Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Odpowiedz w temacie

Internet w Rzeszowie


Luźne rozmowy na luźne tematy


Kto dostarcza Ci internet ?
Resman 8%  8%  [ 4 ]
Rsk 6%  6%  [ 3 ]
Zeto 8%  8%  [ 4 ]
Neostrada 18%  18%  [ 9 ]
Vectra 14%  14%  [ 7 ]
Multimedia 6%  6%  [ 3 ]
Inne 41%  41%  [ 21 ]
Liczba głosów : 51
Opcje      Szukaj
Post 13 lip 2007, o 12:42
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 maja 2007, o 09:13
Skąd: Rzeszów, centrum
Posty: 743

Zobacz profil 
U mnie neta dostarcza RSK transfer 1GB i płacę 100zł +vat :roll:

_________________
Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną bez względu na... prezesa:)


           
Post 13 lip 2007, o 17:03
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
No to teraz ja się pochwalę moim łączem osiedlowym które dzierżawimy od TPSA ?
Koszt 25zł miesięcznie na około 20-30 osób ? sam nie wiem dokładnie :(
Łącze ma 8MB
Przy testowaniu na http://speedtest.pl/

wychodzi mi
Serwer: http://www.speedtest.pl
Adres IP: :)
Download: 5628 kbps (703.5 KB/s)
Upload: 427 kbps (53.4 KB/s)

Data: Fri Jul 13 2007 17:44:37 GMT+0200


Czyli w teorii jak kiedyś ściągałem plik o wadze 700MB zajęło mi to około 30minut lub mniej.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 14 lip 2007, o 14:23
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 gru 2004, o 15:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 577

Zobacz profil 
Barty napisał(a):
A czy to prawda ze z Resmanna zablokowane sa uslugi gadu gadu, skype, sciaganie danych P2P emule,dc ?? I,ze gdy jest burza albo pada snieg to sa przerwy ? :shock:


gg nie
burza zazwyczaj nie
reszta prawda

_________________
.


           
Post 23 sie 2007, o 17:44
 
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 maja 2007, o 18:16
Skąd: z Rzeszowa
Posty: 227

Zobacz profil 
Robi napisał(a):
Wtedy to bylo cos taka cena teraz to juz za 15 zl mozna miec 1 mbps

No za 15 zł to może i masz 1Mb/s ale na papierze a nie w realu. Ja polecam firmę isp4U. Zero zakłóceń łącze nigdy mi nie spadło poniżej oferowanej mi prędkości. http://www.isp4u.pl


           
Post 13 lis 2007, o 19:26
 Re: Internet w Rzeszowie
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
Rozmawiałem z szefem Społdzielni Mieszkaniowej Osiedla, na którym mieszkam. Chodziło o internet na osiedlu. Czytałem w którejś komputerowej gazecie o tzw. hot-spotach. Wiem, że kto ma dostawcę internetu i router tworzy taki hot-spot, a osoby w zasięgu (chyba) 300m posiadając kartę sieciową mogą przechwytywać sygnał. Ktoś mi z kolei mówił, że na centralnym w osiedlu bloku może znajdować się antena i wtedy całe osiedle (wiadome zinforamatyzowani z kartą sieciową) mogli by mieć internet.
Zapytam się Was - jaka jest firma, która serwuje takie usługi - montaż tej anteny, wyposażanie w karty sieciowe (jak ktoś nie ma rzecz jasna), instalacja oprogramowania dla systemów Windows i Linux (jeśli było by potrzebne).
Czy ktoś z Was mieszka na osiedlu z takim rozwiązaniem - jak to jest? Możecie to rozszeryć i wyjaśnić?
Szef Spółdzielni powiedział, że gdyby nie wiązało się to z jakimiś wielkimi kosztami można by w to zainwestować. Co by było dla mnie i ziomków świetnym rozwiązaniem.

Pozdrawiam


           
Post 13 lis 2007, o 19:48
 Re: Internet w Rzeszowie
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2006, o 22:16
Skąd: Hetmanska 69
Posty: 891

Zobacz profil 
No to tak, sam posiadam router, i u znajomego który mieszka na Lenartowicza byłem nie raz... on ściaga internet od sieci firmy komputerowej SOFTEL mieszczącej się na ul. Hetmanskiej 9. Aby móc odbierać sygnał musiał sobie dokupić specialna karte sieciowa i antene bezprzewodową, lecz głowna antena musi znajdować się na dachu, czy tam gdzieś, bo inaczej sygnał moze być tak słaby że połaczenie będzie nie możliwe. A jesli chodzi o koszty kiedy na dachu, strychu nie będzie anteny to może być to niezbyt tanie..., proponuje podejsć się zapytać co i jak dokładnie o koszty, w Softelu również jest sklep więc anteny można dostać.

_________________
Obrazek E-Mail: MasterZKS@gmail.com
Obrazek GG: 1868860

Logitech G9 Gaming Mouse- 319 zł
Steel Series 4D - 69 zł.
Steel Sound 5Hv2 - 269 zl.
Bycie lou - bezcenne! :]


           
Post 13 lis 2007, o 19:51
 Re: Internet w Rzeszowie
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 gru 2006, o 14:47
Posty: 157

Zobacz profil 
MasterZKS:
Cytuj:
proponuje podejsć się zapytać co i jak dokładnie o koszty, w Softelu również jest sklep więc anteny można dostać.


Dzięki, ale wiesz... Chyba bym z tydzień szedł z mojej Drzewicy. to jest 300 km... Lepiej zajrzeć na stronkę lub zadzwonić...


Ale nie no, w sumie w poście nie podałem, że nie mieszkam w Rzeszowie, więc może racja MasterZKS, zwracam honor...


           
Post 18 lis 2007, o 13:39
 Re: Internet w Rzeszowie
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 lis 2007, o 11:50
Posty: 2

Zobacz profil 
Witam !
Posiadam Dami czyli obecną Vectre.
Czasem są awarię ale w nocy zwiększają łącze 8-) Super Efekt dla tych co pobierają przez Noc

_________________
Obrazek
Obrazek
STAL RZESZÓW!


           
Post 18 lis 2007, o 14:49
 Re: Internet w Rzeszowie
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 kwi 2005, o 21:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 798

Zobacz profil 
A ja posiadam multimedie pakiet 3w1.Net 1Mb wszystko fajnie smiga nic sie nie przerywa itp.Ogólnie wszystko fajne


           
Post 21 sty 2008, o 18:46
 Re: Internet w Rzeszowie
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Przymierzam się do zakupu Nokii E61i, ona ma Wi-Fi i właśnie koledzy mi mówili że jest możliwość odbierania nią resmana i posiadania darmowego neta w komie :) Niestety ja nie mam o tym zielonego pojęcia więc może ktoś z was mi powie czy to prawda :D Oczywiście nie kupuje tego telefonu ze względu na tą funkcje lecz była by bardzo przydatna gdyż internet mam tylko w Tarnobrzegu a w Rz-w spędzam większość czasu chodząc do szkoły :D A przy okazji w Tbg mam neostrade 1mb/s i jestem bardzo zadowolony :D 30zł płace a śmiga jak szalony :mrgreen:

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 17 maja 2008, o 18:13
 Re: Internet w Rzeszowie
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 9 sty 2008, o 00:20
Skąd: Wiejska
Posty: 2

Zobacz profil 
DataNET nowe miasto w początkach tej najtańszej sieci która oferowała 256 kbps za 55 zł były ładne jaja ;) często nie było internetu potem zostały odpalone HUB'y DC++ to oczywiscie obrzucali wszystkich szefów DataNet'u błotem moim zdaniem słusznie.
Teraz chodzi jak należy nie ma przerw i za nie wielką cene można mieć dobrego neta ;) dl:1024 kbps up:512 kbps.Dla ludzi co grają w CS'a mają swój serwer CS 1.5 ;) a CS 1.6 ma zbyt duże Pingi i nie pogra w CS'a.

Obecnie Vectra pakiet 512 kbps powiedziałbym słownie 3 awarie przy modernizacji sieci gdy modem nie chciał łączyć się z netem ;)

ZETO też firma jest ok szczególnie na nowym mieście ale mieli dużo wirów na sieci teraz się przerzucili na inny sposób piszą aby zainstalować XP z SP2 bo może być niebezpieczeństwo... oraz jak się nie zapłaci jeden miesiąc za internet pojawia się komunikat że nie został zapłacony abonament ,ale gadu gadu i wszystkie usługi chodzą za wyjątkiem HTTP port 8080 i 80.

RSK powiedzmy że firma jest ok :// tylko troszke zaniża transfery uploadu, ale ogólnie ok ;)

Jesli chodzi o ResMAN'a czasami są zaniki i nie można się połączyć ale to najlepiej mieszkać na przeciw hot-spota niestety nie jest to internet do grania tylko sprawdzania poczty i siedzenia na gadu i tyle.
Jeśli chodzi o sieć Enformatic też nie mam zastrzeżen do tej firmy znam ludzi którzy korzystali z usług tej firmy na Paderewskiego i sam z niej też tam korzystałem.

Moim zdaniem teraz najlepsze transfery uploadu i downloadu mają ZETO i DataNET ;)

@-=Trick=-
Oczywiście jeśli ma WiFi i szyfrowanie WPA-PSK to będzie chodził, a jeśli nie ma to niestety nie.

_________________
Płyta główna : GA-7VASFS
Procesor : AMD Athlon XP 2500+
Grafika : GeForce 4 MX 440
Pamięć : 512 MB Kingston 333mhz
Zasilacz : Ultra ATX 400W
Dysk : WD 160 GB
DVD-ROM: Benq
Telefon : Sony Ericsson K510i@W200i


           
Post 18 maja 2008, o 16:59
 Re: Internet w Rzeszowie
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Ostatecznie kupiłem E65 i Resman bardzo ładnie działa więc polecam polecam ;) Np. na lekcji można chodzić po necie a na sprawdzianach daje to całkiem ciekawe możliwości :twisted: :lol: Nie zrywa połączenia jak to jest np. w starszych Nokiach i podobno w N95 źle wi-fi chodzi ale to już nie wiem. W każdym razie moge polecić wam Nokie E65 jeśli chcecie tel z dostępem do darmowego neta :D

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi