Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rzeszów - nasze metropolis ;-)


Luźne rozmowy na luźne tematy


Nasze Metropolis to:
a. Nasza duma i chwała ;-) 32%  32%  [ 42 ]
b. Miejscóweczka do mieszkania doskonała 42%  42%  [ 55 ]
c. Miejscóweczka fajna, ale mała 7%  7%  [ 9 ]
d. Miejscóweczka niezbyt wspaniała 5%  5%  [ 7 ]
e. Dziura zapyziała ;-) 14%  14%  [ 18 ]
Liczba głosów : 131
Opcje      Szukaj
Post 28 lip 2009, o 19:27
 dzielnice Rzeszowa. Proszę o pomoc


Witam

Chciałbym was bardzo prosić o pomoc związaną z rozdzieleniem Rzeszowa na 7 regionów (dzielnice, osiedla itp.). To znaczy jestem administratorem gry w przeglądarce internetowej gangsters.pl . Jest to gra, w której użytkownik wciela się w tak jakby kryminaliste, czyli gangstera. W tej właśnie grze tworzymy obecnie Gangi (możliwość zakładania własnej grupy przestępczej, czyli to taki dział do grupowych działań). Każdy gang będzie mógł przejmować dzielnice 100 największych miast w Polsce (+ Kołobrzeg, Wołomin i Zakopane).

Nie mieszkam w Rzeszowie, stąd prośba do forumowiczów...do mieszkańców o pomoc przy odpowiednim nazewnictwie 7 dzielnic miasta. Oczywiście sam szukałem informacji o Rzeszowie i próbowałem podzielić miasto na 7 regionów, jednak na pewno nie zrobiłem tego tak dobrze, jak mógłby to zrobić mieszkaniec Rzeszowa. Poniżej wklejam moje dzielnice i prosiłbym bardzo o komentarz, czy rzeczywiście poprawnie podzieliłem miasto na 7 części. Jeżeli moje wymysły nie są odpowiednie:) to byłbym wdzięczny, gdyby ktoś podał swoje propozycje, które będą zgodne z rzeczywistością:)

Pułaskiego, Staroniwa, Tysiąclecia, Piastów, Gen. Andersa, Pobitno, Nowe Miasto


W gangsters dzielnic do Rzeszowa powinno być dokładnie 7 (niestety nie może być więcej, oraz również mniej). Dzielnice powinny być tak rozpisane, żeby zawierały one każdy skrawek miasta. To znaczy dla przykładu załóżmy, że dane miasto jest w kształcie np. kwadratowej szachownicy. Do tego miasta potrzebne są 64 dzielnice. Miasto powinno być tak rozdzielone, żeby dzielnice zawierały każdą część tej mapy (szachownicy). W tym przypadku akurat szachownica ma 64 pola, więc każde pole będzie należeć do jakiejś dzielnicy.

Trochę nabazgrałem, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi:) Do każdego miasta będzie również dostępna mapa google z zaznaczonymi dzielnicami, dlatego bardzo ważne jest dla mnie, aby regiony zawierały całe terytorium Rzeszowa. Poniżej wklejam również przykład odpowiedniego podziału Warszawy (niestety znalazłem taką mapkę tylko do stolicy).

http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/28B ... le_tlo.jpg


           
Post 28 lip 2009, o 19:41
 Re: dzielnice Rzeszowa. Proszę o pomoc
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
Ja bym podzielil tak:
Krakowska/Staroniwa, Baranowka, Staromiescie, Pobitno/Wilkowyja, Nowe Miasto, Piastow, Centrum (tutaj nie wiem polaczone osiedla Pulaskiego, Tysialecia i rynek :D ) no inaczej sie nie da na 7 czesci...

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 29 lip 2009, o 21:13
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 14:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
Macie może jakieś info o akcji zydów na B4 w minioną niedziele przed meczem żużlowym?

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 29 lip 2009, o 22:13
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 7 kwi 2004, o 22:21
Posty: 1247

Zobacz profil 
palnij sie w leb czubie.


           
Post 29 lip 2009, o 22:14
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
na szczęście moje auto nie ucierpiało. Ale jazda była niezła... A tak poważnie to MASAKRA


           
Post 30 lip 2009, o 10:30
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 maja 2007, o 09:13
Skąd: Rzeszów, centrum
Posty: 743

Zobacz profil 
Ponoć uszkodzili 12 samochodów na b4 koło kościoła i działali jak profesjonaliści: w kominiarkach :kielb_pala: a dlatego uszkodzili auta, bo nie złapali nikogo ze Stali, komu możnaby było spuścić łomot 8-)

_________________
Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną bez względu na... prezesa:)


           
Post 30 lip 2009, o 10:40
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
spuścili łomot dwóm kolesiom (najprawdopodobniej przypadkowym) którzy trafili do szpitala ze złamanym nosem i połamanymi żebrami. Już było dość spokojnie na B4 ale widzę że ciągnie wilka do lasu i stare czasy niepokoju wracają :D


           
Post 30 lip 2009, o 11:09
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 sie 2006, o 19:37
Posty: 142

Zobacz profil 
a możecie nie pisać o takich rzeczach tu na forum :?:

_________________
Każda godzina dnia i nocy pachnie kawą. Każda godzina dnia i nocy przynosi inną barwę świata. Tworzy ją kofeina, zabarwiając moje myśli i malując dla mnie świat. Każda godzina budzi we mnie pragnienie napoju zrodzonego z geniusza wieków. Pragnę nawet wówczas, kiedy piję. Jest nas kilku, tak jak ja, opętanych. Pijemy kawę. Jej smak wonny, słodki, przedziwny i gorący cieszy nasze usta, syci czeluście naszych wnętrz. Nozdrza wciągają jedyny spośród zapachów świata.
- M.S. Alkaloidy


           
Post 30 lip 2009, o 11:19
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 14:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
kusior_ napisał(a):
palnij sie w leb czubie.

Znalazł się hooligan

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 30 lip 2009, o 11:41
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 maja 2007, o 15:46
Posty: 112

Zobacz profil 
Tommy napisał(a):
Macie może jakieś info o akcji zydów na B4 w minioną niedziele przed meczem żużlowym?

:wysmiewacz:

post roku :uklony:

I generalnie myślę, że mało kogo obchodzą kibice żużlowi, szczególnie kibiców resovii...


Miasto na 7 części? według mnie najlepiej będzie tak:
Baranówka (I-IV) + Staromieście
Gwardzistów + Sportowa + Króla Augusta + KRN + Projektant + Staroniwa
Śródmieście + 1000 Lecia
Marakany + Piastów + Hetmańska
Drabinianka + Biała + Zalesie + Słocina
Nowe Miasto + Paderewskiego + Rejtana
Mieszka I + Pobitno + Wilkowyja + Załężę

_________________
Stal Rzeszów Speedway Hooligan's
Marma Rzeszów


           
Post 30 lip 2009, o 23:01
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)


tylkostal napisał(a):
I generalnie myślę, że mało kogo obchodzą kibice żużlowi, szczególnie kibiców resovii...

no ale przeciez tak pisało w gazecie :!:




:hahaha:


           
Post 6 sie 2009, o 08:08
 targi motoryzacyjne w Rzeszowie
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 7 lip 2009, o 17:53
Posty: 64

Zobacz profil 
dostalem od kumpla cynk o targach ktore maja sie odbyc w Rzeszowie, bylem na ich stronie (dla zainteresowanych: www.automotosalon.pl), wyglada zachecajaco! Zreszta brakowalo takiej imprezy w naszym city.
tylko wie ktos cos wiecej??? np. ceny biletow (wiem ze sa bo wzialem udzial w konkursie o darmowe :wink: )
z pytania konkursowego rozumiem ze to zapowiadane auto z 4 sekundami do 100 to Leopard (przypuszczam ze ten z Mielca). Super sprawa, dla samego tego cacka sie wybiore, tylko czemu nie ma go jeszcze na stronie?
Cos wiecie?


           
Post 6 sie 2009, o 09:41
 Re: targi motoryzacyjne w Rzeszowie
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 4 sie 2009, o 11:44
Posty: 10

Zobacz profil 
sasiad mojego kumpla pracuje przy organizacji targow i mowil mi ze Leopard bedzie na pewno. A nie sa na stronie bo staraja sie o homologacje (teraz maja prawo wykonac doslownie kilka sztuk rocznie), sprawa ma sie wyjasnic w ciagu dwoch tygodni i wtedy zapowiedz Leoparda ma pojawic sie na stronie targow


           
Post 1 wrz 2009, o 15:06
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,6989300,Nowa_trasa_dla_kolejki__do_kina_i_na_politechnike.html

Powiedzcie co o tym sądzicie ale trochę wchodząc w ten temat wydaję mi się, że bardziej sensownym, wydajnym i opłacalnym przedsięwzięciem było by wybudowanie linii tramwajowej...

Kiedyś pokazywali filmik ze Szwajcarii bodajże takiej kolejki, która porusza się po jednej grubej szynie wysokiej na ok. 1m. Przecież coś takiego będzie barierą nie do przejścia dla pieszych, dla rowerów i samochodów trzeba będzie budować małe wiadukty itd. Poza tym zaproponowana trasa wzdłuż Wisłoka to w ogóle absurd i śmiem twierdzić, że poza studentami Politechniki udającymi się na lub z dworca to zbyt wiele osób nie będzie nią jeździć.

_________________
Dopóki na Hetmańską nie wróci Stal, nie wrócę tam i ja


           
Post 1 wrz 2009, o 15:18
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Nie mają na co wydawać kasy, kolejki im się zachciało ... :? Lepiej to stadion wyremontowaliby albo wybudowali nowy.


           
Post 1 wrz 2009, o 17:03
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
MPK tonie w dlugach bo Ferenc rozdaje ulgi na lewo i prawo i nie chce doplacac, w komunikacji cyrki a ten sobie kolejke buduje gdzie emeryci beda jezdzic po marchewki do Tesco. Zenada ta kolejka. Taaa Ferenc buduje wszystko wow. Tyle ze kasa z Unii leci, a ile nowych drog wybudowal? Co? 700 m nowej drogi!

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 1 wrz 2009, o 20:32
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Quam.ill napisał(a):
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,6989300,Nowa_trasa_dla_kolejki__do_kina_i_na_politechnike.html

Powiedzcie co o tym sądzicie ale trochę wchodząc w ten temat wydaję mi się, że bardziej sensownym, wydajnym i opłacalnym przedsięwzięciem było by wybudowanie linii tramwajowej...

.

Ja od dziecka marzyłem o liniach tramwajowych w Rzeszowie, niestety dziecięce marzenia pozostały w swerze ...marzeń :(
Z drugiej strony tramwajami mogą się cieszyc mieszkańcy Grudziądza (99 tyś mieszkańców), Gorzowa Wlkp (125 tyś) czy Elblaga (126 tyś) miast w porównaniu do Rzeszowa dużo mniejszych, niestety w Rzeszowie nigdy nie było nawet projektu uruchomienia "miejskich pociagów" :cry:
A Pomysł z kolejką rozpatruję zdecydowanie w kategoriach ...humorystycznych, i mogę to skwitowac tylko tak - :hahaha:

Wracajac jeszcze do tramwajów, za dwa, lub trzy lata mają ruszyc one w Olsztynie, a jako ciekawostkę powiem że linia tramwajowa była (do 1942 r) nawet u naszych ....sąsiadów zza miedzy :shock:
I jeszcze jedna ciekawostka zwiazana z liniami tramwajowymi:
W Polsce od roku 1999 wprowadzono ograniczenia dotyczące akceptacji jaką uzyskują miasta na wprowadzenie linii tramwajowej. Mianowicie, polskie miasto musi mieć powyżej 150 tysięcy mieszkańców aby otrzymać zgodę na budowę linii.
Jak widac Rzeszów spełnia te wymogi, ale przeydent Ferenc woli futurystyczne pomysły rodem z literatury scine-fiction....

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 2 wrz 2009, o 00:00
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8385

Zobacz profil 
Metanol,

Jak jeszcze mieszkalem w Rzeszowie i bylem duuuzo mlodszy, tez marzylem o tym, zeby byly tramwaje. Zawsze mi sie podobala jazda tramwajem w Krakowie, gdzie regularnie jezdzilem. Na tramwaje trafialem tez w Trojmiescie, Warszawie i Katowicach i zawsze z przyjemnoscia nimi jezdzilem.

Gdy zamieszkalem w Sydney, to troche mi sie poglady na to zmienily. Owszem, lubie sobie pojezdzic tramwajem (w calym miescie jezdzi tylko jedna linia), ale jednak kolejka miejska jest duzo lepszym, efektywniejszym rozwiazaniem i taka tutaj w Sydney operuje, czy nawet taka jak ta w Trojmiescie. Nie wiem, o jakiej kolejce dokladnie Ferenc mysli, ale jesli cos takiego jak w Trojmiescie, to jest to swietny pomysl. Dobrym rozwiazaniem byloby, gdyby owa kolejka mogla jezdzic po nieco bardziej oddalonych dzielnicach miasta i miec jakas stacje w centrum miasta. Sens budowania kolejki powstaje jednak wtedy, gdy mialaby laczyc centrum miasta z bardziej odleglymi dzielnicami, z ktorych dlugo jedzie sie autobusem - Malawa, Krasne, Zalesie itp.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 2 wrz 2009, o 10:20
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 sty 2005, o 14:59
Skąd: varsovia
Posty: 96

Zobacz profil 
Cytuj:
jesli cos takiego jak w Trojmiescie, to jest to swietny pomysl


No powiem Ci, że to nie to coś takiego jak w Trójmieście... Pewnie masz na myśli Szybką Kolej Miejską, która jeździ po normalnych torach kolejowych. W trójmieście o tyle jest to dobre rozwiązanie bo wzdłuż tej linii od Wejherowa aż po Pruszcz Gdański, czyli grubo ponad 50km, ciągnie się silnie zurbanizowany obszar rozciągnięty wzdłuż Zatoki Gdańskiej, zamieszkany przez ok. 1 mln mieszkańców (zależy jakie granice przyjąć). W Rzeszowie takie rozwiązanie jest w planach z tego co się orientuję (coś na kształt kolei aglomeracyjnej), mają kupić szynobusy itd. ale z racji nieporównywalnej liczby mieszkańców czy zupełnie innego położenia miasta, będzie spełniała inną rolę.

Kolejka, która miała by powstać w Rzeszowie ma wyglądać mniej więcej tak (artykuł + planowana trasa + video):

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090805/RZESZOW/573679199

Nie porównywałbym Rzeszowa do Sydney czy nawet Trójmiasta i mam tu na myśli tylko i wyłącznie wielkość ośrodka (organizmu) miejskiego. W niedużym mieście takim jak Rzeszów, gdzie z jednego końca miasta na drugi jest nie więcej niż 10km (ale mieszka w nim prawie 200 tys. mieszkańców) budowa linii tramwajowej wydaje mi się jak najbardziej uzasadniona, zwłaszcza, że linia tramwajowa może być poprowadzona po ulicy przez centrum miasta, natomiast budowa takiej wielkiej "szyny" jest możliwa tylko poza ulicami - i tak też chcą zrobić - poprowadzić ją wzdłuż Wisłoka...

Cytuj:
Sens budowania kolejki powstaje jednak wtedy, gdy mialaby laczyc centrum miasta z bardziej odleglymi dzielnicami, z ktorych dlugo jedzie sie autobusem - Malawa, Krasne, Zalesie itp.


W tych "dzielnicach" mieszka po parę tys. ludzi, prawie wyłącznie w domkach jednorodzinnych i budowa linii tramwajowej czy kolejki nie ma najmniejszego sensu. Wyjątkiem jest Zalesie gdzie są budynki uniwersyteckie i chyba się ten kompleks rozbudowuje więc mogłoby to mieć sens.

_________________
Dopóki na Hetmańską nie wróci Stal, nie wrócę tam i ja


           
Post 2 wrz 2009, o 10:41
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8385

Zobacz profil 
Cytuj:
Kolejka, która miała by powstać w Rzeszowie ma wyglądać mniej więcej tak:

http://streemo.pl/Portal/ImageLarge.aspx?MediaId=466846

Sorry, nie znalazłem większego. Było video ale nie mogę teraz znaleźć, wrzucę później.


Podobna do Sydney'skiej Monorail, ktora sluzy tylko do celow turystycznych. :) Tory zbudowane sa wysoko nad ulicami i w zwiazku z tym nie ma zadnych skrzyzowan z ruchem. Tylko, ze kolejka nie jest wcale jakos nadzwyczaj szybka, a budowa z cala pewnoscia zajmie sporo czasu. Dla malych dystansow (zwlaszcza w cventrum miasta, gdzie nie jezdza samochody) nie jest to zly pomysl, jeszcze lepszy dla uatrakcyjnienia miasta ze wzgledow turystycznych, ale autobusow, linii tramwajowej czy kolejki podmiejskiej raczej nie zastapi.

Cytuj:
Nie porównywałbym Rzeszowa do Sydney czy nawet Trójmiasta i mam tu na myśli tylko i wyłącznie wielkość ośrodka (organizmu) miejskiego.


W sumie taka kolej jak w Trojmiescie mialaby sens, gdyby skupic nie tylko organizmu miejskiego, ale rowniez przydrozne wsie i moze najblizsze miasteczka (np. Lancut). Chodzi mi o to, aby zdjac czesc obciazenia z autobusow i umozliwic szybszy transport. Jesli rozmawiamy o samym miescie, to tak masz racje, nie ma to sensu. Wtedy wlasciwie pozostaja tramwaje, ale i te nie wjada wszedzie do miasta. Niemniej Rzeszow ma niezle rozwiazania jesli chodzi o drogi i tramwaje jezdzace np. po kolku Witosa, Krakowska, Pilsudskiego, Rejtana, Cieplinskiego, Powstancow Wwy (wyliczam ulice, ktore maja na srodku duza przegrode miedzy ruchem w przeciwne strony) bylyby bardzo pomocnym rozwiazaniem dla ruchu w centrum miasta.

Cytuj:
Cytuj:
Sens budowania kolejki powstaje jednak wtedy, gdy mialaby laczyc centrum miasta z bardziej odleglymi dzielnicami, z ktorych dlugo jedzie sie autobusem - Malawa, Krasne, Zalesie itp.


W tych "dzielnicach" mieszka po parę tys. ludzi, prawie wyłącznie w domkach jednorodzinnych i budowa linii tramwajowej czy kolejki nie ma najmniejszego sensu. Wyjątkiem jest Zalesie gdzie są budynki uniwersyteckie i chyba się ten kompleks rozbudowuje więc mogłoby to mieć sens.


Widzisz, ale poniewaz Rzeszow sie rozrasta, to i liczba mieszkancow bedzie tam wzrastac. Dlatego warto juz dzis o tym pomyslec, zwlaszcza ze budowa troche potrwa. W Sydney kolej miejska zatrzymuje sie czasem w niesamowitych dziurach, a pociag srednio staje co 2 minuty. :)

Przykladowo - do Malawy, jeszcze za czasow, gdy bylo tam Radio VIA, jezdzil tylko jeden autobus - numer 6. Jezdzil srednio co godzine, moze poltorej. Jedyna opcja, aby podrozowac do miasta, jest wlasciwie wlasny samochod. Wiec jesli masz ludzi jadacych do pracy, to zwykle jada miedzy 6 a 9 rano, a z pracy miedzy 15 a 18. Przynajmniej o tych godzinach powinno byc wiecej mozliwosci dojazdu.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi