Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 4 lis 2010, o 22:53
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Co do książek to się nie wypowiem bo osobiście nie przepadam, ale mogę powiedzieć, że na pewno każdy kibic żużla przynajmniej raz dziennie przegląda portale żużlowe (sportowefakty.pl, espeedway.pl i inne). Jesli chodzi o czasopisma to Tygodnik Żużlowy :)

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 21 mar 2011, o 20:44
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 mar 2009, o 14:23
Posty: 246

Zobacz profil 
Witam. Jestem w 1 klasie liceum i już powoli zastanawiam się na jakie studia na co iść żeby jakość w przyszłości przyzwoicie zarabiać. Uczęszczam aktualnie na profil mat - fiz. No i cóż rozważam 2 konkretne rzeczy mianowicie, jednego jestem pewien - nie przepadam za polskim itp. i już teraz myślę że na 95% nie pójdę na jakieś humanistyczne studia czy zarządzania, myślę głównie (z racji tego że w miarę sobie radze ze ścisłych - nie jestem jakiś mistrz ani nie wiadomo kto, po prostu ogarniam to załóżmy na poziomie dobrym ) o studiach technicznych: i tu już myślę o czymś takim jak budownictwo, budowa maszyn no chyba że doradzicie mi inny bardziej przyszłościowy kierunek i jeszcze zastanawiam się czy iść na PRz czy myśleć bardziej o AGH lub PWr i mianowicie na czym polega i jak duża jest różnica gdybym dajmy na to skończył ten sam kierunek na 3 w/w uczelniach?


           
Post 21 mar 2011, o 21:31
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8385

Zobacz profil 
Studia humanistyczne produkuja w wiekszosci wyksztalconych bezrobotnych, wzglednie nauczycieli przedmiotow humanistycznych.

Jesli jestes dobry z matematyki i fizyki, pomysl o czyms w tym kierunku. Moga to byc studia inzynieryjne, moga byc ekonomiczne.

AGH jest na pewno lepsza i bardziej rozpoznawalna uczelnia niz PRz. Jezeli cie tylko stac finansowo na mieszkanie w Krakowie, to zdecydowanie tam.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 21 mar 2011, o 22:08
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
budownictwo na PRz jest kierunkiem zamawianym. jesli uzyskasz dobre wyniki i dostaniesz sie to co miesiac dostaniesz 900zl stypendium ;)

_________________
Obrazek


           
Post 21 mar 2011, o 23:32
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
:o

Od zawsze tak było?


Chociaż...

Chyba, że mówisz o stypendium a ja nie załapałem.^^

_________________
Obrazek


           
Post 21 mar 2011, o 23:34
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Najlepsze 60 osób dostaje to stypendium. Na początku liczą się wyniki z matury - z matmy i fizyki.


           
Post 21 mar 2011, o 23:35
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Aaa to pff.

Na inżynierii też jest to 9 stów. Tylko nie wiem dla jakiej liczby studentów. Chociaż na budownictwie pewnie więcej osób je dostaje.;]

_________________
Obrazek


           
Post 21 mar 2011, o 23:51
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2004, o 14:53
Skąd: Rzeszów
Posty: 1412

Zobacz profil 
Eisenhower napisał(a):
budownictwo na PRz jest kierunkiem zamawianym. jesli uzyskasz dobre wyniki i dostaniesz sie to co miesiac dostaniesz 900zl stypendium ;)



Na budowie maszyn jest podobnie z tego co słyszałem ... Polecam, jeśli Cię takie coś interesuje :D

_________________
"Szumina" pokazał, że ma jaja jak dzwony - J. Dymek


           
Post 22 mar 2011, o 00:03
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
z tego co sie orientuje, bo mam wlasnie znajomych na PRz bo sam studiuje gdzie indziej, to jeszcze Ochrona Srodowiska (albo inżynieria środowiska- czy jakoś tak ;P ) jest także kierunkiem zamawianym ;)

_________________
Obrazek


           
Post 22 mar 2011, o 00:07
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Tak jak napisał brzycho inżynieria środowiska jest kierunkiem zamawianym. A co do ochrony środowiska to nie wiem, ale wydaje mi się, że nie jest to kierunek zamawiany.


           
Post 22 mar 2011, o 08:49
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Budownictwo oczywiscie ze tak, daje szanse zatrudnienia. Ja bym jeszcze do tego dopisal jesli chodzi o PRz takze Chemie (nie mam pojecia jak tam jest ze stypendiami itd itp ale raczej nie jest to kierunek zamawiany), mowisz ze jestes dobry ze scislych a wiec sobie poradzisz, a jesli chemia na PRz to tylko i wylacznie inzynieria chemiczna.


           
Post 22 mar 2011, o 11:49
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 sie 2008, o 18:56
Skąd: okolice Rzeszowa
Posty: 382

Zobacz profil 
Kierunki zamawiane na PRz to: Inżynieria Środowiska, Ochrona Środowiska, Budownictwa, Fizyka Techniczna, Informatyka, Matematyka, Mechanika i Budowa Maszyn, Mechatronika. Na pierwszym roku o przyznaniu stypendium z projekty Kapitał Ludzki decyduje ilość punktów z matury brane są pod uwagę przedmioty: zawsze matematyka, biologia, chemia, fizyka i astronomia, informatyka w zależności od kierunku. Na stypendium może liczyć nie więcej niż 30% studentów z najwyższymi średnimi. Na kolejnych II i III roku o stypendium decydują wyniki z roku poprzedniego. Wszystko ma zastosowanie wyłącznie na studiach stacjonarnych.
Osobiście studiuję Inżynierię Środowiska /zaocznie/ szczerze polecam. Jest trochę ciężko ale da się przeżyć ze 100 zaczynających zostało nas 39 :P


           
Post 24 mar 2011, o 17:54
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 mar 2009, o 14:23
Posty: 246

Zobacz profil 
co do chemii - na bank nie, nie dlatego ze jej nie rozumiem ale po prostu jej nie lubie o ile matma i fizyka w jakis sposob jest dla mnie logiczna i pewne rzeczy z rzeczywistosci o tyle te chem,iczne rzeczy sa dla mnie kompletnie bez sensu chociaz w 1 polroczu bez wiekszych problemow mialem 5. chcialem jeszcze zapytac jakie sa jeszcze studia inzynierskie dajace mozliwosc godziwych zarobkow w przyszlosci?


           
Post 24 mar 2011, o 21:08
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1187

Zobacz profil 
Ja wybieram się na mechatronike, podoba mi się ten przedmiot lecz nie wiem jak z pracą po mechatronice ? To znaczy wiem że dla technika praca jest ale jak z inż ? Bo jeśli mam za tyle samo robić co technik to ...

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 25 mar 2011, o 10:14
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Cytuj:
co do chemii - na bank nie

nie lubisz chemi - a to ci :-) nie przejmuj sie nie jestes pierwszy, ja tez sam nie wiem czy lubie chemie :smile: . Ale moim skromnym zdaniem konczac chemie masz o wiele wieksze szanse zatrudnienia niz po matematyce lub fizyce. Chemia to nie tylko laboratorium i reakcje kwasow z zasadami :tak: w kolbce ale to tez np. inzynieria chemiczna gdzie glowny nacisk idzie na process przeplywu, wymiany ciepla masy a reakcja stoi gdzies tam na uboczu, wtedy fizyka i matematyka zastosowane w nauce powiazanej chemia graja pierwszoplanowa role.

Maly przyklad destylujac bimber w piwnicy nie obchodzi Cie proces fermetacji ale to aby do garnuszka leciala ciecz o jak najwiekszym stezeniu alkoholu. Niby chemia ale jednak tez cos z fizyki czyli parowanie, roznica temperatur wrzenia, azeotrop alkohol/woda. No i matematyka bo trzeba obliczyc jak dluga musi byc rurka aby sie skroplilo i cieklo do garnuszka. :banana:


           
Post 28 kwi 2011, o 18:26
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 21:47
Skąd: czudec
Posty: 236

Zobacz profil 
Witam. Planuje w tym roku zacząć studia:D Chciałbym studiować na URZ. Tylko za bardzo nie mam pomysłu jaki kierunek. Może ma ktoś jakąś wiedzę na jaki kierunek nie jest az tak trudno sie dostać i nie jest on zbyt trudny 8-) Myślałem o Turystyce i Rekreacji ale tam ponoć ciężko sie dostać


           
Post 28 kwi 2011, o 20:12
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1187

Zobacz profil 
A ja mam głupie pytanie, jak się przelicza procenty z matury na punkty na studia ? bo chce przeliczyć ile mi potrzeba na mechatronike na PRz i URz :P Właściwie to nawet nie wiem jakie są progi i gdzie to znaleźć :D

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 29 kwi 2011, o 00:14
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8385

Zobacz profil 
Maciek... kierunek, ktory chcesz rozpoczac, produkuje wyksztalconych bezrobotnych i nie daje ci praktycznie zadnego zawodu. Roznego rodzaju socjologie, psychologie, marketingi, turystyki sa kierunkami, gdzie jakichs wielkich wymagan nie ma, co nie znaczy, ze bedziesz mogl nic nie robic. Wszystkie z nich rowniez nie daja ci jakiegos szczegolnego zawodu, a zapotrzebowanie na ludzi po tych kierunkach jest niewielkie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 kwi 2011, o 01:00
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Trick :arrow:
Na PRz matura podstawowa jest liczona x1 a matura rozszerzona x2. Liczy się polski, jęz. obcy, matma i jeszcze jeden przedmiot zależny od kierunku. Jeśli chodzi o mechatronike to chyba jest to fizyka. Co do progów to nie wiem czy gdzieś są, ja jak składałem w tamtym roku to nie było podanych progów, ale na mój kierunek trzeba było mieć min. 280 chyba.


           
Post 30 kwi 2011, o 10:10
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1187

Zobacz profil 
Rider - a co studiujesz ?:P No może się złapie bo myśle że z Polskiego jakieś 70% będzie, matma ok. 90% ang 90% i fizyka z 50% :P Skoro nie ma progów oficjalnie to kurde ciulowo, bo skąd mam wiedzieć czy wogóle jest sens składać papiery ?:/

Edit: Chyba szczęścia w życiu nie mam, fizyka z Mamczurem mnie czeka, a to ponoć tragedia... Nie lubie fizyki, ale trzeba będzie zapitalać... Wędrychowicz to też kosa ? Bo z nim matme mam ...

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


Ostatnio edytowano 22 lip 2011, o 11:43 przez Trick, łącznie edytowano 1 raz

           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi