Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 31 mar 2010, o 22:17
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 wrz 2007, o 22:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 608

Zobacz profil 
chyba mnie przekonałeś do Ibizy :biggrin:

Silnik tylko benzyna. Jakiego bym nie kupił.
Akurat tym, że coś zrobię sam czy nie się nie martwię, bo mechanika to nie moja działka ;) Ale znam kilku wysokiej klasy ludzi, którzy pewnie dadzą radę :wink: Tzn wiesz..ja nie mam tak, że myślę, żeby ktoś nie zarysował. To ma być wygodne, bezpieczne i dające frajdę narzędzie, a nie bóstwo.

Alfa nie. Za dużo się człowiek osłuchał o tych usterkach w tej marce. A raczej wątpię, że aż tyle osób by się sprzysięgło by mówić źle o modelach AR. Nie po to się wydaje dużo na samochód, żeby potem po warsztatach się z nim użerać. Jak to gdzieś, kiedyś wyczytałem...alfa powinna samochody tylko projektować (linia nadwozia, wnętrze), ale wykonanie całej reszty zostawić Niemcom albo Japończykom :D

Masz jeszcze się dobij :piwo:

_________________
Pocałunek złożony na ziemi polskiej ma dla mnie sens szczególny. Jest to jakby pocałunek złożony na rękach matki, albowiem ojczyzna jest naszą matką ziemską. Niełatwe są jej dzieje. Wiele przecierpiała. Ma prawo do miłości szczególnej. Jan Paweł II

Obrazek Obrazek Obrazek


           
Post 31 mar 2010, o 23:12
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1186

Zobacz profil 
kolega ma fiata bravo, kazdy mowil 'nie kupuj to fiat, co chwile cos sie spierdzieli' . i co ?? zrobil juz 35 tys po polskich drogach i nic mu nie padlo ;) jesli tak wierzysz stereotypom o alfie to dlaczego nie wierzysz stereotypom o citroenie ;) jedno i drugie mistrzem niezawodnosci na pewno nie bedzie, nie sluchaj zapewnien producenta bo to pierdoly i 'pi ar'. roznica jest taka ze alfa to dzielo sztuki na kolach a citroen to auto jak kazde inne ;)

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 31 mar 2010, o 23:39
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 wrz 2007, o 22:18
Skąd: Rzeszów
Posty: 608

Zobacz profil 
Jednak w przypadku Citroena tylu opinii, co w przypadku Alfy nie słyszałem bez kitu. Wysunąłbym nawet tezę, że spośród poważnych marek co do Alfy jest najczęściej najwięcej zastrzeżeń...i właśnie odnośnie wyglądu..wielokrotnie np w recenzjach na autocentrum czytałem o wielu modelach AR, że owszem są piękne, ale to ma jeździć, a nie stać potem w warsztacie. Właściciele zwracają uwagę, że kupowali auto oczami, bo wyglądało pięknie, ale ta miłość szybko wyparowywała, po zostawieniu kolejnych $$ u mechanika. Co do dzieła sztuki kwestia gustu, a nowe C5 też nie jest takie jak każde inne auto, bo robi zajebiste wrażenie, o czym np FIS wspomniał. Audi tak..zgadzam się, ale obrona Alfy to według mnie bezsensowne i bezcelowe kruszenie kopii.

_________________
Pocałunek złożony na ziemi polskiej ma dla mnie sens szczególny. Jest to jakby pocałunek złożony na rękach matki, albowiem ojczyzna jest naszą matką ziemską. Niełatwe są jej dzieje. Wiele przecierpiała. Ma prawo do miłości szczególnej. Jan Paweł II

Obrazek Obrazek Obrazek


           
Post 1 kwi 2010, o 12:19
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1186

Zobacz profil 
Wiem że Cię nie przekonam ale : Z podanej przez Ciebie strony (autocentrum) Alfa Romeo 159 ocena 4,34 ; Citroen C5 ocena 4,23 :D Nowa alfa 159 to auto robione z myślą o zmniejszeniu zawodności i dorównaniu BMW, Audi, Mercedesowi ;) Ach te stereotypy ;P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 8 cze 2010, o 11:03
 Re: Polecamy/odradzamy
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 wrz 2005, o 12:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 347

Zobacz profil 
Ma ktoś LG KP500 Cookie?
1. Opłaca się kupić ten telefon? Tylko nie chodzi, że jest fajna cena... ale o całokształt, czyli wygląd, bateria menu, aparat, itp.
2. Jak jest z ekranem dotykowym, przeszkadza w czymś czy jest raczej "przyjaznym" ułatwieniem? Wiem, że standardowo ten telefon jest z długopisem, ale chyba można się bez niego obejść i wszystkie czynności wykonywać palcami?
3. Jakie wady posiada ten telefon? Jeśli posiada.


           
Post 4 sie 2010, o 13:07
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Ostatnio poogladalem sobie oferty samochodow sprzedawanych na gieldzie w Rzeszowie i tak akurat sie zdarzylo ze bylo tam auto z bodaj 2003 roku disel i przejechane tylko 160tys km. Cena normalnie zawalista bo jakies 32tys zl. Auto choc ma zamazana tablice rejestracyjna to chyba jest na niemieckich probnych numerach. Jako ze cena 32 tys to jakies 8000 Euro byla dla mnie normalnie szokiem. A wiec sprawdzilem ile tutaj w niemczech kosztuje podobne, ten sam rocznik i przebieg 160tys km +-10tys co na disel to pikus. Heh no i okazalo sie aby kupic takie auto w niemczech trzeba zaplacic 8600 Euro lub wiecej (srednio jakies 9,5 tys). Kurcze czyli ten sprzedawca chyba dziala w instytucji harytatywnej bo prwdopodobnie sprzedaje je taniej niz go kupil. No chyba ze znalazl super okazje i od dziadka co jezdzil nim tylko do kosciola go kupil za pol ceny to wtedy rozumiem. Kurcze nastepnym razem jak bede kupowal tu auto tez musze poszukac wlasnie takiej okazji.

pozdrowienia dla zmotoryzowanych planujacych zakup samochodu :) sprowadzanego


           
Post 5 sie 2010, o 01:01
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
w tamtym roku kolega szukal auta , czytamy ogloszenia w anonsach jest
peugeot 406 kombi 2004 r 189tys 2.0 hdi dwu strefowa klima , wogole full wypas bez skóry , cena 18500 do oplat komis kolbuszowa , jedziemy ogladamy no autko ladne jeszcze na francuskich tablicach :piwo: ( 92 pod paryski departament ) przychodzi sprzedawca , zachwala :D nie ma problemu tu nie daleko jest stacja diagnostyczna mozemy podjechac sprawdzic auto , cos jeszcze opusci z cenny nic tylko brac :D ogladam go w srodku a na przednim panelu 4 male dziurki , wysiadam zagladam z tylu na obicie nad tylnia szyba a tam dwie male dziurki :D i mowie do sprzedawcy ze wszystko ok tylko szkoda ze to auto jezdzilo w paryzu na taksowce :D kolo wyraznie zaskoczony wyjezdza z tekstem " a skad wiesz " :wysmiewacz:
czyli 4 latek wytluczony w ruchu miejskim z minimum 400 tys na liczniku :lol:
a stacja diagnostyczna
jak to mowia k... k... łba nie urwie :lol:
w tym roku ogladalem peugeota 407 2007 r hdi full wypas , skora nawigacja .... z taksy przejechane 390000 za 6600 euro autko ladne , kumpel chcial go wziasc na handel ( oczywiscie licznik do cofniecia ) ale kolo z komisu mowi ze juz nie na sprzedaz bo byl juz tu jeden polak , zostawil zaliczke i pojechal po reszte kasy :lol:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 7 sie 2010, o 03:35
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Cytuj:
Kurcze czyli ten sprzedawca chyba dziala w instytucji harytatywnej bo prwdopodobnie sprzedaje je taniej niz go kupil.


Moze ukradl? :wow: W koncu nie na darmo Niemcy mawiaja "jedz do Polski, twoje auto juz tam jest". :lol: A moze auto klepane po jakims powaznym wypadku? Albo dawna nauka jazdy/taksowka/leasingowe?

Ja w Australii swoja Corolle kupilem w firmie, ktora prowadzi wynajem samochodow. Wiedzialem wiec, ze moje auto jest po poltora roku wynajmowania (tyle, ze przebieg malutki bo 27 i pol tysiaca w ciagu poltora roku). Cena byla nizsza o okolo 3 tysiace dolarow od innych aut w takim samym wieku i z podobnym przebiegiem.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 7 sie 2010, o 07:23
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Pewnie sa dwie mozliwosci:
1) Autko ma 450tys km przebiegu
2) Jest bite - powypadkowe takie auta kosztowaly jakies 6tys € wiec by sie zgadzalo :)

Ja w sumie auta z wypozyczalni chyba bym nie kupil, no masz Jasku odwage, w sumie wiem ze te auta maja zazwyczaj male przebiegi i sa w dobrym stanie ale mam jakies takie wrazenie ze one jednak sa przez ludzi niezbyt szanowane.


           
Post 7 sie 2010, o 08:40
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Prawde mowiac, ja sam mialem watpliwosci, jak go kupowalem. Kiedy jednak juz kupilem, bralem na przeglady, to okazalo sie, ze jest w znakomitym stanie. Przekonalem sie na przyszlosc, ze w tej firmie naprawde warto jest kupowac, jesli chce sie minimalnie zaoszczedzic. Czlowiek najwyrazniej cale zycie sie uczy.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 sie 2010, o 09:09
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No wlasnie ja w sumie relatywnie duzo jezdze samochodami z wypozyczalni z racji tego ze przy kazdej podrozy sluzbowej moge brac auto firmowe lub wlasnie z wypozyczalni, a ze do wypozyczalni z domu mam 2 km a do pracy 13 km to czesciej wypozyczam auto. I musze powiedziec ze roznie to bywalo, zazwyczaj sa to auta w bardzo dobrym stanie o przebiegach nizszych niz 5tys km ale niestety 2 razy zdazylo mi sie ze byly one juz lekko popsute tylko sam nie wiem czy to po prostu ktos je zajechal czy to byla wada fabryczna.

A tutaj jeszcze ciekawy link dla osob planujacych kupic "zylete" sprowadzana ze szwecji:


http://motoryzacja.interia.pl/wydarzeni ... rz,1516981


           
Post 11 sie 2010, o 11:44
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Ja do pracy jezdze codziennie 16 km (zajmuje mi to okolo 25 minut), ale w Sydney to nie jest duzo. :) Zreszta, tutejsze drogi sa w dobrym stanie, a zima praktycznie nie istnieje, wiec i samochody sa w lepszym stanie niz w Europie. W Australii auto sluzbowe nie jest wiec popularnym rozwiazaniem, bo tu i tak na rodzine przypada srednio okolo 2 samochody (jeden dla meza, drugi dla zony).

Mam kolezanke, ktorej maz pracuje w Toyocie i ona caly czas jezdzi takimi wynajmowanymi samochodami. Jak sie spisuja to nie wiem, ale jak bede zainteresowany kupnem kolejnej Toyoty czy tez moze Lexusa, wiem do kogo sie wybrac. :D Swoje kupowalem od Hertz (na pewno znana ci firma), ktorzy oprocz wynajmowania samochodow, maja rowniez trzy miejsca w Sydney, gdzie takie ex-rentals sprzedaja.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 sie 2010, o 13:07
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No tak ale w sumie niezaleznie od ilosci aut przypadajacych na rodzine, jesli np. mam w miesiacu 2 wyjazdy sluzbowe to jakies 1000km miesiecznie (12tys rocznie) to nie widze potrzeby aby te km robic moim prywatnym autem. Dlatego w takie podroze biore auto firmowe lub wypozyczone. No Hertz znam oczywiscie, ja w sumie wypozyczam w Sixt bo jest tanszy, przynajmniej w europie i oni tez sprzedaja samochody uzywane ale nigdy nie sprawdzalem jak one sie maja cenowo do ich odpowiednikow z salonow czy komisow. Ja swoje auto kupilem w oficjalnym salonie Audi wiec przynajmniej mialem gwarancje ze auto jest sprawne i licznik nie jest przekrecony a to sie juz liczy, wiem ze "takie samo" A4 w polsce kupil bym o 2 tys euro taniej ale hehe jak to mowia co tanie to drogie. Zreszta w niemczech normalne komisy nie przekrecaja licznikow, no chyba ze naleza one do Turkow bo Ci to sprzedaja zlom. Ale np. jak moj znajomy poszedl do salonu audi bo zobaczyl ze stoja tam trzy dwuletnie auta o bardzo niskiej cenie to mu powiedzieli ze te auta juz nie sa do sprzedazy na teren niemiec tylko ze pojda na wschod. Auta byly oczywiscie sprawne ale mialy ogromne przebiegi po okolo 300tys km. Zaloze sie ze jak wjechaly do polski to po 2 dniach mialy juz po 80tys :)


           
Post 12 sie 2010, o 12:19
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Hehe tak właśnie jest Giene z tymi licznikami :wink:

Kumpel Mi opowiadał który troche siedział w tych tematach o ciekawym przypadku jak to ludzie są naiwni. W jednym z komisów w naszym województwie sprowadzono z niemic dwie audice A4, obydwie były podobne rocznikowo, obydwie miały podobne wyposażenie itp z tym że jedna miała oryginalny przebieg (250 tyś) była serwisowana w aso, nie była bita ! ogólnie autko godne polecenia, druga natomiast legitymowała się przebiegiem grubo ponad 300 tys kilometrów, oczywiście ten przebieg w Polsce wynosił już tylko 175 tyś (handlarze baaardzo czest w naszym kraju zbijają przebieg samochodu własnie do tych 175 tyś km !) auto zaliczyło poważnego dzwona, było po naprawach blacharskich, na pierwszy rzut oka oczywiscie dla całkowitego laika trudnych do odkrycia.
Autka stały obok siebie w komisie, po kilku dniach jedno zostało sprzedane, zgadnijcie które :lol:

Zaryzykuję stwierdzenie że 70% samochodów stojacych w polskich komisach ma kręcony licznik, a jesli chodzi o niemieckie auta które zazwyczaj po niemieckich autobamach tłuką setki tyś kilometrów to niemalże reguła która nakazuje handlarzowi "odchudzic" taki samochód z przejechanych kilometrów !
To standardowe ich posuniecie.
Druga sprawa to bite auta, takich w naszych komisach jest sporo mówiac łagodnie, oczywiście wchodzac do komisu wszystkie są ...bezwypadkowe :lol:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 12 sie 2010, o 12:41 przez Metanol, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 12 sie 2010, o 12:22
 Re: Polecamy/odradzamy
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9774

Zobacz profil 
Cytuj:
Ja swoje auto kupilem w oficjalnym salonie Audi wiec przynajmniej mialem gwarancje ze auto jest sprawne

Niedawno widziałem reportaż o gościu, który za prawie 2 mln. zł. kupił swoje wymarzone auto. Kupił je w salonie. Wszystko było fajnie, dopóki znajomy nie zwrócił uwagi, że lakier na dachu ma trochę inny odcień niż w pozostałych miejscach. Ekspertyza nie pozostawiła żadnych złudzeń. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Ja wiem, że to pewnie jeden przypadek na milion, ale jednak pewności nigdy nie masz ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 12 sie 2010, o 14:29
 Re: Polecamy/odradzamy
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No tak w sumie pewnosci nigdy sie nie ma ale ja wychodze z zalozenia ze jednak tutaj w niemczech salony firmowe normalnie nie pozwolily by sobie na cos takiego. A np. kupujac moj samochod dostalem na niego gwarancje, do tego "Fahrzeugbrief" (nie wiem jak to sie po polsku nazywa ale to jest dokument stwierdzajacy ze jest sie wlascicielem auta) po poprzednim wlascicielu a o takich rzeczach jak ksiazka serwisowa nawet wspominal nie bede. Wiec wszystko bylo zrobione 100% przejzyscie. A sytuacja ktora Ty opisujesz to jak czlowiek ma pecha to i palca w tylku zlamie.

Metanol oczywiscie ludzie kreca liczniki, zreszta mozna popatrzec na przebiegi aut z silnikiem disla sprzedawanych w polsce i to wyglada mniej wiecej tak:
rocznik 2008 - 35 tys przebiegu
rocznik 2007 - 60 tys przebiegu
rocznik 2005 - 100 tys przebiegu
rocznik 2002 - 120 tys przebiegu
rocznik 2001 - 160 tys przebiegu
rocznik 2000 - 160 tys przebiegu
rocznik 1998 - 160 tys przebiegu
rocznik 1995 - 170 tys przebiegu :)


           
Post 25 paź 2010, o 15:48
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 sty 2005, o 21:47
Skąd: czudec
Posty: 236

Zobacz profil 
Mam pytanie. Jaki polecacie internet przenosny dla laptopa(mobilny?) Chodź głownie o dobrą szybkość i limit danych min 3 GB. ? Z góry za pomoc


           
Post 25 paź 2010, o 22:20
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2650

Zobacz profil 
Cytuj:
Niedawno widziałem reportaż o gościu, który za prawie 2 mln. zł. kupił swoje wymarzone auto. Kupił je w salonie. Wszystko było fajnie, dopóki znajomy nie zwrócił uwagi, że lakier na dachu ma trochę inny odcień niż w pozostałych miejscach. Ekspertyza nie pozostawiła żadnych złudzeń. Sprawa będzie miała finał w sądzie.

Ja wiem, że to pewnie jeden przypadek na milion, ale jednak pewności nigdy nie masz


uwierz mi ze nie :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 26 paź 2010, o 07:03
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2003, o 03:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 1050

Zobacz profil 
http://www.facebook.com/pages/Rzeszow-P ... 462?ref=ts


polecam

_________________
www.wszoku.pl


           
Post 12 lis 2010, o 12:35
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8384

Zobacz profil 
Wlasnie z powodu niespodziewanego bonusu bede kupowal kino domowe (home theather system). Mam do wyboru produkty trzech firm:

Sony
Panasonic
Samsung

Osobiscie znam owe trzy firmy z dobrej jakosci, Sony jest na pewno liderem w kwestii telewizorow. Kto jednak bylby w stanie mi powiedziec, ktore z owych trzech kin domowych powinienem wybrac?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi