Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 14 lut 2008, o 22:05
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
2 peugeoty
1 grande punto
3 albo 4 punta zwykłe


Widze, ze w Polsce nadal "Fijaty" (okreslenie mojego znajomego) bija rekordy popularnosci. :D Pamietam, ze gdzie by sie nie poszlo na jakie jazdy to zawsze byl Fiat. Albo to byl maluch, albo uno, albo punto, ale zawsze Fiat. Na egzaminie to samo - albo Uno, albo Punto, albo Siena - ale zawsze Fiat. :D

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 14 lut 2008, o 23:34
 Re: Ośrodki szkolenia kierowców
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 22:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Damon napisał(a):
Ja polecam AUTOKURS z Hetmanskiej.


Damon ma racje. Ja tez tam zdawalem i goraco polecam AUTOKURS.

australijczyku ... od jakiegos czasu u nas w Polsce zdaje sie egzamin na prawo jazdy na peugeotach. W szkolach uczacych jezdzic auta sa wymieniane systematycznie, ale oczywiscie nie wszystkie stac na taki wydatek od razu.


           
Post 14 lut 2008, o 23:38
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
Jasiek od ponad roku zdaje sie na Peugeotach 206. A Fiaty zostaly w szkolach i dawane sa pocztakujacym czyli tym ktorzy maja 0 godzin wyjezdzonych bo jak ma rozwalic auto na pierwszych godzinach to juz lepeij starego Fiata niz nowego Peugeot. ;)

Ja tam uczylem sie w Zrywie obok BWA budynek. Fajni goscie ;) Fakt duzo ludzi na wykladach ale jesli ktos ma zdac (moze nie praktyczny ale wie o co biega w przepisach itd.) to zda. A kto sie nie zna na autach niech lepiej nie zaczyna kursów.

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 14 lut 2008, o 23:45
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 7 lis 2005, o 21:02
Posty: 1358

Zobacz profil 
Cytuj:
Jasiek od ponad roku zdaje sie na Peugeotach 206.

Gwoli ścisłości :P Peugeoty na egzaminach są od czerwca (w Rzeszowie), także jeszcze rok nie minął.


           
Post 15 lut 2008, o 01:36
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 lut 2005, o 23:24
Posty: 544

Zobacz profil 
Cytuj:
Jasiek od ponad roku zdaje sie na Peugeotach 206

207 ;)

Ja rowniez uwazam ze jak ktos jest kumajacy to nie ma znaczenia gdzie sie uczy :)


           
Post 15 lut 2008, o 10:57
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
To milo wiedziec, ze wreszcie ktos wpadl na pomysl, aby egzamin przeprowadzic na jakims cywilizowanym samochodzie, a nie na wloskim "Fijacie". :D To wlasnie we Fiatach dzialalo popularne "krec, krec, krec", ktore pojawia sie takze na wklejonym przeze mnie filmiku. :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 15 lut 2008, o 13:55
 Re: Polecamy/odradzamy
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 wrz 2005, o 12:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 347

Zobacz profil 
Ale to też zależy od regionu, w Rzeszowie, jeździ się jeszcze na Puntach, a zdaje na Peugeotach, a np. w zach.-pom. widziałem jeździli Nissanem Micra czy np. w Krośnie Oplem Corsa, także Fiaty wychodzą praktycznie już z użytku, jeśli chodzi o jazde praktyczną czy nawet egzaminy na prawo jazdy...


           
Post 15 lut 2008, o 14:16
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2006, o 22:16
Skąd: Hetmanska 69
Posty: 891

Zobacz profil 
Cytuj:
jak ma rozwalic auto na pierwszych godzinach to juz lepeij starego Fiata niz nowego Peugeot


Co to ma za znaczenie które auto rozwali, te samochody w ośrodkach są napewno wysoko ubezpieczone :) Wiec nawet w przypadku stłuczki koszty zwrócą się, a jeszcze pare stówek osrodek bedzie w przod, ale to zalezy tez od wysokosci ubezpieczenia.

_________________
Obrazek E-Mail: MasterZKS@gmail.com
Obrazek GG: 1868860

Logitech G9 Gaming Mouse- 319 zł
Steel Series 4D - 69 zł.
Steel Sound 5Hv2 - 269 zl.
Bycie lou - bezcenne! :]


           
Post 15 lut 2008, o 22:46
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
To moze niech przywroca nauke na Polonezach? To dopiero byla maszyna. :D Ilez to czlowiek sily musial wlozyc w prowadzenie tego autka. Mialem okazje jechac ta marka pare razy w zyciu. Maluchem chyba nigdy nie jechalem, ale ponoc byl duzo lzejszy do prowadzenia.

Notabene - czytalem jakas ksiazke o najwiekszych porazkach motoryzacji - "Maluch" znalazl sie wsrod jednej z 60 najwiekszych porazek w historii. Chodzilo o jego fatalny ksztalt i wielka niewygode. Ale do nauki jazdy byl wcale niezly.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


Ostatnio edytowano 15 lut 2008, o 22:50 przez Jasiek, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 15 lut 2008, o 22:50
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Moim skromnym zdaniem, nie ma znaczenia gdzie zapisze się dany kursant, jaką szkołę wybierze, wszystkie uczą podobnie.
Doświadczenie nabiera sie z czasem !, przemierzając kolejne kilometry polskich koszmarnych dróg, to jest najlepsza szkoła !

Z własnego doświadczenia :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 15 lut 2008, o 22:56
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Polskie drogi sa dziurawe, a kierowcy to kaskaderzy (zwlaszcza, ze nie zatrzymaja sie na przejsciach dla pieszych), ale uwierz mi - nie wszystko w polskich drogach jest zle. Przede wszystkim, drogi sa dosc szerokie (w przeciwienstwie do australijskich czy angielskich, a przynajmniej te rzeszowskie), wiec jesli kursantowi "nosi" troche samochod to mniejsze jest prawdopodobienstwo wjechania na inny pas. Kierowcy z tego co pamietam jednak jako tako do zasad sie stosuja (w przeciwienstwie do Chin czy Indii, gdzie to jest niemalze walka o zycie). Gdy w Chinach mialem przejsc przez przejscie dla pieszych, to nawet jak mialem zielone swiatlo, to nalezalo strasznie uwazac, bo spora czesc kierowcow sie tym nie przejmowala i po prostu jechala mimo to.

Zatem nigdy nie jest tak zle, zeby nie moglo byc gorzej. :D

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 15 lut 2008, o 23:17
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 29 gru 2003, o 17:57
Skąd: Rzeszów
Posty: 69

Zobacz profil 
I jeszcze mam takie jedno pytanie moze ktos sie orientuje na jakim motorze zdaje sie prawko na kat. A juz tam w WORD oczywiscie. Szukałem moze i słabo ale niestety nic nie znalazlem.


           
Post 15 lut 2008, o 23:23
 Re: Polecamy/odradzamy


Metanol napisał(a):
Moim skromnym zdaniem, nie ma znaczenia gdzie zapisze się dany kursant, jaką szkołę wybierze, wszystkie uczą podobnie.

i tu sie mylisz.
w "Centrum" grubas mnie "uczył", nic mi ciul nie tłumaczył :? na 50 minut jazdy (zawsze zaczynałem 5 minut później i konczyłem 5 wczesniej) rozmowa z nim trwała ok 10minut. co on myślał ze ja sie sam nuacze :roll: np ruszac z ręcznego pod górke wogóle mnie nie uczzył :?
dokupywałem dodatkowe godziny w "Zrywie" róźnica kolosalna. w Zrywie przez 12 godzin, nauczyli mnie nie wiele mniej niz w "Centrum" przez 28 :roll: także ważne jest to ile sie jeździ, za każdym razem równiutką godzine jeździłem :D jechałem po następnego kursanta, a ten mnie odwoził do domu 8-) im sie tam prawie gęba nie zamykała, cały czas coś mi tłumaczył itd aż czasem miałem dośc lekko tego gadania :wink: ogólnie polecam "Zryw"


           
Post 16 lut 2008, o 01:09
 Re: Polecamy/odradzamy
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 wrz 2005, o 12:26
Skąd: Rzeszów
Posty: 347

Zobacz profil 
@Seba
No taka jazda niepełnej godziny jest wkurzająca...
Od razu taka rada nie bierz nigdy jazdy na godz. 7, bo niektórzy instruktorzy nie wiedzą, że rano są korki...Mi się koleś spóźnił 15 min i jazdy miałem niecałe 40min...A czasami się zdarzało tak, że na mojej jeździe gość szedł kupować jakieś żarcie czy nawet musiałem tankować...


           
Post 16 lut 2008, o 09:04
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
Ja poelcam Zryw tj to pisał Seba :)
Odradzam w 2 LO bodajże Lider ?
Koleś przyszedł właśnie stamtąd po 30 godzinach wyjeżdżonych do Zrywu,
Wykupił w Zrywie 5 godzin i jeździł jakby pierwszy raz jeździł autem, bez wyobraźni.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 16 lut 2008, o 13:52
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP

Dołączył: 23 sie 2004, o 18:05
Posty: 2283

Zobacz profil 
W automobilklubie rowniez niby umawiasz sie na godzinke jazdy, a zawsze konczysz 10-15 minut wczesniej. :lol: Przynajmniej ja tak mialem, rowniez kolejna sprawa ktora nie podoba mi sie w duzych osrodkach to straszne "meczenie" kursu, w automobilklubie mialem 2 godzinki jazdy rozpisane na dwa-dwa i pol tygodnia. :wariat: Przy obowiazku wyjezdzenia 30 godzin, kurs strasznie sie przeciaga, osobiscie polecalbym mniejsze osrodki, sprawdzone przez znajomych.


           
Post 16 lut 2008, o 14:04
 Re: Polecamy/odradzamy
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
buried napisał(a):
Odradzam w 2 LO bodajże Lider ?
Koleś przyszedł właśnie stamtąd po 30 godzinach wyjeżdżonych do Zrywu,
Wykupił w Zrywie 5 godzin i jeździł jakby pierwszy raz jeździł autem, bez wyobraźni.

No cóż - tak się składa, ze w ostatnim czasie aż trzech moich znajomych robiło tam prawko i byli zadowoloni i co najważniejsze zdali za pierwszym razem. Tak jak pisał Nobi - trzeba mieć po prostu smykałkę do jazdy;) Ja robiłem w Motocrossie (ul. Jałowego) - z kursu nie byłem zadowolony, gość skracał także godziny, ale bez większych problemów za pierwszym razem zdałem egzamin.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 16 lut 2008, o 16:39
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
To moze niech przywroca nauke na Polonezach? To dopiero byla maszyna. :D Ilez to czlowiek sily musial wlozyc w prowadzenie tego autka

Czyżby? :lol: Jaśku! jesteśmy w podobnym wieku +/-30 Ja zdawałem 18 lat temu a kurs robiłem w "autocrossie" i jeździłem głównie polonezem potem ładą 2107, i najmniej właśnie "maluchem" - dlaczego? Ano dlatego, że na większym samochodzie lepiej się nauczysz jeździć.

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 16 lut 2008, o 22:54
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
No widzisz, to ja mam do tego zupelnie inne podejscie. Mniejszy samochod latwiej sie prowadzi i dla poczatkujacego kierowcy jest lepszy. Natomiast, gdy nabierze sie juz troche doswiadczenia warto sprobowac wiekszego.

Tak BTW tu w Australii niezwykle popularna jest automatyczna skrzynia biegow, od ktorej zaczyna sie nauke. Spowodowane to jest faktem ogromnych korkow w Sydney i bardzo waskich uliczek. Ciekawe, czy w Polsce szkoly oferuja automatyka i czy mozna na automatyku zdawac egzamin?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 16 lut 2008, o 23:21
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
MasterZKS napisał(a):
Co to ma za znaczenie które auto rozwali,


Naprawy u mechanika chyba nie sa ubezpieczone. A "nowi" jeszcze nie wiedza czasami co to sprzeglo ;)
Widze ze niektorzy w Zrywie robili ;) Moja mama jak zdawala kilka lat temu to byl tylko Pan Bolek i 5 moze 6 kursantow a teraz to jest niezla juz firma ;) Jesli ktos chce sie nauczyc ruszania pod gorke to do Pana Marcina ;) A jak ktos chce sie posmiac to do Pana Bolka ;) Pozdrawiam

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi