Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 20 lut 2012, o 15:55
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
w czyms pomoc? :D

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 20 lut 2012, o 19:11
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Rider napisał(a):
Jest tu ktoś kto studiuje budownictwo na 1 roku na PRz?


Co Wy koty, nie macie forum dla całego roku?

:P
Pozdro


           
Post 20 lut 2012, o 20:23
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
No właśnie chcę się dowiedzieć czy mają własne forum bo nikogo nie znam na 1 roku a będę powtarzał przedmiot.


           
Post 27 lut 2012, o 18:28
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Miał ktoś może zajęcia projektowe u dr inż. Dariusza Sobala ? Przedmiot : Infrastruktura Transportu, na Politechnice Rzeszowskiej.
Prosiłbym o kontakt PW (chodzi mi o prezentację - więcej informacji na PW).

_________________
Obrazek


           
Post 9 maja 2012, o 14:28
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Co sadzicie o kierunkach na politechnice:

- Inzynieria Materialowa
- Zarzadzanie i inzynieria produkcji

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 10 maja 2012, o 11:44
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Jesli chodz o to zarzadzanie i inz. produkcji to musi byc cos noweg.
Jesli chodzi o inzynierie materialowa to w sumie za moich czasow ludzie na IM mieli dosyc fajne zycie, ot przebrneli 1 rok i potem juz w sumie nic strasznego im sie nie wydazylo. Ja osobiscie nie polecal bym tego kierunku. Jesli masz ochote robic cos choc troche zwiazanego z chemia to o wiele bardziej polecal bym Ci zlozenie podania na kierunek Inzynieri i Sterowania Procesami na wydziale chemicznym. Ot moja opinia.


           
Post 10 maja 2012, o 18:15
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 1 lis 2011, o 02:42
Posty: 41

Zobacz profil 
Ty Giene chyba jestes bardzo stary, a nie ze inzynieria produkcji to cos nowego ;) Ja ukonczylem kierunek mechanika i budowa maszyn (MDT) 3 lata temu i moge powiedziec, ze inzynieria produkcji to bardzo podobny kierunek do mechaniki, z tym, ze roznia sie glownie obieranymi w dalszym toku studiow specjalizacjami. My mielismy glownie projektowanie, oni takie rzeczy bardziej komputerowe oraz systemy zapewniania jakosci produkcji lotniczej, systemy wytwarzania CAM i cos w ten desen. I my bardziej bylismy ukierunkowani np. na MES, oni na programowanie komputerow, bazy danych itp. Poza tym sporo tam technologii maszyn i podobnych rzeczy. Kumpel po tym kierunku pracuje w Zakladzie Metalurgicznym WSK, jako administrator systemu informatycznego SAP czy MRP II (nie pamietam dokladnie). Ogolnei tak jest, ze WSK co roku wciaga kilku-kilkunastu ludzi z 4 i 5 roku na staze, i oni juz tam zostaja na bardzo dobrych warunkach.
Wracajac do inzynierii materialowej, za moich czasow bylo to na wydziale chemicznym, obecnie jest na wydziale budowy maszyn i lotnictwa. W skrocie mowiac, zapoznaj sie np. z ksiazka "Metaloznawstwo" Leszka Dobrzanskiego (jest w necie itp.) i zobacz czy bedzie Cie to krecilo, gdyz z takimi zagadnieniami bedziezs pracowal podczas studiow. Na pewno nie kazdy mozg to wytrzyma :) Przyznam, ze ja mialem lacznie 3 semestry tego typu (w kazdym semestrze tylko 1 przedmiot z tego) i dla mnie to masakra. Nigdy wiecej :) I nigdy mi sie to za bardzo nie przydalo do zycia, poniewaz nie pracuje jako zaden metalurg, ani inzynieer materialowy, ale po tym kierunku tego typu specjalista sie wlasnie jest.
Ogolnie mowiac, wybierajac sie na wydzial budowy maszyn, trzeba przede wszystkim nastawic sie, ze nie bedzie lekko, poza tym ogarniac w miare matme (nie mowie tu o byciu zadnym geniuszem poniewaz da sie ja przejsc bedac nawet srednim czy przecietnym) ale co najwazniejsze byc bardzo podatnym na bardzo szybkie uczenie sie i przyswajanie nowych rzeczy (mocno technicznych, nie chodzi tu o pamieciowki, tylko takie gdzie wymaga sie rozumienia, rozwiazywania np. problematyki i zadan mechaniki, wytrzymalosci materialow itp.). I troche szczescia tez nie zawadzi :D Troche inaczej ma sie sprawa z chemia, o ktorej pisze Giene. Tam trzeba byc juz wyspecjalizowanym z chemii, jak sie jej nie umie to raczej nie ma sie co tam szukac. Jak sie ogarnia chemie, to warto sprobowac. Ja z chemii bylem zawsze kiepski (albo bardziej nie uczylem sie jej w zyciu-nie odczuwalem takiej potrzeby), wiec wybierajac kierunek na chemie bym sie nie odwazyl.
Wiesz, w dobie doliny lotniczej robota powinna byc po kazdym kierunku na wydziale budowy maszyn. Ponoc najslabszym kierunkiem tam jest transport (dosc nowy kierunek, jak studiowalem to jeszcze go nie bylo), ale nie chce za bardzo pisac, bowiem wiem to tylko z opinii innych. Sam tego nie doswiadczylem ;) Jednak takie opinie slyszalem, jesli cos o transporcie to wlasnie w tym kontekscie.


           
Post 10 maja 2012, o 22:43
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2004, o 14:53
Skąd: Rzeszów
Posty: 1412

Zobacz profil 
Jeśli chodzi o zarządzanie i inżynierię produkcji to jest dokładnie tak jak pisze Guti. Mam znajomego na tym kierunku. Ja sam kończę mechanikę i budowę maszyn, o specjalności programowanie i automatyzacja wytwarzania. Kierunki są zbliżone do siebie, tyle tylko, że niektóre zagadnienia takie jak np.systemy CAM, CAD są bardziej okrojone i tzw. po łebkach.
Ogólnie jeśli chodzi o wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa to trzeba się nastawić na mechanikę, matematykę, wytrzymałość, konstrukcję maszyn to jeśli chodzi o pierwsze semestry, później na specjalności jest już lżej. :)

_________________
"Szumina" pokazał, że ma jaja jak dzwony - J. Dymek


           
Post 11 maja 2012, o 14:19
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Jeśli chodzi o matmę to polecam eTrapeza :banana:
Matma na WBMiL banał.Inna sprawa z mechaniką, wytrzymką, PKM.
Polecam kierunek Transport :biggrin:

_________________
Obrazek


           
Post 11 maja 2012, o 15:13
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Transport? Dziwi mnie ze jest taki kierunek na wydziale budowy maszyn i lotnictwa :roll: Co tam trzeba ogarniac i co mozna po nim robic?

Chemia u mnie odpada zdecydowanie, nigdy jej nie ogarnialem. Z matma mysle ze sobie poradze. Dlatego tez mam troche problem z wyborem kierunku bo dobrze byloby wyladowac na jakims konkretnym kierunku po ktorym jest realna szansa na znalezienie pracy, bo za jakis tam marketing i zarzadzanie to dziekuje :wink:

W takim razie co myslicie o energetyce ? Pewnie sama fizyka? :roll: I jeszcze jedna kwestia, jak myslicie jak ma sie sprawa z przyjeciami na polibude teraz? Np na wydziale budowy maszyn wystarczy matura podstawowa z matmy i ang na poziomie 70-80% ? Bo w tamtym roku slyszalem ze bylo lajtowo :P

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 11 maja 2012, o 15:25
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Jeśli chodzi o rekrutacje to jest lajtowo.Przyjmują dużo ludzi (u mnie na starcie było 160 coś koło tego).W pierwszym semestrze Fizyka z dr Stępniem i zostało nas 80 z czego 30 na awansie.Semestry do wyboru specjalizacji są ciężkie bo potem z innymi prowadzącymi są zajęcia.Ponoć bardziej wyluzowani.
Na transporcie masz :
-diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych,
-logistyka transportu samochodowego,
-transport przemysłowy,
Wg mnie jest to bardzo przyszłościowy kierunek.Każdy teraz walczy z czasem, żeby szybciej gdzieś dotrzeć, nie było granic odległości.Nie dotyczy się to tylko transportu pasażerskiego, ale też i przewozu towarów.Transport cały czas się rozwija.Każda firma, która chce sprzedać swój produkt musi zatrudnić firmę transportową do rozwozu swoich produktów lub sporządzić własny tabor.Jak widać transportowcy są potrzebni.Po transporcie możesz zostać "krokodylem" (Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego czy jakoś się to tak zwie), logistykiem w firmie - zaplanowanie trasy przejazdów, aby transport był jak najtańszy i szybszy.Jest wiele dziedzin, w których my transportowcy się sprawdzimy.
Hmmm ... Mechatronika, Budowa Maszyn brzmi dosyć przyciągająco.Jak to powiedziała dr Zielińska - nazwa kierunku Transport nie jest przyciągająca, ale po tym kierunku jest dużo większa szansa znaleźć pracę niż nawet po tej Budowie Maszyn czy Mechatronice. Są to jej słowa, ja jeszcze zdania nie mam na ten temat.
Co na Transporcie trzeba ogarniać ?
Matematyka, Fizyka, Grafika Inżynierska (osobiście nie miałem z tym żadnego problemu) - pierwszy semestr.
Matematyka, Mechanika, Grafika Inżynierska - drugi semest.
PKM, Wytrzymka - trzeci semestr.
Reszta ponoć ujdzie.

_________________
Obrazek


           
Post 13 maja 2012, o 03:37
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 1 lis 2011, o 02:42
Posty: 41

Zobacz profil 
(S)limson napisał(a):
W takim razie co myslicie o energetyce ? Pewnie sama fizyka? :roll:

Najrozsadniej bedzie jak wejdziesz na stronke wyzdialu i poczytasz co tam ciekawego napisali. Np. tutaj sa plany studiow na energetyce: http://weii.prz.edu.pl/pl/plany-studiow/ Tutaj ogolnie o energetyce: http://weii.prz.edu.pl/pl/kierunki-kszt ... nergetyka/
Osobiscie nie moge wiele powiedziec o studiowaniu tam, gdyz nie studiowalem na tamtym wydziale, po drugie zdaje sie ze kierunek na PRz tez ruszyl niedawno. Z praca po nim powinno byc ok. Tylko na pewno trzeba sie troche pomeczyc zeby go skonczyc ;) Ale to jak wiekszosc na polibudzie :)

Natomiast co do obecnej rekrutacji, to nie wiem. Sam szedlem jeszcze starym systemem, ale zapewne wiele sie pozmienialo, w sensie liczby chetnych ;) Jest pare wiodacych kuierunkow na ktore jest wiecej chetnych niz miejsc (np. budownictwo, lotnictwo, informatyka), natomiast w wiekszosci to pewnie nic sie nie zmienilo. Czyli we wrzesniu uruchamiaja druga rekrutacje po zostaje duzo wolnych miejsc.

A z transportem kolega wyjasnil jak jest. Bardziej jest to kierunek zwiazany z planowaniem logistyki transportowej. Pozostale na tym wydziale to kierunki dla pracy w przemysle. Od projektowania po wytwarzanie. Zalezy co kogo kreci :) Nie ma natomiast co podawac liczb i straszyc tym ile to nie odpadlo na tym i na tym kierunku na danym roku gdyz jest tak, ze polowa jak nie wiecej z tych odpadajacych sama zrezygnowala jeszcze przed rozpoczeciem sie sesji ;)

Na I semestrze najwazniejsze przejsc matme, pozniej zaczynaja sie schody, II sem. to matma i mechanika, jednak pozniej jest jeszcze bardziej pod gorke, najgorszy drugi rok-w sumie masakra, pozniej specjalnosci to jak koledzy wspominali jest fajniej ;) -to tak w skrocie o wydziale budowy maszyn.


           
Post 13 maja 2012, o 11:13
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Mówiąc krótko : na Politechnikę w Rzeszowie jest łatwo się dostać, ale :cenzura: utrzymać

_________________
Obrazek


           
Post 3 cze 2012, o 12:11
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Szukam rysunku technicznego złożeniowego na AutoCada na minimum 20 elementów.
Oczywiście nic nie za darmo :) PW plz

_________________
Obrazek


           
Post 9 lip 2012, o 14:38
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Sa tutaj jacys studenci kierunku "inzynieria i zarzadzanie produkcji" na PRz lub wybiera sie ktos w tym roku na ten kierunek? :P Jak myslicie, mam szanse sie dostac z 244 punktami?

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 9 lip 2012, o 15:11
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
A na jakim to jest wydziale ?

_________________
Obrazek


           
Post 9 lip 2012, o 16:17
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Na wydziale lotnictwa i budowy maszyn

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 9 lip 2012, o 16:22
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Najlepiej jakbyś sobie podszedł na PRz do działu rekrutacja i spytał się jaki w tamtym roku był próg. W dzisiejszych nowinach czytałem, że na wszystkich uczelniach zmniejszają ilość miejsc na kierunkach. Ale z twoim wynikiem nie powinno być problemu z dostaniem się :piwo:

_________________
Obrazek


           
Post 9 lip 2012, o 16:36
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Na jakims forum znalazłem ze w tamtym roku w I etapie bylo ~200 a w II etapie juz od 160 mozna bylo sie załapać, z tym ze nie wiem na ile to jest prawda ;)

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 16 lip 2012, o 18:27
 Re: Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Jak sadzicie, jesli jestem 35. na liscie rezerwowej na inzynierie i zarzadzanie produkcji i 36. na inzynierie materialowo, jest szansa ze załapie sie w II etapie ??

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi