Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 12 lut 2013, o 19:03
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
Napiszę wam tylko że praca nie oznacza w naszym kraju pieniędzy . Tzn. nie zawsze. Rok 2012 zamknąłem z 10 tysiącami nie wypłaconych pieniędzy za ciężką pracę


ja wiem ze to sie tak latwo mowi, ale - nie wolno w tym kraju nic robic na zasadzie jakos to bedzie. dogadamy sie. jesli masz najmniejsze podejrzenia ze ktos cie wyrzeźbi, to znaczy ze na pewno cie wyrzezbi. zreszta - nawet jak nie masz podejrzen podchodz tak do drugiej strony jak by iala cie oszukac. w kazdym zagraniu, czynie i slowie doszukuj sie gdzie tu moze byc przekręt pod siebie. momentalnie trzeba reagować. ja wiem ze to nie jest pewna obrona, ale ryzyko mniejsze.

w Polsce jest bieda, obawa o jutro i tu jest po prostu dżungla. walka o kazdy grosz. każdy zazdrości drugiemu itd. jeśli ktoś coś ma: dom, wycieczki auta - zobaczysz to u niego na fejsie. :) nawet niewiele bogatsi czuja sie lepsi.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 12 lut 2013, o 21:03
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 lip 2006, o 01:13
Skąd: RZESZÓW
Posty: 308

Zobacz profil 
Redaktor świetnie to napisałeś, zwłaszcza ostatnie zdanie - ot cała prawda o Polakach

_________________
Czwartek 29 Września 2005 Dariusz Śledź, Maciej Kuciapa, Tomasz Rempała rzeszowska sensacja we Wrocławiu - złoto:)
Obrazek
Obrazek


           
Post 13 lut 2013, o 17:43
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
micson napisał(a):
Jasne, że mowa o innych kryteriach - o takich, które mają znaczenie dla (przyszłego) pracownika - podejście do człowieka, jakość pracy, atmosfera, wynagrodzenie, możliwość rozwoju.
Wiadomo, że z perspektywy pracowniczej (naszej) to jest najważniejsze. Te statystyki w którym decydującym kryterium jest wynik finansowy wrzuciłem po to, żeby pokazać jak u nas zyski firmy mają się do wynagrodzeń pracowników. Że mają się nijak. I lepiej iść do mniejszej firmy ciesząc się dużo większym komfortem pracy, niż szczycić pozornym prestiżem pracy w korporacji i po 15 latach nadawać na rentę.

_________________
Obrazek


           
Post 14 lut 2013, o 00:02
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Damian
Cytuj:
Pod względem posiadanego kapitału i obrotów trudno o bardziej czołowe.


Micson
Cytuj:
Jasne, że mowa o innych kryteriach - o takich, które mają znaczenie dla (przyszłego) pracownika - podejście do człowieka, jakość pracy, atmosfera, wynagrodzenie, możliwość rozwoju


Najwiekszy wcale nie oznacza najatrakcyjniejszy dla pracownika. Wlasciwie, to zazwyczaj oznacza mniej atrakcyjnego. I jakkolwiek zwykle w Polsce posiadania jakiejkolwiek pracy za jakakolwiek kase jest sukcesem, tak jesli masz prace do wyboru, to niekoniecznie wybierasz najwiekszego. Przykladowo - bedace na pierwszym miejscu HP obecnie na calym swiecie przeprowadza redukcje zatrudnienia i poczawszy od polowy 2012 roku do konca 2014 lub 2015 ma w sumie zostac zwolnionych 29 tysiecy pracownikow, ze szczegolnym naciskiem na Europe i USA. Lenovo z kolei oferuje czesto mizerna kase. Jesli w Australii akwizytor/sprzedawca/product manager w HP dostanie kase np. $110 tys rocznie + prowizja, tak Lenovo probowalo takim samym ludzion oferowac $55 tys rocznie + prowizja. Kiedy 6 lat temu dostalem stala prace w mojej firmie, dostalem jako poczatkujacy pracownik $55 tys. rocznie od lokalnej firmy australijskiej (majacej roczny obrot okolo pol miliarda dolarow), podczas kiedy konkurent tej firmy - amerykanska korporacja - proponowala mi $38 tys. rocznie.

Micson ma racje - w mniejszej firmie latwiej zostac kims wyjatkowym, wrecz gwiazda. W wiekszej moga cie awansowac, zmienic ci tytul, a czesto jest tak, ze wcale sie mimo tego nie rozwijasz. W mniejszych firmach ludzie sa duzo blizej siebie. W korporacjach nieraz bywa tak, ze ludzie z jednej strony pokoju nie znaja ludzi z drugiej strony pokoju. To oczywiscie nie oznacza, ze nie nalezy pracowac dla korporacji - jest sporo takich korporacji, gdzie pracuje sie z przyjemnoscia, a rozwoj jest wcale spory i place wysokie. H-P bylo jeszcze pare lat temu taka firma, dopiero obecne zawirowania sprawiaja, ze zrobilo sie gorzej. Ale jak to sie uspokoi to mysle, ze wiele rzeczy sie tam poustawia.

Czasami posiadany kapital i obroty wcale nie oznacza, ze firma jest najlepsza na rynku, czego przyklad mamy w Australii w przypadku dystrybutora Ingram Micro, ktory mimo najwyzszych obrotow i kapitalu ma powazne problemy, traci setki a nawet tysiace klientow na rzecz swoich rywali.

Cytuj:
w Polsce jest bieda, obawa o jutro i tu jest po prostu dżungla. walka o kazdy grosz. każdy zazdrości drugiemu itd


Polska jest po prostu totalnie niestabilna. Dzis masz prace, jutro nie. Nie ma zadnego szacunku dla pracownika, zadne prawa nie sa szanowane. W normalnym kraju pracownik jest towarem, a nieraz nawet kapitalem. W Polsce na jedno miejsce jest 50 osob i nikt pracownika nie docenia. Ze o fatalnych platnosciach nie wspomne. Bo nawet 5 tys zl miesiecznie na reke to bardzo niskie zarobki w porownaniu z zachodem, USA, Singapurem czy Australia. Wielu polskich szefow uwaza, ze pracownik to zbedny wydatek i problem. A to jest bardzo zle podejscie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 14 lut 2013, o 12:30
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Jasiek problem nie istnieje tylko w braku szacunku do pracownika, a o wzajemny szacunek. Niby w Polsce trudno o zarobki, ale rzeczy jakie widzę są dla mnie zaskakujące.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 14 lut 2013, o 13:17
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Sto procent racji Redaktor. Takie wrazenie odnosi sie z daleka, jak rowniez podczas wizyty w Polsce. Pracodawca nie szanuje pracownika, pracownik pracodawcy, firmy nie szanuja klientow, klienci firm, uczniowie nie szanuja nauczycieli, nauczyciele uczniow itp.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 14 lut 2013, o 17:30
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Mam pytanie. Jesli studiowałem na kierunku zamawianym ale nie otrzymywałem stypendium a chciałbym rozpoczac studia na innym kierunku tez zamawiany na tej samej albo innej uczelni to moge starac sie o stypendium?


           
Post 15 lut 2013, o 15:52
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Z tego co wiem to już chyba nie możesz ponieważ nie jest to Twój pierwszy kierunek.Studiowałeś już wcześniej, a to wyklucza pobieranie stypendium zamawianego.Tak mi się przynajmniej wydaje.

_________________
Obrazek


           
Post 10 cze 2013, o 01:52
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Mógłby ktoś coś powiedzieć o kierunkach: transport i logistyka?


           
Post 10 cze 2013, o 20:17
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Ja jestem na transportcie na PRz, PW jak cos :)

_________________
Obrazek


           
Post 11 cze 2013, o 01:50
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
Ja kończę logistykę, jak masz pytania to zostaw PW :)
PS. na wstępie od razu odradzam, jest tyle piękniejszych kierunków i uczelni :wariat:


           
Post 19 cze 2013, o 18:43
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 lip 2003, o 11:35
Skąd: z I łuku | Rzeszów
Posty: 2251

Zobacz profil 
Wiem, ze zbyt duzo osob nie zaglada w ten temat, jednak prosze o poswiecenie ok 40 sekund swojego zycia, w celu wypelnienia ankiety potrzebnej mi do napisania mojej pracy magisterskiej.
pozdrawiam
http://moje-ankiety.pl/respond-49293.html

_________________
MPF - Marma Psycho Fans !
Obrazek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć
przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.


           
Post 14 paź 2013, o 19:28
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3562

Zobacz profil 
Centrum Ekonomii Obywatelskiej

Zaprasza na

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO/ NIEMIECKIEGO

Projekt nosi nazwę : AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH i MIEJSKICH POPRZEZ EDUKACJĘ W ZAKRESIE NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH

1. Projekt jest realizowany przez konsorcjum: Centrum Ekonomii Obywatelskiej - Bałtyckie Centrum Innowacji w Turystyce w Gdańsku.

2. Projekt przeznaczony jest dla wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych, bez względu na status zawodowy, wiek, miejsce zamieszkania.

3. Osoby zainteresowane odbyciem kursu zgłaszają na podany adres mailowy chęć wzięcia udziału podając imię i nazwisko, numer telefonu, wybrany język który chciałby się uczyć oraz poziom znajomości języka (podstawowy, średnio-zaawansowany, zaawansowany) na adres mailowy: kursy.jezykowe.ceo@wp.pl

4. Nauka jest częściowo odpłatna. Uczestnicy zameldowani w mieście uiszczają miesięcznie opłatę w kwocie 38 zł., uczestnicy z terenów wiejskich – 35 zł. płatne lektorowi na zajęciach. W miesiącu odbywają się 4 godziny zajęć (4x po 60min.).

5. Uczestnicy mają jedną godzinę zegarową zajęć w tygodniu, z wyjątkiem lipca i sierpnia oraz dni ustawowo wolnych od pracy. Na życzenie słuchaczy, w uzgodnieniu z lektorem, zajęcia mogą odbyć się w innym terminie.

6. Zajęcia będą odbywać się w Rzeszowie w wynajętych przez nas salach. Zajęcia odbywać się będą zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych, w zależności od preferencji grupy.

7. Każdy słuchacz może zrezygnować w każdym momencie trwania kursu bez żadnych konsekwencji.

8. Na zakończenie kursu słuchacze otrzymują certyfikaty.

9. Więcej informacji można uzyskać pod adresem mailowym: kursy.jezykowe.ceo@wp.pl Na ten adres można również dokonywać zapisów.

Więcej informacji na stronie projektu: http://ceneko.com.pl/

ZACHĘCAM DO ZAPISÓW! :)

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 16 lis 2013, o 12:20
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 wrz 2005, o 12:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 347

Zobacz profil 
1. Sprzedano środek trwały:
Wartość początkowa 2000 zł
Dotychczasowe umorzenie 500 zł Cena sprzedaży brutto 2196 zł
VAT 23%

Dałby radę to ktoś rozwiązać ? Trzeba mi dziś pilnie do 15.


           
Post 16 maja 2014, o 14:23
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Potrzebuję osoby, która bardzo dobrze zna angielski. Trzeba mi przetłumaczyć tekst. Jak coś to PW.


           
Post 19 maja 2014, o 13:14
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 19 maja 2014, o 13:13
Posty: 0

Zobacz profil 
Podpinam się pod prośbę. Też szukam kogoś kto tłumaczy teksty w rozsądnej cenie.

_________________
Kredyty dla firm Warszawa http://dobrekredyty.com.pl/kredyty-dla-firm są bardzo powszechnie wybierane przez osoby, które mają problem ze spłatą zadłużenia lub też wolą zdecydować się na połączenie wielu pożyczek w jedno, większe zobowiązanie.


           
Post 20 maja 2014, o 20:10
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Jasiek z z Sydney? ;)


           
Post 21 maja 2014, o 00:29
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
podbijcie na priv

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Post 21 maja 2014, o 11:09
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
W czasach wizyty na wizie studenckiej w Australii bralem $100 za godzine pracy (300 zl). Sa chetni? :D

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 lis 2014, o 11:46
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Mysle, ze warto... Czy naprawde tak zle sie zrobilo z edukacja, czy tez ja mam krotka pamiec i nie pamietam, ze w tym wieku nie potrafilem podac wzoru na pole kwadratu czy dwutlenku wegla badz tez powiedziec, ile dni ma rok?

https://www.facebook.com/video.php?v=777732902239488&fref=nf

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi