Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 14 lis 2012, o 01:27
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Fajnie! To niech Ci się słucha!

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 16 lis 2012, o 18:47
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 sty 2010, o 19:19
Posty: 88

Zobacz profil 
Kupował ktoś gdzieś na czasie komputer stacjonarny? zamierzam kupić komputer ale najlepiej cały nie skladany,mile widziane sklepy z opiniami jesli ktoś kupował.

_________________
STAL RZESZÓW PONAD WSZYSTKO


           
Post 16 lis 2012, o 19:09
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Gotowców z marketów się nie kupuje.
http://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie- ... GOTOWCOM-t
http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komput ... pad-2012-t


           
Post 16 lis 2012, o 19:12
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 lip 2009, o 02:25
Skąd: Obywatel swiata
Posty: 956

Zobacz profil 
Dokladnie, zamow sobie skladaka bedziesz wiedzial za co placisz. Moge ci poleciec konkretna osobe jak chcesz-duzo nie bierze, a bedziesz zadowolony.

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika!


           
Post 16 lis 2012, o 21:58
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Kupując kompa, określ pierwsze ile masz na niego pieniędzy i do czego ma służyć (gry, multimedia, biuro, itp). W linku powyżej masz gotowe zestawy, bazujące na aktualnie najsensowniejszych częściach, w różnych przedziałach cenowych.


           
Post 17 lis 2012, o 01:23
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Kupował ktoś gdzieś na czasie komputer stacjonarny?


Nie do konca, ale poniewaz pracuje w firmie, ktora codziennie sprzedaje ich co najmniej kilkaset, moge cos doradzic.

Po pierwsze - ustaw sobie budzet na taki komputer
Po drugie - zastanow sie do czego bedziesz go uzywal i na tej podstawie dobierz mu specyfikacje
Po trzecie - zastanow sie przez ile lat zamierzasz tego komputera uzywac. Standardowy czas zycia komputera w obecnym swiecie wynosi 3 lata. Planujesz go miec przez 3 lata, czy moze chcialbys jednak dluzej? W zaleznosci od tego dobierasz specyfikacje techniczne.
Po czwarte - zanim kupisz, zrob dobre rozeznanie - zwlaszcza online. Porownaj ceny i specyfikacje i wtedy podejmij decyzje

I teraz pare rzeczy o komputerze:

- procesor. Intelowskie sa najlepsze, najlatwiej dostac do nich czesci zamienne. Do prostych zadan typu przegladanie internetu, poczty, pisanie dokumentow, Excela i prostych gier bez skomplikowanej grafiki wystarczy nawet I3. Jesli jednak chcialbys zatrzymac ten komputer na dluzej, to ja polecam zainwestowac w co najmniej I5, a jesli masz kase - nawet I7. Takie komputery posluza wiele lat. Zrobilem tak z notebookiem 4 lata temu - kupilem go z procesorem P8400 (odpowiednik dzisiejszego I5). Dzis ma 4 lata i jeszcze spokojnie mi posluzy pare lat (choc pewnie go w koncu zastapie, jesli okaze sie, ze Windows 8 da sie naprawde lubic). Nie zapomnij przyjrzec sie rowniez procesorom AMD - nie sa tak popularne jak Intel, ale tez wiele z nich jest dobrych, a moze to w jakis sposob zawazyc na cenie.
- dysk twardy. Dzisiejsze trendy zakladaja, ze dysk ponizej 500GB jest za maly. Osobiscie polecam tak z minimum 1TB, bo technologia idzie szybko do przodu. Dyski do komputerow nie sa az tak drogie jak np. do serwerow. Upewnij sie, ze twoj komputer bedzie mial DVDRW - przyda sie, jesli musialbys cos instalowac z dyskow optycznych
- pamiec. Minimum to 4GB. Swiat jednak idzie w kierunku 8GB i taki bedzie trend przez nastepne pare lat. Dlatego warto juz dzis do przodu kupic komputer z wieksza iloscia pamieci. Pozytywna sprawa z pamiecia jest, ze latwo jest ja dokupic i doinstalowac. Obecne komputery maja minium 4 sloty pamieciowe i zwykle wstepna konfiguracja zlozona jest z chipow 2GB.
- karta graficzna. To bedzie jeden z elementow wazacych na cenie komputera. Jesli nie potrzebujesz wyszukanej karty, nie kupuj zadnej - plyta glowna intela bedzie miala wbudowana karte graficzna, ktora umozliwi ci obslugiwanie komputera. Ja mam tak na moim notebooku i gram w gry, ogladam filmy - super mi to dziala. Jesli jednak chcesz grac w gry z zaawansowana grafika, zdecydowanie potrzebujesz karty. Liderami na rynku obecnie sa karty NVidia, a dla bezpieczenstwa polecalbym karte z minimum 1GB pamieci. Dopytalbym sie jednak w sklepach, jakie karty obecnie uzywa sie dla gier, jako ze graczem nie jestem i mam z tym slaby kontakt
- system operacyjny. Jestem pewien, ze znajdziesz zarowno Windows 7 jak i Windows 8. Uzywalem obydwu, choc Windowsem 8 tylko sie troche bawilem. Windows 7 to dobry, skuteczny i w miare szybki system. Uzywalem Windows 7 Pro, ale ty na pewno mialbys wersje Home Premium (nie polecam wersji Basic). Jesli chodzi o Windows 8, to pierwsze wrazenie bylo takie, ze jest jeszcze szybszy od 7. Jest jednak kompletnie zmieniony interfejs, ale po kilkunastu minutach uzywania szybko zaczalem sie do niego przyzwyczajac. Poniewaz jednak system jest nowy, nie potrafie powiedziec o innych jego zaletach i wadach. Jednego jestem pewien - komputery z W7 beda obecnie tansze, poniewaz sprzedawcy beda probowali czyscic magazyny, jako ze dostawy z W8 na pewno sa juz w drodze, a wiele z nich juz przybylo. Istotna sprawa - upewnij sie, ze masz ORGINALNA wersje Windowsa. Nie zgadzaj sie na zadne cracki. Narzekania, ktore czesto slyszalem, ze Windows ciagle sie wiesza, wynikaja z tego, ze ludzie notorycznie probuja uzywac wersji pirackich. Raz tego sprobowalem, nie sprobuje juz nigdy wiecej. Windows w wersji orginalnej jest bardzo dobrym systemem i rzadko kiedy sie wiesza.
- gwarancja. Zwykly klient rzadko zwraca na to uwage. Ja upewniam sie, ze mam minimum 3 lata gwarancji na swoim komputerze - czy to jako standardowa, czy tez moze rozszerzona (zwykle wychodzi taniej kupienie komputera z rokiem gwarancji i dokupienie rozszerzenia o kolejne dwa lata)
- monitor. Tu wiele zalezy od indywidualnych preferencji. W pracy uzywamy 22 calowych. Ze wzgledu na jakosc obrazu polecam postarac sie o monitor z wejsciem cyfrowym (np. DVI).
- typ komputera. Ogolnie sprzet komputerowy dzieli sie na dwie grupy: business i consumer. Jesli pojdziesz do np. Media Markt, wszystkie komputery beda typu consumer. Ja od lat uzywam business z powodu wyzszej jakosci czesci i lepszej gwarancji (rozszerzonej), jaka jest oferowana do tych komputerow. Jesli jestes gotow wydac ciut wiecej kasy, polecam zainwestowac w wersje business
- marka komputera. Obecni liderzy na rynku komputerow stacjonarnych na swiecie to HP, Lenovo i Dell. HP jest mi najlepiej znane (jako ze od 6 lat zajmuje sie ich produktami). Na rynku consumer najlepiej popatrzec na komputery typu Pavilion, a jeszcze lepiej zainteresowac sie tzw. AIO (All In One), gdzie dostaje sie pakiet zlozony z komputera i monitora). Wersja AIO jest rowniez dostepna w wersji biznesowej, a obecnie na rynku biznesowym HP najnowszymi wersjami sa takie komputery jak 4300, 6300 i 8300. Lenovo to tez wielki gracz na rynku, w koncu ich produkty dawniej nazywaly sie IBM. Jest cale mnostwo produktow ThinkCentre na rynku, ktorym warto sie przyjrzec i porownac ceny z innymi. Dell ma inna strategie. W Australii mozna kupic komputer bezposrednio od nich. Malo tego, mozna poprosic o wycene danej konfiguracji dowolnie wybranej przez ciebie i ci ja wycenia. Z mojego doswiadczenia wynika, ze Dell zwykle w takich grach bije cenowo na glowe HP i Lenovo, ale ich problemem jest jakosc gwarancji, ktora zdecydowanie ustepuje tym dwom firmom. Oprocz tych trzech wielkich graczy sa jeszcze inni np. Asus, ale wiem, ze w Polsce jest cale mnostwo marek komputerowych, ktore nie sa mi tu w Australii znane. Jesli skladasz komputer, problem marki moze nie istniec, ale postaraj sie, aby przynajmniej plyta glowna, pamiec i dyski twarde byly tej samej marki - rzadziej sie to zacina (sprzet roznych marek czasem sie ze soba gryzie). Jesli chodzi o monitory, to obecnym liderem na rynku jest Samsung, ale tutaj wybor jest bardzo duzy

Zdecydowanie jestem zwolennikiem gotowych zestawow zamiast skladakow czy komputerow uzywanych. W Polsce oczywiscie jest Media Markt, ale polecam rozejrzec sie po internecie i zobaczyc, czy sa np. sprzedawcy, ktorzy moga ci pomoc zdobyc lepsza cene.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 17 lis 2012, o 01:41
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Phi, stereotypy... Tylko intel i nvidia...


           
Post 17 lis 2012, o 01:46
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
No dobrze, zapomnialem wspomniec karty typu Radeon, ale ich popularnosc wyraznie spadla, od kiedy z "ATI" zmienily sie w "AMD".

To nie stereotypy, ale obecne zachowanie klientow na rynku. Pisze o tym, co kupuja. :)

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 17 lis 2012, o 03:36
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
IMO z Twojej obszernej porady przydatne będą pierwsze 4 wyliczenia.

Cytuj:
Intelowskie sa najlepsze, najlatwiej dostac do nich czesci zamienne.

Części zamienne? WTF? Czyli do AMD trudno kupić cooler czy pastę termoprzewodzącą? :roll:

Co do zachowań klientów, to może jakieś tabelki, statystyki porównania? :)

http://www.skynet.pl/hp-cq-6300-pro-sff ... ro-64.html
srsly? :lol:

ps: nie jestem przeciwnikiem intela czy nvidii.


           
Post 17 lis 2012, o 05:16
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Wewnetrzne statystyki mojej firmy (sorry, nie moge ujawnic) i obecna linia produktow na rynku wydanych przez HP i Lenovo - dwoch globalnych liderow na rynku komputerow. Zobacz, ile modeli ma intel, a ile AMD.

http://www8.hp.com/au/en/products/desktops/gateway-index.html

Lenovo poszukam pozniej. :)

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 17 lis 2012, o 13:31
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Wciąż nie wiem co miałeś na myśli pisząc, że do intela najłatwiej dostać części zamienne...

Masz odniesienie jedynie do sprzedaży na rynku australijskim(?), a zastanów się czy w Polsce równie popularne są tego typu gotowce od HP, Lenovo czy Dell, bo jedynie chyba jako laptopy.

Jeśli polecasz coś co u nas kosztuje 2.1k, ma w sobie DC2,8GHz, GMA2k, 250gb, 2GB i przyda się do przeglądania neta, oglądania filmów, ewentualnie do odpalenia sapera czy pasjansa pająka, to ja dziękuję :lol:

http://www8.hp.com/au/en/products/deskt ... id=5266291
6k, a w środku grafika za 250zl? :nie: Przemilczę już "markowe" zasilacz, mobo, ramy i HDD :|

Nie musisz tracić czasu na szukanie produktów Lenovo :wink:


           
Post 17 lis 2012, o 14:14
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 sty 2010, o 19:19
Posty: 88

Zobacz profil 
Komputer nie dla mnie , do 2500 zł (zastosowanie głowne to gry) z tym że procesor i5 musi byc a karta graficzna GeForce :wink: jakies konkrety? dużo osób mi twierdzi że Intel i Geforce musi być i tego chciałbym sie trzymać.

_________________
STAL RZESZÓW PONAD WSZYSTKO


           
Post 17 lis 2012, o 14:26
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 lip 2009, o 02:25
Skąd: Obywatel swiata
Posty: 956

Zobacz profil 
2 500? Spokojnie cos znajdziesz, tylko musisz dobrze sobie dobrac sprzet - jak chcesz super grafike -to dobra karta 1 200 tyle dalem 2 lata temu, teraz moze ceny inne. Poszukaj na forach komputerowych, ludzie dobrze doradzaja - lepszy skladak niz gotowy ze sklepu, a na czesci tez masz gwarancje. Bo to Ty je kupujesz, ktos Ci to tylko zlozy, albo sam skladasz jak wiesz jak.

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika!


           
Post 17 lis 2012, o 14:26
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Kod:
Jednostka centralna za ~2500zł
Intel(dla gracza):
CPU: Intel Core i5-3330-714zł,
RAM:GoodRAM 4GB 1333Mhz CL9 -67zł,
MOBO:ASRock B75 Pro3-M-256zł,
GPU:Sapphire ATI Radeon HD7870 -922zł
HDD:Seagate 500GB SATA3-221zł,
PSU: XFX ProSeries 450W -189zł
Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST -82zł,
CASE:SilentiumPC Brutus 410 -137zł,
Razem:2588zł
Najwydajniejszy zestaw oparty o platformę Intel za 2500zł. Zaoszczędzając można: zostawiając starą obudowę, stary HDD/napędy optyczne (pod warunkiem, że są na SATA). Komputer typowo dla gracza, uwzględniono mocny procesor jak i zarówno GPU, są to kluczowe elementy w przypadku "komputera do gier".
PSU: Aerocool Strike-X 500W -215zł
CASE:SilentiumPC Gladius M40 -202zł,
PSU:SilentiumPC Deus G1 500W-197zł,

Podmień GPU, skoro musi być nvidia, ale poczytaj http://pclab.pl/art45597.html, http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych


           
Post 18 lis 2012, o 01:30
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Wciąż nie wiem co miałeś na myśli pisząc, że do intela najłatwiej dostać części zamienne...


W przypadku awarii komputera z Intelem producenci maja duzo wiecej czesci zamiennych w magazynie niz w przypadku produktow AMD. W zwiazku z tym szybciej zostanie on naprawiony.

Tak swoja droga, strasznie u was w Polsce drogie te komputery.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 lis 2012, o 01:11
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 sty 2010, o 19:19
Posty: 88

Zobacz profil 
A co myslicie o takim sprzęcie?
http://allegro.pl/i5-3470-4x3-6ghz-8gb- ... 30707.html

_________________
STAL RZESZÓW PONAD WSZYSTKO


           
Post 20 lis 2012, o 07:23
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
tez widzialem ta oferte iii... tak sie zastanawiam... heh

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 20 lis 2012, o 12:37
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
IMO GPU za ~450zł za słaba. HDD noname, PSU raczej nieciekawy. Komp do gier to w pierwszej kolejności mocne GPU, następnie CPU.
http://forum.pcformat.pl/Zestaw-z-alleg ... tem-jest-t - inne części, ale ta sama zasada.


           
Post 20 lis 2012, o 13:19
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 lip 2009, o 02:25
Skąd: Obywatel swiata
Posty: 956

Zobacz profil 
Tak jak pisalem wyzej -idz do kogos kto siedzi w kompach, powiesz mu swoje wymagania, ta osoba podpowie Ci, co ma byc w kompie i wyjdziesz na tym lepiej niz szukajac gotowcow na allegro. Z calym szacunkiem. Albo zapytaj wprost Radka44, bo widze, ze gosc kumaty, to Ci na pewno podpowie/pomoze. Mnie nie ma w kraju, ale mam kogos konkretnego. Mozliwosci jest wiele, ale na pewno gotowca bym nie kupowal. Pozdrawiam

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika!


           
Post 20 lis 2012, o 13:32
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Moim zdaniem sprzet nie najgorszy, choc nie jestem pewien, czy wart tej ceny. Ale moze w Polsce sa po prostu drozsze komputery.

Tez mam watpliwosci co do tej karty graficznej. Regularni gracze sa tu jednak lepszymi opiniodawcami ode mnie - ja raczej wiecej pracuje na komputerach w kwestiach biznesowych. CPU I5 do gier tez moze byc ciut za malo, choc na pewno wiekszosc dzialalby bez problemu.

Ja bym raczej popatrzyl na ten zestaw, bo wszystko, o czym Radek mowil, jest tutaj lepsze niz w poprzednim zestawie.

http://allegro.pl/i7-3770-4x3-9ghz-8gb-gtx560-1gb-d5-1tb-dvd-usb-3-0-i2778153769.html

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi