Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 16 cze 2007, o 18:43
 Szkoła, studia i wiążące się z nimi problemy :)
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2002, o 20:14
Skąd: Kraków/Rzeszów
Posty: 714

Zobacz profil 
Temat ze szkołą i niosącymi z nią problemami ;) chyba gdzies przepadł, wiec pozwoliłem sobie zalozyć nowy. Jesli przegapiłem go to prosze o zamkniecie i usunięcie tego tematu.

Wracajac jednak do tych problemów to miałbym prośbe o zerknięcie na te zadania (szczegolnie Ireneusza bo moze bedzie wiedział).
Jezeli ktokolwiek bedzie wiedział jak je zrobic to zamiast je rozspisywac to prosiłbym o kontakt bo wtedy zapewne szybciej ta osoba wytłumaczy, a ja zrozumiem.
Numer gg jest widoczny w profilu :)

z góry dzieki!! :)

Oto link do strony: http://s51lab.wis.pk.edu.pl/subject/umie/umie.html

po wejsciu na nią, na samym dole "Zadania przykładowe"


           
Post 4 lip 2007, o 15:57
 
Zabetonowany
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 mar 2007, o 18:06
Skąd: http://www.oneunited.pl
Posty: 1159

Zobacz profil 
teamat chyba odpowiedni... :wink:

Gdzie na studia? :D

Chciałbym sie spytac co polecacie, jakie kierunki co by była po nich dobra robota... 8-) :D Ja bym chciał studiowac sport, bo to mnie interesuje 8-) jednak takiego kierunku nie ma, no jest AWF ale załatwilem sobie w ostatnim roku zwolnienie :roll: :? :o (madry Polak po szkodzie) z powodu lenistwa, no i tego ze moja szkoła nie posiadała boisk ani nic takiego :? to w gałe by nie pociupał 8-) no wiec jak ktos zna fajne kierunki z poźniejszą dobra robote to prosiłbym o wpisywanie.
Mysle nad Europeistyka, bo jesli cos mnie interesowała w szkole, to Wos i Geografia 8-) co sadzicie o tym kierunku? 8-)

_________________
Obrazek - Serdecznie zapraszam! Kliknij:P
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 16:45
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Na pewno nie idz na wszelkiego rodzaju marketingi i zarządzania. Teraz każdy chciałby zarządzać. Tylko czym i kim!? I tak oto po tych studiach byłbys bez szans na robotę i od razu musiałbyś się przekwalifikować.
Obecnie najlepiej pieprznąć wszystko i jechac w pizduu za granicę. Jak najdalej się da (Australia? :D)
PS. Szkoda że nie ma żużloznawstwa/żużlologii :P


Ostatnio edytowano 4 lip 2007, o 16:56 przez micson, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 4 lip 2007, o 16:53
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Na UR jest kierunek WF;] Można tam zrobić specjalizację na trenera piłeczki;]

_________________
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 16:56
 
Zabetonowany
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 mar 2007, o 18:06
Skąd: http://www.oneunited.pl
Posty: 1159

Zobacz profil 
czytasz Ty wogole co pisze? :D bo moze w tym jest problem w naszych dyskusjach..
przeczytaj to raz jeszcze i potem napisz

Cytuj:
no jest AWF ale załatwilem sobie w ostatnim roku zwolnienie z WF

_________________
Obrazek - Serdecznie zapraszam! Kliknij:P
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 17:11
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Oj dobra...:D Nie załapałem po prostu...:P


A co do tych Twoich zwolnień... Wszyscy wiedzieli, że jesteś dupa z WF-u i, że grając w piłkę kopiesz się po czole:F

Ale nie odbiegajmy od tematu:P

Czy wie ktoś jaki jest przelicznik na Politechnice? Bo pasowałoby wiedzieć a nie chce mi się tam na razie iść:P A na necie jakoś nie bardzo mogę to znaleźć:P No i druga sprawa. Czy wie ktoś ile najmniej punktów miała w zeszłym roku osoba, któa dostała się na inżynierię środowiska?:P

_________________
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 17:15
 
Zabetonowany
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 mar 2007, o 18:06
Skąd: http://www.oneunited.pl
Posty: 1159

Zobacz profil 
Cytuj:
A co do tych Twoich zwolnień... Wszyscy wiedzieli, że jesteś dupa z WF-u i, że grając w piłkę kopiesz się po czole:F

po pierwsze kiedy gralismy w piłke...zeby np. mógł ocenic moja klase :D :lol: po drugie te bramkarzyk, slyszałem ze puszczasz bramki jak Kuszczak z Kolumbia, podkreslam bramKI :D

Do tematu, mam jeszcze pytanie czy jak sie nei zdawała matmy, sa jakies szanse na dostanie sie na informatyke na PRZ, dokładniej chodzi mi oto, w którym momencie sie zgłosic, bo słyszałem, ze czesto na dobre kierunki sa miejsca i wtedy kto sie pierwsszy zglosi ten lepszy.

_________________
Obrazek - Serdecznie zapraszam! Kliknij:P
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 18:35
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 lut 2005, o 19:02
Posty: 457

Zobacz profil 
Napisałeś coś o europeistyce.
Nie radził bym na takie coś iść.To nie ma przyszłości i to nie tylko moje zdanie.Rozmawiałem z kimś kto zna się na rzeczy i tego kierunku nie poleca.
Ale zrobisz jak chchesz.

_________________
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 18:45
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
wayne_rooney napisał
Gdzie na studia?

To wejdź sobie chłopie na wybrane strony www uczelni, i tam będziesz miał całą rozpiskę co, jak i jaki kierunek :wink:

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 19:00
 
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 gru 2006, o 12:09
Skąd: RSR
Posty: 79

Zobacz profil 
Przyszłość mają kierunki związane z budownictwem i informatyką/telekomunikacją.


           
Post 4 lip 2007, o 19:06
 
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
Np. na politechnice budownictwo ogolne 3 lata a pozniej idziesz np. 2 lata na mosty specjalizacje (jak chcesz) i jestes budowlaniec :D Ekonomia mi sie podoba i informatyka stosowana. Czyli jak wyzej te kierunki sa przyszlosciowe.

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 4 lip 2007, o 19:22
 
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 lis 2002, o 20:14
Skąd: Kraków/Rzeszów
Posty: 714

Zobacz profil 
Teraz jedynymi studiami jakie sie oplaca zaczynac to wszelakie studia techniczne i informatyczne. Wszystkie zarządzania, marketingi i inne takie to są studnia po których bedzie Ci cięzko znalesc robote w zawodzie(chyba, ze sie cos przez najblizsze 5lat zmieni...).
Osobiście zapraszam na Politechnike Krakowską, a jesli Cie interesuje Inżinieria Środowiska to 2 lata temu przyjmowali w Krakowie od 30pkt, a przelicznik był 0,5*M/Ch/F ,gdzie M - Matematyka, Ch - Chemia, F - Fizyka
Nalzezało wybrac przemiot z którego miałes najwiecej na maturze(nie było roznicy czy matura rozszerzona czy podstawowa). W tym roku nie wiem jak dokladnie jest, ale jesli Cie interesuje to poszukaj tutaj http://www.wis.pk.edu.pl a jesli chcesz inny kierunek na PK to zapraszam tutaj http://www.pk.edu.pl
:)


           
Post 4 lip 2007, o 19:36
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Dzięki Ci wielkie;]

_________________
Obrazek


           
Post 4 lip 2007, o 21:57
 
Zabetonowany
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 mar 2007, o 18:06
Skąd: http://www.oneunited.pl
Posty: 1159

Zobacz profil 
Krynio napisał(a):
Napisałeś coś o europeistyce.
Nie radził bym na takie coś iść.To nie ma przyszłości i to nie tylko moje zdanie.Rozmawiałem z kimś kto zna się na rzeczy i tego kierunku nie poleca.
Ale zrobisz jak chchesz.


mógłbys rozwinac kwieestie? i dlaczego tak?

Po tym kierunku pisze, ze bedzie mozna pracowac w administraci rzadowej i administracji UE, a jak wiadomo u nas w kraju administracji jest w pyte i sie bedzie wciaz rozrastac tym bardziej administracja UE, wiec dlaczego to nie ma przyszłosci?

_________________
Obrazek - Serdecznie zapraszam! Kliknij:P
Obrazek


           
Post 5 lip 2007, o 08:29
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Bo żeby pracowac "przy korycie" trzeba mieć znajomości, a nie wiedzę.

Weź idz na jakies konkretne studia. Nie "pierdoistyka" tylko np. -> http://www.prz.rzeszow.pl/pl/wbmil/inde ... ge=dzienne Owszem trzeba się pomęczyć, ale warto.


           
Post 5 lip 2007, o 09:04
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
A mnie inspiruje treść tematu:

Szkoła i niosące sie z nią problemy :)

Nowomowa?

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 5 lip 2007, o 12:37
 
Zabetonowany
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 mar 2007, o 18:06
Skąd: http://www.oneunited.pl
Posty: 1159

Zobacz profil 
Micson.
Otwiera mi sie strona. pojawia sie menu, a w srodku biało...wiec nie wiem o jakim kierunku mówisz.. 8-) problem w tym, ze nie zdawałem Matmy, ani Fizyki na maturze...wiec moje szanse dostania sie na politechnike sa minimalne...

_________________
Obrazek - Serdecznie zapraszam! Kliknij:P
Obrazek


           
Post 5 lip 2007, o 17:39
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
Kamil cos sie spier** bo wczesniej chodzilo ;] Pewnie za duzo chetnych wlazło na tę stronę.
Tu masz wszystkie:
http://rekrutacja.prz.edu.pl/info/index ... a=kierunki

Na stronach wydziałów znajdziesz o kazdym kierunku więcej. Wykaz wszystkich przedmiotów itp.

Co do matury to nie wiem zdawałem jeszcze starą, w ogole szedłem poprzednim trybem wiec nie mam pojecia jak to teraz jest. Ale probowac trzeba.
Moim zdaniem ukonczenie porządnego kierunku na PRz w sytuacji gdy mamy WSK i Dolinę Lotniczą (oraz plany powstania naszej wersji Doliny Krzemowej) są duze szanse na dobrą robotę po ukonczeniu.


           
Post 5 lip 2007, o 21:57
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Wybierajac studia, kierujcie sie:

1. Tym, co was interesuje (bedzie latwiej sie uczyc)
2. Tym, na co jest zapotrzebowanie

A zapotrzebowanie jest - jak juz ktos napisal - na przedmioty techniczy i budownictwo. Nie tylko w Rzeszowie, ale w calej Polsce, a takze w innych krajach. Musicie liczyc sie z tym, ze przyjdzie wam wyjechac z Polski (na jakis czas albo na zawsze), wiec zdobadzcie takie wyksztalcenie, ktore wam pozwoli zarobic. Zawsze na calym swiecie potrzeba architektow i kreslarzy i wiem, ze sporo Polakow za granica taka wlasnie prace robi (dobra znajomosc Autocada to podstawa). Z drugiej strony wszelkiego rodzaju elektronicy, maszynoznawstwo i inne przedmioty techniczne - to rowniez ma duzy popyt i mozna rowniez sprzedac w kraju i za granica.

Jesli chodzi o administracje, zarzadzanie i marketing... z tym zarzadzaniem to jest tak, ze z wyjatkiem Polski na swiecie zarzadza ten, kto ma duze doswiadczenie, a nie jakis tam papierek. I tak nikt na to wyksztalcenie nie spojrzy (no chyba, ze w Polsce). Co do marketingu, to oczywiscie, studiowac warto, ale i tak zwykle zaczyna sie od najnizszej pozycji i trzeba sie przebijac do gory. Co do administracji... nie wiedzialem, ze do tego potrzeba az wyzszego wyksztalcenia. :lol:

Nie idzcie na kierunki kompletnie bezuzyteczne i produkujace bezrobotnych typu historia, socjologia, pedagogika, politologia, europeistyka, dziennikarstwo itp. W Polsce bedziecie miec problemy z praca, a za granica takich cudactw w ogole nie potrzebuja i skonczy sie tak, ze w przypadku wyjazdu bedziecie musieli swoje studia albo powtarzac, albo pogodzic sie z byciem przez cale zycie malarze, skladaczem mebli badz praca w restauracji.

Dobrymi zawodami, po ktorych mozna wszedzie dostac prace sa ksiegowi i wszelkiego rodzaju finansisci oraz lekarze. Jest zapotrzebowanie w Polsce i na swiecie na wszelkiego rodzaju pielegniarki, a jesli nie planujecie wyjazdu na stale z Polski, dobrym zawodem jest rowniez prawnik - ci zawsze sa potrzebni.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 5 lip 2007, o 23:06
 
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 3 lut 2007, o 01:11
Skąd: B-IV
Posty: 23

Zobacz profil 
Jasiek :arrow:
ja od siebie dodam ze takim zawodem o "potencjale"(zarobki, ilosc miejsc pracy) jest geodezja... z wlasnego doswiadczenia mowie :wink:

pozdro :wink:


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 416 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi