Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 331  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 26 lis 2021, o 13:27
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8379

Zobacz profil 
Dzieki za nowe slowo Kamyk

Cytuj:
Jest coś takiego jak ojkofobia.


Faktycznie jest i jestem tego przykladem... trudno co prawda nazwac polske "moim domem", bo moim jest Australia, w ktorej mieszkam cale dorosle zycie, ale pod ta ojkofobie na pewno podchodze. Trudno tez nazwac kulture polska "rodzima".

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 lis 2021, o 21:02
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Poznałem kilka takich osób na emigracji. Ni to smieszne ni straszne. Żal takich ludzi.


           
Post 5 gru 2021, o 23:31
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cóż za ciekawe badanie wpadło w ręce.

Cytuj:
TVN24 posiada starszą widownię, ale wykształconą i z wysokimi dochodami TVN24 chętniej oglądają kobiety niż mężczyźni. Wśród widowni stacji dominują osoby starsze, emeryci i mieszkańcy miast. Zauważalny jest wzrost udziału osób o wysokich dochodach i z wykształceniem wyższym - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... ofil-widza


Cytuj:
TVN24 na tle całego rynku charakteryzuje się niskimi wynikami oglądalności wśród młodych widzów. Udziały widowni każdej z tych stacji w grupach wiekowych 4-9, 10-11, 13-15, 16-17, 18-19 i 20-24 w tym roku wynoszą wyraźnie poniżej 1 proc

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... ofil-widza


Cytuj:
Zdecydowanie najwyższe wyniki oglądalności TVN24 notuje w grupie 65+, w której widownia stanowi 52,80 proc. wszystkich oglądających. Dla porównania w całym rynku jest to 32,20 proc.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... ofil-widza


Cytuj:
Ze względu na wykonywany zawód TVN24 najchętniej oglądane jest przez emerytów, którzy stanowią 60,35 proc. widowni stacji. Dla porównania, wszystkie stacje telewizyjne w Polsce w strukturze widowi średnio mają 44 proc. emerytów.

Czytaj więcej na: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... ofil-widza


Twitter już to znakomicie skomentował.

Cytuj:
Miastowi
Bogaci
Starsi
Wykształceni

Kto? Stare komuchy!
Ściągani do komitetów miejskich partii.
Dorobili się na komunie i po transformacji
Wiadomo, czas leci
Pokończyli WUML-e i inne takie tam uczelnie.


Co oczywiście jest prawdą. Kto ma najwyższe emerytury? Otóż oczywiście stare komuszki.

Pięknie pięknie.

Tak bardzo chcieliby być trendy, być autorytetem dla młodych, być cool, a to gówno to tylko stare komuchy kupują. A raczej nawet nie kupują, ale widzą jak pięknie dbają o ich interesy.

Krótko mówiąc TVN24? TELEWIZJA STARYCH KOMUCHÓW.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 6 gru 2021, o 01:44
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1596

Zobacz profil 
Czytam Kamila bo nie stać mnie na dopalacze.

_________________
***** ***


           
Post 8 gru 2021, o 14:46
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Dzieki za nowe slowo Kamyk

Cytuj:
Jest coś takiego jak ojkofobia.


Faktycznie jest i jestem tego przykladem... trudno co prawda nazwac polske "moim domem", bo moim jest Australia, w ktorej mieszkam cale dorosle zycie, ale pod ta ojkofobie na pewno podchodze. Trudno tez nazwac kulture polska "rodzima".

Szczerość godna podziwu.
A tak zapytam, to ile lat miałeś jak wyjechałeś i pod jakim kloszem żyłeś przed wyjazdem, że twierdzisz, że kultura polska nie jest dla Ciebie rodzima...?

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 8 gru 2021, o 22:15
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8379

Zobacz profil 
To jest malo istotne. Istotne jest, ze nie mialem wyboru i mieszkalem tam, gdzie musialem, czyli w Polsce, bo bylem finansowo zalezny od rodzicow. Do "doroslego zycia" zaliczam okres, kiedy nie studiowalem, ale pracowalem i zarabialem na siebie. W Polsce wytrzymalem rok po skonczeniu studiow, po czym, po odpowiednim przygotowaniu finansowym, wyjechalem natychmiast do Australii. Gdyby to nie byla Australia, bylby to jeden z krajow zachodniej Europy (gdy wyjezdzalem, nie wiedzialem, ze UE otworzy granice dla Polski). Teraz mieszkam tam, gdzie wybralem, a nie gdzie musialem. Polska kultura wkurzala mnie od dziecka i wiedzialem, ze tam nie pasuje. Wkurzal mnie zwlaszcza specyficzny polski patriotyzm, a raczej sposob w jaki sie go okazywalo oraz wszechobecny katolicyzm i jego wplyw na wszystko co sie w tamtym czasie w kraju dzialo. Dzis z tej kultury nie zostalo mi wiele - sledzenie ligi zuzlowej to jedna z tych nielicznych rzeczy. Nie ma u mnie polskiej kultury w jedzeniu, sposobie zycia i wielu innych sprawach. Nie trzymam sie ze srodowiskami polonijnymi, choc mam tam kilku znajomych. Cale swoje zycie zawodowe przemieszkalem w Australii, tutejszy system podatkowy, ubezpieczeniowy i wiele innych sa tymi systemami, ktore bardzo dobrze znam i ktore mi odpowiadaja. Tego wszystkiego nie znam i nie zamierzam poznawac w Polsce. Sa za to dobre stosunki z wieloma Polakami, ktorych znalem w mlodosci i z ktorymi utrzymuje kontakt do dzis. Rodzima jest ta kultura, z ktora sie identyfikuje... a ta jest australijska, w ktorej za mniej wiecej miesiac minie mi 18 lat. Czyli masz 18 lat doroslego zycia w Australii vs. rok doroslego zycia w Polsce. Nie mam watpliwosci, z ktorym krajem identyfikuje swoje zycie i swoja kulture. To jeszcze nie znaczy, ze wypieram sie tego, skad pochodze - niby czemu mialbym. Polska kraj jak kazdy inny, cos tam jest pozytywnego, cos tam jest negatywnego, jakas tam ma historie i jakas tam kulture.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 10 gru 2021, o 00:37
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 sie 2003, o 15:17
Skąd: Polska,Rzeszów,
Posty: 1206

Zobacz profil 
Dzięki za skrót biografii - dużo on wyjaśnia jeśli chodzi o Twoją postawę i przekonania. W ich genezę nie wnikam i nie oceniam bo mam inną perspektywę - bo dla mnie mój Kraj nie jest taki sam jak inne, a trochę świata widziałem... Chociaż w Australii nie byłem, ale jak sytuacja się unormuje to pewnie pojadę z żoną do jej przyjaciółki na Tasmanię i zaliczymy ten kontynent :)

_________________
Gauleiter powrócił...
I nastał "terror praworządności"...


           
Post 10 gru 2021, o 15:28
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1596

Zobacz profil 
Cytuj:
Wkurzal mnie zwlaszcza specyficzny polski patriotyzm, a raczej sposob w jaki sie go okazywalo oraz wszechobecny katolicyzm i jego wplyw na wszystko co sie w tamtym czasie w kraju dzialo.


Czas przeszły niestety nie jest tutaj odpowiedni.

_________________
***** ***


           
Post 14 gru 2021, o 10:01
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer nie jesteś sam. Zawsze była dziwna grupa w PL na przestrzeni wieków, których Polskość wkurzała i dawali temu upust. Nic nie można poradzić, że zawsze będą ludzie z niską samoocena i kompleksami. :)


           
Post 17 gru 2021, o 22:06
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
https://www.youtube.com/watch?v=zd70t42sX2g

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 22 gru 2021, o 15:26
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2221

Zobacz profil 
Zabrali Kamińskiemu zabawki, już sobie nie poczyta co tam słychać w telefonach wrogiej opozycji. Czyżby brak weta Dudy co do lexTVN (wyjście na czołówkę z USA czarno na białym pokazuje wschodni kierunek PiS) miał skutkować m.in. ujawnieniem listy podsłuchiwanych?

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 22 gru 2021, o 19:47
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Karolci na święta życzyć trzeba +4 do poziomu IQ.


           
Post 23 gru 2021, o 17:35
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Karolci na święta życzyć trzeba +4 do poziomu IQ.


Trochę mało.... Nie wiele to zmieni.

Jędrek powinien dzisiaj podpisać. Ja bym tak zrobił :faja:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 23 gru 2021, o 21:52
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Karolci na święta życzyć trzeba +4 do poziomu IQ.

nawet + 40 nie pomoze :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 24 gru 2021, o 01:10
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1596

Zobacz profil 
Że podsłuchiwali Giertycha i jakąś prokurator to nie jestem specjalnie zaskoczony. Ale inwigilacja podsłuchowa przeciwnika w trakcie kampanii wyborczej? Grubo. Jednak nadępnęli na odcisk Amerykanom.
Kołtuńscy patridioci pewnie dumni.

_________________
***** ***


           
Post 24 gru 2021, o 10:49
 Re: Polska polityka
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3137

Zobacz profil 
Ciekawe jakie asy amerykanie mają jeszcze w rękawie. Za niedługo prokuraturze, służbom zabraknie czasu na "wyjaśnianie wszystkiego" :wysmiewacz:
Oho ... Towarzysz Kurski z pozytywnym testem COVID na Eurowizji w Paryżu :wstyd: Tak pięknie gratulował polskiej artystce w Wiadomościach, w których Towarzyszka Holecka przypominała o szczepieniach i zasadzie DDIM.

_________________
Obrazek


           
Post 24 gru 2021, o 19:48
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2221

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Karolci na święta życzyć trzeba +4 do poziomu IQ.
A dziękuję serdecznie kolego sympatyczny, i wzajemnie również ci życzę +4. Cm.
I wesołych świąt oraz dużo zdrowia - takiego końskiego jak Kurski, co to 12 grudnia jeszcze nie miał wirusa, a 15 grudnia już był ozdrowieńcem :)
Kamil napisał(a):
Jędrek powinien dzisiaj podpisać. Ja bym tak zrobił :faja:
Wcale mnie to nie dziwi że tak byś zrobił, każdy UBek i ruski zdrajca by tak zrobił.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 29 gru 2021, o 15:14
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1596

Zobacz profil 
Teraz to już chyba nie Jędruś tylko bardziej Andrew? :wysmiewacz:

Nie wiem po co to było pisiorom. Szans na końcowy sukces żadnych, mogli tylko stracić. Trochę nie w ich stylu.

_________________
***** ***


           
Post 30 gru 2021, o 02:20
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8379

Zobacz profil 
Znalezione na internecie - komentarz o tym, jak dziala kwarantanna w Polsce

Mam koronawirusa. Kilka minut po pobraniu wyniku testu przez Internet otrzymałem SMS-a o treści: "Nie korzystasz z aplikacji Kwarantanna domowa, a to Twoj obowiazek. Zainstaluj i aktywuj ją teraz (dostępna w App Store i Google Play)" W pierwszej chwili pomyślałem, że to jakiś phishing. Ale sprawdziłem w Internecie - rzeczywiście istnieje ta aplikacja, firmowana przez ministerstwo cyfryzacji. Zainstalowałem i aktywowałem ją i teraz dostaję w losowych momentach następujące SMS-y: "W ciagu 2 minut w aplikacji Kwarantanna domowa znajdziesz nowe zadanie. Wykonanie go to Twoj obowiazek". Zadania polegają na zrobieniu sobie selfie w aplikacji i wysłaniu go na serwer. Na tej podstawie weryfikują, czy nie opuszczam miejsca zamieszkania. Rozumiem, że jest to pewne odciążenie dla policji, która nie musi tak często podjeżdżać do mnie pod dom i sprawdzać, czy jestem na miejscu. Ale prostacki i grubiański styl, którym zredagowane są te SMS-y zdecydowanie zniechęca do współpracy.

Ciekawe, na ile sposobow nauczono sie to juz obchodzic. :kielb_pala: I jakie kary sie otrzymuje, jesli sie tych zadan nie wykona?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 30 gru 2021, o 15:24
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2221

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Teraz to już chyba nie Jędruś tylko bardziej Andrew? :wysmiewacz:

Nie wiem po co to było pisiorom.

Teraz do już Dudowy Zdrajca :wysmiewacz: Z niecierpliwością czekam na komentarze, zwłaszcza ten w wykonaniu Kamila :mrgreen:
Po co im to było? Gdybyś spoglądnął dalekosiężnie i przyjął za cel "przeprowadzkę" Polski do Unii Eurazjatyckiej, twe pytania i zdziwienie zniknęłyby jak ręką odjął. Niczym jak kwarantanna Kurskiego.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216 ... 331  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi