Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Wakacje, urlopy

Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 8 sie 2011, o 21:16
 Re: Wakacje, urlopy
Weteran
Weteran

Po 7 latach przerwy postanowiłem odwiedzic nasz Bałtyk i przezyłem lekki szok, tam naprawdę czasami jest pogoda :lol:
Do tej pory moje wizyty nad polski morzem kończyły się tak samo, parasol w dłoń, ciepłe ubranie i maszerujemy, tym razem przez cały tydzień pobytu pogoda była wymarzona, wreście mogłem popływac w morzu, opalic się i zobaczyc tłumy ludzi na plaży :lol:

Bałtyk, bałtykiem ale powrót znad morza to dopiero "przygoda", pierwszy raz miałem okazję jechac w ...30 kilometrowym korku !
30 km to odległośc z Władysławowa do Rumii tą trasę pokonałem w ...3 godziny ! (to nie żart)

Mimo tej drogi powrotnej, wreście urlop nad naszym morzem mogę zaliczyc do udanych 8-)

Obrazek

Post 8 sie 2011, o 21:51
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Jeżeli chodzi o trase Władysławowo- Trójmiasto w sezonie, to kilkudziesięcio kilometrowe korki są standardem :biggrin: aczkolwiek możana tą trasę przejechać bocznymi drogami(drożkami) i nie stoi się tyle w korku. Ewentualnie można wyjechać w nocy, albo wczesnie rano :wink:

Post 8 sie 2011, o 22:43
Weteran
Weteran

Bardzo sympatyczni właściciele pensjonatu w Chłapowie w którym spałem z rodzinką i znajomymi, proponowali nam własnie takie rozwiązanie (boczne drózki) nie skorzystałem myśląc że nie będzie aż tak żle :oops:

Obrazek

Post 8 sie 2011, o 22:56
Legenda
Legenda

Jeszcze za czasow mieszkania w Polsce mialem okazje z rodzicami jezdzic do Chlapowa i tam zostawac na wakacje. Obwodnica Trojmiasta ma to do siebie, ze tam ciagle sa remonty i w zwiazku z tym tworza sie potezne korki. Czasem duzo lepiej jest przejechac przez centrum Trojmiasta i przejedzie sie duzo szybciej. Natomiast fakt, ze odleglosc 700 km jedzie sie 12 - 13 godzin swiadczy tylko o tym, ze w Polsce drogi sa mizerne i jest jeszcze duzo do zrobienia.

W samym Chlapowie bardzo blisko jest park Cetniewo, gdzie czesto przed sezonem trenuja zuzlowcy z Gdanska. We Wladyslawowie trzeba uwazac - ostatnio mojemu ojcu ukradziono z karty bankomatowej 200 dolarow kanadyjskich (choc nigdy tej waluty nie uzywal), gdy korzystal z jednego z bankomatow w centrum Wladyslawowa, wiec przestepcy poluja na turystow, a raczej ich karty. Jest jeszcze wesole miasteczko, a moze i nawet czasami dwa, targ z pamiatkami i owocami, troche sklepow, a takze pociag, ktorym jezdzilem do Gdanska na zuzel, ktory zazwyczaj sie spoznial (rekordowe spoznienie to 60 minut - nawet miejska kolej w Sydney takiego wyniku nie osiaga, a jest bardzo niepunktualna). Na Hel rowniez jest przyslowiowy rzut beretem.

"We all change. When you think about it, we're all different people, all through our lives. And that's ok, that's good. You've gotta keep moving. So long as you remember all the people that you used to be" - Dr Who, "The Time of the Doctor"

Post 9 sie 2011, o 00:45
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Ja za to jeżeli wczasy to tylko nad morzem. W tym roku po raz pierwszy udaję się nie nad nasze morze tylko nad morze czarne. Dzień drogi przede mną ale zobaczymy jak to będzie w porównaniu z naszym Bałtykiem :) W Polsce od dziecka rok w rok Kołobrzeg :) w sumie nie wiem jak tam teraz jest bo ostatnio byłem tam bodajże 5 lat temu, ale dziecięce lata wspominam bardzo fajnie :). Rok temu odwiedziłem Hajduszoboszlo (dzięki za wskazówki Metanol <browar przy okazji kiedy się poznamy:D> ale takie baseny w porównaniu z morzem nie mają tego klimatu. Był ktoś z was na Bułgarii? jakieś wskazówki dotyczące trasy przez Rumunię? :)

Post 9 sie 2011, o 14:20
Legenda
Legenda

Cytuj:
Ja za to jeżeli wczasy to tylko nad morzem.

Zazwyczaj tak jest, ze jedzie sie tam, gdzie jest to, czego sie na co dzien nie ma. Rzeszowianie chetnie jezdza nad morze, bo w Rzeszowie morza nie ma. Z kolei ludzie z Trojmiasta chetnie jezdza na poludnie Polski, bo sa gory, ktorych na polnocy nie ma. Australijczycy jezdza na wakacje do krajow, gdzie jest snieg, bo plaze i upaly, to maja oni na co dzien. Zachodnia Europa jezdzi na wakacje nad morze srodziemne lub do Australii, bo tam jest goraco i piekne plaze.

"We all change. When you think about it, we're all different people, all through our lives. And that's ok, that's good. You've gotta keep moving. So long as you remember all the people that you used to be" - Dr Who, "The Time of the Doctor"

Post 10 sie 2011, o 00:52
Uczestnik GP
Uczestnik GP

A ja się nie wpisuje w ten trend i rok w rok jakieś góry, czasem słowacja :) Co więcej od daaawna mi się nie nudzi robienie tego samego. Poprostu lubie pochodzić po górach w ciszy i spokoju a nie piec się na plaży między miliardem ludzi :) A jeżeli już mam faze na jazde nad wode, to Zemplińska Szirawa mi to zapewnia. Co prawda w życiu bym do jeziora nie wszedł, ale jest basen no i najlepsze na świecie piwo słowackie :) Są też góry, ładny krajobraz i fajna pogoda :)

Post 10 sie 2011, o 12:19
Legenda
Legenda

Zemplinska Szirawa. :D Bylem tam pare razy jako dosc mlody czlowiek i bardzo milo to wspominam. Bylo naprawde fajnie, duze jezioro, rowery wodne, niedaleko do Presova i Kosic.

Ja jednak musze przyznac, ze moim najfajniejszym miejsce na wakacje w ostatnich latach byly... Chiny, a dokladniej rodzinne miasteczko mojej zony. Za grosze mielismy trzygwiazdkowy hotel i choc nikt mnie nie rozumial, ani ja nikogo nie rozumialem (poza moja zona), to bylo to niesamowicie relaksujace. Po prostu - krecic sie po miasteczku, po okolicach, probowac miejscowej kuchni.

W Polsce z takich naprawde relaksujacych miejsc to wspominam Bystre w Bieszczadach. Na dluzsze wakacje ciut nudne, ale tak na pare dni fantastyczne - cisza, spokoj, relaks. Zakopane tez milo wspominam.

Post 10 sie 2011, o 12:24
Uczestnik GP
Uczestnik GP

A w Krużewnikach był?

Post 10 sie 2011, o 16:39
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Hahahahahahahaha :biggrin: :biggrin: .
Mistrzostwo świata :D:D :piwo: :piwo:

Post 10 sie 2011, o 23:26
Legenda
Legenda

Gdzie? Nie bylem, nie slyszalem. A co tam jest?

Post 11 mar 2013, o 22:48
Legenda
Legenda

To ja polecam ponizszy artykul i przy okazji film, ktory tam wyswietlaja.

http://www.styl.pl/podroze/news-wakacyjne-podboje-polek,nId,941512

Ci, ktorzy byli badz sa na emigracji widzieli zapewne podobne zachowania dosc regularnie. Pol biedy jak robia to singielki. Niestety, spora liczba zostawia meza/partnera w tak wlasnie malo elegancki sposob.

Post 24 mar 2013, o 00:36
Senior
Senior

Apropos wakacji :-)

Zapraszam na fan page biura podróży Neckermann w Rzeszowie. Na stronie znajdziecie aktualne oferty i atrakcyjne Last Minute. Poza tym już wkrótce konkurs z nagrodami :-)

http://www.facebook.com/NeckermannRzeszow

Z nami najbezpieczniej! :!:

Post 22 lip 2013, o 12:05
Junior
Junior

ja już nad Bałtykiem byłem suuuper bylo, pogoda zajefajna, ceny niewysokie, inaczej niż wszyscy straszyli, POLECAM

w perspektywie jeszcze WĘGRY końcem sierpnia :)

Post 4 sie 2013, o 01:23
Weteran
Weteran

Chorwacja - było rewelacyjnie 8-) , widoki, morze, pogoda, byłem pierwszy raz (nie licząc GP w Gorican) mam nadzieje że nie ostatni. Jedyny minus to korki tworzące się na bramkach (niestety swoje trzeba odstać) lub tak jak w moim przypadku dodatkowo przed wjazdem do tunelu gdzie był wypadek, blisko 2 godz stracone.
Ale warto pomęczyć się trochę w trasie.
Obowiązkowo jak co roku muszę zaliczyć jeszcze moje kochane Węgry, ale to już we wrześniu.

Obrazek

Post 1 gru 2013, o 22:07
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Fajnie jest nad Soliną i nad jeziorem Sielpińskim - Sielpia Wielka. Sporo knajp i miejsc gdzie można wypocząć i napić się dobrego piwa.

Ostatnio edytowano 16 gru 2013, o 08:57 przez parentex, łącznie edytowano 1 raz

Post 11 gru 2013, o 10:39
Legenda
Legenda

Wy tam w Polsce macie srodek zimy, a u nas w Australii srodek sezonu wakacyjnego. My wlasnie z wakacji wrocilismy (3 tygodnie w Gold Coast) i jesli Gold Coast z czegos slynie, to dwie rzeczy. Jedna - ogromne domy wczasowe z wysokiej klasy rewelacyjnie wyposazymi mieszkaniami (w jednym z nich mieszkalismy podczas pobytu). Druga to parki rozrywki - Movie World, Sea World, Dream World i parki wodne. Jesli chodzi o apartamentowce to wygladaja mniej wiecej tak (zdjecie z najwyzszego budynku Australii, Q1)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/994369_10201704442146444_1294372175_n.jpg

A taki widok mielismy z naszego mieszkania. Nawet jak sie czlowiek na kanapie polozyl, to odpoczywal patrzac na ocean

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1470159_10201704461466927_699133579_n.jpg

Jesli natomiast chodzi o parki, to polecam filmik z Movie World, nazywanego "Australian Hollywood", parada gwiazd. Park jest oczywiscie pelen roznego typu rozrywek jak Roller coaster itd. My akurat bylismy w parku dzien po nakreceniu tego filmiku. Jestem pewien, ze rozpoznacie postacie ze swojego dziecinstwa (pokolenie poznych lat 70-tych i 80-tych).

http://www.youtube.com/watch?v=0GY95HB3ll0

Szczerze polecam. Inne parki nazywaja sie Sea World, Dream World, Wet n Wild i Whitewater World. W tym ostatnich nie bylem, z pozostalych po jednym zdjeciu

Sea World

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/s720x720/1452395_10201679953454242_1664324051_n.jpg

Dream World

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q72/s720x720/1424531_10201704470067142_1717627837_n.jpg

Wet n Wild

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/q71/s720x720/1456725_10201679951734199_947932913_n.jpg

Post 26 lis 2014, o 21:58
Legenda
Legenda

Odpowiadam Karolci i Redaktorowi, jako ze dyskusja w temacie o studiach przemienila sie w dyskusje o podrozach

Karolcia
Cytuj:
na bogato jedziesz chłopie

A w Australii mowia, ze umiem sobie zorganizowac tanie wakacje na wysokim poziomie. :D

Biorac pod uwage, ze ludzie wydaja tu przynajmniej dwa razy tyle (glownie z powodu zlego planowania i nie bukowania rzeczy na czas) nie sa to naprawde drogie wakacje. Oczywiscie, gdy jedzie sie na kilka tygodni cena wzrasta (za opisane powyzej 3 tygodnie w Gold Coast zaplacilem okolo $3,000 za same noclegi), ale oplaca sie, gdy jedzie sie cala rodzina (ceny sa za pokoj/apartament, a nie od osoby)

Redaktor
Cytuj:
Przeanalizujmy tegoroczne mistrzostwa 2015:

03.01 Gillman

Sydney-Gillman 1400 km,chyba najlepiej samolot, mam na mysli koszta, bo trud autem nie przeraza, wrecz przeciwnie. zwlaszcza ze zapas czasowy na pokonani drogi, bo runda w Gillman otwiera mistrzostwa

05.01. Mildura

Gillman-Mildura 388 km, pestka, auto

07.01 Undera

Mildura-Undera 423 km, pestka, auto

10.01 Kuri Kuri

Undera-Kuri Kuri 888 km, niby daleko, ale 3 dni odstepu, luzik

Kuri Kuri-Sydney 140, pestka

Razem: ok 3300 km, nakładamy do rownego 3500 km

Lepsze rozwiazanie.

1. Z Sydney lecisz samolotem do Adelaide. Gillman to czesc Adelaide. Cena biletu $80 - $100. Zostajesz tam na pierwsza runde
2. Samochodem jedziesz z Adelaide do Mildura, okolo 400 km, powinno byc jakies 4.5 - 5 godzin samochodem. Samolotu na tej trasie nie polecam - leci naookolo i drozej kosztuje. Mozesz rowniez kupic bilet na autobus - okolo $40. Druga runda.
3. Mildura - Undera rowniez samochodem lub autobusem (okolo $70, niestety jedzie naokolo i tracisz caly dzien), trzecia runda.
4. Z Undera jedziesz do Melbourne, 2 i pol godziny jazdy samochodem, podobnie autobusem
5. Lapiesz lot z Melbourne do Sydney dzien przed Kurri Kurri, spedzasz noc w Sydney (loty zaczynaja sie od $40)
6. Samochodem jedziesz z Sydney do Kurri Kurri (okolo 2 i pol godziny jazdy) i tego samego dnia wracasz do Sydney po zawodach (do Sydney dojedziesz jakos o 1 nad ranem). Druga opcja - spedzic noc w pobliskim Cessnock lub Pokolbin (i przy okazji zobaczyc HUnter Valley)

Co do hoteli... nie musisz wcale celowac w 3 gwiazdki czy jakies tam gwiazdki. W Australii popularne sa tzw. hostele, czyli hotele dla mlodych podroznikow, ktorzy szukaja tanszych cen i niekoniecznie tak wysokiej jakosci. Jesli chcesz miec swoj pokoj, zaczynaja sie od $60 za noc. Jesli jest ok dla ciebie, zeby dzielic pokoj z 3 innymi osobami, ceny zaczynaja sie od $35 za noc. Jako przyklad uzyty hostel w centrum Sydney http://www.sydneycentralinn.com.au/

Mozesz pomyslec o wynajmie samochodu, by przejechac trase Adelaide - Mildura - Shepparton - Melbourne. Potrzebujesz samochodu na 5 dni, na internecie widze, ze za maly samochod typu Yaris zaplacisz $200 za 5 dni. Jak dobrze pokombinujesz z noclegami, w 1000 zl moze sie nie zamkniesz, ale w 1500 zl powinienes.

Post 27 lis 2014, o 01:03
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Jasiek napisał(a):
ze za maly samochod typu Yaris zaplacisz $200 za 5 dni.
drogo. na majorce tyle to kosztuje bryczka za 2 tygodnie :)

Post 27 lis 2014, o 12:27
Legenda
Legenda

Bo Australia dla turystow z innych krajow generalnie wychodzi dosc drogo.

A co do taniosci... w 2010 spedzilismy 2 tygodnie w Chinach. Mimo spania w niezlej klasy 3 gwiazdkowych hotelach za noclegi zaplacilisy w sumie tylko $250 (tyle nas kosztowaly cale 2 tygodnie). Nie moze byc jednak inaczej, skoro w Nanning placilismy 160 yuan za noc ($25), a w miasteczku mojej zony po 70 - 80 yuan (okolo $12). Da sie wiec w wielu krajach zrobic to taniej i to duzo taniej. Pamietajmy jednak, ze na stronach, gdzie hotele sie oglaszaja, docelowymi klientami sa glownie ci z wysoko rozwinietych krajow i ceny tam sa pod nich "dopasowane".

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona