rozwinietych krajow poziom zaszczepienia doroslych jest ponad 90%, wiec teraz niczego obowiazkowego nie trzeba.

Mieszkańcy Chin, Australii i Kanady już tak mają. Nie dziwi mnie wcale twoja opinia.

Jasiek napisał(a):
Ja pamietam artykuly w podobnym tonie. Chodzilo albo o szczepionke, albo o zal, ze jej nie przyjal. Bylo tego swego czasu mnostwo.

Skutkiem tych idiotycznych wypowiedzi były takie wydarzenia:
"Kobieta zmarła na schodach szpitala. "Tak to bywa, nic wam na to nie poradzę"" 14.04.21
Takich przypadków były tysiące. Lekarze nie przyjęłi bo "bali" się covida, przekładano zabiegi, nie leczono - ludzie umierali na schodach a najwięcej umarło we własnych domach. Nie trudno o to, gdy grypę, anginę, zapalenia płuc i oskrzeli leczy się teleporadami i dawkowaniem paracetamolu.

Jasiek napisał(a):
Przejrzalem sobie kilka ostatnich stron tematu. Nie wiele widze sie tu zmienia.

Co tu ma się zmienić.
Pisowski beton w osobie Kamila kontra antypisowski beton w osobach karolcii i liwera. Jednego tylko interesuje czy pis zyska na tym w sondażach, a drudzy jakie akurat słuszne trzeba mieć poglądy.

Styczeń 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL 5,81 PLN
Wrzesień 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL: 7,61 PLN

Ale ważne, że diesel staniał po nie kosztuje już 8 zł i że ruskie bomby nie spadają na głowy. Problemem Polski nie jest plemienna (często reżyserowana ) wojna PiS - PO. Tylko ich zatwardziałe, fanatyczne twarde elektoraty.

PS. karolcia, jak tam onucowy teścik?


           
Post 9 wrz 2022, o 23:12
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
Cytuj:
Takich przypadków były tysiące. Lekarze nie przyjęłi bo "bali" się covida, przekładano zabiegi, nie leczono - ludzie umierali na schodach a najwięcej umarło we własnych domach. Nie trudno o to, gdy grypę, anginę, zapalenia płuc i oskrzeli leczy się teleporadami i dawkowaniem paracetamolu.


https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype

https://www.medicover.pl/choroby/grypa/leczenie/

To raczej standardowe, ze leczenie grypy czy przeziebienia zaczyna sie od leczenia paracetamolem. Gdy te podstawowe srodki zawioda, wtedy stosuje sie inne lekarstwa jak oseltamiwir, zanamiwir, amantadyna i rymantadyna. Te cztery ostatnie wydawane sa tylko na recepte. Mozna wiec zrobic teleporade, ale recepte trzeba odebrac osobiscie (no chyba, ze wprowadzono e-recepty). Ale oczywiscie, sporo przypadkow smiertelnych covid w wielu krajach swiata wynikalo ze slabosci sluzb medycznych i brakow miejsc w szpitalach.

Natomiast sam wirus w swojej pierwotnej wersji jak i wersjach alfa i delta byl duzo bardziej niebezpieczny. Stad rozne srodki zapobiegawcze, w tym rowniez przycisniecie o szczepionki. Nie byloby potrzeby przyciskania nikogo o szczepionki, gdyby ludzie postapili rozsadnie i w ramach ogolnego dobra przyjeli te dwie dawki.

Oczywiscie, istnialy przypuszczenia, ze co niektorzy eksperci i firmy farmaceutyczne zwietrzyly szanse, zeby zrobic sobie z tego "subscription business", gdzie kazdy mialby sie zaszczepic regularnie co 6 miesiecy przeciwko covid. Tutaj z tej sytuacji powyciagali nas politycy, ktorzy stwierdzili, ze nie mozna tak w nieskonczonosc, bo gospodarki nie wytrzymaja. Ta obecna inflacja to efekt uboczny tego zatrzymania sie swiata przez 2 lata w polaczeniu z wojna na Ukrainie. Moim zdaniem jednak duzo wiecej jest to wina tego otwarcia po 2 latach na normalna gospodarke niz samej wojny. Problemy z brakiem elementow produkcyjnych byly zarowno w 2020 i 2021, wiec w koncu wiele firm wyplukalo sie z rezerw i to pchnelo ceny w gore.


Cytuj:
Styczeń 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL 5,81 PLN
Wrzesień 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL: 7,61 PLN

Ale ważne, że diesel staniał po nie kosztuje już 8 zł i że ruskie bomby nie spadają na głowy. Problemem Polski nie jest plemienna (często reżyserowana ) wojna PiS - PO. Tylko ich zatwardziałe, fanatyczne twarde elektoraty.


Nie no, wiadomo, ze rynek paliwowy nie jest rynkiem regulowanym i kapitalisci robia sobie co chca. Podobnie jest z rynkiem energetycznym. Wlasnie dlatego w Australii kilka miesiecy temu do akcji wkroczyli regulatorzy i przejeli rynek energetyczny, zeby zwykli Australijczycy nie zostali odcieci od dostaw energii (byly wtedy kilkudniowe problemy z ktoras elektrownia, trwalo to chyba tydzien czy dwa). Obawiano sie, ze kapitalisci wybiora sprzedaz za granice i wiekszy zysk niz dostarczanie energii lokalnie. Kryzys zazegnano bardzo szybko.

Koncem marca, poltora miesiaca przed wyborami w Australii, Scott Morrison, owczesny premier, zawiesil ktoras z akcyz na paliwo, ktora ponoc wynosi 22c / 1l. Zostalo to zawieszone na 6 miesiecy i konczy sie po wrzesniu. Obecnie paliwo w Australii to okolo $1.50 - $1.60, czyli w okolicach 5 zl za litr. To jest mniej wiecej porownywalny poziom do tego ze stycznia, tyle ze w styczniu ta akcyza nie byla zawieszona. Widac wiec, ze ceny benzyny pozostaja wyzsze nie tylko w Polsce. Ale to co tam macie, to czyste szalenstwo. Nie wiem, ile wynosi akcyza na paliwo w Polsce, ale wydaje sie byc bardzo wysoka.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 10 wrz 2022, o 02:15
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4403

Zobacz profil 
Cytuj:
Pisowski beton w osobie Kamila kontra antypisowski beton w osobach karolcii i liwera. Jednego tylko interesuje czy pis zyska na tym w sondażach, a drudzy jakie akurat słuszne trzeba mieć poglądy.


Słuchej no.

Czytając Cię mam coraz bardziej wrażenie, że masz niebywałą potrzebę posiadania jakiś undergroundowych poglądów, żeby móc się w czymś wyróżnić(mam takiego znajomego bylego uzytkownika tego forum, który ma podobnie).

Zastanawiam sie czy Ty posiadasz swoje poglądy czy po prostu muszą być one jakiekolwiek byleby były udergroudnowe, żeby być przeciwko wszystkim?

Jak PO było u szczytu władzy to te Betonowe nazwijmy je pisowskie skrótowo(podobnie jak mój poprzedni post był skrótowym opisem ostatnich stron tematu) poglądy prezentowałeś, teraz po paru latach widzę Ci się znudziło być w większości i teraz znowu trzeba czymś się wyróżnić i bedziesz tutaj udowadniał, że Rosja nie jest naszym zagrożeniem i w ogóle niepotrzebnie popieramy Ukrainę(jednocześnie z drugiej strony wyśmiewał art. 5 Nato nawiasem mówiąc słusznie, bo jak się sami nie obronimy nikt nas nie obroni).

Proszę bardzo. Droga wolna. Tylko jak już piszesz o skrótowym myśleniu to twierdzenie, ze każdy kto nie popiera twoich poglądów staje od razu na baczność przed Bandera i ukrainskim hymnen jest tyle warte co nazywanie Ciebie ruska onucą. Chociaż osobiście uwazam, że skrótowo patrząc to drugie jest bardziej trafne bo każdego kto uważa, że Ruskie nie są zagrożeniem uważam albo za idiotę, który nie zna historii, albo za ruską onuce no lub jak w Twoim przypadku chęć wyróżnienia sie.

Jak już wspominalem można krytykować nadmierny socjal dla Ukrów, sam mi sie nie podoba o czym już wspominałem. Można krytykować również inne szczególy, ale sama krytyka drogi pomocy Ukrainie i wyśmiewanie tego, że ho ho ho przez to nie spadają bomby na Rzeszów hhaha hi hihi bo przecież Ruskie nam nie zagrażają uważam za całkowity kretynizm.

Trzeba nic nie rozumieć z historii i w ogóle nie wiedzieć czym jest Rosja co przede wszystkim spaja jej mieszkanców wobec niezbyt wysokiego standardu życia, a jest to mianowicie poczucie imperializmu, poczucie mocarstwowości, strachu świat przed Rosją aby twierdzić, że nie są zagrożeniem. Sensem istnienia Rosji są wojny i powiększanie swojego imperium.

I tyle.

Osobiscie nie sądze, abyś tego nie rozumiał, ale poczucie chęć poczucia undegroundowosci jest chyba silniejsza. Widać to po twoim pierdolcu na temat covida(nawiasem mówiąc tu znowu nawiązanie do użytkownika brzycho), który można rzec jest wahadłem drugiej strony jak już tak lubisz takie wstawki i opisywanie dwoch stron. Jak już wspomniałem zgadzam się z Twoimi poglądami na temat tej "Pandemii" szczepień etc. Tutaj mógłbym wejść w ogóle w dyskusje na temat całej medycyny konwencjonalnej i teorii zarazkowej jako przyczyny chorób, która jest całkowicie błędna. Jak to się mówi na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą. Nie należy walczyć z bakteriami, wirusami, tylko dbac o swoje zdrowie aby nie było jak pochyle drzewo, które byle wirus zniszczy, tylko aby było na tyle mocne aby sobie radziło z zarazkami. Gleba jest wszystkim. Medycna konwencjonalna walczy z zarazkami pakując rózne medykamenty medyczne, ktore jeśli dobrze pójdzie zwalczą zarazek, jednocześnie jednak zostawiając skutki uboczne w postaci niszczenia również gleby(ot np. antybiotyki nie działają tylko na złe bakterie, ale niszczą całkowicie calą florę bakteryjną). I zaraz pojawi się nowy wirus/bakteria na osłabiony organizm, która trzeba zwalczać i tak w koło macieju.

W każdym bądź razie nie szczepiłem się i nawet przez ostatnie 2-3 lata nie byłem przeziębiony. Ale nie mam potrzeby ogłaszania tego całemu światu w temacie politycznym na forum. Podobnie jak za szczyt odwagi nie uważam chodzenie bez maseczki. Ty natomiast jak wspomniałem masz jakiegś pierdolca i jesteś odbiciem drugiej strony. Tamci będą drzeć mordę szczepić sie nosić maseczki, a Ty nie nie szczepić nie nosić maseczek. O patrzcie nie szczepiłem się byłem chory nie umaralem, haha durnie i co? No ludzie kochani. Nie chcesz się nie szczep(chwała Bogu jest taki wybór nawiasem mówiąc dzięki temu strasznemu Pisowi, bo Tusk ze switą to by skopiowali wszystko z zachodu i obowiązek szczepień by był), ale musisz o tym pisać całemu światu? A jak tak ci ujmuje noszenie maseczki, to cóż mogę rzec. Mało masz chyba problemów w życiu skoro założenie maseczki staje się sprawą życia lub śmierci.

A co do Pisu. To dostrzegam błędy w ich działaniach i wiele spraw mi sie nie podoba. Ale po pierwsze rozumiem też vide pandemii iż nie jesteśmy samotną wyspą na morzu tylko żyjemy w pewnym otoczeniu i jak już wspominałem wklejając mapę I RP. Gdybyśmy byli od Morza do Morza to można sobie wojować z każdym, ale jednak w obecnej sytuacji trzeba mierzyć siły na zamiary. A dwa dostrzegam alternatywę dla ich rządów w kraju. Nie żyjemy w jakimś idealistycznym świecie w którym jak wyrąbiemy PIS przyjdzie wspaniała władza, tylko przyjdzie Pan Tusk ze świtą tj.stronnictwo pruskie. Jeśli dla Ciebie pan Tusk jest lepszy to cóż. Jak ja na nodze widze pare strupów to staram sie z nimi walczyć i nawet jak nie wychodzi to alternatywą jednak dla mnie nie jest odrąbanie sobie nogi. Strupy zniknął, ale cała noga również.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 10 wrz 2022, o 02:33
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
Panie Onuca, niestety to może być dla ciebie zbyt trudne intelektualnie wyzwanie, ale bądź dzielny i postaraj się podołać. Skup się.
Ni stąd, ni zowąd piszesz o chojraku błagającym o szczepionkę, i że mam się takimi wypowiedziami nie kompromitować:
kamyk napisał(a):
"koleżanka pielęgniarka, chojrak, który przed zaintubowaniem błagał o pjajcerka". Nie komprpmituj się takimi wypowiedziami..

Ja się więc pytam gdzie ty widziałeś o tym chojraku błagającym o szczepionkę, gdzie ja tak napisałam że się kompromituję:
karolcia napisał(a):
Gdzie ty wyczytałeś o chojraku co błagał o szprycę przed respiratorem?

A pan Onuca mi odpowiada tak:
kamyk napisał(a):
Gdzie? Przez ostatnie dwa lata w setkach artykułów?
Czyli wg twojej psychicznej logiki, ja jestem autorką setek artykułów na przestrzeni ostatnich 2 lat :wysmiewacz: Panie Onuca weź ty czym prędzej wbijaj do tego lekarza od łba, bo ci jeszcze Bandera wyskoczy z lodówki i naszprycuje dwoma boosterami :mrgreen:
kamyk napisał(a):
Styczeń 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL 5,81 PLN
Wrzesień 2022: baryłka ropy 88 USD, diesel w PL: 7,61 PLN

Ale ważne, że diesel staniał po nie kosztuje już 8 zł i że ruskie bomby nie spadają na głowy.
Panie Onuca, porównanie z dupy wzięte jako że w styczniu VAT był 23%, zaś od lutego 8%. Więc skoro dajesz cenę ze stycznia z VAT 23%, to za wrzesień wpisz cenę 8,66PLN. Kto tak dyma Polaków? Orlen. Wystarczy prześledzić jak mocno wzrosła marża. W minimalnym stopniu usprawiedliwia ich fakt, że dolar w styczniu był po 3,95 zaś teraz po 4,70.
Tymczasem rozumiem twój smuteczek, kacapy w odwrocie :D Niestety do pana Onucy nigdy nie dotrze, że gdyby Ukraina szybko padła to teraz ten diesel byłby już po 15 złociszy minimum, a pan Onuca byłby spisywany na WKU. No chyba że dałby dyla tam, skąd przyjechał w sumie niedawno.
kamyk napisał(a):
Odpowiedz na proste pytanie - "Czy potępiasz słowa Frasyniuka oraz Kurdej-Szatan w których padły obraźliwe słowa pod adresem żołnierzy Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Straży Granicznej? Pod adresem tych6, którzy mieliby bronić ojczyzny przed rosyjską agresją?
Proste TAK lub NIE?
Nie. Zabrakło humanitaryzmu, jak widać krytyka wyszła na dobre. Podobnie z krytycznym artykułem na onecie na temat karabinków Grot. MON ujadał że to nieprawda i w ogóle to atak na polski przemysł zbrojeniowy, a po cichu wycofano wszystkie partie i dokonano poprawek. Efekt? Ukraińcy zachwalają polskie Groty :)

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 10 wrz 2022, o 10:30
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1612

Zobacz profil 
kamyk, ja maseczkę antysmogową mam od 4 lat, polecam :)
Do oceny jakości powietrza nie potrzebuję tvnu, wystarczą profesjonalne aplikacje.

Dalej oczekuję informacji od boo, co mówią w nieformalnych rozmowach dowódcy oraz co oznacza wzmożony ruch transportowców w ostatnich tygodniach. Czy ma on może związek z solidnym oklepem jaki ruscy łapią?

_________________
***** ***


           
Post 11 wrz 2022, o 09:32
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
kamyk, ja maseczkę antysmogową mam od 4 lat, polecam :)
Do oceny jakości powietrza nie potrzebuję tvnu, wystarczą profesjonalne aplikacje.

Będziesz miał problem w zimie. Raz że będzie trzeba wietrzyć mieszkanie przed wirusem, a równocześnie mieć wszystkie okna i drzwi szczelnie zamknięte, żeby oszczędzać ciepło w domu.

użyteczna idio... Łukaszenki napisał(a):
Nie. Zabrakło humanitaryzmu, jak widać krytyka wyszła na dobre.

Od przedstawicieli V kolumny w Polsce nie można oczekiwać innej odpowiedzi. Tvn nie pozwoli mieć własnego zdania. Wspaniałe wpisujesz się w scenariusz pisany w Moskwie a przedstawiony w Mińsku. Gdyby tvn wam kazał to w razie rosyjskiej agresji zwywalibyscie polskie flagi z urzędów. Tylko splunąć trzeba na takie antypolskie zachowania.

Kamilku, gratuluję sojuszników w waszym byciu sługą narodu ukraińskiego.

Jasiek napisał(a):
To raczej standardowe, ze leczenie grypy czy przeziebienia zaczyna sie od leczenia paracetamolem

Teleporadą odzróżnisz anginę od zapalenia gardła?

Kamil napisał(a):
Tylko jak już piszesz o skrótowym myśleniu to twierdzenie, ze każdy kto nie popiera twoich poglądów staje od razu na baczność przed Bandera i ukrainskim hymnen jest tyle warte co nazywanie Ciebie ruska onucą.

Pisałem ci już, że Twoje analizy są na poziomie GW. Sam sobie coś dopowiadasz. Partia której tak kibicujesz ogłosiła się sługami narodu ukraińskiego, a takich zwykłych Kowalskich za pomocą tv propagandy zmusili do tego czym na zachodzie były akcje malowania kredkami na chodnikach. Pisałem ci już kiedyś i nie odniosłeś się do tego. Sprzedawać stary sprzęt za kasę, kalkulować a nie kierować się emocjami i jakimś honorem.

Kamil napisał(a):
bedziesz tutaj udowadniał, że Rosja nie jest naszym zagrożeniem i w ogóle niepotrzebnie popieramy

W 2014 roku była aż tak wielkim zagrożeniem? Też napadła na Ukrainę. Od tego czasu ruszyli na zachód? Siły które skierowała w lutym na Ukrainę każą ci twierdzić że następna będzie Polska? Nie bądź śmieszny. Dajesz się wciągać w cudzą wojnę. Ostatnio jeden w byłych wysoko postawionych amer wojskowych przyznał ze w 2010 roku Putin zamordował Lecha Kaczyńskiego. Po 12 latach sobie przypomniał? Po co to robią Amerykanie. Polska daje się teraz rozgrywać Ukrainie i Anglosasom jak małe dziecko.
Śmiesznie brzmi to straszenie Ukrainą zważywszy na fakt że najprawdopodobniej Rosjanie w ciągu ostatnich kilku dni stracili tyle terenu który odzyskanie im zajęło 4 miesiące. Słabi ci ruscy czy śmiertelnie groźni? Zdecyduj się.

Cytuj:
Trzeba nic nie rozumieć z historii i w ogóle nie wiedzieć czym jest Rosja co przede wszystkim spaja jej mieszkanców wobec niezbyt wysokiego standardu życia, a jest to mianowicie poczucie imperializmu, poczucie mocarstwowości, strachu świat przed Rosją aby twierdzić, że nie są zagrożeniem. Sensem istnienia Rosji są wojny i powiększanie swojego imperium.

A możesz to sobie powtarzać do woli i nawet dodawać te formulke6do wieczornego pacierza. Ale nie mozesz być idiota i frajerem. Tusk klekał przed Brukselą, a Morawiecki z Dudą są r*****i przez Kijów. Podoba ci się to że nie mamy już sił Pancernych? Podoba Ci się że Polska, kraj który nie uczestniczy w wojnie musi sprowadzać prąd i węgiel z kraju który codziennie "jest bombardowany" przez Rosję? W tamtym roku wyeksportowaliśmy na Ukrainę 400 tys ton węgla, w tym musimy sprowadzić z Ukrainy 100 tys ton. Wagony z weglen będą zawracać? Podoba ci się sposób przedstawienia tego jako sukces polskiej dyplomacji? Przecież Ukraińcy nie dadzą tylko sprzedadzą. Podoba ci się ta polityka oparta na emocjach. Dworczyk zali się w tweetach, że inne kraje szukają tylko zysków na Ukrainie a polscy przywódcy nie kalkulują, tylko dla honoru, solidarnie. Przecież to jest odkrywanie wszystkich kart przed negocjacjami. Ukraińcy wiedzą doskonale że z POLSKA nie negocjujesz bo oni i tak na wszystko się zgodzą i za darmo przekażą. Po wojnie skończy się jak zawsze. Niemcy wywalczą kontrakty, Polska zostanie z kilkoma milionami przesiedleńców których będzie trzeba utrzymac7i leczyć ich traumy.

Cytuj:
Nie chcesz się nie szczep(chwała Bogu jest taki wybór nawiasem mówiąc dzięki temu strasznemu Pisowi, bo Tusk ze switą to by skopiowali wszystk

Przecież to w pisie była duża grupa polityków z Kaczyńskim na czele która sama chciała wprowadzić sanitarny zamordyzm. Pomysł upadł tylko dzięki oddolnym naciskom na polityków PiS.

Cytuj:
Ale po pierwsze rozumiem też vide pandemii iż nie jesteśmy samotną wyspą na morzu tylko żyjemy w pewnym otoczeniu i jak już wspominałem wklejając mapę I RP. Gdybyśmy byli od Morza do Morza to można sobie wojować z każdym, ale jednak w obecnej sytuacji trzeba mierzyć siły na zamiary

Morawiecki to wie i dlatego zgadza się na wszystkie durne pomysły zielonego ładu pisanego w Brukseli.
Jak to jest, że kilkanaście lat temu rząd Kopaczowej miał więcej jaj? Pisałem Ci już kiedyś. Skoro tak, to dlaczego Czarnek zamknął szkoły w 2022 roku? Żaden kraj w Europie nie trzymał tak długo dzieci w domach w aresztach domowych. Więc nie pierd** Kamilku glupot Jak można zamykać przedszkolaki w domach bo jakiś inny miał Katarek. Szumowski za aferę z respiratorami powinien mieć zarzuty. Niedzielski za skazanie tysięcy Polaków na męczarnie to samo. Od liwera i tej użytecznej id***i Łukaszenki tego nie wymagam. ale niech chociaż pisowski beton zacznie myslec6w interesie Polski a nie sondażowych słupków.

Dlaczego TVP urządzała kampanie szczucia na ludzi, którzy chcieli mieć wybór i chronili swoje małe dzieci? Głosując na PiS, chciałem mieć media inne niż tvn. Tymczasem TVP poszła jeszcze dalej. Skopiowała złe wzorce i zrobiła z tego jeszcze większego potwora.

Za rządów Tuska kabarety fajnie obsmialy ówczesna nagonke w skeczu "Jak pis dojdzie do władzy". Teraz nawet i ty masz obsesje na punkcie powrotu Tuska do władzy. Przecież ich zidiocialy elektorat karmi się tematem rtęci, zeznaniami Pytla, to jak oni mają zdobyć niby poparcie i zrobić z Tuska premiera?


           
Post 11 wrz 2022, o 11:11
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8388

Zobacz profil 
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-nawet-do-10-osob-na-miejsce-mieszkanie-plus-rzeczywiscie-nie,nId,6275385

I tak oto program z 21 wieku zaczyna przypominac PRL... tzn. wieczne czekanie na przyznanie mieszkania. Rozdawanie tanich mieszkan to nie rozwiazanie. Stymulowanie gospodarki i pomoc obywatelom w poprawieniu sie poziomu zycia to jest cos.

Cytuj:
Teleporadą odzróżnisz anginę od zapalenia gardła?


Kamyk, nie czytasz poprawnie tego, co ja pisze. Napisalem, jak zaczynasz postepowac z choroba na poczatku (bol gardla zwykle pojawia sie w wiekszosci tych czasowych chorob like grypa, przeziebienie, covid, angina, zapalenie gardla). Na poczatku samodzielnie bierzesz lekarstwa przeciwko takim chorobom zanim pojdziesz do lekarza, a paracetamol, przynajmniej tu w Australii, jest powszechnie dostepny w lekarstwach takich jak np. Codral czy Maxgesic. Przynajmniej ja tak robie. Trzymam zawsze troche takich lekarstw w domu, zeby ewentualnie rozpoczac samemu. Dopiero jak minie kilka dni i nie bedzie poprawy, zabukuje lekarza.

Nie wiem wiec, co do rozpoczecia leczenia samemu ma teleporada, skoro rozpoczynam leczenie bez konsultacji z lekarzem.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 wrz 2022, o 12:54
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2243

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Kamyk, nie czytasz poprawnie tego, co ja pisze.
Dopiero dzisiaj się zorientowałeś? :wysmiewacz:
kamyk napisał(a):
W 2014 roku była aż tak wielkim zagrożeniem? Też napadła na Ukrainę. Od tego czasu ruszyli na zachód? Siły które skierowała w lutym na Ukrainę każą ci twierdzić że następna będzie Polska? Nie bądź śmieszny. Dajesz się wciągać w cudzą wojnę.
Panie Onuca weź nie udawaj że niczego nie rozumiesz

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 11 wrz 2022, o 12:59
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 587

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
. Dopiero jak minie kilka dni i nie bedzie poprawy, zabukuje lekarza.

Nie wiem wiec, co do rozpoczecia leczenia samemu ma teleporada, skoro rozpoczynam leczenie bez konsultacji z lekarzem.

Jaśku. W czasie lockdownow jak nie było poprawy to pacjenci dalej nie mieli szans zobaczyć lekarza i dalej byli leczeni paracetamolem.
Taka drobniutka różnica.
Możesz tak, 2-3 dni próbować przy zwykłej infekcji, ale nie przy grypie, anginie czy zapaleniu płuc. Efekt będzie wiadomo jaki. Powikłania i zgony.


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6650 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 333  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: karolcia i 128 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi