Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 4 lut 2009, o 12:27
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
seba1944 jak stać Cię na 400 zł. wydatku a chcesz żeby auto jeździło na gazie tak samo jak na benzynie, to daj cynk.

Jest urządzenie które się wkłada zamiast miksera, i auto odżywa. Miałem to w swojej poprzedniej Audi 2.8 i nie było różnicy między gazem a benzyną. Pierdoła a zmiana kolosalna.


           
Post 4 lut 2009, o 14:54
 Re: Polecamy/odradzamy


Na chwile obecną mam pare ważniejszych rzeczy przy nim do zrobienia...


           
Post 17 mar 2009, o 18:07
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 21:47
Skąd: czudec
Posty: 236

Zobacz profil 
Witam.mam pytanie. Moze poradzicie mi jak firme wybrac do ubezpieczenia auta. Chodzi mi zeby byla tania jak dal swiezo upieczonego kierowcy. Nie orientuje sie w ogóle w tej branzy. Wiec moze poradzicie mi firmy tania


           
Post 17 mar 2009, o 19:22
 Re: Polecamy/odradzamy


no to masz twardy orzech do zgryzienia. ja przy wieku 21 lat, silniku 1,8 (reszty nie che mi sie pisac ;) ) w Axa w 4 ratach płace nie całe 1500 za rok. Pzu krzyknęło 1900zł, Liberty Direct ponad 2tyś.
policzyłem sobie z ciekawości na tym ich kalkulatorze po jakiś 3-4 miesiacach od ubezpieczenia i wyszło mi chyba z 400zł mniej :roll:

jeśli masz kogoś kto że tak powiem Ci zaufa (czyli że nie rozwalisz auta ;)),ma jakieś zniżki i lata (np. ojciec) to rejestruj auto na współwłaściciela, wtedy duuużo taniej zapłacisz

kumpel tak zrobił, wiek i silnik ten sam i wyszło mu z 700-800zł, a teraz po roku dali mu najniższą z możliwych stawek ok 300zł :shock: jeśli dobrze pamiętam w Hestii


           
Post 17 mar 2009, o 19:31
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 21:47
Skąd: czudec
Posty: 236

Zobacz profil 
hmmm. a moze to byc osoba ktora nie posiada prawa jazdy??


           
Post 17 mar 2009, o 19:36
 Re: Polecamy/odradzamy


nie wiem czy we wszystkich ale w niektórych ubezpieczalniach może być. wiek tu odgrywa bardzo ważną role, o ile sie nie myle w pzu poniżej 25 lat ładują 50% zwyżki


           
Post 17 mar 2009, o 20:17
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 kwi 2003, o 11:53
Skąd: Nowe Miasto
Posty: 138

Zobacz profil 
Wspolwlasciciel to najlepiej z rodziny ktos, kto ma dlugo prawko i bezszkodowa jazde, szukaj koogos dzieki komu bedziesz mial znizki

_________________
Tabele ligowe lig piłkarskich - liga angielska, polska, niemiecka, francuska i wiele innych, wyniki na żywo:
------------------> http://www.tabeleligowe.pl<------------------


           
Post 17 mar 2009, o 22:07
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
na kolejowej 12 jest biuro posrednictwa ubez. , tam babka ma kilka jak nie kilkanascie roznych firm , poszka ci gdzie w twoim wypadku bylo by najtaniej

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 17 mar 2009, o 22:31
 Re: Polecamy/odradzamy
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 25 wrz 2008, o 13:37
Posty: 39

Zobacz profil 
w życiu nie idź do żadnego pośrednika! tak dopiero zapłacisz... tak żeby tej babce bylo wygodniej! wszedzie do 25 roku zycia bedziesz mial +50% i tego nie przeskoczysz jak auto masz tylko na siebie


           
Post 17 mar 2009, o 22:59
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
od 6 la ubezpieczam sie u tego posrednika ( w tym roku pierwszy raz nie zmienilem firmy ubezpieczeniowej , bo zeszloroczna i w tym roku jest najtansza :D ) i przez te wszystkie lata moja skladka wzrosla o jakies 10 zl ( oczywiscie mowimy tylko o oc ) w tej chwili za auto z silnikiem 1.5 z 60 % znizka ( wiek po 30 :wink: ) zaplacilem 287 zl , nie pamietam dokladnie ile za drugie auto z silnikiem 1.8 ale nie wiecej jak 350 zl

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 18 mar 2009, o 00:34
 Re: Polecamy/odradzamy


ten kolega o którym pisałem, także poprzez pośrednika ubezpieczał


           
Post 18 mar 2009, o 17:36
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3564

Zobacz profil 
Ja auto ubezpieczałem w Warcie, i pamietam ze na tamta chwile ubezpieczenie roczne bylo 200 zlotych tansze niz w PZU..
Piszecie ze do 25 roku zycia to jest +50%, ja ostatnio spotkalem sie z sytuacja ze +50 bylo dla kierowcow ktorzy prawo jazdy posiadali mniej niz 4 lata.. Ja jeszcze we wrzesniu placilem wiecej gdyz do tych czterech lat brakowalo mi 1.5 miesiaca.. :) pocieszam sie natomiast ze juz nastepne ubezpieczenie bedzie o wiele tansze :)

Szczerze odradzam PZU. Kolega ma tam ubezpieczone auto, ktos mu stuknal autko pod blokiem i rzeczoznawca umawia sie z nim juz 3 tygodnie.. Inna sprawa ze pokierowali go do stu roznych pokoi <sic!> po czym nie zalatwil nic..
pzdr.

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 18 mar 2009, o 20:52
 Re: Polecamy/odradzamy


NoBi napisał(a):
Piszecie ze do 25 roku zycia to jest +50%, ja ostatnio spotkalem sie z sytuacja ze +50 bylo dla kierowcow ktorzy prawo jazdy posiadali mniej niz 4 lata..

zależy od ubezpieczalni


           
Post 18 mar 2009, o 21:42
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 gru 2006, o 12:09
Skąd: RSR
Posty: 79

Zobacz profil 
Ubezpieczam się w HDI Asekuracja i jest dość tanio. Np zwyżka za wiek jest 30%, generalnie stawki są chyba jedne z najniższych


           
Post 18 mar 2009, o 21:56
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 wrz 2007, o 12:13
Skąd: Rzeszów
Posty: 549

Zobacz profil 
Anioł2008 napisał(a):
w życiu nie idź do żadnego pośrednika! tak dopiero zapłacisz... tak żeby tej babce bylo wygodniej! wszedzie do 25 roku zycia bedziesz mial +50% i tego nie przeskoczysz jak auto masz tylko na siebie

Bzdury.
Na kolejowej babka jest pośrednikiem kilku firm ale ma stawki takie jak bardzo mało ubezpieczalni.
Po drugie jakie 50 %? za wiek do 25 lat jest 30 % zwyżki w większości firm,jako jedna z nie licznych właśnie na kolejowej jedna z firm daje tylko 10% więc może nie doradzaj tak jak nie wiesz.
Z tego co wiem kolega ma w TUW i też są dość tani. Warto poszukać bo równice są naprawdę duże.

_________________
[*] Lee Richardson
[*] Tomasz Jędrzejak


           
Post 2 maja 2009, o 10:08
 Fotoradar
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 kwi 2008, o 18:34
Posty: 124

Zobacz profil 
Od ilu km/h pstryka fotki fotoradar na wlocie od tyczyna(na pewno był włożony)? Bo nie wiem czy już mam kase odkładać...

_________________
Produkt kolekcjonerski, który nie jest do spożycia. CHEMISTRY w klaserze ma dla mnie tą samą wartość mentalną, co DOVES. Czas wkładania do klasera, to około 10h. Klaser zaczyna wyglądać należycie po 2.5h. Gdy na niego patrzę, nie mogę się ogarnąć i czuję że żyję. Następnego dnia zapomniałem, że go nabyłem. Na koniec warto napomknąć, że do klasera lepiej wkładać pojedynczo i odczekać 2h z wkładaniem kolejnych do klasera. już taką ścieme trzeba w tym kraju jeb**...


           
Post 2 maja 2009, o 19:59
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1186

Zobacz profil 
Stoje przed ważnym życiowym wyborem, nie nie mówie tu o żonie czy dziecku :mrgreen: Mówie o pierwszym samochodzie :D Mam do wydania 5000-6000 tys na auto którym będę dojeżdzał do szkoły czyli jakieś 12km dziennie oraz jeździł gdzieś turystycznie :P Co prawda prawka jeszcze nie mam ( choć to kwestia minimum miesiąca, zależy za którym razem zdam :D ) ale już rozglądam się po komisach, gazetach z ogłoszeniami czy oto moto :) Najchętniej bym kupił Civica gen V ale ciężko jest znaleźć dobrego nie zja :cenzura: przez jakiegoś gnoja w moim wieku :P Nie lubie też tuningu tak że znalezienie takiego auta graniczy z cudem w tej cenie :) Jakie inne auta możecie polecić ? Myślałem nad VW Polo ale jest pierońsko drogie :P VW Golf, Calibra czy jakieś stare BMW odpadają :P Włoskie czy Francuzy raczej też ze względu na usterkowość, a ja nie chce kupić worka bez dna :P To będzie trzecie auto w rodzinie więc raczej nie powinno być duże i dużo palić :P Mam też jakieś granice, np. Micra czy coś w tym stylu to nie dla mnie :D Wiem wiem troche duże mam wymagania jak na tak skromny budżet :D Ale może znacie jakieś wozidełko w tej cenie :P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 2 maja 2009, o 20:52
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
trick ja moge ci osobiscie polecic ( z wlasnego doswiadczenia :D ) citroena saxo 1.5 d w moim przypadku a mam to autko juz 9 lat ( auto ma 11 lat) samochodzik spisuje sie bardzo dobrze silnik to czysty disel bez turbo ma 58 koni i jest bez awaryjny przez te 9 lat jeszcze nic przy nim nie robilem (oczywiscie oprocz standartowej obslugi swiece , paski itp .)bardzo malo pali srednio 4.5 - 5 l a moj rekord to 3.7 lira, atutem tego autka jest 280 litrowy bagaznik najwiekszy w autach tej klasy a nawet wiekszy niz w autach klasy wyzszej :D ja mam wersje z wspomaganiem tak ze bardzo to ulatwia manewrowanie w miescie , czesci zamienne sa w miare tanie i nie ma problemu z ich dostaniem ( np klocki 30 zl ), auto nie ma zadnej zbytecznej elektroniki :D tak ze jest proste w naprawach :D za kase jaka dysponujesz mozna juz wyjac calkiem ,calkiem cytrynke pare lad mlodsza i mniej wyjezdzona niz np vw polo za te cene, francuzy nie maja u nas dobrej marki ale te z kim sie nie zgadam kto am saxo , to kazdy jest z tego autka zadowolony (dotyczy tez zx , i xsar ) :D a i jak na 11 lat auto ma jedno ognisko rdzy :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 3 maja 2009, o 11:19
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1186

Zobacz profil 
Problem z dieslem jest ten, że na ssaniu ( a w drodze do szkoły pewnie cały czas będzie na nim jechał ) pali te 6 litrów a wtedy całą oszczędność szlag trafi :P dlatego wolałbym benzyna+LPG :P A Saxo fajne tyle że mój ojciec nigdy by się na francuza nie zgodził ze względu na stereotypy :P Ale wezme go pod uwage :P A może ktoś zna albo sam miał honde o której pisałem ?:) Narazie ona i chyba Seat Ibiza są na 1 miejscu :P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 3 maja 2009, o 11:53
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Pomyslalem, ze skoro wywolano Honde Civic do tablicy, a ja kierowca jestem, to dorzuce tu od siebie trzy grosze. :) Starsza Honda jest dobrym samochodem - ta co mam to Civic GL 1.5, grudzien 1985. Kupilem go rok temu, gdy po 7 latach odnowilem sobie prawo jazdy i potrzeba mi bylo cos taniego. Kilka spostrzezen:

- jestem pelen podziwu dla Hondy za silnik. Ten 23 - letni na autostradzie spokojnie ciagnie maksymalna dozwolona predkosc i nawet nic mu nie odpada. :) I tak na dobra sprawe widac, ze ten silnik jeszcze sporo wytrzyma, choc ze mna bedzie jeszcze tylko 3, gora 4 miesiace
- stare Civic nie sa duzymi samochodami, wiec nie prowadzisz jakiejs wielkiej fury. Jak jestes mlodszym kierowca i chcesz sie uczyc, to jest zaleta. Jak masz starszy samochod i jest on mniejszy, to latwiej nim manewrowac.
- mnie ten zlom pali 10l na 100km, co moim zdaniem jest bardzo dobrym wynikiem, a jeszcze glownie po miescie (16km do pracy i 16km z powrotem plus wycieczki do 100 km za miasto)

Nie wiem niestety, jak jest z serwisem Hondy w Polsce, moge tylko wypowiadac sie za Australie, gdzie ten samochod nalezy do najpopularniejszych.

Tyle o starych Hondach. Co do nowych, to jestem do nich uprzedzony, szczegolnie do Hondy Jazz - jeden z najgorszych samochodow, jakimi jechalem. To samochod dla kobiety i to takiej, co je tylko dlatego, ze nie chce zachorowac na anoreksje. Krotko mowiac - przesiadam sie na Toyote Corolle (podobno u was sie to Aurion nazywa, bo to wersja Hatchback z roku 2007 i pozniejsza).

Jezeli masz 5 - 6 tysiecy to zamiast patrzec na Honde popatrz na cos tanszego - za te sama kase mozesz dostac mlodszy samochod, ktory ci dluzej posluzy. Ot chociazby starsze Toyoty Corolle czy wspomniane powyzej Citroeny Saxo. Mozesz pomyslec o Hyundai Accent, Xcel czy Elantra - co prawda Koreanczycy nie maja dobrej reki do samochodow, ale Hyundai to chyba jedna z najlepszych ich produkcji. Zapomnij o Fordach, Oplach i Fiatach - zwlaszcza o pierwszym z tej trojki. Postaraj sie o samochod z napedem na przednie kola (a Civic takowy wlasnie ma).

Jak kupisz samochod z gazem, to zawsze czekaja cie emocje zwiazane z przelaczaniem sie auta na benzyne w momentach, kiedy nie powinno. Moi rodzice maja Opla Corsa B (ma cos ze 6 lat) i ciagle maja takie problemy.

A teraz ja mam pytanie - czy ktos ma doswiadczenia z silnikiem hybrydowym? Takie maja m.in. Toyoty Prius i sporo Lexusow.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi