Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Moderatorzy...


Wasze uwagi i problemy związane z naszym Forum.

Opcje      Szukaj
Post 24 wrz 2007, o 15:14
 Moderatorzy...
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sie 2007, o 15:01
Skąd: Jasionka
Posty: 133

Zobacz profil 
czy można zostać moderatorem...??pytanie do adminów...może zróbcie jakieś eliminacje czy coś.....


           
Post 24 wrz 2007, o 15:17
 Re: Moderatorzy...
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Moderatorzy sa wybierani przez admina. Proponujac taka funkcje danemu uzytkownikowi biore pod uwage wiele rzeczy (czas spedzony na forum, tresc wpisow, ogolne zachowanie).

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 25 wrz 2007, o 13:03
 Re: Moderatorzy...
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sie 2007, o 15:01
Skąd: Jasionka
Posty: 133

Zobacz profil 
aha


           
Post 24 paź 2007, o 17:30
 Re: Moderatorzy...
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Te K2, czemu nie działasz tak jak trzeba? Do mnie się przyczepiłeś o avatar. A niejaki Rozek20, czy Rozek 21, ma w Avatarze satanistyczny znak. Więc jak to w końcu jest ?
Nie żebymbył skarżypytą 8-)


           
Post 24 paź 2007, o 18:10
 Re: Moderatorzy...
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 paź 2005, o 14:03
Posty: 3795

Zobacz profil 
jak pewnie zauwazyles (moze i nie) Rozek20 rzadko pisze na forum i trudno akurat znalesc takich userow ty akurat piszesz prawie codziennie jak nie codziennie ;)

_________________
NICKI PEDERSEN = STAL RZESZÓW 2006-2007!!! FAREWELL NICKI
Slovenian Speedway GP Final 2006 - Nicki Pedersen!!!


           
Post 24 paź 2007, o 21:08
 Re: Moderatorzy...
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Codziennie ?? Ja tylko w jednym temacie się wpisuje :wink:


           
Post 24 paź 2007, o 21:24
 Re: Moderatorzy...
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 cze 2003, o 11:05
Posty: 672

Zobacz profil 
wiesz kamyk... satanizm nie jest zabroniony, a propagowanie tresci nazistowskich czy faszystowskich owszem.


           
Post 30 paź 2007, o 18:50
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 13:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
Panowie Admini i Moderatorzy! Okres transferowy nabiera tempa, a Wy zamykacie dwa najbardziej popularne tematy: Nasi rywale w sezonie 2008, oraz Skład Stali na 2008! Litości :uklony: Wiem, że wielu w tych tematach wpisywało się "bajkopisarzy", którzy podawali składy gdzie była cała czołówka z GP :kielb_pala: Jeżeli istnieje taka możliwość (oprócz bana, nabijacza, trolla, czy dziecka neo) to czasowe odłączenie konta ostudziłoby co poniektóre "gorące" głowy!
Przejrzałem kilka stron klubowych naszych rywali, i na każdym tematy o składach cieszą się ogromną popularnością! A nawet jeżeli ktoś podaje składy z "księżyca" to jest reakcja adminów natychmiastowa, ale nie zamykanie tematu! Ponieważ na forum, oprócz kilku głąbów, których ponosi "fantazja" jest wiele osób, które potrafią rzeczowo wymieniać poglądy!
Ale... decyzja należy do was :tak:

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 28 mar 2008, o 02:56
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
A tu se zapytam...


Który z panów/pań? Pyknął mi rangą trola? Nie chodzi tu o to, że chcę się kłócić tylko chciałbym się dowiedzieć od tego kogoś na jakim on żyje świecie i ile ma lat, żeby bawić się w takie pierdoły...:lol: No ale nieważne... Chciałbym się też dowiedzieć od tego "kogoś" za co tą rangę w ogóle dostałem? Wiem, że trollem jest też Jasiek i był wayne_rooney ale ni cholera nie wiem co to za ranga. Szukałem w regulaminie ale tam nic nie ma. Wychodzi więc na to, że ta szalenie inteligentna osoba zapomniała o tym napomknąć w najświętszym temacie tego forum :lol: Ale ok. Spytam też, dlaczego na tym forum nie ma takiej akcji jak obczajenie kto Ci skasował posta, bądź tak jak i choćby w tym przypadku, który z mistrzów wiedzy, pyknął Ci rangą, której istnienie wymyślił sobie jakiś dzieciak a ten to podałapał i kozaczy. No ale nic. Dlaczego takie rzeczy nie są widoczne? Dlaczego tacy ludzie jak ten "ktoś". ma pozostać anonimowy?

Jeszcze wycinek z regulaminu...

artykuł 7 paragraf 40

Cytuj:
Każdy użytkownik ma prawo do uzyskania wyjaśnienia dotyczącego skasowania przez administratora/moderatora jego tematu/postu, o ile to działanie nie wynika w sposób jednoznaczny z niniejszego regulaminu,

No więc czekam. Proszę też, tego "kogoś" aby był człowiekiem honorowym i zabrał głos w tej sprawie. W innym wypadku wyjdzie na to, że najzwyczajniej nie nadaje się na moderatora. :lol:


Ale ok. Sprawa najważniejsza.

Zamiast tego trolla to ja już bym poprosił o te dziecko neostrady. Byleby nie wrzucać mi avataru tego dzieciaka, bo wolę swój. Nie akceptuję takiej rangi jak troll, bo jest największym obciachem, wymyśloną przez jakiegoś typka w okularach na pół głowy, które go ciągnął do ziemi który posiada też niezgolonego andrzeja pod nosem i ogólnie świata poza kompem nie widzi. Dlatego więc wnoszę o zmianę rangi :lol: z trolla na dziecko neostrady przed tym jednak proszę szanownego moderatora o wyjaśnienie mi skąd tą wieśniacką rangę wytrzasnął i dlaczego ją mi w ogóle dał. Dziękuję, dobranoc.

_________________
Obrazek


           
Post 28 mar 2008, o 11:48
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
ta wspaniala ranga to moja zasluga.
poczytaj denificje trola to wszystko bedzie jasne.
jesli chodzi o mnie reklamacji nie bedzie i tyle. (skarge zawsze mozna napisac do ONZ)
nie bede wdawac sie w dyskusie wyjasniajace bo musialbym razem z toba potrolowac :)

jesli jednak google sprawia problem prosze:

"świadomie, w sposób prowokacyjny porusza kontrowersyjne tematy, nieodmiennie prowadzące do awantury wśród dyskutantów. W trakcie trwania wymiany zdań, co jakiś czas wysyła wiadomość podgrzewającą atmosferę"

a "typka w okularach na pół głowy" poszukaj gdzie indziej :)

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 28 mar 2008, o 12:47
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Ok. Nie mam więcej pytań... :lol:

Cytuj:
"świadomie, w sposób prowokacyjny porusza kontrowersyjne tematy, nieodmiennie prowadzące do awantury wśród dyskutantów. W trakcie trwania wymiany zdań, co jakiś czas wysyła wiadomość podgrzewającą atmosferę"


Przepraszam, że poruszam kontrowersyjne tematy. Od razu pytanie. Do jakiej awantutry ostatnio doprowadziłem? :lol: Do tej o biletach? Przepraszam, że napisałem, iż ceny biletów mnie bolą. Już więcej nie będę, bo moderator dupman tym razem da mi jeszcze jakąś inną, jeszcze bardziej wieśniacką rangę od tego trolla. :lol:



Czyli miałem rację, że ranga trolla jest wymyślona przez kretyna... :lol:

Tak czy siak po raz kolejny składam swą prośbę, tyle, że do K 2, bo on jak dla mnie jest tu najbardziej ogarnięty o zmianę tej wieśniackiej rangi nadanej mi przez dupmana, który jeśli chodzi o niego reklamacji nie będzie i tyle.:lol: Dlatego mam nadzieję, że ktoś inteligentny ściągnie mi tą rangę i nada mi inną, lepszą taką jak dziecko neostrady;f

dupman napisał(a):
jesli jednak google sprawia problem prosze:

Jak widać jesteś słabym moderatorem skoro rozdajesz rangi, których opisu nie ma w regulaminie... :roll:

dupman napisał(a):
a "typka w okularach na pół głowy" poszukaj gdzie indziej :)

a andrzej jest? :lol:


dupman napisał(a):
nie bede wdawac sie w dyskusie wyjasniajace bo musialbym razem z toba potrolowac :)

Trzymam za słowo, gdyż nie akceptuje ludzi, którzy podłapują wieśniackie rzeczy a później na dodatek chcą wciskać je innym...

_________________
Obrazek


           
Post 28 mar 2008, o 13:01
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cytuj:
a andrzej jest? :lol:

nie nie ma :) ale jest brzycho :)

naprawde jestes skonczony ...
czy dzieciaku ja gdzies napisalem ze te range wymyslilem ?

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 28 mar 2008, o 13:18
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
dupman napisał(a):
nie nie ma :) ale jest brzycho :)

No to kozak. Zazdroszczę.

dupman napisał(a):
naprawde jestes skonczony ...

Pan jest zerem panie pośle... :lol: Choć Irasiad jest bardzo zdenerwowany...;f

dupman napisał(a):
czy dzieciaku ja gdzies napisalem ze te range wymyslilem ?

czy dziadku ja gdzieś napisałem, że tą rangę wymyśliłeś ?

_________________
Obrazek


           
Post 28 mar 2008, o 16:37
 Re: Moderatorzy...
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 21 sty 2003, o 17:19
Posty: 1091

Zobacz profil 
Po częstotliwości, z jaką odwiedzasz forum, wnioskuję, że opisałeś swój wygląd w jednym z poprzednich postów. Uzależniony od komputera, z okularami na pół głowy i andrzejem pod nosem. Siema, jestem Wojtek i też mam 12 lat : )

A teraz poważnie. Czy Ty chłopie nie masz ważniejszych spraw na głowie? Czy naprawdę Twoim posiłkiem jest roztrząsanie takich durnych spraw? Mówisz, że nie chcesz się kłócić - przez rangę, a co robisz? Heh.


           
Post 28 mar 2008, o 17:38
 Re: Moderatorzy...
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 13 lis 2002, o 16:54
Posty: 958

Zobacz profil 
http://www.joemonster.org/art/8790/Skad ... nternetowe

I to by było na tyle


           
Post 29 mar 2008, o 07:36
 Re: Moderatorzy...
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
Cytuj:
"świadomie, w sposób prowokacyjny porusza kontrowersyjne tematy, nieodmiennie prowadzące do awantury wśród dyskutantów. W trakcie trwania wymiany zdań, co jakiś czas wysyła wiadomość podgrzewającą atmosferę"


No to idealnie ten opis pasuje do mnie. :D A tyPablo mowiles, ze nie widzisz mnie trollujacego. W moim przypadku wystarczy skrytykowanie Polski, Kosciola, prawdziwych kibicow czy KK i zaraz sie robi awantura, w ktorej notabene ja sam rzadko biore udzial. Nie bede jednak nikogo przepraszal za swoje poglady i nie bede ich zmienial tylko dlatego, ze paru lebkow bedzie sie na mnie rzucalo.

Osobna sprawa, ze w innym watku K2 przedstawil ciekawa definicje trollowania. Otoz krytykowanie K2 za sposob adminowania forum w temacie, ktory dotyczyl dyskusji o adminach, tez bylo trollowaniem. :lol: O kurcze, chyba znow poruszam kontrowersyjny temat, wiec wyjdzie na to, ze trolluje. :lol:

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 mar 2008, o 09:36
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
jasku :) przecież to jest tylko jeden podpunkt ogólnie przyjętej definicji trolla :)

mnie to fascynuje :) zauwazam ze problem ze zrozumieniem odpowiednich rang na forum maja osoby dla ktorych internet istnieje od max 2000, 2002 roku. popiertegowalo sie wszystko gdy internet trafil pod strzechy :) kto w latach 90 mial dostep do neta to wie o czym mowie.

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 29 mar 2008, o 10:59
 Re: Moderatorzy...
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
To zeby juz calkowicie rozwiac watpliwosci wklejam tekst z wikipedii dotyczacy trolli i dzieci neostrady

Trollowanie[edytuj]Z Wikipedii

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla for dyskusyjnych i innych miejsc w internecie, w których prowadzi się dyskusje.

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

Typowe miejsca działania trolli to grupy i listy dyskusyjne, fora internetowe, czaty itp. Trollowanie jest złamaniem jednej z podstawowych zasad netykiety. Jego efektem jest dezorganizacja danego miejsca w internecie[2], w którym prowadzi się dyskusję i skupienie uwagi na trollującej osobie.

Etymologia [edytuj]
Termin "trollowanie" ("trolling") pochodzi od ang. Trolling for fish - metoda łowienia ryb na haczyk, błyszczkę[1], ponieważ troll "zarzuca haczyk", poruszając kontrowersyjny temat, często niepotrzebnie, aby wywołać kłótnię. Poprzez wsteczną etymologię uprawiających trollowanie nazwano trollami (od legendarno-baśniowych stworów z mitologii nordyckich).


Geneza zjawiska [edytuj]
O ile trolling określany jest obecnie jako zachowanie patologiczne i chuligańskie[3], to wywodzi się on z działania podejmowanego w usenecie wobec nowych użytkowników, mającego na celu ich zdyskredytowanie w oczach uczestników konkretnej grupy dyskusyjnej. Tego typu trolling w usenecie ceniony był przez grupy, a ofiarom, wobec których go zastosowano czasami wysyłano akronim YHBT (you have been trolled).[1], co oznacza powiadomienie osoby, że dała się podpuścić.

Z czasem tego typu zachowania przestały być akceptowane, a osoby nadmiernie stosujące tego typu działania zaczęto piętnować, zarówno poprzez określanie ich mianem trolli, zakłócających merytoryczny przebieg dyskusji, jak i ostrzegając przed nimi innych, szczególnie nowych użytkowników, poprzez polecanie im niepodejmowania dyskusji z trollami.


Charakterystyka zachowania internetowego trolla [edytuj]
Osoba stosująca trolling zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji (patrz: EOT) lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.

Nieraz też autor podaje linki do stron z obrzydliwą zawartością, najczęściej tak zamaskowane, że niczego nieświadomy użytkownik widzi nagle zdjęcia zmasakrowanych zwłok, wypróżniających się ludzi, itd. (zobacz: goatse.cx). Inną metodą trollingu jest podawanie linków do screamerów bez ostrzeżenia.

Część trolli rzadziej lub częściej zmienia swoje dane (np. adres poczty elektronicznej), aby znaleźć się poza killfile'ami innych osób.

Trolling czasem bywa stosowany przez lamera - osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (która w praktyce jest bardzo niewielka) próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuje "na siłę" pomóc komuś w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami. Kończy się to w wielu przypadkach interwencją ze strony administratora lub moderatorów serwisu. Czasami jednak trolling jest stosowany wobec lamerów, aby zniechęcić ich do dalszego udziału w dyskusji.


Symptomy trollingu [edytuj]
Symptomami trollingu mogą być poniższe sposoby zachowania w dyskusjach:

bezgraniczne podporządkowanie się jakiejś idei (np. "Ten system operacyjny jest najlepszy!") i bronienie jej do końca (często wbrew rzeczywistości);
nieumiejętność przyznania się do błędu — typowy troll nie powie, że nie miał racji, a także wyjątkowo będzie milczał; najczęściej przyjmie jedną z dwóch strategii:
zacznie udowadniać, że od początku uważał inaczej, niż pisał, a tylko nie został zrozumiany;
będzie agresywny w stosunku do osób, które wykazały jego błąd.
chętne używanie argumentów "ad personam" — atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, w niektórych przypadkach troll posuwa się do wyzwisk i gróźb;
skrajny stosunek do netykiety (wybrane zasady) lub ortografii — albo atakowanie wszystkich za najdrobniejsze "literówki" albo demonstracyjne łamanie zasad;
skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób — jest to bardzo charakterystyczna cecha trolli, która prowadzi prędzej czy później do ich wyobcowania, bo nawet osoby pierwotnie sympatyzujące z trollem lub odnoszące się doń neutralnie zrażają się do niego z powodu takich zachowań wobec nich;
częste nazywanie innych trollami internetowymi;
wprowadzanie zamieszania w stosunku do własnej osoby, przedstawianie siebie jako ofiary (np. moderatorów);
częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona; celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
konfabulacja np. na temat swego wykształcenia, pracy, pozycji społecznej bądź doświadczeń życiowych — dla osób zorientowanych w temacie wykazanie konfabulacji nie stanowi żadnego problemu, natomiast stanowi ona pewne zagrożenie w przypadku nowych uczestników danego forum, ponieważ mogą oni łatwo ulec urokowi tych konfabulacji i traktować wypowiedzi trolla z pełną powagą;
próby utrudniania innym wypowiedzi w dyskusji — w Usenecie może to polegać w skrajnych wypadkach na próbach kasowania wypowiedzi innych osób; działania takie jednak obecnie są coraz rzadsze, ponieważ zazwyczaj powodują zdecydowaną reakcję administratorów, więc troll raczej ich unika, żeby nie utracić dostępu do danego forum;
za każdym razem rozpoczynanie wypowiedzi od tego samego zwrotu — powitania, często obraźliwego, prowokacyjnego;
„ceremonialne” używanie killfile'a — troll uroczyście obwieszcza, że jego oponent ma znaleźć się w killfile'u, przy czym bardzo często i tak tego nie robi;
regularne ogłaszanie swojego definitywnego odejścia z forum lub grupy dyskusyjnej i za każdym razem, po jakimś czasie, powracanie — troll tłumaczy się tutaj różnego rodzaju „obowiązkiem”, „otrzymaniem kilkuset maili zachęcających do powrotu” etc.;
"kameleonizacja", czyli zmienianie własnych danych, która przybierać może poniższe formy:
drobnych zmian tych danych (np. "Troll" może zmienić się w "Troola" lub "Trrola" etc.), aby uniknąć filtrów (killfile) innych osób ("Wyjść z kill-file'ów.");
poważnych zmian danych (np. "Troll" staje się "Uczestnikiem"), aby uniknąć lepiej skonfigurowanych filtrów, które radzą sobie z zachowaniem opisanym powyżej;
poważnych zmian danych połączonych z próbami wykazania, że "Uczestnik" z przykładu powyżej nie ma nic wspólnego z "Trollem";
tworzenia "wirtualnych dyskutantów" (np. "Troll" może także występować w tym samym okresie jako "Uczestnik1" i "Uczestnik2"), których wypowiedzi składają się z wyrazów poparcia wypowiedzi trolla występującego pod własnymi danymi oraz ataków na oponentów tego trolla.

Obrona przed trollingiem [edytuj]

Nie karmić trollaNajskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trolling i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu.

Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce lub całkowitym zaprzestaniem działalności. W praktyce jednak rzadko do tego dochodzi, ponieważ na forum bardzo często znajdą się jakieś osoby, które będą jednak z trollem dyskutowały i tym samym zachęcały do kontynuacji działalności. Dodatkowo niektóre trolle potrafią stworzyć wokół siebie krąg osób, które ich wspierają, chronią przed oponentami, podsycają dyskusję z udziałem trolla etc. — na szczęście jest to zjawisko czasowe, bo trolle swoim pogardliwym i nacechowanym wyższością zachowaniem w stosunku do tych osób, szybko je do siebie zniechęcają.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.


Dzieci Neostrady [edytuj]
Tytułowym mianem czasem są określane osoby przejawiające zachowania typowe dla trollingu (lub inne nieakceptowane zachowania jak np. spamowanie) z braku wiedzy (np. nieznajomość netykiety, nieumiejętność skonfigurowania oprogramowania) i braku woli, żeby zdobyć tę wiedzę. Zachowania te połączone są często z reagowaniem silną agresją na wszystkie próby zwrócenia uwagi. Tutaj istnieje pewna różnica między "dzieckiem Neostrady" a typowym trollem, który stara się tak postępować, aby będąc możliwie uciążliwym dla innych użytkowników np. forum, unikać sytuacji mogących stanowić podstawę do zdecydowanej reakcji administratorów, czy nawet organów ścigania, podczas gdy "dziecko Neostrady" w takich sytuacjach często nie umie się pohamować i naraża się na różne reperkusje.

Nazwa "dzieci Neostrady" wywodzi się stąd, że gdy Telekomunikacja Polska wprowadziła usługę szerokopasmowego dostępu do Internetu (Neostradę), łącza były masowo instalowane jako prezent od rodziców dla osób w wieku 13-16 lat z okazji urodzin, ukończenia klasy w szkole etc. (oczywiście opisane zachowania mogą dotyczyć osób w różnym wieku). Status "dziecka Neostrady" jest statusem przejściowym, ponieważ osoby te albo nabywają określoną wiedzę i stają mniej uciążliwe, albo wybierają klasyczny trolling (z umiejętnością unikania reperkusji), albo z powodu swego zachowania szybko tracą dostęp do danego forum czy nawet łącza[4].

Zanim powstał termin "dzieci Neostrady", ukuto nazwę "Fripolboks"[5] - od firmy Polbox, która jako pierwsza w polskim internecie uruchmiła serwis bezpłatnych kont pocztowych (Free.Polbox.PL), adresy miały postać cokolwiek@free.polbox.pl. Ich właściciele masowo ruszali na podbój Usenetu, siejąc pogardę i zgorszenie na niemal każdej grupie. Zjawisko nasiliło się szczególnie po wprowadzeniu przez Telekomunikację Polską płatnego tylko za połączenie modemowego numeru dostępowego 0202122.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 mar 2008, o 14:14
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
Diamond_ napisał(a):
Po częstotliwości, z jaką odwiedzasz forum, wnioskuję, że opisałeś swój wygląd w jednym z poprzednich postów. Uzależniony od komputera, z okularami na pół głowy i andrzejem pod nosem.

Widzę, że teraz uczepiłeś się moich odwiedzin na forum... :lol: Powiem Ci więc, ze forum to jest od pewnego czasu moją stroną startową więc normalnym jest to, że mam wiele odwiedzin. Czas na forum? :lol: Kiedy zostawiam kompa np. na noc, bądź na jakiś większy okres czasu bo coś ściągam to forum czasami jest włączone. Nie wiedziałem, że tak nie można... :lol:

Diamond_ napisał(a):
Siema, jestem Wojtek i też mam 12 lat : )

Żeby nie było. Musisz wiedzieć, że nie uda Ci się mnie zaciągnąć do piwnicy, żeby mi pokazać małe kotki... : )

Diamond_ napisał(a):
A teraz poważnie. Czy Ty chłopie nie masz ważniejszych spraw na głowie?

W chwili obecnej nie;f

Diamond_ napisał(a):
Czy naprawdę Twoim posiłkiem jest roztrząsanie takich durnych spraw?

Ale z tego co skumałem to właśnie tak zachowuje się troll. Więc jak już dostałem tą rangę to zamierzam w końcu na nią zasłużyć :lol:

Diamond_ napisał(a):
Mówisz, że nie chcesz się kłócić - przez rangę, a co robisz? Heh.

Patrz wyżej.


Swoją drogą... Nie wiedziałem, że na forach internetowych po wprowadzeniu przez jakiegoś kretyna tej rangi troll nie można rozmawiać na kontrowersyjne tematy...:lol:

_________________
Obrazek


           
Post 1 kwi 2008, o 23:42
 Re: Moderatorzy...
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 gru 2003, o 17:08
Posty: 2485

Zobacz profil 
heh. Może tu?

Dlaczego któryś z moderatorów kasuje moje posty, które ostrzegają ludzie przed ofertami użytkownika "Redaktora"? To raz.

Dwa. Jak już chcecie, żebym siedział cicho to skasujcie także i jego posta. Niech nie nabiera ludzi...

Trzy. Nie rozumiem tego "kogoś". Gość robi ludzi w h**a. Teraz chce to robić także za pośrednictwem forum. Najśmieszniejsze jest jednak to, że kasujecie posty, które ostrzegają ludzi przed tym człowiekiem... Nie powiem, żeby to było normalne...

To chyba Wam powinno zależeć na tym, żeby na forum nie było oszustów prawda?

_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi