Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 16 lut 2008, o 23:55
 Re: Polecamy/odradzamy


Bolek i wszystko jasne :peace: :wink:
ja teraz każdemu jak popadnie polecam "Zryw", kilka osób na dodatkowe godziny udało mi sie wcisnąć i każdy zadowolony :D
jak ktoś chce nr koma to pisać na priv, koleś naprawde zna sie na rzeczy

tak wogóle to Bolek jeździł z małym kotem :lol: łaził sobie po aucie, Bolek go karmił i gadał jak z kumplem :wink: raz sie zatrzymywaliśmy na jakiejś wisoce zeby sie wylał czy tam wysrał :lol:


           
Post 17 lut 2008, o 11:15
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 gru 2006, o 12:09
Skąd: RSR
Posty: 79

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
czy mozna na automatyku zdawac egzamin?

w 2005 nie można było


           
Post 17 lut 2008, o 15:39
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 paź 2007, o 12:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 374

Zobacz profil 
Ja tam niewiem czy mozna zdawać na automatyku czy nie :D Narazie mnie to jeszcze nie dotyczy . Bo zdawać będę dopiero mógł za niecałe 2 lata .

_________________
Davey Watt - The new team's captain from Rzeszów


           
Post 17 lut 2008, o 16:41
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
Tak w ogóle to najpierw nauczcie się jeździć, a dopiero później myślcie nad automatami itp. :aniolek:

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 17 lut 2008, o 18:04
 Re: Polecamy/odradzamy


jechałem raz na automacie i nie powiem, bo jakos tak lepiej sie jeździło


           
Post 17 lut 2008, o 21:39
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Tak w ogóle to najpierw nauczcie się jeździć, a dopiero później myślcie nad automatami itp.


Nie wiem jak w Polsce, ale tutaj w Australii prowadzenie na automacie uwazane jest za latwiejsze. Wiec jesli nauczyc sie jezdzic, to nauczyc sie na automacie, a majac wiecej doswiadczenia, przeskakiwac dopiero na manual.

Byc moze wynika to z faktu, ze tutaj srednio co minute (a moze i krocej) jest albo znak stopu albo swiatla, do tego drogi bardzo waskie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 17 lut 2008, o 21:45
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
A moze niech wlasnie nauczy sie na manualu zeby pozniej na automat sie przeniosl? Bo jesli ktos uczyl sie na manualu to bedzie umial na automacie ale w druga strone to juz nie wiadomo.

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 17 lut 2008, o 22:09
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Na automacie odpadaja sprawy takie jak sprzeglo czy skrzynia biegow. To wlasnie ulatwia bardzo jazde w korkach, jak rowniez jest doskonala pomoca dla poczatkujacych kierowcow. Ba - wszyscy taksowkarze tutaj w Sydney jezdza na automatykach, bo po prostu jest mniej pracy, a efekt ten sam.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 17 lut 2008, o 22:26
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Na automacie odpadaja sprawy takie jak sprzeglo czy skrzynia biegow.

Dlatego wiekszośc amerykanów czy australijczyków to samochodowi analfabeci jeśli chodzi o poruszanie się z manualną skrzynia biegów.

Co innego Australia czy stany (auto z automatem to podstawa !) a co innego Polska, tu każdy kierowca który zaczyna nauke jazdy samochodem powinien zaczynać od KLASYCZNEJ skrzyni biegów :!:
W naszym kraju nie ma jeszcze aż tak wielkiej liczby samochodów z automatyczną skrzynią biegów jak w wyżej wymienionych krajach, każdy młody człowiek który zaczyna przygodę za kierownicą, opanuje już manewry jakie musi wykonywać przy klasycznej skrzyni biegów (sprzegło,gaz,hamulec,ciagła zmiana biegów) potem nie powinien mieć żadnych problemów aby poruszać sie z automatyczną skrzynia, bo to żadna filozofia :!: prawdziwą filozofią jest opanowanie do perfekcji jazdę z manualna skrzynia biegów :!: i nie stwarzać potem zagrozenia na drodze dla siebie i innych użytkowników.

Kierowcy którzy przesiadaja sie z klasycznej na automatyczna opanowuja ją bardzo szybko, ta zasada bardzo często nie obowiazuje już jednak w druga stronę, i to jest fakt udowodniony !

Gdyby ustawić obok siebie na starcie dwa samochody , do jednego wsadzić np australijczyka :wink: który nigdy nie jezdził samochodem z klasyczna skrzynia biegów a do drugiego np polaka :wink: który nie jezdził automatem, to mógłbym sie założyć o duże pieniadze że po przejechaniu dajmy na to 3 km pierwszy na mecie bez wątpienia będzie polak 8-)

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 18 lut 2008, o 11:34
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Dlatego wiekszośc amerykanów czy australijczyków to samochodowi analfabeci jeśli chodzi o poruszanie się z manualną skrzynia biegów.


Nie wiem czy wiekszosc, ale spotkalem sie rzeczywiscie z takimi, co na manualnej nie pojada. Jednego zas jestem pewien - tutejsze australijskie drogi sa duzo bezpieczniejsze. :)

Cytuj:
Co innego Australia czy stany (auto z automatem to podstawa !) a co innego Polska, tu każdy kierowca który zaczyna nauke jazdy samochodem powinien zaczynać od KLASYCZNEJ skrzyni biegów
W naszym kraju nie ma jeszcze aż tak wielkiej liczby samochodów z automatyczną skrzynią biegów jak w wyżej wymienionych krajach, każdy młody człowiek który zaczyna przygodę za kierownicą, opanuje już manewry jakie musi wykonywać przy klasycznej skrzyni biegów (sprzegło,gaz,hamulec,ciagła zmiana biegów) potem nie powinien mieć żadnych problemów aby poruszać sie z automatyczną skrzynia, bo to żadna filozofia prawdziwą filozofią jest opanowanie do perfekcji jazdę z manualna skrzynia biegów i nie stwarzać potem zagrozenia na drodze dla siebie i innych użytkowników.


Roznica pomiedzy Australia, Anglia czy USA a Polska to przede wszystkim zupelnie inny sposob budowania drog. W Polsce (podobnie jak w Chinach) generalnie sa dosc szerokie i mozna nabrac duzej predkosci, bo i skrzyzowania nie sa az tak co chwile (znam Rzeszow, wiec wiem w jakiej odleglosci sa od siebie, widzialem chinskie miasta - bylo podobnie). W Sydney skrzyzowanie jest doslownie co 200 - 300 metrow. Namachalby sie czlowiek jak szalony tym drazkiem :wink:

Cytuj:
Kierowcy którzy przesiadaja sie z klasycznej na automatyczna opanowuja ją bardzo szybko, ta zasada bardzo często nie obowiazuje już jednak w druga stronę, i to jest fakt udowodniony !


O tak. Ja sie w taki sposob przesiadlem i to po kilkuletniej przerwie w jezdzie samochodem. I pomimo tej przerwy oraz pomimo tego, ze jechalem z lewej strony (wczesniej w Polsce z prawej :wink:) wsiadlem i pojechalem, choc nie wszystkie umiejetnosci od razu wrocily.

Cytuj:
Gdyby ustawić obok siebie na starcie dwa samochody , do jednego wsadzić np australijczyka który nigdy nie jezdził samochodem z klasyczna skrzynia biegów a do drugiego np polaka który nie jezdził automatem, to mógłbym sie założyć o duże pieniadze że po przejechaniu dajmy na to 3 km pierwszy na mecie bez wątpienia będzie polak


W to nie watpie. Polak z natury uwielbia szalec po drogach i pewnie dlatego tak wielu Polakow i innych wschodnioeuropejczykow w Australii rozpoczyna przygode z drogami od mandatu za szybkosc. :P Bo tu lapia na kamerki. :D Mnie ta przyjemnosc ominela, ale moj znajomy Slowak ma cala kolekcje. :D "F**king Aussies. Ograniczenie jest do 60, a oni wszyscy jada 60 zamiast 80 jak sie powinno" - cytat ze slowackiego kolegi. :D

Poza tym automatyka duzo latwiej jest szybko rozpedzic niz manuala.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 18 lut 2008, o 21:59
 Re: Polecamy/odradzamy


nie wiem czy we wszystkich automatach, ale w tym co ja jechałem, były także biegi 1,2 itd czyli można było jechać tak jak manualem. potrafi którys tym operować ?


           
Post 18 lut 2008, o 23:05
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior

Dołączył: 2 sty 2006, o 16:09
Posty: 175

Zobacz profil 
Możesz sobie tym operować w trakcie jazdy - im niższy bieg tym przy większych obrotach się będą zmieniać biegi czyli dynamiczna i agresywna jazda - większe spalanie.


           
Post 19 lut 2008, o 09:23
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
Cytuj:
No cóż - tak się składa, ze w ostatnim czasie aż trzech moich znajomych robiło tam prawko i byli zadowoloni i co najważniejsze zdali za pierwszym razem.



Zgadza się. Ale, żeby przez 30 godzin jazdy nic się nie nauczył ?
Nie no przepraszam zapalić za 6tym razem auto i hamować tuż przed przejściem dla pieszych z piskiem opon to chyba tylko on umie.
Ale co racja to racja trzeba mieć tą "smykałkę" do jazdy :)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 19 lut 2008, o 11:20
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
nie wiem czy we wszystkich automatach, ale w tym co ja jechałem, były także biegi 1,2 itd czyli można było jechać tak jak manualem. potrafi którys tym operować ?


Sa i takie automaty, choc ja na takim nie mialem okazji jezdzic.

Natomiast najczestsze maja nastepujace oznaczenia:

P - Parking
R - Reverse (do tylu)
N - Neutral (czyli tzw. luz)
D - Driving (jazda do przodu)
L - Driving in lower gear (jazda na nizszym biegu np. przy zjezdzie z gorki)

Wedlug Wikipedii 1 oznacza, ze jedzie sie tylko na 1 biegu, natomiast 2 - ze tylko na 1 badz na 2. Nie jest to jednak odpowiednik manuala, tylko "limitowanie" skrzyni biegow, aby nie wrzucala zbyt wysokich biegow.

Tutaj caly artykul:

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_transmission

A tutaj czesc owego artykulu po polsku:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Automatyczna_skrzynia_bieg%C3%B3w

Istnieje jeszcze cos takiego jak semi-automatic transmission czyli polautomatyczna.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 lut 2008, o 11:33
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran

Dołączył: 2 maja 2003, o 10:59
Skąd: Stadion Stali :)
Posty: 3562

Zobacz profil 
Dla mnie dłuzsza jazda z automatyczna skrzynią biegów była by nudna... :wink:

_________________
Obrazek

Wyjazdy:
Sezon 2009 - Rybnik,
Sezon 2008 - Toruń, Zielona Góra, Tarnów, Krosno, Tarnów, Gdańsk
Sezon 2007 - Tarnów,Częstochowa,Wrocław, Wrocław GP (Leszno), Torun,Krosno MDMP,Leszno,Tarnów, Wrocław
Sezon 2006 -Tarnów,Rybnik,Krosno,Wrocław
Sezon 2005 - Krosno,Tarnów,Rybnik,Ostrów,Lublin
Sezon 2004 - Tarnów,Krosno,Lublin,Gniezno,Gorzów,Czestochowa
Sezon 2003 - Debrecen, Chorzów


           
Post 20 lut 2008, o 21:24
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Wpadnij do Sydney na te superwaskie uliczki. :P

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 21 lut 2008, o 21:01
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2005, o 15:51
Posty: 183

Zobacz profil 
Nie wiecie może kiedy ma wejść ten nowy system egzaminacyjny?

_________________
Obrazek


           
Post 21 lut 2008, o 21:06
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
Narazie nic nie podpisali, takze spokojnie mozesz zaczynac kurs.
ps.dobrze ze juz mam to za soba. :piwo:


           
Post 21 lut 2008, o 21:43
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
A jaki jest obecny system egzaminacyjny w Polsce?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 21 lut 2008, o 21:47
 Re: Polecamy/odradzamy


a kto to teraz wie? :lol:

i to jest własnie głupota, zmieniać co chwile system :roll: ja chyba z 10 godzin natłukłem tych parkowań na placu, a zdawałem na nowym systemie, mianowicie parkowanie na mieście...


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi