Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Sporty zimowe


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 16 lis 2005, o 21:13
 Sporty zimowe
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Już wkrótce rusza nowy sezon narciarski i ponownie będziemy sie emocjonować zawodami Pucharu Świata. Dodatkowo jeszcze dojdzie w tym sezonie Olimpiada.

Na dobry początek sezonu wspomnijmy wspaniały skok Polaka :D:D
http://www.megaupload.com/?d=IOS22WR3

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


Ostatnio edytowano 19 mar 2007, o 00:38 przez K 2, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 16 lis 2005, o 21:20
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
ja zaglosowlaem na 4-5 :wink: Malysz bedzie blisko scislej czolowki(pudla), ale nie da rady sie przebic
najwazniejszy jest medal na olimpiadzie, w ktory szczerze powiedziawszy nie wierze :roll:
moim zdaniem Malysz mial juz swoje piec minut ktore wykorzystal maksymalnie jak sie dalo, napewno dal z siebie wszystko i nigdy nie przyniosl wstydu reprezentujac polskie barwy, oby wiecej takich sportowcow a moze sport w Polsce stanie na nogi pod wzgeldem porfesjonalnego podejscia zawodnikow do swojej pracy i rozwoju baz treningowych pzdr.


           
Post 16 lis 2005, o 21:27
 
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Myślę że Małysz zajmie miejsce 11-20. Na letnich turniejach szczerze mówiąc prezentował się blado, nie wiem czy w tej materii się coś zmieniło. Wg wielu Adam najlepsze lata ma za sobą, ja nie wykluczam jego powrotu do czołówki. Co prawda może nie w tym sezonie, ale w przyszłych. I może w końcu zaistnieje Stoch który w niedawnych turniejach prezentował się z Bachledą całkiem przyzwoicie. Ciekaw jestem jak tam Rutkowski bo sądzę że były IMŚJ to niestety kolejny zmarnowany talent.

_________________
Obrazek


           
Post 16 lis 2005, o 21:32
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 15:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
Prawdopodobnie bedzie to ostatni sezon w karierze Adama.Przez ta przerwe od marca była głośna afera w sprawie łapówek prezeza Włodarczyka,który oczywiscie twierdzi ze jest nie winny.W pucharze kontynentalnym na igielicie dobrze skakali nasi zawodnicy.Zobaczymy jak to sie przełoży na sezon zimowy.Licze,że w tym sezonie "błyśnie" Kamil Stoch,bo na Rutkowskiego to już chyba nie mamy co liczyć.Będe trzymać kciuki za Adama i naszych pozostałych "Orłów"oby ten sezon był lepszy od poprzednich


           
Post 16 lis 2005, o 21:33
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Ja zaryzykuje stwierdzenie i przepowiem ze w nadchodzącym sezonie numerem 1 w Polsce nie bedzie juz Adam Małysz. Typuje ze liderem zostanie Kamil Stoch. Pewnie sie pomyle ;] ale takie mam przeczucie.
Jesli chodzi o generalke to jesli Małysz załapie sie do 15 bedzie OK. Na medal na IO nawet nie liczę bo znow wyskoczy jakis Benkovic czy Ammann


           
Post 16 lis 2005, o 23:41
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
osobicie Adaś dla mnie zrobil o wiele wiecej, niz wszyscy skoczkowie w historii polskiego narciarstwa (chyba nie odkrylem ameryki teraz ;) ). nie bede mial do niego zadnych pretensji, jesli nawet nie zajmie miejsca w pierwszej 30 generalki PŚ. co wydaje sie raczej nieprawdopodobne. zimowa olimpiada jest we wloskim turynie (skoki na skoczni w predazzo). zdobyl tam 2 złote medale mistrza swiata. jestem optymista jesli chodzi o te zawody. kazdy jego medal by mnie ucieszyl, a jego ewentualny brak nie zmartwi. stawiam podobnie jak moj ktorys tam poprzednik w tym temacie, miejsce 4-5 w PŚ. obym sie mylił na "+".
ADAś FLY TO THE SKY! :)

http://www.megaupload.com/?d=RTD3TSZ0

http://www.megaupload.com/?d=41VKK4ZM


           
Post 17 lis 2005, o 00:28
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 23:08
Skąd: Z dupy
Posty: 796

Zobacz profil 
skoki to jednak glupi sport, tyle w tym temacie

_________________
WOLNOSC!!!


           
Post 17 lis 2005, o 10:55
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Ten sport jest nudny jak flaki z olejem :!:
Co moży być ciekawego w ogladaniu cherlaków ważacych 30 kg, skaczacych na dwóch deskach :lol: i ladujacych z jakimś tele Markiem :lol:


           
Post 17 lis 2005, o 11:17
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
Metanol napisał(a):
Co moży być ciekawego w ogladaniu cherlaków ważacych 30 kg, skaczacych na dwóch deskach :lol: i ladujacych z jakimś tele Markiem :lol:

a co moze być ciekawego w ogladaniu 4 ludzi jezdzacych na 2 kółkach... w kółko i to ciągle w lewo?!?! :lol: :lol: :lol: :spiew:


           
Post 17 lis 2005, o 12:45
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Kwestia gustu, jeden woli to,drugi co innego.
Wyraziłem tylko swoje zdanie dla mnie ten sport (skoki narciarskie) jest nudny i zupełnie nieciekawy.
PS.Od tego jest forum aby wyrażać swoje zdania nie wszyscy musimy lubieć to sama czy interesować sie tym samym

Leeeććććć Adaś leeeećććć buchahahaha :lol: :lol: :lol:


           
Post 17 lis 2005, o 14:28
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 lut 2005, o 14:54
Posty: 1087

Zobacz profil 
Metanol napisał(a):
Kwestia gustu, jeden woli to,drugi co innego.
Wyraziłem tylko swoje zdanie dla mnie ten sport (skoki narciarskie) jest nudny i zupełnie nieciekawy.
PS.Od tego jest forum aby wyrażać swoje zdania nie wszyscy musimy lubieć to sama czy interesować sie tym samym

Leeeććććć Adaś leeeećććć buchahahaha :lol: :lol: :lol:


ja tez tylko wyrazilem swoja opinie,a ty od razu szukasz dziury. ehhh. jesli chodzi o "PS." to w 100% z toba sie zgadzam ;)


           
Post 17 lis 2005, o 21:17
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 lut 2003, o 21:41
Skąd: Kraków || Leżajsk
Posty: 1876

Zobacz profil 
Zagłosowałem na 6-10. Wydaje mi się, że Małysz już nie będzie walczył o medale, ale kilka razy da nam powody do radości, np. w Zakopanem :wink:
Wydaje mi się również, że jak na razie jedynym widoczyn następcą jest Kamil Stoch. Mateuszowi Rutkowskiemu woda sodowa uderzyła do głowy, ale Kamilowi to nie grozi (jego ojciec jest psychologiem). Pamiętam po wywiadach w zeszłym sezonie, że mówił niewiele, ale rozważnie i dosyć inteligentnie, a nie jak Bachleda, że "ciągło od przodu". :D
Kamil da nam nieraz powody do dumy. Czy to będzie już w tym roku, czy w przyszłym, okaże się po pierwszych kilku konkursach. Byleby go omijały kontuzje...


           
Post 18 lis 2005, o 10:12
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
Nie ma doktorkow Blecharza i tego drugiego, nie ma tego menagera z Austrii ... bedzie ciezko. Jestem optymista i zaglosowalem na 6-10. A co do Stochow, Bachledow i innych to nadal beda mu buty wiazac nie ma sie co ludzic. Kariery tak predko Adam nie skonczy. Do kolejnej olimpiady powinien spokojnie poskakac. Bedzie mial wtedy bodajze 32 lata i mysle ze w przynajmniej jeden rok blysnie tak jak kiedys powrocil w wielkim stylu Hannavald.

Fakt ze skoki to glupi sport. Jakos 2 lata temu i wczesniej jakos nikt nie zwracal na to uwage tylko wpieprzal popcorn przed telewizorem i ogladal zawody. A co powiedziec o pilce noznej gdzie 22 ludzi biega za skorzana pilka :lol: :lol: :lol: To jest dopiero debilstwo a ogladaja miliardy :D


           
Post 18 lis 2005, o 16:39
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 wrz 2005, o 17:24
Skąd: rzeszów
Posty: 757

Zobacz profil 
chopaki małysz od dłuszshego czasu zapowiadał ze najwazniejszy jest dla niego sezon olimpijski z cała pewnoscia te zawirowania w zwiazku nie pomoga mu szkoda ze niema zołedzia bo facet odwalił sporo dobrej roboty ja moze naiwnie ale obstawiam 1-5


           
Post 24 lis 2005, o 13:38
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Po raz czwarty z rzędu skocznia Ruka w fińskiej miejscowości Kuusamo będzie miejscem inauguracyjnych konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pierwsze zawody odbędą się w piątek.

Liczące 18 tysięcy mieszkańców Kuusamo leży 800 km na północ od Helsinek, tuż przy kręgu polarnym. Ze stolicy najłatwiej dostać się tam samolotem, który leci 70 minut. Znacznie więcej czasu pochłania podróż pociągiem - z Helsinek do Oulu (stacji najbliższej Kuusamo) podróż trwa ponad siedem godzin.

Pod koniec listopada długość dnia nie przekracza sześciu godzin, a jasno jest przez nieco ponad siedem godzin.

Skocznia Ruka powstała w 1964 roku. Jej rekord - 148 m - od pięciu lat należy do Fina Veli-Mattiego Lindstroema. Obiekt ma punkt konstrukcyjny K-120 metrów. Odległość jury, po przekroczeniu której każdorazowo zbiera się komisja sędziowska, wynosi 142 m. Maksymalna długość rozbiegu wynosi 107,25 m, a kąt nachylenia w miejscu odbicia 11,5 stopnia. Wysokość progu - 3,5 m. Średnia prędkość na rozbiegu wynosi 95 km/h.

Pięknie położony, nowoczesny obiekt, idealny zdaniem dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera na inaugurację sezonu, ma tylko jedną wadę - często szaleje na nim wiatr. Aby zminimalizować jego siłę zamontowano specjalne siatki, ale zdarza się, że silne podmuchy uniemożliwiają przeprowadzenie zawodów. Zdarzyło się tak przed rokiem, kiedy odbył się tylko jeden z dwóch zaplanowanych konkursów.

Według synoptyków, w tym roku wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom, gdyż jego siła w piątek i sobotę późnym popołudniem nie będzie duża. Z kolei temperatura powinna oscylować wokół zera. Na czwartek zapowiadane są opady śniegu.

Na skoczni Ruka zaprezentuje się pięciu reprezentantów Polski - Adam Małysz, Robert Mateja, Krystian Długopolski, Kamil Stoch i Marcin Bachleda. Tylko Małysz, czwarty zawodnik ostatniego sezonu w PŚ, ma zapewniony udział w pierwszym konkursie głównym. Pozostali o miejsce w czołowej "50" muszą walczyć w kwalifikacjach.

Małysz trzykrotnie w Kuusamo stawał na podium. W 2002 roku był drugi w jednym z konkursów (w drugim - czwarty), a rok później zajął trzecie i drugie miejsce. Gorzej spisał się w poprzednim sezonie, kiedy dwukrotnie uplasował się na 19. pozycji.

Przed rokiem w Kuusamo, podobnie jak w całym sezonie, królował reprezentant gospodarzy Janne Ahonen, który dwukrotnie zwyciężył. W 2003 roku wygrywali tam inny Fin Matti Hautamaeki oraz Norweg Sigurd Pettersen, a rok wcześniej na najwyższym stopniu podium stanęli Słoweniec Primoż Peterka i Austriak Andreas Widhoelzl.

Program zawodów:

24 listopada, czwartek
godz. 16.00 - oficjalny trening (2 serie)
godz. 18.00 - kwalifikacje

25 listopada, piątek
godz. 16.15 - seria próbna
godz. 17.20 - pierwsza seria konkursowa

26 listopada, sobota
godz. 14.30 - kwalifikacje
godz. 16.15 - pierwsza seria konkursowa

http://www.onet.pl

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 25 lis 2005, o 00:22
 
Senior
Senior

Dołączył: 27 sty 2005, o 00:39
Skąd: Rzeszów
Posty: 286

Zobacz profil 
NO i proszę jak ładnie nasi dziś skakali. 4 miejsce Małysza w kwalifikacjach uznałbym nawet za niespodziewankę. A może pokusie się w jutrzejszym konkursie o miejsce na podium? nie mam nic przeciwko. Jeśli chodzi o pozostalych, to więcej oczekiwałem od Stocha (podobno nastepcy Małysza). Ale pociesza mnie fakt, że to dopiero kwalifikacje :) pozdrawiam


           
Post 26 lis 2005, o 11:58
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
Cytuj:
Na inaugurację Pucharu Świata w skokach narciarskich organizatorzy zawodów w Kuusamo zgotowali kibicom prawdziwy cyrk. Od wczoraj w fińskiej miejscowości figle płata pogoda... Początkowo zdecydowano się na odwołanie jednego konkursu. Wieczorem jednak zadecydowano, że oba konkursy odbędą się w sobotę. Odbędą, o ile pogoda znów nie pokrzyżuje tych planów...

Organizatorzy zawodów o Puchar Świata w skokach narciarskich w fińskiej miejscowości Kuusamo zadecydowali ostatecznie, że w sobotę odbędą się dwa konkursy: najpierw przeniesiony z piątku, a następnie zaplanowany na godzinę 16.15.

Początek rywalizacji, którą w wyniku obfitych opadów śniegu i silnego wiatru przerwano w piątek po tym jak skoki oddało 16 zawodników, wyznaczono na sobotę, na godzinę 13.45. Została ona też ograniczona do jednej serii.

Po jej przeprowadzeniu, o godzinie 14.45, powinny się rozpocząć kwalifikacje do sobotniego konkursu, którego start - zgodnie z wcześniejszymi planami - miałby nastąpić o godz. 16.15.

Realizacja tych planów będzie jednak zależeć od warunków atmosferycznych, a z prognoz meteorologicznych wynika, iż śnieg będzie padał również w nocy i w sobotę rano. Spodziewany jest także silny i porywisty wiatr.

W pierwszym z sobotnich konkursów wystartuje czwórka Polaków: czwarty w kwalifikacjach Adam Małysz, a także Robert Mateja, Kamil Stoch i Marcin Bachleda.


no to dzisiaj mamy dwa konkursy, sukcesem bedzie jak w obydwu bedziemy miec 3 Polakow w pierwszej 30 8-) :wink: 8-)

Jestesmy juz po inauguracji wpierwszym konkursie :arrow: Adam siodmy, wygral Janda, drugi Ahonen,Stoch 26 :)
za chwile kwalifikacje a po 16.15 drugi konkurs :wink:


           
Post 26 lis 2005, o 16:23
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 26 cze 2005, o 22:34
Skąd: Rzeszów
Posty: 85

Zobacz profil 
Dlaczego te zawody nie były pokazywane w TV :?: ZDF pokazywało biatlon,ARD nic z publiczna szkoda gadac.


           
Post 26 lis 2005, o 16:43
 
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
pierwotnie te zawody powinny odbyc sie wczoraj, dzisiaj tvp1 pokaze za 30 minut transmisje live z drugiego konkursu :wink: trwaja teraz kwalifikacje z Polakow napewno w pierwszej serii zobaczymy tylko Stocha i Malysza :roll:


           
Post 26 lis 2005, o 19:11
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 15 maja 2005, o 18:10
Skąd: zniewiadomoskąd
Posty: 495

Zobacz profil 
W sumie po tych dwoch konkursach nie jest najgorzej :) Straszyli w tym durnym "Przegladzie Sportowym" ze Malysz skacze jak Bachleda a jak bylo kazdy widzial :) Malysz zrobil swoje ... reszta niestety bez komentarza. No moze jeszcze slowa pochwaly naleza sie Stochowi ...

_________________
Żużlowa Liga Polska bez limitu obcokrajowcow ... probably the best League in the World :lol: :lol: :lol:

Kliknij a ugryzę


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi