Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Media: Prasa, komputery, telewizja itp.


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 13 kwi 2010, o 20:33
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 mar 2004, o 14:50
Skąd: Rzeszów
Posty: 2715

Zobacz profil 
Cytuj:
Zobaczcie jak jakiś poeta z bożej łaski dopisał kolejny rozdział w historii świata:

I wtem wielki ptak metalowy upadnie i rozdzieli dwóch braci, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego... ...a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy

http://koniecswiata.info/2010/04/przepo ... -samolotu/

normalna masakra.



ja tylko na ten temat chcialem odpowiedziedz :P

otoz czytalem o tym akurat i te slowa z samolotem nie sa z przepowiedni Nostradamusa. to czysta sciema i nie jego slowa, ktore ktos dorzucil i przypisal jemu :wink: tyle na ten temat :P

_________________
Obrazek


           
Post 13 kwi 2010, o 22:51
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
OK, no to wrocmy do tych tytulowych komputerow...

Dostepna jest juz wersja beta Microsoft Office 2010. Moj szef juz ja ma i testuje. Na razie jedyne, co da sie zauwazyc, to ze pod Excelem 2010 nie otwieraja sie pliki z wersji 97-2003 (nie wiem, czy chodzi o wszystkie, czy tylko o XLS). Kto chce sam sprobowac, moze tutaj

http://www.microsoft.com/office/2010/en/default.aspx

Wedlug naszych informacji prosto z Microsoftu w wersji biznesowej maja juz tylko byc dwie wersje zamiast trzech. Przy 2007 mozna bylo kupic Office Basic (Word, Excel, Outlook), Office SBE (Basic + Powerpoint), Office Pro (kompletne). W 2010 maja byc juz tylko Basic i Pro, ale nie jestem pewien, jakie programy beda dostepne pod Basic, a jakie nie.

Nadal w nowych notebookach/PC/workstations bedzie pojawiala sie 60 dniowa testowa wersja pakietu Office. Aby ja aktywowac, trzeba bedzie kupic tzw. medialess license kit (czyli sama licencje bez plytek CD). Plytki CD w przypadku przeinstalowania beda zalaczone razem z nabytym komputerem. Zreszta tak bylo juz od kilku lat.

W Australii Microsoft albo bedzie wkrotce oferowal, albo juz oferuje darmowy upgrade z wersji 2007 do 2010. Nie jestem pewien, jak dlugo trwa ta promocja, ale pewnie jeszcze troche potrwa zanim wszyscy przerzucimy sie na 2010.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 19 kwi 2010, o 11:39
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Witam,

kiedyś chyba na tym forum - pisał ktoś o sklepie-serwisie "APPLE". Jeśli można, to bardzo proszę jeszcze raz o podanie namiarów na ten punkt.

Z góry - wielkie dzięki!

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 19 kwi 2010, o 12:39
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
Einsenhower w temacie kupie/sprzedam napisał(a):
[...]Kareen Notebook's na koncu ul. dabrowskiego. tam mozna kupic produkty apple, ale czy serwis tez jest, to musisz isc i spytac

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Post 21 maja 2010, o 20:52
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
O to mi chodziło! - Jeszcze raz - wielkie dzięki!


Czy jest tutaj znawca programu - Norton Ghost ver. 12.0??? Jeśli tak - to bardzo proszę o pomoc w obsłudze tego programu!!!

Z góry - wielkie dzięki!!!

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 3 cze 2010, o 11:48
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Mam pytanie, czy jest taka możliwość że jeśli mam netbooka który ma wifi ale nie łapie mi resman bo jest troche za daleko, to czy można zmontować układ Antena + router bezprzewodowy i będzie to działać ?:P Znaczy czy wtedy będę mógł połączyć netbooka z routerem za pomocą tego wifi i internet będzie działał ?:P wogóle się na tym nie znam a potrzebuje w Rzeszowie internetu tylko do poczty, maila itp i resman mi wystarczy ;P Aaa i ile kosztował by taki zestaw po najmniejszej cenie ?:P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 3 cze 2010, o 12:20
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Nie widze powodu, dlaczego to mialoby nie dzialac? Zalezy oczywiscie od jakosci przekazu pochodzacego z najblizszego Hot Spot oraz od odleglosci od niego. Pelna lista pod tym linkiem

http://www.resman.pl/index.php/en/hotspot_map/hotspot_list/

Sprawdz jak daleko od tych punktow mieszkasz. Wedlug wikipedii, jezeli jest to odleglosc do 90m, to sygnal zostanie namierzony. Proponuje skontaktowac sie z Resmanem i zorientowac sie, czy z twojego mieszkania/domu jest szansa, aby na ow hotspot sie zalapac. O dodatkowych antenach i zawiekszeniu zasiegu mozna poczytac tutaj:

http://www.resman.pl/index.php/pl/mapa_hotspotow/

Ceny routerow WiFi - sa wyposazone w anteny.

http://www.twenga.pl/dir-Informatyka,Siec-bezprzewodowa,Router-Wifi

Odradzam D-Link, natomiast polecam Linksys (produkowany przez Cisco - lidera na rynkach networking).

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 cze 2010, o 12:40
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Antena będzie konieczna bo mam jakieś 150m i blok na drodze do anteny więc jak patrzyłem to komórka mi wifi na balkonie złapie czasem tego resmana ale mała szansa, antena nie jest droga a dzięki temu nie będzie zrywało aż tak połączeń itp ;) Czyli spoko bo bałem się że to nie będzie działało ;P

Miał ktoś do czynienia z netbookami ?:P Da się na tym pisać w wordzie, chodzić po necie czy bardzo się człowiek męczy ?:P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 3 cze 2010, o 13:03
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Trick... od momentu przeprowadzki do Australii (6 i pol roku) w domu uzywam tylko i wylacznie notebooka. Podobnie moja zona (ma drugiego) i tez nie ma z nim problemu. W pracy na co dzien uzywam tradycyjnego PC. Osobiscie nie sprawia mi roznicy, ktorego z nich uzywam. Na co dzien uzywam przede wszystkim Excela, Google Chrome, Internet Explorera i Outlooka. Chodzi bez problemu. Kwestia przyzwyczajenia - zarowno tradycyjna klawiatura jak i taka od notebooka nie sprawia mi problemu.

Kwestia szybkosci zalezy przede wszystkim od procesora. Notebooki posiadajace Core 2 Duo (najlepiej P8400 lub szybszy) lub I5 sa juz szybkimi notebookami. Takie procesory oferuja np. HP Pavilion DV6 lub DV7. W Australii taki komputer mozna juz kupic za $1,300, czyli liczac na polskie jakies 3000 zl. Mozesz tez poszukac w zakresie Toshiba L500. Notebooki sa szybkie, maja rowniez karty graficzne (nawet 1GB) co umozliwia uzywanie autocada czy tez granie w gry (np. Speedway Liga). Druga sprawa to pamiec. Jesli notebook ma 32 bitowy system operacyjny, to 3GB zalatwi sprawe (wiecej nie bedziesz w stanie uzywac). Jesli jednak jest to system 64 bitowy, to pamiec zwykle mozna rozszerzyc nawet do 8GB. Warto postarac sie o minimum 500GB dysk. Obecne notebooki maja zwykle zaladowana 60 dniowa wersje testowa MS Office, wiec bedzie trzeba kupic licencje - Home & Student powinno wystarczyc.

Jezeli jednak tego wszystkiego ci nie potrzeba, to pomin kwestie karty graficznej, a pamiec 2GB spokojnie ci wystarczy do sprawdzania poczty i przegladania internetu. Przyjrzyj sie takim notebookom jak HP 4520S. Mysle jednak, ze nie bedzie kolosalnej roznicy na cenie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 cze 2010, o 13:18
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Jaśku źle odczytałeś choć dzięki za wyczerpującą odpowiedz :P Mi chodziło o NETbooki :P Takie mniejsze notebooki :D Bo ciotka z ameryki mi przywiezie eMachines -EM250 więc pytam z ciekawości ;) Nic za niego nie płace więc jaki by nie był będzie ok :P ale ciekaw jestem czy ktoś miał styczność :P Co do notebooków siostra ma asus'a z dual core i powiem szczerze że chodzi o wiele gorzej niż mój porównywalny komputer stacjonarny z tym że ja mam xp a ona viste :P Ramu ma 4gb więc tyle samo co ja, strasznie do dupy jest vista :P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 3 cze 2010, o 21:36
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Z netbookami niespecjalnie mialem do czynienia. Z tego jednak, co widzialem, nie roznia sie budowa az tak bardzo od zwyklego notebooka. Problemem moze byc mniejszy obraz, mniej pamieci i slabsze procesory. Jednak zalezy to wszystko, jakiego netbooka dostaniesz, bo buduja je z roznymi specyfikacjami.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 cze 2010, o 22:37
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Eee ten ma w 100% wystarczające dla mnie ;) Ja chce tylko używać internetu, worda, power pointa no i czasem jak gdzieś pojadę jakiś film z nudów zobaczyć ;) a do tego wystarczy spokojnie ;P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 6 cze 2010, o 19:51
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Szukałem temat o ortografii lecz nie znalazłem więc piszę tutaj. Otóż czytając dzisiaj jedną z relacji na sportowych faktach natknąłem się na okreslenie "na wskutek". Dość ze masło maslane to jeszcze wydaje mi sie ze "w skutek piszemy osobno. Ja napisalbym "na skutek" lub "w skutek" jednak słowniki ortograficzne pokazują ze "wskutek" piszemy razem. jak to jest?


           
Post 6 cze 2010, o 21:22
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 gru 2006, o 12:09
Skąd: RSR
Posty: 79

Zobacz profil 
Wydaje mi się, że "wskutek" piszemy razem.

Sorry za OT


           
Post 7 cze 2010, o 10:57
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Nawet na pewno Jacob.

Co do tematu - zginal jakis czas temu, kiedy podczas jakichs prac serwerowych z dzialu Poza Torem wypadly wszystkie tematy, ktore nie posiadaly ankiety.

DMN: A tam, te bez ankiety przepadły ponad 2 lata temu ;) Topic z ortografią jest tutaj: viewtopic.php?f=5&t=4245

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 16 cze 2010, o 19:37
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Dobre info dla fanów ;)

http://www.tvn24.pl/-1,1660911,0,1,amig ... omosc.html

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 31 sie 2010, o 23:06
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Post pod postem, ale doszło do sensacyjnego wręcz wydarzenia. Polsatowskie kanały (Polsat, Polsat 2, Polsat News itd.) od jutro w Cyfrze + :shock:

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 7 lis 2010, o 17:51
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
A to Polska właśnie???

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... idoma.html

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 7 lis 2010, o 21:39
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Moim zdaniem dziewczyna powinna zaskarzyc Polske o zlamanie praw czlowieka. Ciekawe, czy na takie cos sie zdecyduje, bo jesli tak, bedzie miec na pewno duza szanse na uzyskanie duuuuzej dotacji.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 3 gru 2010, o 01:03
 Re: Media: Prasa, komputery, telewizja itp.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Sensus RoboBraille 3.1.03

Dokument został Przeksztaĺcone na polską mowę syntetyczną. Przyjęto, że zaĺączony dokument byĺ dokumentem MS Word (*.rtf). Przed konwersją dokument zostaĺ przeksztaĺcony na zwykĺy tekst.

Tekst przekształcono na mowę z pliku źródłowego __iso-8859-2_Q__AFu_BFlowe_Forum_kibic_F3w_Stali_Rzesz_F3w.rtf__. Utworzono w rezultacie plik audio http://www.sensus.dk/sb4/sb4amrsp/rba3- ... 213210.mp3. Ewentualnie można przejść na stronę
zawierającą łącze do pliku audio pod adresem: http://www.sensus.dk/sb4/sb4amrsp/rba3- ... 213210.htm. Można z poziomu tej strony ściągnąć plik audio na swój komputer
klikając na łączu prawym klawiszem myszy.

Zwracamy uwagę że plik audio udostępniony zostaje wyłącznie w celach osobistych i niekomercyjnych. Udostępnianie pliku audio osobom trzecim bądź wykorzystywanie go do celów komercyjnych jest zabronione.

Zlecenie zostało przekazane na adres mowa@robobraille.org z adresu blackmann@o2.pl

Zlecenie zostało zrealizowane 02-12-2010 21:33:31. Przekazany dokument został następnie usunięty z bazy serwisu RoboBraille. Odpowiedź w imieniu RoboBraille przekazał rba3 (Hillerřd).

Możesz wspomóc serwis RoboBraille jako darmowy serwis dla wszystkich niekomercyjnych użytkowników. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.robobraille.org/donations
gdzie przy pomocy PayPal lub karty kredytowej
można dokonać darowizny.

Możesz się skontaktować z The RoboBraille Consortium
wysyłając e-mail na adres contact@robobraille.org bądź dzwoniąc na numer +45 48 22 10 03. Więcej na temat The RoboBraille Consortium można przeczytać na stronie www.robobraille.org.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi