Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Odpowiedz w temacie

Praca - oferty, dyskusje itp.


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 13 lut 2016, o 11:36
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 14:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2640

Zobacz profil 
wow naprawde jasiek , popatrz nikt tego nie wiedzial

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 18 lut 2016, o 09:24
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 cze 2005, o 23:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Jasiek wujek dobra rada we wszystkim pomoże. Dziękujemy wujku Jaśku. :)

Na poważnie: to ze w ogłoszeniach nie jest napisany mój telefon, moje nazwisko bądź nazwa mojej firmy, to nie znaczy, ze nie przeprowadzam rekrutacji i nie wiem jak wygląda rynek pracy w Rzeszowie, mądralo z Australii.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 18 lut 2016, o 11:40
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 10:25
Skąd: Sydney
Posty: 8358

Zobacz profil 
Nazwa firmy jest mniej istotna. Wazniejsze jest

- Co firma robi (np. dziala jako agencja SEO)
- Czym bedzie zajmowal sie pracownik (np. wprowadzanie danych do systemu, przelewy gotowki, wysylanie faktur, obsluga klienta przez telefon i e-mail)
- Na jakiej zasadzie bedzie pracowal (stala umowa, czasowa umowa, umowa typu casual)
- Mile widziane jest, ile beda zarabiac (choc stawka moze sie roznic w zaleznosci od doswiadczenia)

Twoje nazwisko i nazwa firmy nie maja tu akurat wiele znaczenia.

Jesli pracodawca nie podaje tych wiadomosci, to ubieganie sie o prace jest dla kandydata strzalem w ciemno. :osama: No chyba, ze rynek pracy w Polsce jest tak zdesperowany, ze jak zobacza ogloszenie "praca dostepna od zaraz, szczegoly na priv" to tlumami sie garna i sie zabijaja w tym tlumie. Choc z twojego wczesniejszego wpisu wynika, ze przynajmniej na ten problem narzekac nie mozesz, aczkolwiek pamietam wpisy tego typu od ciebie na tym forum. Stad tez moje zapytanie, gdzie oglaszasz nabor i jak to robisz.

Cytuj:
to nie znaczy, ze nie przeprowadzam rekrutacji i nie wiem jak wygląda rynek pracy w Rzeszowie,


No ale narzekasz, ze znalezc nie mozesz, mimo przeprowadzania rekrutacji i znajomosci rynku pracy w Rzeszowie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 18 lut 2016, o 13:30
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 13 cze 2005, o 23:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Moj cały przekaz do Ciebie w tym temacie to taki - ze z praca w Polsce/Rzeszowie nie jest tak źle jak tu kreujesz. To wszystko. Tymczasem Ty naucz mnie jeszcze czytać i pisać.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 19 lut 2016, o 09:13
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 10:25
Skąd: Sydney
Posty: 8358

Zobacz profil 
Cytuj:
Moj cały przekaz do Ciebie w tym temacie to taki - ze z praca w Polsce/Rzeszowie nie jest tak źle jak tu kreujesz.


Przypuszczam, ze w porownaniu to innych czasow (np. lata 90-te) polepszylo sie i to znacznie. Bezrobocie jest juz tylko 10% zamiast 20 - 25%. Choc akurat w wojewodztwie podkarpackim to oficjalne jest okolo 13%. O ukrytym nic nie wiem, ale pamietam, ze pare lat temu zmuszano ludzi do wypisywania sie z Urzedu Pracy, jesli nie szukali juz czynnie pracy, co sztucznie obnizalo stope bezrobocia.

http://www.pup.rzeszow.pl/index.php?id=stat

Z punktu widzenia Australii czy wielu innych wysoko rozwinietych krajow zarowno takie bezrobocie jak i wysokosc zarobkow to totalna katastrofa. Domyslam sie jednak, ze ty porownujesz to raczej w kwestii wewnetrznej tzn. co bylo, a co jest i to w Polsce, a nie poza Polska. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia no i... od rodzaju porownania.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 4 mar 2016, o 09:53
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 10:25
Skąd: Sydney
Posty: 8358

Zobacz profil 
U was problemem sa obowiazkowe skladki ZUS-owskie bez wzgledu na to, czy robi sie 1000 zl rocznie czy 100,000 czy tez zero. A to kosztuje po kilkaset zlotych miesiecznie. Stad tez nielatwo sie zaczyna.

U nas jednak wyglada to inaczej - rejestrujesz biznes i placisz jednorazowo za te rejestracje, a kosztuje to grosze (bodajze $100). Pozniej jednak placisz juz tylko podatek dochodowy i skladke zdrowotna w wysokosci 2%. Od ciebie zalezy, czy wplacisz pieniadze na swoj fundusz emerytalny czy nie. Zatem placisz tylko wtedy, jesli zarobisz, a nie jak w Polsce skladke na ZUS bez wzgledu na to, czy zarobisz, czy nie.

A oczywiscie, ze Polska sie rozwinela. Ale i inne kraje sie rozwijaja. A ze rozwijaja sie albo w podobnym tempie, albo szybciej, to i kolosalna przepasc pozostaje.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 7 mar 2016, o 22:17
 Re: Praca - oferty, dyskusje itp.
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 7 mar 2016, o 22:12
Posty: 0

Zobacz profil 
Orientuje się ktoś ile czeka się na odpowiedź z WSK po zrobieniu badan wstępnych?


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 147 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi