Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Danish Power = Total Domination!!!


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 24 lip 2006, o 19:58
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Czas na ostatnia czesc cyklu feletionow o Dunach :) Nastepne we wrzesniu przy okazji rybnickiego finalu DMŚJ :)

Cytuj:
Danish Power cz. III

Obrazek

Duński dynamit wybuchł! Duńska reprezentacja zdobyła Drużynowy Puchar Świata! Okazała się najlepsza podczas sobotniego finału w Reading zdobywając 45. punktów. Liderem był Nicki Pedersen (13 punktów), ale świetne spisał się także Hans Andersen (12). Pozostali dołożyli „swoje” punkty i tak jak przewidywałem we wcześniejszych materiałach Dania okazała się najlepsza.

W finałowym turnieju Duńczycy jeździli w żółtych kaskach, co przed rozpoczęciem zawodów nie zostało zbyt wesoło przyjęte w tej reprezentacji. Przypomnę, że system DPŚ powoduję, że na początku zawodów zawodnicy w tych kaskach startują z zewnętrznych torów. Pierwszy bieg nie zwiastował dobrze – Niels K. Iversen był ostatni, przegrywając nawet przeciętnymi żużlowcami, jakimi są Lee Richardson i Travis McGowan. Chwilę później jednak Nicki Pedersen wygrał swój bieg, podobnie uczynił także Andersen i Duńczycy powędrowali w górę klasyfikacji. Okazało się, że tym razem pola zewnętrzne były bardzo dobre w momencie startowym, co skwapliwie Duńczycy wykorzystali. W biegu piątym kawałek dobrego żużla pokazał Charlie Gjedde, który nie ustępował Jasonowi Crumpowi. W kolejnych biegach Duńczycy zdobywali sporo punktów, utrzymując się na czele klasyfikacji i przy okazji pokazując sporo dobrego żużla. Wiele emocji przyniósł zwłaszcza wyścig szesnasty. Bardzo ostro walczyli ze sobą Nicki Pedersen i Andreas Jonsson. Doszło między nimi do ostrego starcia na prostej startowej, kiedy to AJ wywoził „Powera”. Duńczyk jednak ani na chwilę nie odpuścił i nie miał żadnego zawahania w walce ze Szwedem. Pedersen pojechał w taki sposób, za jaki kochają go jego fani na całym świecie. A Jonsson pokazał sporo klasy, najpierw tłumacząc swoją ostrą jazdę „Powerowi” po biegu, a następnie szczerze go ściskając i gratulując wygranej w zawodach.

Gdy wydawało się, że Dania spokojnie dowiezie prowadzenie do końca zawodów, sporo nerwowości wprowadziła sytuacja z biegu osiemnastego, z którego, za rzekomy faul na Chrisie Harrisie, wykluczony został Hans Andersen. Decyzja sędziego była bardzo kontrowersyjna, gdyż Duńczyk wszedł prawidłowo pod Anglika, jechał optymalnym torem, nie wynosił się na zewnętrzną, a i kontakt między walczącymi żużlowcami był minimalny. Po tym zdarzeniu doszło do ostrej wymiany zdań między Nicki Pedersenem, a jego rodakiem Ole Olsenem. Wprawdzie „Big Wolf” nie miał wpływu na decyzję sędziego, to jednak tłumaczył ją rozwścieczonym rodakom. Ta sytuacja po raz kolejny już pokazała, że nieprawdą jest stwierdzenie jednego ze znanych dziennikarzy, jakoby Olsen w rozgrywkach mistrzowskich pomagał Duńczykom. Po prostu czas uznać ich klasę i przeboleć to, że są lepsi od Polaków i mają zdecydowanie więcej sukcesów w rozgrywkach drużynowych, a przede wszystkim w indywidualnych.

Zamieszanie w obozie Duńczyków po wykluczeniu Andersena wykorzystała Australia, która dogoniła zespół prowadzony przez Jana Steachmana. Ostatnie biegi należały jednak do Pedersena i spółki. Najpierw niespodziewana wygrana Iversena w biegu 22. i ostatnie miejsce w nim Sullivana, a chwilę później wygrana „Powera” i tylko trzecia pozycja Todda Wiltshire’a. Mistrzowski tytuł przypieczętował Bjarne Pedersen, który zajął drugą pozycję w wyścigu 24. Po nim Duńczycy wybiegli na tor i rozpoczęli świętowanie zwycięstwa. Chwilę później w ostatnim biegu wieczoru kolejne zwycięstwo odniósł Hans Andersen i jego reprezentacja mogła już w pełni oddać się celebrowaniu wygranej. Młoda reprezentacja Duńczyków dołączyła do chlubnej historii, którą stworzyli przed laty ich poprzednicy. Przypomnę, że w klasyfikacji medalowej na czele znajduję się właśnie ta reprezentacja, która obecnie ma już 12 złotych, 5 srebrnych i 7 brązowych medali!

Jaka będzie przyszłość Duńczyków? Wszystko wskazuję na to, że nadal piękna. Zawodnicy, którzy w sobotę zdobyli złoto będą reprezentować swój kraj jeszcze kilka lat, a w obwodzie są już jeszcze młodsi następcy, żeby tu wspomnieć o takim zawodniku jak Nicolai Klindt. System szkolenia młodych żużlowców spisuję się od lat doskonale i co roku pojawią się nowe duńskie talenty. Szkoda, że przykładu od obecnie najlepszej drużyny na świecie nie bierze Polska...

Szczegółowo o kondycji duńskiego żużla będę mógł więcej powiedzieć po Finale Indywidualnych Mistrzostw tego kraju, na których już 4. sierpnia w Holsted będę miał ogromną przyjemność być. A tymczasem – Danish Power!

Krzysztof Szyszka
Dziennik SPEEDWAY.info.pl

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 1 sie 2006, o 13:01
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
http://www.sportowefakty.pl/index.php?d ... _id=137664

Michael Jensen mistrzem Europy, to najbardziej utalentowany chłopak z klasie 80cm. majac zaledwie 13 lat jest bardzo dojrzaly w tym co robi. kiedys wkleje fotki jak ten chlopak fantastycznie łamie maszyne w łuku.

charakter tez ma niesamowity. bylem swiadkiem jego upadku w test meczu ze Szwecja. karambol wygladal bardzo groznie. zapadla cisza i tylko slychac bylo krzyk z bolu małego Michalea. po chwili wstal, dziarsko splunal na tor i poszedl o wlasnych silach do parkingu! mial 11 lat. jest kapitanem Dunow. w reprezentacji jezdzi z 1.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 1 sie 2006, o 19:26
 
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec

Dołączył: 13 kwi 2006, o 09:59
Posty: 351

Zobacz profil 
Te zawody to świetny przykład szkolenia młodziutkich zawodników wszystkie miejsca na podium dla Dunczyków.A polacy daleko z tyłu.
Duny dominuja we wszystkich klasach wiekowych!!Oby jak najdużej i jak najpiekniej!


           
Post 1 sie 2006, o 20:34
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Nie no, nie popadajmy az w takie skrajnosci. To, ze w Danii jest swietny system szkolenia to fakt i za to wlasnie ich rowniez podziwiam, ale jednoczesnie ubolewam nad faktem, ze tego nie ma w Polsce. I podczas minionego DPŚ kibicowałem Danii, ale Polska nie bylo mi obojetna. Akurat w tym roku nie przyzywalem jej porazki zbyt bardzo, poniewaz przewidywalem, ze w takim skladzie skonczy sie to zle. Za glupote sie placi ;) Ale to juz do Chomskiego i Bukowskiego i zupelnie inny temat.

W kazdym badz razie, niech nikt nie mysli, ze ja kocham Danie, a Polske mam gdzies. Absolutnie tak nie jest! Kibicuje kilku zuzlowcom z Danii, podziwiam wiele rzeczy w tym kraju (chodzi o tylko i wylacznie zuzel naturalnie), poniewaz jest co, ale jednoczesnie Polska jest takze dla mnie wazna. A czy bardziej sie ciesze z wygranych Dunow czy Polakow to juz zostawie dla siebie 8-)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 3 sie 2006, o 12:48
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Sorry za post pod postem, ale chcialem zwrocic uwage i przytoczyc bardzo ciekawy fragment roznowy z Tomaszem Lorkiem dotyczacy tego, o czym tutaj kilka razy juz pisalismy. Jest to odpowiedz na czesto zadawane pytanie: czemu w wieku juniorskim Polacy wygrywaja wszystko, a pozniej z tymi samymi zuzlowcami przegrywaja wszystko.

    Mówisz, że nie mamy ławki zawodników. A tymczasem mamy wielu świetnych juniorów, mistrzów świata w tej kategorii, potem te talenty gdzieś się gubią, zatracają się.

    Kiedyś Marek Cieślak powiedział fajnie, że teraz Nicolai Klindt ma 17 lat i ustępuje polskim seniorom, ale będzie miał 21 i będzie ich przewyższał. I to nie tylko dlatego, że on w Danii ma lepszą gospodarkę i może poświęcić sobie więcej pieniędzy na pewne rzeczy. Tylko dlatego, że on się uczy zawodowstwa. Sam sobie buduje stronę internetową. Pojechał na turniej pożegnalny Rickardssona, dla przetarcia się. On robi wszystko na bazie marzeń. Smutne jest to, że u nas jest trochę inaczej. Trzeba to trochę zrównoważyć. Z jednej strony jest miło widzieć jak chłopaki pomagają sobie nawzajem, jednak są również tego minusy, że klubu praktycznie wszystko im „podkładają”. Później jest taka sprawa, że oni mając lat 21 są mniej zaradni, niż mając lat 17. Nicolai przyjeżdża na turniej Rickardssona o pietruszkę i objeżdża tam dobry turniej. On wszędzie jedzie po naukę, z pokorą, z nastawieniem, że będzie coraz lepiej, zaczyna od zera, ale wie, że kiedyś będzie gdzieś tam w czołówce. Mniej czułości, ale cały czas im trzeba tego, bo to są nasi chłopcy, a więcej samowystarczalności. Myślę, że tacy ludzie jak Janusz Kołodziej są przykładem, że trzeba jechać i budować sobie „stajnię” bardzo precyzyjnie.


Cała rozmowa już wkrotce (moze dzis) w Dzienniku SPEEDWAY.info.pl ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sty 2007, o 00:05
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
danish power = total bzdura

ja chciałbym tylko wtrąci , krótko kilka słow o tej niby duńskiej dominacji.
O tym ,że młode Duny leją Szwedów. hehehe Pytam ilu tych młodych Dunów zatrudniono w Polszy. No ilu ?

Prześledźmy zatem

juniorka

Duny
1. Nicolai klindt
2. o cholera tylko jeden... :?

Szwedy
1. Andreas Messing
2. Robin Tornqvist
3. Simon Gustafsson
4. Ricky Kling
5. Linus Ekloef

Młode wilki

Duny
1. Kenio Bjerre
2. Niels K. Iversen


Szwedy
1. Antonio Linbaeck
2. Jonas Davidsson
3. Fredrik Lindgren
4. Sebastian Alden

Ukształtowani
Duny
1. Hans Andersen
2. Nicki Pedersen

Szwedy
1. Andreass Jonsson
2. Peter Ljung


Także można sobie te dominacje miedzy bajki włoży. Ok zgadza się . Szwedzi mieli mały kryzys. Pokolenie Ricko, Henki Gustafssona, Jimmiego Nilsena, Stefka Danoe, Maxa, Karlssona, Klingberga odeszło bądż odchodzi... Jest Adrenalinas jako kandydat do walki o medale i tyle. Duny maja Nickiego i Hansa. ALe ,ale. Młodzi Szwedzi się odradzają. Wchodzi cała masa nowych zawodników. Żądnych sukcesów. Zdolnych Dunów jak na lekarstwo . Klingt, Hansen, nie spełniający nadzieji Risager. Kto jeszcze Jakobsen czy Hougaard...

popatrzcie sobe na cała masę młodych Szwedów. Nadchodzą ich czasy. takie moje zdanie.

I Polacy. Kasprzak, Kołodziej to będą mocni rajderzy niedługo. Kasprzak praca przede wszystkim. Janek praca i niebywały talent. Przypomina mi Krzysia Cegielskiego.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 11 sty 2007, o 11:04
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Grisza jestem zszokowany Twoja teoria. Czy aby na pewno uwazasz, ze wykladnikiem "mocy" jest zatrudnienie w Polsce? :D A jezeli juz nawet tak uwazasz, to wez pod uwage, ze ten jeden Nicolai Klindt leje wszystkich tych Szwedow jak chce :P

Tak samo w zawodnikach uksztaltowanych, jezeli juz wiemieniasz takiego Petera Ljunga, to dlaczego wsrod Dunow nie dales Bjarne Pedersena czy Jespera Jensena? :P Gorsi na pewno nie sa, a smiem twierdzic, ze lepsi.

A czy zdolnych Dunow jest faktycznie jak na lekarstwo to sie okaze wkrotce ;) Dobrze, ze na koniec postu dodales, ze to co napisales jest Twoim zdaniem ;)

P.S. Wsrod mlodych Szwedow wymieniasz jakis Tornqvistow, czy nawet Ekloefow, a nie dales najwiekszej (wedlug mnie naturlich) ich nadzieji - T. H. .J.? :>

P.S. 2 Prosilbym bez zbednej prowokacji takimi haslami jak na poczatek Twojego wpisu... Szukasz zaczepki to idz na ulice, tam z pewnoscia znajdziesz chetnych do "wymienienia zdan". Doskonale wiesz, ze na tym forum jest kilku fanow Dunow i pisanie takich tekstow to niepotrzebna nikomu prowokacja. Mysle, ze stac Cie na konstruktywna dyskusje...

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sty 2007, o 11:20
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Naturlich K2... :lol:

Widzisz doszedłem na wniosku, że na tym forum jak nie napiszesz coś prowokujacego to dyskusja jest tak nudna ,ze można usnąć... A tak sprowokowałem Cię, Ty podjąłeś rękawicę i teraz możemy dyskutować. Chyba lepsze to niż ciągłe czekanie aż ktoś w końcu napisze cokolwiek na tych nudnym forum :lol:

Celowo napisałem tylko o rajderach z Ekstraligii. Czemu ? To dla mnie najlepszy wykładnik. Co mnie obchodzi ,ze Bjarne Pedersen poszedł jeździć do Gdańska. Łatwa kasa , nic więcej. Dżesper tak samo.

Czy Nicolai Klindt leje wszystkich Szwedów aż miło ? Śmiałe teorie Krzyśku. Tzn gdzie ich tak leje ?

THJ ? Hehehe oj chłopie....

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 11 sty 2007, o 11:45
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Cytuj:
Celowo napisałem tylko o rajderach z Ekstraligii. Czemu ? To dla mnie najlepszy wykładnik. Co mnie obchodzi ,ze Bjarne Pedersen poszedł jeździć do Gdańska. Łatwa kasa , nic więcej. Dżesper tak samo.

Dla mnie wiekszym wykladnikiem jest BEL. Na tamtych torach widac dopiero pelnie umiejetnosci danego zawodnika.
Cytuj:
Czy Nicolai Klindt leje wszystkich Szwedów aż miło ? Śmiałe teorie Krzyśku. Tzn gdzie ich tak leje ?

Podales jako przyklad Ekstralige, wiec chocby w niej ma znacznie wieksze zdobycze niz pozostali, ktorzy nawet w I lidze slabo jezdzili :P
Cytuj:
THJ ? Hehehe oj chłopie....

Rozwin prosze ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sty 2007, o 12:11
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Widze , że Cie p. Drozd całkiem przerobił... :wink: On ma ten dar, niesamowita wiedza. Ale ,ale...

Dla mnie na przykład największym wykładnikiem jest ES. W Anglii nie startuje wielu zawodników z górnej półki. Cóż z tego ,ze są tam trudne tory. Jest wielu rajderów, którzy poza Anglia nie istnieja nigdzie zagranicą, którzy czy to w Szwecji czy Polsce nie potrafią się odnaleźć.

THJ ? - Narazie leje Klindta w Szwecji... :lol: A tak poważnie, Chłopak ma talent, ale wielu usłyszało o nim dopiero po DMŚJ i po finałach ligii. Ja nie. 8-)

Simon Gustafsson to tez wielka nadzieja. Henka wie co z nim zrobić. Apropo Henki. Ostatnio ogłądałem sobie derby Apator- Bydzia z 1998 r. Wywiad Tumka Lorka (ale leszcz :!: :lol: ) z szwedzkim internacjonałem. I ta faja Henki. Po prostu był, jest i będzie nie do podrobienia.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 11 sty 2007, o 14:35
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
W zadnym wypadku nie zostalem przez nikogo przerobiony, mam swoj mozg i swoje zdanie.

Niewatpliwie ES to takze spory wykladnik talentu, jednak pod wzgledem techniki bryluje BEL. Ty Grisza zaczales jednak temat w ten sposob, ze zmierzyles Dunow i Szwedow pod wzgledem zatrudnienia w Ekstralidze, co uwazam, za spore naduzycie :P

Moje zdanie jest takie, ze zarowno Szwedzi jak i Dunowie maja wiele nadzieji. Poza tym system szkolenia jest u nich taki, ze z pewnoscia przez najblizsze lata beda nadal brylowac i w GP czolowke stanowic beda wlasnie zuzlowcy z tych krajow. Spieranie sie kto jest lepszy ma sredni sens, poniewaz ciezko znalesc odpowiednia miare do porownania ich umiejetnosci. Wszystko rozstrzygnie tor. A na nim z tej chwili to Dania ma DPŚ, a takze w GP najlepszy Dunczyk jest wyzej od najlepszego Szweda :P

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sty 2007, o 16:41
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
K 2 napisał(a):
Ty Grisza zaczales jednak temat w ten sposob, ze zmierzyles Dunow i Szwedow pod wzgledem zatrudnienia w Ekstralidze, co uwazam, za spore naduzycie :P

.......

Moje zdanie jest takie, ze zarowno Szwedzi jak i Dunowie maja wiele nadzieji.

.................

A na nim z tej chwili to Dania ma DPŚ, a takze w GP najlepszy Dunczyk jest wyzej od najlepszego Szweda :P

A czemu ektraliga nie mogłaby być jakimś punktem odniesienia ? masz jakis kompleks polskości ? Prawdą jest ,ze nie każdy potrafi tu jechać, trzeba mieć szybkie fury itp. znamy to znamy. Ale Ci naprawdę dobrzy jeżdżą dobrze wszędzie, dokładniej to nie schodzą poniżej pewnego poziomu.

Zgadza się. Zarówno Szwedzi jak i Duny mają sporo nadzieji. Ale jeszcze więcej mamy ich my Polacy. Hampel , Kołodziej, Kasprzak, Ząbik, Hlib, Miedziński, Buczkowski. Im trzeba dawać szansę. Powoływać do reprezentacji. Po co w niej Ułmek, Protasiewicz i inni, którzy mieli niejedną szansę.
Widze w tym wszystkim światło , gdyż nasi młodzieńcy jeżdża zagranicą , poznają obce tory. Inwestują w siebie. Powinno niedługo być dobrze.

Wracając do Skandynawów. Mają niewątpliwie dużo utalentowanej i chętnej do pracy młodzieży. na moje oko jest ich więcej w szwecji. Dania traci dużo, gdyż nie będzie miała ligi ,a przeszła i tak nie wyglądała za ciekawie. Może to jednak i dobrze, gdyż na podnoszenie umiejętności zagranica decydować będą się ci, którzy wiedzą po co to robią.

Jednak zdania typu Total Domination mnie po prostu śmieszą . Może teraz stoją lepiej, lecz niedługo wejdą mocniej Lindgren i Linbaeck i trzeba będzie się tytułami podzielić... :wink:

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 11 sty 2007, o 17:20
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Cytuj:
A czemu ektraliga nie mogłaby być jakimś punktem odniesienia ? masz jakis kompleks polskości ?

Polska Ekstraliga na pewno jest pewnym wyznacznikiem, ale Ty pisales o zatrudnieniu w niej :P A to moim zdaniem jest malym, a w zasadzie prawie zadnym wyznacznikiem, bo juz rozne "wynalazki" bylo kontraktowane do naszych klubow ;)
Cytuj:
Im trzeba dawać szansę. Powoływać do reprezentacji. Po co w niej Ułmek, Protasiewicz i inni, którzy mieli niejedną szansę.

Grisza, ale mi tego mowic nie musisz. Ja o tym juz pisalem nie raz i nie dwa. Ale znajac starych prykow we wladzach to i tak bedzie jak zawsze... :roll:
Cytuj:
Dania traci dużo, gdyż nie będzie miała ligi ,a przeszła i tak nie wyglądała za ciekawie

Nie bedzie jedynie tej I ligi, w ktorej jezdzil Nicki i reszta. Pozostale, w ktorych smiga mlodziez zostana. I bedzie tak samo jak w Szwecji ;)
Cytuj:
Może to jednak i dobrze, gdyż na podnoszenie umiejętności zagranica decydować będą się ci, którzy wiedzą po co to robią.

I tu dochodzimy do kolejnego powodu, dlaczego polscy juniorzy po sukcesach w juniorce dostaja pozniej w palnik. Glaskanie, miamczenie itd. Tego nie powinno byc, tylko od razu na gleboka wode. Kto jest naprawde dobry ten sie przebije!
Cytuj:
Jednak zdania typu Total Domination mnie po prostu śmieszą

To jest zwykly slogan, haslo itp. Niektorzy biora to za bardzo do siebie. W najwiekszym stopniu chodzi tutaj o ich podejscie do zuzla i styl jazdy, o czym zreszta w tym temacie nie raz juz pisano. Dla mnie "naj" sa Dunowie, dla Ciebie ktos inny i to wszystko ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 11 sty 2007, o 17:33
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 24 kwi 2005, o 21:00
Skąd: Wrocław / Denmark
Posty: 956

Zobacz profil 
Dania miała przestuj w rocznikach 85,86 fakt. Ale ocena zawodników po kontrakcie w Polsce jest conajmniej śmieszna. Uważasz że Ekloef jest lepszy od Risagera ? No to gratuluje poczucia humoru :D

Chodzi o umiejętności a nie klub - Ekloef i tak w elidze nie pojeździ więc co mu po tym? Ale jak to stawia go obok Klindta no to okey ;)

Dalej przy Hansie i Nickim stawiasz Ljunga nie proszę Cię :D Ten gość w Krośnie odwalał lipe, o Częstochowie nie wspominając.

Klinga w WTSie robili na pół prostej Klindt z Siterą to poszedł do I ligi, gdyby nie kontuzja Risagera zapewne wogóle by nie pojeździł. Simon i Robin przy Ząbiku też najezdzą się jak szlak.

Davidsson i Alden młode wilki które nie przekroczyły w I lidze średniej 1,5. Co zrobią w przyszłym roku nie wiem, ale w elidze ich nie widze (chociaz Jonasa dużo bardziej od Watta ;) )

Na koniec :

Cytuj:
Zdolnych Dunów jak na lekarstwo . Klingt, Hansen, nie spełniający nadzieji Risager. Kto jeszcze Jakobsen czy Hougaard...


Wymień mi tych Szwedów od rocznika 88 do 90, napisz czym Twim zdaniem zablysneli i dlaczego ich tak wysoko oceniasz. Ja Ci wymienie Dunów...

Nicolai Klindt - bez komenatarza
Patrick Houugard - te rok średnio mu wyszedł, ale sukcesy ma
Klaus Jakobsen 0 fajna średnia w II lidze, spore umiejętosci
Anders Andersen - jw.
Jonas Raun - debiut w Peterborough niezbyt udany ale jednak za młody na EL
Leon Madsen - w Grudziądzu nie pojeździł ale pokazuje się
Casper Wortmann - przecinak, zresztą gdyby nie te kontuzje...
Lars Hansen - 3 w IMEJ 2006
Nicki Glanz - 16 lat, 5 miejsce w MŚ na minitorach, obenie już w Premier League (w poprzednim sezonie Conference League-jedna z rewelacji)
Jasper Jepsen - ale to naprawde melodia przyszłości, sporo o nim słychać w środowisku

I to tylko Ci któzy będą Ci coś mówić. Jak to jest "bak zdolnych dunów" to ja wymiękam :D :)

_________________
Sparta Wrocław & Team Danmark


           
Post 12 sty 2007, o 11:59
 
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Cytuj:
Duńczycy ogłosili kadrę młodzieżową

Duńska federacja DMU (Danmarks Motor Union) ogłosiła już kadrę młodzieżową Danii na Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów i Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów. W obu "szóstkach" znaleźli się Nicolai Klindt (Atlas Wrocław), Klaus Jakobsen (PSŻ Poznań) i Patrick Houugard.

Kadra na IMŚJ:
1. Nicolai Klindt
2. Patrick Hougaard
3. Klaus Jakobsen
4. Kenneth Hansen
5. Dannie Soderholm
6. Morten Risager
R. Claus Vissing

Kadra na IMEJ:
1. Nicolai Klindt
2. Patrick Hougaard
3. Klaus Jakobsen
4. Anders Andersen
5. Jonas Raun
6. Leon Madsen
R. Peter Juul

Katarzyna Łapczyńska


Dziennik SPEEDWAY.info.pl :)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 13 sty 2007, o 13:59
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2006, o 08:57
Skąd: Rzeszów
Posty: 1398

Zobacz profil 
Zastanawia mnie fakt, dlaczego w kadrze nie znalazł się Lars Hansen. Wydaje mi się, że ten zawodnik to będzie nr 2 wśród młodych Duńczyków za Klindtem. Mistrzostwo Europy juniorów przegrał tylko z talenciakiem z Bałkanów (Zagarem 2) i potomkiem Chmielnickiego. Zostawił w pokonanym polu między innymi Gomólskiego, Klinga czy Siterę. Lublinianie będą mieli z niego pożytek na miarę Tomicka czy choćby Messinga. Problemem tego młodego zawodnika może być zbyt mała liczba sponsorów o których w Danii jest coraz ciężej ze względu na coraz bardziej chorą sytuację wokół Duńskiego speedwaya. Dziwne to gdyż z tego kraju pochodzą wielcy możni sportu żużlowego których nie trzeba wymieniać.

Co do samego Hansena był o miejsce wyżej od Klindta 30 czerwca podczas pierwszej rundy IMD w Outrup. Jednak ostatecznie Klindt był 10 a Lars 12. Ten chłopak ma przed sobą jescze dwa lata startów w gronie juniorów i myślę, że w przyszłym roku warto byłoby wykupić jego dwuletni kontrakt z Lublina. Warto obserwować tego Duna w tym roku... :!:

GRISZA napisał(a):
Jednak zdania typu Total Domination mnie po prostu śmieszą . Może teraz stoją lepiej, lecz niedługo wejdą mocniej Lindgren i Linbaeck i trzeba będzie się tytułami podzielić... :wink:



Zanim to się stanie to zarówno jeden jak i drugi trochę jescze muszą wyobijać sobie kości w turniejach GP. Jeżeli natomiast chodzi o naszą ligę uważam, że Lindbaeck będzie pewniejszym punktem. Fredrik jest wielką nadzieją Szwedów, ale w naszej ekstraklasie będzie mu baaardzo ciężko o dobre wyniki. Może na torze w Zielonce będzie lepszy natomiast wyjazdy to nauka i nauka i nauka :twisted:

O proszę czyżby Miesiąc kroił Fredrika :lol: ostatni LARS HANSEN 8-)

Obrazek

_________________
NIGDY NIE TRAĆ WIARY W TO, BY KRÓLEWSKI OBJĄĆ TRON... !
NICKI PEDERSEN - "Myślę o jednym: wygrać!"

Obrazek
Obrazek


           
Post 18 sty 2007, o 20:30
 
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Jano 1992 8-)

http://www.youtube.com/watch?v=q9sURW_K ... ed&search=

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 4 cze 2007, o 02:35
 
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
No i nie bedzie Total Domination - przynajmniej w tegorocznym DMSJ, gdzie Dunczycy odpadli juz w polfinale... Chwilowo wiec zamiast total domination mamy total denomination 8-) :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 4 cze 2007, o 07:57
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 31 maja 2006, o 08:57
Skąd: Rzeszów
Posty: 1398

Zobacz profil 
Prawdopodobnie tylko w DMSJ. Poza tym Polacy jeździli u siebie więc ich zwycięstwa nie można uznać za jakiś wielki wyczyn aczkolwiek faworytem do złota są zdecydowanie. Duńczycy na torze w Poznaniu wystąpili po raz pierwszy i ich wynik można uznać za dobry biorąc pod uwagę fakt nieznajomości toru. Polakom nie za łatwo przyszła wygrana. A co do dalszej Total Domination to najlepszym faktem jest klasyfikacja GP. W pierwszej "5" dwóch Duńczyków :!: :!: :!: Którzy są już stawiani (być może za wcześnie) na końcowym podium. W drużynówce nie ma co liczyć na zmianę mistrza. Nicki Pedersen, Hans Andersen, Bjarne Pedersen, Charlie Gjedde, Niels Kristian Iversen, Kenneth Bjerre i Jesper B. Jensen to chyba wystarczy za komentarz. Polacy zawalczą jedynie dlatego że finał jest w Polsce. Gollob, Kasprzak, Jaguś, Holta i Hampel i może być ciekawie lecz ostatecznie super będzie jeśli zdobędziemy srebro tym bardziej że liczyć będą się także kangury Crump, Adams, Sullivan, Watt, Holder, Schlein. A co do finału IMSJ to należy pamiętać że zarówno Klindta jak i Risagera stać na złoto. Tutaj Polacy znów handicap toru w Ostrowie. Poczekamy 8-) zobaczymy :!:

_________________
NIGDY NIE TRAĆ WIARY W TO, BY KRÓLEWSKI OBJĄĆ TRON... !
NICKI PEDERSEN - "Myślę o jednym: wygrać!"

Obrazek
Obrazek


           
Post 4 cze 2007, o 15:49
 
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 kwi 2006, o 18:48
Skąd: Rzeszów
Posty: 962

Zobacz profil 
A do postu wyżej dodać także należy świetne szkolenie w Danii!
Młodzi Duńczycy dzielą i rządzą na minitorach - kiedyś to będą gwiazdy dorosłego speedway`a.

Cała żużlowa machina w Danii ma tylko jeden słabszy punkt - ligę, gdyby jeszcze to udało im się doprowadzić do poziomu lig polskiej czy też szwedzkiej to nie było by żadnych wątpliwości kto jest najlepszy, byli by taką potęga w speedway jak Chińczycy w tenisie stołowym :D

_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi