Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rzeszów - nasze metropolis ;-)


Luźne rozmowy na luźne tematy


Nasze Metropolis to:
a. Nasza duma i chwała ;-) 32%  32%  [ 42 ]
b. Miejscóweczka do mieszkania doskonała 42%  42%  [ 55 ]
c. Miejscóweczka fajna, ale mała 7%  7%  [ 9 ]
d. Miejscóweczka niezbyt wspaniała 5%  5%  [ 7 ]
e. Dziura zapyziała ;-) 14%  14%  [ 18 ]
Liczba głosów : 131
Opcje      Szukaj
Post 9 gru 2008, o 21:10
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Seevy - będziesz jeszcze większym swojakiem???
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34962 ... hwaly.html


           
Post 10 gru 2008, o 00:02
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Cytuj:
Po zakończeniu konsultacji to rady Rzeszowa i Boguchwały zadecydują, czy będzie mogło dojść do połączenia. - Jeśli któraś z rad powie "nie", wtedy sprawy po prostu nie było - powiedział Krzysztof Kadłuczko, pełnomocnik prezydenta ds. poszerzenia Rzeszowa.


Czyli sprawy nie ma tak naprawdę. Rada Boguchwały na pewno się nie zgodzi. Ile było kłopotów żeby Zwięczycę przyłączyć. Zresztą dziwi mnie ,dlaczego prezydentowi tak strasznie zależy na nieustannym poszerzaniu Rzeszowa. Przyłączenie Zwięczycy argumentował brakiem miejsca na inwestycje (choć wiadomo ,że chodziło o punkt ujęcia wody) :lol: a Zwięczyca jak wiochą była tak jest dalej. Droga i parę domów.
I na jakieś wystrzałowe inwestycje raczej się nie zapowiada. Po co mu jeszcze taka Wola Zgłobieńska w mieście? Toż to same lasy :roll: ...


           
Post 10 gru 2008, o 00:06
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
ciekawe ile beda kosztowac te konsultcje 8-)

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 17 gru 2008, o 21:53
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
Troszkę może nie do końca w temacie, ale piszę jako ciekawostkę. Podliczono liczbę i wartość wniosków o dofinansowanie z UE złożonych w ramach Działania 1.1. schemat B Bezpośrednie dotacje inwestycyjne w województwie podkarpackim (nabór wniosków zakończył się 7 listopada - w końcu się doliczyli hehe).

Efekt:

730 złożonych wniosków na kwotę UWAGA niecałe 1,1 mld zł! (kryzys gospodarczy w końcu mamy)

Wnioskowana wartość dotacji z wszystkich wniosków to ok. 530 mln zł, a że na konkurs przewidziano niecałe 137 mln zł, więc przeciętnie co 4 przedsiębiorca dostanie dotację w ramach tego konkursu.

I jeszcze jedna ciekawostka, z prostego wyliczenia arytmetycznego wynika, iż przeciętnie 1 projekt miał wartość ok. 1,5 mln zł :)

Wnioskowały firmy mikro, małe i średni (w sumie do 250 zatrudnionych).

Na wybór projektów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, teraz Urząd Marszałkowski produkuje się z tzw. oceną formalną :) (a jeszcze zostaje merytoryczna i strategiczna). Więc obstawiam, że będzie coś wiadomo w II kw. 2009 :)

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 17 gru 2008, o 22:09
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
nie wiem ile w tym prawdy, ale ostatnio czyalem ze przez ostatni rok :D wykorzystano tylko 2.5% ze srodkow unijnych

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 17 gru 2008, o 22:51
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
to jest możliwe, bo w nowym okresie programowania 2007 - 2013, w roku 2007 praktycznie nie było żadnych konkursów, tylko w grudniu 2007 Wojewódzki Urząd Pracy przyjmował pierwsze wnioski na projekty szkoleniowe, maszyna powoli zaczęła ruszać tak naprawdę dopiero od ok. połowy tego roku, przy czym np. na Podkarpaciu będą może jeszcze w grudniu podpisywane pierwsze umowy z samorządami na wodociągi i gospodarkę odpadami (konkurs z maja 2008), następne w kolejności będą projekty kanalizacyjne i drogowe (ale umowy podpiszą pewnie dopiero w 2009 roku), przedsiębiorcy pewnie dopiero II kw. 2009, więc nie dziwi mnie wcale ten mały %.

Sorki za ten OT o funduszach, ale myślę, że temat dość interesujący, ale nie ma sensu zakładać odrębnego tematu, ale z istniejących, jakoś ten mi najbardziej pasował do funduszy na Podkarpaciu :)

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 18 gru 2008, o 00:44
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
napisze troche nie po lini - pewnie lepiej jest sprzedc szpitale , stocznie , huty .... niz wykorzystac kase z UE , zawsze mozna wiecej zarobic

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 18 gru 2008, o 01:42
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)


a ja jeszcze o tej benzynie :wink: tankuje ktoś z Was na leclercu albo auchenie? :lol: jak wrażenia? ile mniej przejeżdzacie? :D


           
Post 18 gru 2008, o 12:52
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
hehe wykorzystuje się kilka procent z środków unijnych, ale składki trzeba opłacać w 100% :lol:
A różnego rodzaju szkolenia można śmiało nazwać orgiami i libacjami.


           
Post 18 gru 2008, o 13:02
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 3 lis 2004, o 10:46
Skąd: ze stajni
Posty: 1773

Zobacz profil 
kamyk przesadzasz z tymi szkoleniami, właśnie kończy się projekt szkoleniowo - doradczy w Świętokrzyskim, w którym jestem trenerem i uwierz mi z "orgiami i libacjami" to nie ma nic wspólnego. Są za to kontrole związane z prawidłowością wydatkowania kasy unijnej na szkolenia. A co do wykorzystania środków UE w tym okresie to spokojnie mamy czas do końca (no powiedzmy połowy) 2015 roku, więc na pewno Polska powinna wykorzystać te ponad 60 mld Euro z kasy UE.

_________________
"Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek." - Paulo Coelho.


           
Post 18 gru 2008, o 14:56
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Dla mnie te wszystkie szkolenia to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Najlepsze są szkolenia dla bezrobotnych, gdzie jakaś pani uczy jak pisać cv , list motywacyjny, i jak trzymać lewą rękę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Koniara w bajki wierzysz, że tą całą kasę uda się wykorzystać ? W Najmocniejszych krajach, gdzie biurokracja nie jest tak pazerna jak u nas, szczytem możliwości jest wykorzystanie 80%. U nas jak na razie nie przekroczyło 10%, a składki trzeba opłacać obowiązkowo. A jeszcze przypomnę, że zanim ktoś otrzyma te MILIONY euro to musi najpierw sam nieco zainwestować, a jak przyjdzie odmowna decyzja, to tych pieniążków nikt nie zwraca.
Niezły kit się wciska Polakom o spadającym jewro z nieba. :lol:

A teraz jeszcze Tuskomatoły głoszą, że rozwiązaniem na kryzys jest wejście do strefy Euro, gdzie średni wzrost gosp. utrzymuje się na poziomie 2% a w kolejnych latach ma być ujemny. Za rok pan Ferenc znowu będzie wszystko zwalał na inflację i z tych jego pieniędzy z Unii nawet nie będzie nas stać na postawienie budki z hot-dogami


           
Post 18 gru 2008, o 16:14
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3562

Zobacz profil 
seba1944 napisał(a):
a ja jeszcze o tej benzynie :wink: tankuje ktoś z Was na leclercu albo auchenie? :lol: jak wrażenia? ile mniej przejeżdzacie? :D


Odnosnie leclerka to ja dzis za 100zl zalałem 30 litrów prawie, dzis cena za litr do 3,34zl co jest nie do pomyślenia. Ogólnie daje sie odczuć że samochód więcej "pije" paliwa z leclerka, ale dla mnie bez różnicy czy auto na mieście spali mi 9 czy 10 litrów.
Najpewniejsze Paliwo w Rzeszowie jest na Orlenie. Najgorsze zaś o dziwo na ... Shellu.. Informacje tą dostalem od kolegi kótry zajmuje się badaniem paliwa z każdej rzeszowskiej stacji..

Coś mi się ostatnio obiło o uszy, że cena benzyny ma sie zrównać z ceną LPG i to w całkiem niedalekiej przyszłości, ktoś coś wie na ten temat?

P.S
aaa jeszcze co do jakości paliwa na Leclerku, ja nie narzekam, Tata kiedyś zalał tam benzyne po czym siadła mu w dwuletnim aucie elektronika..Trzeba było spuścić paliwo i dopiero wtedy zaczęła elektronika działać tak jak powinna. Czyli jak widać na różne działa paliwo z Leclerka na samochody :wink:

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 18 gru 2008, o 19:53
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Ja RAZ zatankowalem swojego potwora, ktory lubi chapnac troszke PB 95 :lol: na Leclerku. Oczywiscie wiedzialem czego moge sie spodziewac, wiec zatankowalem tylko za 20 zl. Tak mi zmulilo samochod, ze dziekuje bardzo. Po 10 km dolewalem na BP.

Tankuje raczej na dobrze znanych stacjach: BP, Orlen, Statoil i nie mam problemów. Najczesciej jednak na BP.

Cytuj:
Coś mi się ostatnio obiło o uszy, że cena benzyny ma sie zrównać z ceną LPG i to w całkiem niedalekiej przyszłości, ktoś coś wie na ten temat?


Chyba, ze gaz pojdzie w góre i zrówna sie z benzyna. 8-)


           
Post 18 gru 2008, o 19:58
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
Wlasnie o to chodzi ze ma byc jakis podatek na gaz nalozony i dlatego ma sie zrownac ;) ale o tym slyszy sie juz od jakiegos roku a jak narazie nic w tym kierunku sie nie dzieje

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Post 18 gru 2008, o 21:45
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 12 lis 2002, o 21:56
Skąd: rzeszów
Posty: 473

Zobacz profil 
Powiększanie miasta to nic innego jak złoty interes dla całej "wierchuszki". Potem sprzedają ziemię pod markety i inne tego rodzaju "inwestycje". Kasiorka leci jak złoto . Jedna taka partia to przoduje od kilkunastu lat. Ale ma chłopskie tradycje.
Zapytajcie tych ze Słociny jakie teraz płacą podatki. Jak pan prezydent opodatkował stodoły. Jeszcze większe przekręty niż za komuny. Teraz wiedzą że żyją. Ale co się dziwić . Ustawy piszą przedstawiciele marketów za naszą kasę. Julia straciła czujność. Jeśli chodzi o dotacje z uni to połowa Rzeszowa wie kto załatwia dotacje i za jaki procent. Ale policja oczywiście nic nie wie. Paliwko tankuję na orlenie i na PKS. Jeszcze się nie zawiodłem.

_________________
joo


           
Post 18 gru 2008, o 22:33
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
NoBi napisał(a):

Odnosnie leclerka to ja dzis za 100zl zalałem 30 litrów prawie, dzis cena za litr do 3,34zl co jest nie do pomyślenia. Ogólnie daje sie odczuć że samochód więcej "pije" paliwa z leclerka, ale dla mnie bez :


o to widze kolejny cud :D bo w koncu paliwo w polsce jest tansze niz na zachodzie ( w moim rejonie 0.95 - 1.15 euro) tylko jeszcze ta jakosc ,z doswiadczenia wiem ze nawet verva z orlenu to kicha w porowaniu z ropa na zachodzie

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 19 gru 2008, o 17:03
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 kwi 2004, o 13:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 6214

Zobacz profil 
Jak jade w trase to zawsze tankuje PB95 na Auchanie. Nigdy nie narzekalem, a z tego co wiem to paliwo dostarcza tam Orlen. Tak na co dzień to Shell albo BP. Raz zatankowalem na Lecklercu to mialem jakies dziwne wrazenie, ze za malo kilometrow na tym przejechalem ;)

_________________
Projektowanie Graficzne
Wieszaki na medale dla sportowców oraz biegaczy


           
Post 19 gru 2008, o 17:44
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 wrz 2004, o 21:49
Posty: 906

Zobacz profil 
joo napisał(a):
Zapytajcie tych ze Słociny jakie teraz płacą podatki. Jak pan prezydent opodatkował stodoły. Jeszcze większe przekręty niż za komuny.

a czy czasem nie korzystali wcześniej z dobrodziejstw Rzeszowa? Gdzie pracowali? gdzie chodzili do szkół? po jakich drogach jeździli? gdzie parkowali? gdzie wyrzucali śmiecie? itd. Także teraz niech pomogą poprzez swoje podatki w budowaniu dróg, remontowaniu szkół, przygotowywaniu miejsc parkingowych itd.

_________________
Obrazek
"His legend had been built not on titles but on moments" ---> Roberto Baggio


           
Post 19 gru 2008, o 18:50
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Owszem korzystali. No i co z tego? Może by tak Ciebie opodatkować za to ,że korzystasz z dobrodziejstw wsi jedząc kartofle i nałożyć na nie akcyzę :D? Bawią mnie wypowiedzi takich "mieszczan", tym bardziej ,że tatusiowie większości z nich pochodzili z Zadupia Dolnego i za komuny dostali mieszkanie np. na Baranówce, zupełnie za darmo. :osama:


           
Post 19 gru 2008, o 19:53
 Re: Rzeszów - nasze metropolis ;-)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 wrz 2004, o 21:49
Posty: 906

Zobacz profil 
uuu widzę że cię mocno to zabolało (jakiś kompleks miastowych masz czy co?). Nie zamierzam odpowiadać na twoje teksty niskich lotów. Taka po prostu jest prawda, że jak się miasto ma rozwijać musi poszerzać swoje granice, na takich zasadach.

_________________
Obrazek
"His legend had been built not on titles but on moments" ---> Roberto Baggio


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 614 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi