Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rozmowy o emigracji


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 19 paź 2010, o 21:18
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No to ja musze wtracic tutaj swoje trzy grosze...

1) Kamyk nie mieszka w polsce :? :suprised: :suprised: :suprised: :wariat: :lol: a zreszta co mnie to obchodzi... prywatna sprawa
2) Co do pieniedzy ktore emigranci sla do polski to nikt ich do tego nie zmusza. Wyporwdzacie sie z Polski to zyjcie normalnie w nowym kraju zamieszkania a jak nie i chcecie tam wegetowac aby te pare euro przeslac do polski to kurka nie placzcie na wasz ciezki los bo to wasz wybor. Redaktor ma tu 100% racji.
3) Emigracja w moim wypadku to tez byla swiadoma decyzja i czesc edukacji dostalem w polsce dalsza czesc w niemczech no i co z tego. Studia w polsce nie zabieraja prawa do emigracji i tyle. Tak sie dzieje w europie w kazdym kraju ze ludzie zmieniaja miejsca zamieszkania i to wlasnie jest fajne w EU.


           
Post 19 paź 2010, o 22:00
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
I nie wiem juz ktory raz w internecie czytam spiecia pomiedzy emigrantami i nie-emigrantami


Mnie to lata Jasiek, gdzie jeden z drugim zarabia na chleb. Jego wybor. Ale zabawnie to wyglada jak tacy dorabiaja sie po Francjach (i jeszcze sie tym chwala jacy oni to nie zaradni i gdzie dzieci sla po szkolach)) wytykaja tym, ktorzy zyja tu w kraju, a przy okazji kreuja sie na wielkich patriotow. Bardzo wygodne posuniecie. Na ich miejscu siedzialbym cicho, bo lepsi nie sa od tych wytykanych przez nich Tuskow.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 19 paź 2010, o 22:35
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Ja cie doskonale rozumiem, bo mnie tez sie takie cos nie podoba. To tak na wzor pewnego wielkiego poety i jednoczesnie patrioty, ktorego patriotyzm objawial sie w siedzeniu za granica i pisaniu, jak kocha Polske, gdy ta przechodzila trudne chwile. Zawsze mnie to wkurzalo, moze stad taka, a nie inna moja postawa w momencie, gdy sam jestem poza granicami kraju, gdzie sie wychowalem. No ale niech bedzie, ze to jest patriotyzm. Ja w kazdym razie nigdy sie tu nie kreowalem na patriote, bo i tez takim nie jestem i nie zamierzam byc. Australie kocham tak dlugo, jak dlugo zapewnia mi dostatnie zycie. :D

Nie zmienia to faktu, ze nawet jesli z tej Polski wyjechales, to wcale nie tracisz prawa do krytykowania jej czy tez do kochania i uwazania za swoja ojczyzne. Nie kazdy jest Jaskiem z Sydney. :wink:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 19 paź 2010, o 23:24
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Z calego serca klecze na kolanach i przepraszam ze mam prawo wypowiadac sie na tematy, mea culpa ze jestem zagranica, straszny grzech.
Szczur za burte ? co jeszcze
bardzo mi przykro ze w kraju tym pietnuje sie zaradnosc itd. nie wiem po co od rau jakis atak na moja osobe. Mam przepraszac, bo ktos ma od zawsze do mnie jakies ALE ? i szuka jak moze. Wyciety cytat z innego tematu.
Robcie swoje, ja robie swoje

nie mam zamiaru pokazywac tutaj wydrukow z konta, wklejac zdjecia domu , samochodu czy dziewczyny. Nie o to tu chodzi
i po co to wszystko ? ktos sie czuje lepiej tylko temu ze zwyzywa innych od szczura itd ?

dokonczylbym fajne powiedzonko z zagranicy :D
no ale cenzura i nieletni na forum

Grow up and .... .. :!:

zdrowia i co niektorym meliski proponuje

PS. wyjazdow juz w moim zyciu bylo wiele i za Belki i za Millera, Marcinkiewicza, Kaczynskiego i Tuska


           
Post 20 paź 2010, o 07:54
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
kamyk masz prawo do wszystkiego, min. dzięki tej znienawidzonej III RP i "oszustom" w typie Mazowieckiego czy Kuronia
widzę, że pieniądze są dla Ciebie najważniejsze, cóż dla mnie niestety nie, dlatego przyznaję, pracuję w Polsce za grosze, jak ok. 90 procent moich rówieśników. Ale wyjeżdżać nie zamierzam. Jestem chyba głupi, bo widzę pozytywne zmiany i liczę, że stopniowo i mi się poprawi :oops:
za granicą też byłem, jak chyba każdy Polak, ale cóż, tęsknota zawsze u mnie zwycięża
Niedługo Niemcy otworzą rynek pracy, potrzebują podobno 30 tyś inżynierów, także panie i panowie, miliardy euro czekają.
Tak na marginesie w Polsce też praca dla inżynierów jest. I to za nie najgorszą kasę.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 20 paź 2010, o 08:55
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
a ja bym chętnie wyjechał z tego mlekiem płynącego kraju. W ogóle największy błąd to było że wróciłem do Polski po 3 latach nieobecności. Nie widzę tutaj nic dobrego tak jak piszesz. Jakie pozytywne zmiany? :shock:


           
Post 20 paź 2010, o 09:11
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Cytuj:
Niedługo Niemcy otworzą rynek pracy, potrzebują podobno 30 tyś inżynierów, także panie i panowie, miliardy euro czekają.

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Nowy_ z calym szacunkiem jesli myslisz ze Niemcy wezma 30tys inzynierow z polski to prosze obudz sie. Niech po otwarciu rynku pracy nie wiem 20 osob dostanie tutaj zatrudnienie jako inzynier to bedzie dobrze. Bez jezyka nie ma pracy!


           
Post 20 paź 2010, o 09:19
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Mnie to lata Jasiek, gdzie jeden z drugim zarabia na chleb. Jego wybor. Ale zabawnie to wyglada jak tacy dorabiaja sie po Francjach (i jeszcze sie tym chwala jacy oni to nie zaradni i gdzie dzieci sla po szkolach)) wytykaja tym, ktorzy zyja tu w kraju, a przy okazji kreuja sie na wielkich patriotow. Bardzo wygodne posuniecie. Na ich miejscu siedzialbym cicho, bo lepsi nie sa od tych wytykanych przez nich Tuskow.




niczym sie nie chwale, a to ze jestem na emigracji nie odbiera mi prawa do tego by byc patriota , jesli uwazasz sie za lepszego bo zyjesz w polsce to ok
a co do siedzenia cicho; to zabawne jest to jak przekonujesz wszystkich ze masz brata nie ladnie grzesiu klamczuszku :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 paź 2010, o 09:33
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
Giene napisał(a):
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Nowy_ z calym szacunkiem jesli myslisz ze Niemcy wezma 30tys inzynierow z polski to prosze obudz sie. Niech po otwarciu rynku pracy nie wiem 20 osob dostanie tutaj zatrudnienie jako inzynier to bedzie dobrze. Bez jezyka nie ma pracy!


mój nick z dużej litery, a Polska z małej, czuje się doceniony :wink:
piszesz tak, jakbyś czuł się zagrożony nowymi przybyszami z Polski :wink:
język angielski, myślę, na początku wystarczy, szczególnie w branży IT, a i coraz więcej osób zna niemiecki

A tak BTW napisałem to z lekką ironią

FiS możecie być głośno albo cicho, możecie krzyczeć narzekać przeklinać, krytykować, chwalić, cieszyć się, zarabiać, wydawać, wysyłać, odsyłać. I powtarzam to po raz enty, możecie to min dzięki Wałęsie, Kuroniowi, Michnikowi, Kaczyńskiemu, Macierewiczowi czy Jankowskiemu.

Nie zmienia to faktu, że was tu nie ma.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 20 paź 2010, o 09:42
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
widzę, że pieniądze są dla Ciebie najważniejsze, cóż dla mnie niestety nie, dlatego przyznaję, pracuję w Polsce za grosze, jak ok. 90 procent moich rówieśników. Ale wyjeżdżać nie zamierzam.


Czy wy, co nie wyjechaliscie, wyobrazacie sobie, ze jedyne, co jest lepsze za granica, to lepsza kasa? Nie tylko to. Ludzie sa lepsi, przepisy sa lepsze, przede wszystkim jednak jest normalnosc... Ale co ja sie bede nad tym rozwlekal...

Cytuj:
Nie zmienia to faktu, że was tu nie ma.


Wielu od czasu do czasu jest - odwiedza rodziny albo przyjezdza na wakacje czy swieta - i nieraz nie na kilka dni, ale tygodni czy miesiecy. Od razu mowie, ze ja bylem tylko raz. :D

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 paź 2010, o 09:57
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
I powtarzam to po raz enty, możecie to min dzięki Wałęsie, Kuroniowi, Michnikowi, Kaczyńskiemu, Macierewiczowi czy Jankowskiemu.

wojtyle , wyszynskiemu , 10 miliona , historii itd itp
Cytuj:
Nie zmienia to faktu, że was tu nie ma.

ty jestes - wystarczy

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 paź 2010, o 14:10
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
zdrowia i co niektorym meliski proponuje


Dziekuje. Rowniez zycze zdrówka. Meliska niepotrzebna. Powytykac sobie na forum mozna, ale wszystko easy rider. Ja juz jestem zahartowany. :)

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 20 paź 2010, o 19:04
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Koniec OT. Piszemy o szeroko pojętej polityce.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 20 paź 2010, o 21:04
 Re: Rozmowy o emigracji
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
@ Nowy_
co do Twojego postu, to tak na pewno w Niemczech mozna dalej zajsc z jezykiem angielskim niz np. we Francji gdzie ludzie nie maja raczej ochoty mowic w innym jezyku niz francuski (wiecej moze pewnie tu FIS powiedziec). Ale jesli chodzi o Angielski i Niemcy to OK jest raczej tylko na ulicy ale jesli chodzi o prace w firmie to juz inna bajka szczegolnie jesli masz wspolparcowac z ludzmi ktorzy nie maja wyzszego wyksztalcenia to wtedy wiadomo bez niemieckiego ani rusz.

Ironie zrozumialem ale wiesz smieszy mnie jak czasem ludzie mysla ze swiat bedzie ich a realia sa takie ze polowa zmywakow w angli obslugiwana jest przez mgr. z Polski, hmm cos w tym jest.

A o konkurencje i moja posade to sie nie boje bo wiesz mam to szczescie ze moge pracowac w swoim zawodze a i ze wyksztalcenie mam w miare OK to konkurencji z polski nie mam co sie obawiac :)

Zycie na emigracji ma swoje plusy i minusy wiadomo ale ja tam widze wiecej plusow pewnie tak jak Jasiek, ale chodzi o to aby zyc a nie wegetowac.


           
Post 20 paź 2010, o 21:28
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Grisza, da sie te emigranckie posty przeniesc do tematu "Rozmowy o emigracji"? W ten sposob nie bedzie tu tworzyl OT.

DMN: Good idea. Przeniesione.

Wielkie dzieki. No to mozna pisac dalej

Cytuj:
bardzo mi przykro ze w kraju tym pietnuje sie zaradnosc


Kamyk... mieszkalem w Polsce 25 lat i przez 25 lat pietnowano moja zaradnosc i ambicje. W szkole - gdy mialem dobre wyniki, na uni - gdy mialem dobre wyniki, w pracy - gdy zawsze bylem gotowy na czas i gdy bylem ambitny... I zawsze bylo, ze zle, bo wychylam sie przed szereg, bo zawyzam poziom, bo trzeba pomyslec o innych... A niby czemu mialbym to robic? Bo jacys leserzy ze mna przegrywaja i nie sa tak dobrzy w czyms jak ja? W Australii nikt mi czegos takiego nigdy nie zarzucil, choc moje ambicje tutaj sa jeszcze wyzsze niz byly kiedykolwiek w Polsce (pewnie ze wzgledu na wykonywany zawod). Wrecz przeciwnie - widzac moje starania przyjmuja je z otwartymi rekami, no i oczywiscie z odpowiednimi nagrodami. :wink:

Cytuj:
Mam przepraszac, bo ktos ma od zawsze do mnie jakies ALE ?


Oczywiscie, ze nie. Stosuj taka zasade, jak ja w swoim podpisie. "Don't like me? F*** off. Problem solved".

Cytuj:
i po co to wszystko ? ktos sie czuje lepiej tylko temu ze zwyzywa innych od szczura itd ?


To sie nazywa zawisc - bardzo typowa dla Polakow, ale rowniez dla wielu innych Slowian.

Cytuj:
W ogóle największy błąd to było że wróciłem do Polski po 3 latach nieobecności. Nie widzę tutaj nic dobrego tak jak piszesz. Jakie pozytywne zmiany?


Vega... zawsze mozesz wyjechac jeszcze raz. Ty nie widzisz zmian po 3 latach. Ja bylem w Polsce po 6 latach przerwy i poza duzymi centrami handlowymi i odremontowanymi budynkami tez nie widzialem tych zmian. Nie zmienilo sie najwazniejsze - czynnik ludzki, o czym zreszta Kamyk juz pisal. A to wlasnie ten czynnik jest chyba najistotniejsza czescia zycia na emigracji.

Cytuj:
język angielski, myślę, na początku wystarczy, szczególnie w branży IT, a i coraz więcej osób zna niemiecki


Do emigracji trzeba sie przede wszystkim przygotowac. Nie tylko pod wzgledem jezyka, ale rowniez sprobowac zrozumiec realia panujace w danym kraju. Jest wiele emigrantow, ktorzy przyjezdzaja do Australii i narzekaja, ze kraj okazuje sie byc zupelnie czym innym niz to, co widzieli w buletynach i slyszeli od agentow migracyjnych. I potem jest placz - ze biurokracja, ze nie da sie pracy znalezc, ze drogo (choc wcale drogo nie jest), ze Australijczycy mowia tak, ze nie da sie ich zrozumiec, choc przeciez oni maja certyfikat jakistam (wart tyle, co w Australii jest warte moje swiadectwo z 1 klasy).

Cytuj:
Zycie na emigracji ma swoje plusy i minusy wiadomo ale ja tam widze wiecej plusow pewnie tak jak Jasiek, ale chodzi o to aby zyc a nie wegetowac.


No wiec wlasnie... Chcesz miec jakies lepsze zycie, to zrob cos z tym.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 paź 2010, o 08:32
 Re: Rozmowy o emigracji
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
widocznie Twoje wyniki były niewystarczająco dobre. Bo w Polsce, jeśli ma się dobre wyniki w pracy, z reguły (pomijając kwestie nepotyzmu i znajomości) awansuje się.
A jeśli nie widziałeś zmian po 6 latach...widocznie ta typowa cecha Polaków - zawiść - jeszcze całkowicie się u Ciebie nie wypleniła

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 22 paź 2010, o 09:40
 Re: Rozmowy o emigracji
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Nowy - oceny swoich wynikow nigdy nie dostalem, wiec nie moge sie wypowiadac. :) Pewnie masz racje. Wnioskuje jednak, ze w Polsce nie praktykuje sie czegos takiego jak annual review czy cos w tym stylu, a przynajmniej ja nigdy nie dostalem zadnego oficjalnego dokumentu z czyms takim. Podobnie zreszta jak nigdy nie widzialem czegos takiego jak payslip. Ba - nawet jak mnie zwolnili z pracy, to nie dostalem zadnego dokumentu. :D Na szczescie w Australii ocene swoich wynikow dostaje w ciagu rocznego podsumowania i wtedy negocjuje ewentualne podwyzki/zmiany w umowie. W Polsce jak moi znajomi czy rodzina upominali sie o podwyzke, to zwykle odpowiedz byla taka: "A co, zle ci?". Albo szef otwieral szuflade, pokazywal stos papierow i mowil "50 osob mam na pana/pani miejsce". I tak konczyly sie podsumowania i negocjacje.

Przykladowy payslip (to dla tych, co nie wiedza) wyglada tak

http://www.moneysoft.co.uk/screenshots/pm_payslip1.gif

Pisalem juz, jakie zmiany widzialem i nie mowie, ze ich nie ma. Nie zmienia to faktu, ze jest jednak mizernie - przynajmniej z perspektywy czasu spedzonego w Australii. Zreszta spostrzezenia opisalem dosc szczegolowo w temacie Rzeszow - Metropolis. Nie bede sie wiec powtarzal. Zaczyna sie od strony 11 watku.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 maja 2011, o 13:40
 Re: Rozmowy o emigracji
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Mam nadzieje, ze admini wybacza, ze post pod postem, ale roznica jest 7 miesiecy

Odpowiadam na post Giene z innego tematu

Cytuj:
A wracajac jeszcze do pracy w Australli to tam nie jest tak ze aby miec social to pierwsze trzeba 2 lata pracowac legalnie. A wiec taki sobie zwykly chlopek jak np. ja, przylatujac do Australli na poczatku bedzie mial ciezko i w przypadku straty pracy jeszcze problemy wizowe.


Giene - to zalezy, na jaka wize bys tu przyjechal. Jesli masz stabilna prace i ustabilizowana sytuacje w Niemczech, to za nic w swiecie nie zamieniaj tego na wize pracownicza (bo widze, ze o takiej myslisz) w Australii. I w ogole nie mysl nawet o przeprowadzce do Australii - zaczniesz tu od zera, a poziom zycia nie jest ponoc jakis lepszy od Niemiec. Faktycznie - gdy stracisz prace, stracisz wize, ale tylko w przypadku tej tzw. wizy sponsorowanej czy tez pracowniczej. Ja odnosze sie tylko i wylacznie do wizy permanent residence. Faktycznie - aby miec socjal, trzeba przemieszkac w Australii 2 lata jako permanent resident. Jako permanent resident dostajesz na dzien dobry nastepujace:

500 godzin nauki angielskiego za darmo
Nauke w TAFE po bardzo niskich cenach (np. $350 za pol roku nauki)
Jesli uczysz sie w TAFE, to dostajesz 50% znizki na transport publiczny i nie tylko (choc moim zdaniem i tak lepiej oplaca sie miec samochod i go uzywac)
Centerlink wiele ci nie pomoze na poczatku, ale umozliwia ci dostanie Job Network card, ktora umozliwia ci pomoc w szukaniu pracy (niewielka) oraz przede wszystkim jak poprawnie napisac Resume

Ogolnie jednak start jest ciezki. Ale w wiekszosci przypadkow ciezki start konczy sie wraz ze znalezieniem pierwszej stalej pracy i ciezka sytuacja rzadko powraca... Doswiadczylem tego po sobie - nie moglem znalezc pierwszej pracy, ale jak juz jedna znalazlem, to od razu sie zaczely pojawiac mozliwosci dodatkowego zarobku. Gdy juz dostalem wize permanent resident, to po prostu znalazlem sobie jedna stala prace, na weekendzie czasem jeszcze wpadalem do mojego supermarketu, ale po kupnie mieszkania i nowego samochodu ostatecznie zrezygnowalem.

Europa pod wzgledem startu jest uwazana za duzo latwiejsza. Przede wszystkim - Polakowi nie potrzeba wizy, ma od razu dostep do swiadczen no i latwiej jest wrocic do rodzinnego kraju, bo jest to koszt kilkuset zlotych, a nie kilku tysiecy.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 maja 2011, o 16:28
 Re: Rozmowy o emigracji
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No racja w tamtym temacie zeszlismy troche z tematu. Ale praca i emigracja jakos sie ze soba lacza.

A wiec wracajac do sprawy - nigdy mi taka mysl nawet przez glowe nie przeszla aby wyjezdzac do Australli. Po pierwsze ja jednak lubie Europe. Po drugie Australia to jest za daleko jak na moj gust, po trzecie Australia nie slynie bardzo z przemyslu chemicznego a z racji mojego wyksztalcenia to jest wazne a na dzien dzisiejszy nie wyobrazam sobie abym musial pracowac w jakims sklepie, czy restauracji. Oczywiscie to nie jest nic zlego ale ja lubie stabilnosc w zyciu wiec po prostu nie zdecydowal bym sie na taki krok. No chyba ze nie mial bym co do garczka wlozyc. Na dzis dla mnie jedyna opcja to praca w zawodzie.
No i chyba najwazniejsza rzecz ktora mnie trzyma tu na miejscu a mianowicie ja sie bardzo dobrze czuje w Niemczech (nawet nie chodzi o prace i zarobki) ale puki co tu w Niemczech jest moj dom.

Australia zainteresowalem sie bo po prostu, ostanio w telewizji bylo pare programow dotyczacych zycia w Australli z punktu widzenia emigranta dla tego bylem troche zdziwiony ze tam na starcie jest az tak bardzo ciezko, a wizy/pozwolenia na pobyt przyznawane sa w dosc rygorystyczny sposob. Z drugiej strony w Australii chyba ludzie sa bardziej wyluzowani, zycie plynie troszke wolniej, takie odnioslem wrazenie. To jest dla mnie np. najwiekszy odstraszac (poza polskimi politykami) przed powrotem do Polski gdzie kazdemu sie spieszy.

No wlasnie dla emigranta Europa jest o wiele bardziej przyjazna ale tylko i wylacznie dla obywateli EU. Jako ze mam paru znajomych z Serbii to wiem ze oni np. maja juz wiecej problemow, ale i tak nie jest zle. Choc na poczateku chyba wszedzie jest ciezko ale jak sie juz znajdzie znajomych i zaaklimatyzuje to wszedzie da sie zyc.


           
Post 12 maja 2011, o 00:45
 Re: Rozmowy o emigracji
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Giene - to co piszesz jest prawda. System wizowy jest bardzo rygorystyczny, ale tez nie jest niemozliwe, aby te wize dostac. Ustawiony jest glownie przeciwko Chinczykom i Hindusom, aby ci nie zalali masowo miejscowego rynku. Dostalem wize permanent residence bez wiekszych problemow, punkty zbiera sie dosc latwo (jesli masz odpowiedni zawod i dobry angielski. Jedynym problemem jest, ze kazdy pracodawca chce lokalnego doswiadczenia (albo raczej chodzi tu o lokalnego referenta). W praktyce jednak nie jest to az takie ciezkie, a wynika glownie z roznego rodzaju cwaniactwa prezentowanego przez Azjatow, Hindusow, Slowian, ktorzy wpisuja sobie doswiadczenie z calego swiata w CV i potem licza na to, ze pracodawca to kupi i nie bedzie trudzil sie sprawdzic, bo przeciez nie chce mu sie dzwonic za granice. Pisze to, poniewaz sam tu bylem na poczatku na wizie studenckiej i pamietam, co inni studenci robili. W CV wpisywal sobie doswiadczenie z Polski, Belgii, Holandii i UK, pomimo ze Australia byla jego pierwszym miejscem, gdzie kiedykolwiek emigrowal.

W zawodzie chemika tez prawdopodobnie zbyt duzo pracy nie bedziesz mial. Chyba, ze przerzucisz sie na sprzedawce/biznesmena zwiazanego z produktami chemicznymi. :D

Jesli chodzi o zycie... to tez nie zawsze plynie wolniej. Mnie akurat plynie, bo pracuje od 8.30 am do 5.30 pm, koncze prace i reszte czasu spedzam z zona w domu. Wielu emigrantow z wymienionych wczesniej grup etnicznych ma jednak zupelnie inaczej i zapracowuja sie na smierc - czasem z koniecznosci, ale jednak duzo czesciej z checi dorobienia sie wiekszej kasy. Ogolnie jednak Australia jest faktycznie bardziej wyluzowana i spokojniejsza.

Najwieksza zaleta Australii jest jednak to, ze mowiacy dobrze po angielsku emigrant nie przegrywa w zaden sposob z miejscowym Aussie mowiacym po angielsku od dziecinstwa.

Oczywiscie, jesli powchodzisz na polskie fora o Australii, to narzekanie i jeczenie jest tak jak na wszystkich innych forach. Bo Australia jest nie taka, jak sobie wyobrazal, bo Australijczykow nie da sie zrozumiec, bo balagan, bo biurokracja, bo pelno Azjatow, gejow, Hindusow, muzulmanow, bo toleruja Zydow i tak dalej, i tak dalej.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 430 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi