Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 13 lip 2010, o 16:07
 Re: Szkoła i wiążące się z nią problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
W sumie nawet nie pamiętam jaką średnią miałem ale coś w granicach 4,4. Co do matury - to zależy gdzie chcesz później iść tzn. na jakie studia bo różne przedmioty są liczone. Jeśli myślisz o polibudzie to przyda ci się na pewno fizyka. No i jeśli jesteś dobry z matmy to matematyka rozszerzona. Ja fizyki nie zdawałem tylko gegrę, ale nie przydała mi się do niczego.


           
Post 9 sie 2010, o 14:18
 Re: Szkoła i wiążące się z nią problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 00:09
Skąd: -ZMW-
Posty: 444

Zobacz profil 
Mam pytanie

Studiuje/ studiował ktoś z forum w Krakowie na UJ i korzystał z biblioteki UJ.? Jak tam sprawa wygląda z wypożyczaniem książek dla osób z zewnątrz, nie będących studentami UJ, ani żadnej innej krakowskiej uczelni ? Można na miejscu skserowac ? Dużo pytań, ale jak to mówią kto pyta nie błądzi :smile:
Zorientowanych prosze o pw :smile:


           
Post 9 sie 2010, o 15:11
 Re: Szkoła i wiążące się z nią problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Ramzy, a często potrzebowałbyś korzystać? Bo jeśli sporadycznie, to mogę zagadać jednego gościa z UJ, czy mógłby Ci w tym pomóc. Ale powtarzam - mogę zagadać - a jaki będzie efekt, to tego nie wiem.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 9 sie 2010, o 16:28
 Re: Szkoła i wiążące się z nią problemy :)
Junior
Junior

Dołączył: 18 kwi 2006, o 18:02
Skąd: Rzeszów
Posty: 134

Zobacz profil 
Z tego co pamiętam to kiedyś można było po wyrobieniu specjalnej karty korzystać ze zbiorów na miejscu więc pewnie również i kserować


           
Post 9 sie 2010, o 21:35
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9781

Zobacz profil 
Koleżanka organizuję campus dla studentów, trwają zapisy więc poniżej krótkie info:

Cytuj:
XV edycja Campusu Akademickiego - ,,Solina 2010’’ dla osób przyjętych na I rok studiów odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 5 września w Ośrodku WZW Jawor nad Zalewem Solińskim. Zapisy trwają od 21 czerwca 2010. Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w pokojach 2-3 osobowych z łazienką, wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja), smycz obozową wraz z identyfikatorem, ubezpieczenie NW, ochronę podczas wszystkich imprez, opiekę medyczną oraz teczkę uczestnika. Uczestnicy obozu adaptacyjnego wezmą udział w licznych warsztatach, szkoleniach, zawodach sportowych oraz czynnościach integracyjnych (m.in. koncert zespołu INDIOS BRAVOS, występ kabaretu CHYBA wraz z Kacprem Rucińskim, impreza w pianie, karaoke, ognisko z kiełbaskami, projekcje kinowe, nocny bieg na orientację, otrzęsiny). Wyposażenie ośrodka zapewnia realizację sportowych ambicji dzięki udostępnieniu krytego basenu, kortów tenisowych, boiska do siatkówki, kręgielni, sali bilardowej, hali gimnastycznej, siłowni, wypożyczalni kajaków i żaglówek, a także plaży oraz kąpieliska. Organizatorami Campusu Akademickiego są Fundacja Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego "Bratniak" , Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytet Rzeszowski. Zapisy u: Kamila Harasik, Tel. 603 939 054, email kamila.harasik@gmail.com . Wiecej informacji: http://www.campusakademicki.eu

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 10 sie 2010, o 21:36
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 00:09
Skąd: -ZMW-
Posty: 444

Zobacz profil 
Tadek -chodzi mi właściwie o jedną książke. Książka trudno dostępna -w ogólnej sprzedaży praktycznie niedozdobycia. Praktycznie - bo zawsze mamy allegro ;), a wiem, że jest na UJ. Pytałem się orientacyjnie, nie sądze żebym był tak zdesperowany :biggrin: zeby jechac specjalne po jedną ksiązke, przy okazji jak bedę w KRK to postaram się zajrzeć Jako że ksiązka wydana została w Łodzi, a ja w tym miescie jestem dosc czesto, znacznie czesciej niż w Krakowie to jeszcze tam poszukam i połącze przyjemnie np ( mecz Widzewa ( ech wszycy o tym Widzewie mówią :wink: ) z pożytecznym - szukaniem ksiązki :wink:)

Tadek, arav - dzięki za zainteresowanie :)


           
Post 10 sie 2010, o 22:49
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
A zaglądałeś tutaj?/

http://www.wimbp.lodz.pl/wimbp/

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 11 sie 2010, o 00:00
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9781

Zobacz profil 
Jak będziesz Ramzy jechał na Widzew to daj znać, z chęcią się też wybiorę. Razem raźniej. A i książki z Tobą też mogę poszukać ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sie 2010, o 00:07
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Ramzy - jeszcze zapytam - a wersja elektroniczna - czyli skan: pdf; doc; rtf; txt - interesuje Cię?

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 12 sie 2010, o 12:11
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 lis 2002, o 00:09
Skąd: -ZMW-
Posty: 444

Zobacz profil 
Tak ebook też mile widziany. Ten link co Tadek podałes, tam nie sprawdzałem - zobacze może akurat będzie
Przyznam się, że nie szukałem tej książki aż tak intensywnie. :) Biblioteki w Rzeszowie, czytelnie,pedagogiczna łódzka, w ebookach - i na tym zakończyłem. Nie jest mi ona na ten moment aż tak bardzo potrzeba. Możemy zakończyc temat poszukiwania przeze mnie ksiązki tu na forum :smile:

K2 - już widzę jak mi pomagasz w poszukiwaniu ksiązki i jak ja szukam ksiązki :wink:


           
Post 16 paź 2010, o 20:21
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
siemanko.

studiuje ktoś z Was kulturoznawstwo na Uniwerku i mógłby coś o tym opowiedzieć?


           
Post 1 lis 2010, o 20:24
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
podbijam swój powyższy post.

a na polibude idzie sie dostać z podstawową maturą?


           
Post 1 lis 2010, o 20:38
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Zależy na jaki kierunek. Na elektronikę i telekomunikacje chyba dostaniesz się z podstawową maturą. Na jakiś lepszy kierunek np. budownictwo nie masz szans. Ja na budownictwo dostałem się z podstawowym polski, angielskim i rozszerzona matmą. Pisałem jeszcze gegrę ale ona nie miała znaczenia.


           
Post 1 lis 2010, o 22:09
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
logistyka

1. język polski
2. język obcy nowożytny
3. matematyka
4. geografia lub fizyka i astronomia

zarządzanie

1. język polski
2. język obcy nowożytny
3. matematyka
4. geografia lub historia

bezpieczeństwo wewnętrzne

1. język polski
2. język obcy nowożytny
3. historia
4. wiedza o społeczeństwie lub geografia

a tu jest jakaś opcja? na dostanie się bez rozszerzonej?
na jaki kierunek tak najogólniej najłatwiej się dostać?


           
Post 1 lis 2010, o 22:30
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Nie wiem od ilu punktów przyjmowali na te kierunki więc za bardzo nie pomogę.

Co do tego gdzie najłatwiej się dostać to chyba elektronika, pewnie jakieś kierunki typu zarządzanie, marketing, finanse i rachunkowość.


           
Post 1 lis 2010, o 22:39
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2005, o 19:54
Posty: 141

Zobacz profil 
Na Finanse i Rachunkowość nie jest w cale tak łatwo dostać. Przynajmniej w tym roku tak było. Jest to nowy kierunek i przyjmowali tylko 150 osób a chętnych było coś ponad 400 także było ciężko.


           
Post 1 lis 2010, o 22:41
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Możliwe, wiem tylko jak było z budownictwem i z elektroniką gdzie nie trzeba było mieć dużo punktów.


           
Post 2 lis 2010, o 18:46
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
a coś takiego jak:

edukacja techniczno-informatyczna albo informatyka, mechatronika, na URz?

bardzo duży popyt i wymagania? kojarzy ktoś?


           
Post 2 lis 2010, o 19:55
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1188

Zobacz profil 
Jako uczeń technikum o profilu mechatronicznym odradzam Ci mechatronike jeśli chcesz zdawać tylko podstawe i z tego co się domyślam orłem nie jesteś bo to naprawde trudny przedmiot. Jeśli jesteś po liceum to jeszcze gorzej. Jeśli chcesz tylko papierek i nic nie robić to idz na europeistyke (kuzynka chodzi, ponoć nic nie robi) .

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 4 lis 2010, o 18:48
 pomoc w pisaniu pracy
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 4 lis 2010, o 18:46
Posty: 0

Zobacz profil 
Witam, mam prośbę :) piszę pracę na temat czytelnictwa kibiców żużla i potrzebuję kilku informacji, więc mam kilka pytań i mam nadzieję, że mi pomożecie ;) Chciałabym wiedzieć co i jak często czytacie, czy są to książki ( jeżeli tak to jaki rodzaj, np. fantastyka, literatura piękna, młodzieżowa itp.) czasopisma, jakieś blogi itp. Będę wam bardzo wdzieczna za pomoc i mam nadzieję, że zaowocuje to dobrą oceną z referatu! :) z góry dziękuję! Pozdrawiam


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi