Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Ortografia!


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 21 lut 2008, o 00:39
 Re: Ortografia!
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Pidi napisał(a):
A co do tego "jush", "tesh", "boshe", itp. Ludzie tak piszą bo to jest po prostu modne.
Takich zwrotów używa generalnie młodzież, która myśląc, że jest to na topie nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy, że posługiwanie się takim słownictwem jest - jakby to nie nazwać - bardzo ograniczone. W ogóle ja uważam to za profanację naszego języka. Albo. Wchodzę dzisiaj w profil mojej siostry na gadu-gadu, a tam jakaś babka ma opis następującego typu: "t@k@ Moj@ $iL@=) Życ!@ tR3sC=) t0 0N@ MNi3 tU tRZym@=) D@j3 $3N$ Koch@N!@". Aż sobie skopiowałem na pamiątkę. Używanie takiego szyfru, to dopiero szczyt kretynizmu. Powiem, że nie jestem w stanie tego całkowicie rozszyfować. Musiałbym chyba skorzystać z pomocy jakiegoś osobnika tego gatunku żeby dowiedzieć się o co w tym chodzi. :D Wyjątkowa kumulacja tego pisma szczególnie widoczna jest przede wszystkim na stronach, z których korzystają osoby z syndromem pikaczu tzw. pokemony - np. fotka.

Powiem, że im więcej człowiek siedzi na necie, a mniej czyta realnego tekstu, tym popełnione błędy bardziej się namnażają. Sam jestem wzrokowcem i jeśli napatrzę się na jakieś byki, to później pisząc coś zdarza mi się zastanowić, czy ten wyraz pisze się przez takie, czy przez takie "żet". Dlatego warto codziennie przeczytać chociaż gazetę, raz w tygodniu książkę. Poświęcić na to co najmniej 15 minut dziennie. Choćby dla samego powiększenia obszaru swojej wiedzy i słów. Mnie samemu zdarzają się błędy, nie ukrywam, że nie. Zauważyłem, że przykładowo podczas pisania postów najczęściej są to powtórzenia, zwykle z tego względu, że przed publikacją nie czytam tego co napisałem. :D A ortografia to w dużej mierze wynik lenistwa, niedbalstwa i nieuctwa, a nie jakaś tam dysleksja, dysortografia czy inne dysmózgowie.

_________________
Obrazek


           
Post 21 lut 2008, o 00:57
 Re: Ortografia!


Pidi napisał(a):
A co do tego "jush", "tesh", "boshe", itp. Ludzie tak piszą bo to jest po prostu modne.

tak zwane pokolenie bravo :roll:

chcąc nie chcąc, czytamy te wszystkie posty z błędami i naprawde nie trzeba być matołem tak jak ktoś tam wyżej pisał, zeby te błędy "zostały" w naszych głowach, tylko ze jednym wiecej tego zostanie, drugim mniej a trzecim wcale. ja za nim miałem neta, nigdy nie miałem porblemów z ortografią, zawsze w szkole dobre oceny z kartkówek ;)

a teraz? nie raz zastanawiam sie nad najprostszymi wyrazami... :?


           
Post 21 lut 2008, o 10:09
 Re: Ortografia!
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 maja 2007, o 09:13
Skąd: Rzeszów, centrum
Posty: 743

Zobacz profil 
slimson93 napisał(a):
Siedzę na kompie czy na telewizorze( powinno być przed telewizorem i kompem). :)
:kielb_pala: :kielb_pala: :kielb_pala: :arrow: przed telewizorem i komputerem :lol:

_________________
Prawdziwy kibic jest ze swoją drużyną bez względu na... prezesa:)


           
Post 21 lut 2008, o 16:34
 Re: Ortografia!
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
crusader, widzisz i to są wyniki siedzenia przed komputerem godzinami...
ale jak tu nie siedzieć... cywilizacja :lol:
chcąc nie chcąc używam tych skrótów... myślę, że czasem zdarza mi się to nieświadomie, ale staram się ich unikać. :D

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 21 lut 2008, o 17:15
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lis 2002, o 00:21
Skąd: Reichshoff
Posty: 1337

Zobacz profil 
seba1944 napisał(a):
ja za nim miałem neta

Za kim miałeś neta? ;) zanim (wpierw niż, nim),

seba1944 napisał(a):
nie raz zastanawiam sie nad najprostszymi wyrazami...

A to już wyższa szkoła jazdy ;) nieraz (często, wielokrotnie; niekiedy, czasem), tyle że to sprawa wyjątku, a i czasami należy zastosować pisownie nie raz ;)

Ogólnie rzecz biorąc ciężki jest ten nasz język, ale co by nie mówić jest on nasz i pasowałoby go w miarę poprawnie używać ;) I jeszcze jedno. Ktoś pisał o pisaniu w Wordzie i przekopiowaniu tekstu, nie trzeba, wystarczy pisać posty pod polską wersją FireFoxa ;)

_________________
Obrazek


           
Post 21 lut 2008, o 17:20
 Re: Ortografia!
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 paź 2007, o 12:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 374

Zobacz profil 
O to prawda cvieQ , wystarczy pisać posty w polskiej wersji FireFoxa , bo kiedy źle napiszesz wyraz to ci go podkreśli i będziesz mógł sobie poprawić , tak aby było dobrze.

_________________
Davey Watt - The new team's captain from Rzeszów


           
Post 21 lut 2008, o 17:22
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lis 2002, o 00:21
Skąd: Reichshoff
Posty: 1337

Zobacz profil 
:kielb_pala:

_________________
Obrazek


           
Post 21 lut 2008, o 17:26
 Re: Ortografia!
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
Kórde, mószę się pżeżócić z Opery na FF :D

Mnie wkurza jak ktos mowi zamiast najpierw - pierw. Co to jest!? Pierw?

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 21 lut 2008, o 17:31
 Re: Ortografia!
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 paź 2007, o 12:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 374

Zobacz profil 
O.O pierw :D wkurza mnie to słowo a też często jest używane , albo kiedyś słyszałem letko zamiast lekko :) Ale najbardziej co mnie kiedyś dobiło to "bende puźniej , kompie sie " zamiast będe później , kąpie się .

_________________
Davey Watt - The new team's captain from Rzeszów


           
Post 21 lut 2008, o 17:49
 Re: Ortografia!


no sam widzisz cvieQ jakie błędy popełniam :lol:

z tym kąpaniem, wczoraj gadam z koleżanką na gg a ta mówi, że musi sie zawijać bo idzie sie "okompać" :lol: ale można chyba jej wybaczyć bo jest ze wsi :wink:


           
Post 21 lut 2008, o 17:55
 Re: Ortografia!
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 paź 2007, o 12:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 374

Zobacz profil 
No może i jest ze wsi , ale co innego mowa a co innego pisanie , bo że mówi może po wieśniacku :) to jeszcze ok , ale w szkole chyba musi pisać bez błędów . Bo co , powie nauczycielowi że może popełniać takie błędy bo jest ze wsi :?:

_________________
Davey Watt - The new team's captain from Rzeszów


           
Post 21 lut 2008, o 18:01
 Re: Ortografia!


chodziła do wiejskiej szkoły także chyba problemu nie było :lol:


           
Post 21 lut 2008, o 18:32
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2003, o 03:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 1050

Zobacz profil 
a mnię wkóża jak ktoź nie umi urzywać znakuf interpónkcyjnyh . ot co!

pozdro

p.s. juz w doopie mam to czy używa dużych i małych liter po interpunkcji.. ale pisanie . o tak . to juz masakra, ani ładu ani składó.

pozdr2

_________________
www.wszoku.pl


           
Post 21 lut 2008, o 21:43
 Re: Ortografia!
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
seba1944 napisał(a):
ale można chyba jej wybaczyć bo jest ze wsi :wink:


Sugerujesz, że ludzie ze wsi są w jakiś sposób gorsi? Na jakiej podstawie tak myślisz? :D Może NIEKTÓRZY trochę odstają swoim zachowaniem od ludzi z miasta, ale to nie jest miejsce na poniżanie takich osób, więc odpuść sobie :D

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 21 lut 2008, o 21:44
 Re: Ortografia!


:osama: :osama:

nie zauważyłes " :wink: " na końcu zdania ?


           
Post 21 lut 2008, o 21:56
 Re: Ortografia!
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 sty 2008, o 22:26
Posty: 769

Zobacz profil 
Nie wiem czy jakiś głupi gif może mieć znaczenie, ale naprawde zabrzmiało to jakbyś poniżał ludzi mieszkających na wsi :D

_________________
Obrazek

"Lata młodości przemijają bezpowrotnie - z miłością do Ciebie jest zupełnie odwrotnie..."


           
Post 21 lut 2008, o 22:03
 Re: Ortografia!
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 paź 2007, o 12:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 374

Zobacz profil 
Ja nie odebrałem tego jako szydzenie z ludzi ze wsi . Powiedział tylko , że można jej wybaczyć bo mieszka na wsi , a na wsi ludzie przeważnie mówią trochę inaczej . Ale to nie znaczy , że także piszą z błędami . I np. nauczyciel w szkole nie będzie zwracał uwagi na błędy u osoby tylko dlatego że jest ze wsi.

_________________
Davey Watt - The new team's captain from Rzeszów


           
Post 22 lut 2008, o 00:32
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Taaa wychodzi na to że ogólnie nasze społeczeństwo nie dba o język którym mówi i pisze. A szkoda :? A z takich śmiesznych to najbardziej mnie wku**** jak widze na jakimś budynku czy murze : H.W.D.P ... Każdy wie co to znaczy :D Ale dlaczego osoba to pisząca nie wie nawet jak się pisze :cenzura:(wiem że to słowo wulgarne ale przecież tu jest użyte w celu naukowym :lol: ) :?: :!:
POLAKU-jeśli chcesz przeklinać, naucz się przynajmniej pisowni tych wulgaryzmów!

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 22 lut 2008, o 09:36
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 lip 2004, o 16:28
Skąd: Rzeszów kur*a, królowie południa!
Posty: 1374

Zobacz profil 
dwie sprawy:

wogóle - w ogóle

aha - acha


i nikt mnie nie przekona, żeby pisać w ogóle jeśli ja chce napisać np.: wogóle jej nie znam.... dla mnie w ogóle i wogule to dwa różne słowa i nawet słownik mnie od tego nie odwiedzie. z aha i acha to sam nie wiem... poprawna wersja to acha? takie słowo wogóle jest w słowniku?

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 22 lut 2008, o 09:57
 Re: Ortografia!
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Z tego co pamiętam to jest to wyjątek i prawidłowa jest wersja "acha" oraz "aha" ;) Tak samo jest chyba z ech i eh :D

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi