Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rafał Trojanowski - Częstochowa 2016


Rozmowy o sporcie żużlowym

Opcje      Szukaj
Post 24 paź 2008, o 15:00
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 21:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Pol roku od ostatniego postu...

Trojan w Zlotym Kasku! => http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2008/ ... -obsadzie/


           
Post 16 lis 2008, o 20:38
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 18:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Jest oferta z Rzeszowa, ale nie przekreślam Poznania - rozmowa z Rafałem Trojanowskim, żużlowcem PSŻ Milion Team


Mam ofertę z Rzeszowa, ale w żadnym wypadku nie przekreślam Poznania - powiedział Rafał Trojanowski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl. Wychowanek Stali dodał, że jest zadowolony z drugiego sezonu spędzonego w barwach poznańskiej drużyny.Łukasz Czechowski: Jak ocenia pan drugi sezon spędzony w Poznaniu?

Rafał Trojanowski: Myślę, że był lepszy, niż pierwszy. W kilku meczach pojechałem naprawdę dobrze, wszystko mi w nich wychodziło. Cieszę się także, że przed własną publicznością wypadaliśmy całkiem przyzwoicie, spotkania były zacięte, a nawet jak przegrywaliśmy, to po walce. Drużyna jako całość zrealizowała postawione przed sezonem zadanie, czyli wyższe miejsce, niż w sezonie 2007. Atmosfera, jak zawsze w Poznaniu, świetna, kibice, których mogą nam pozazdrościć w Ekstralidze. To był dobry wybór i dobry sezon.

Czwarte miejsce PSŻ osiągnął niemal cały czas borykając się z kontuzjami i urazami, które również pana nie ominęły. Czy to oznacza, że w pełnym składzie była szansa na wyższe miejsce?

- Teraz to już tylko gdybanie, chociaż nie bezpodstawne. Może jadąc w kilku spotkaniach w pełnym składzie udałoby się wygrać? Taki jest jednak żużel. Pecha mieliśmy szczególnie na początku sezonu, gdy kilku kolegów nabawiło się poważnych urazów. Moja kontuzja nie była jakoś szczególnie poważna, pauzowałem tylko w jednym meczu, bo po upadku źle się czułem i byłem mocno poobijany. W ogóle odkąd startuje w Poznaniu, to szczęśliwie omijają mnie poważniejsze kontuzje. Wiadomo, są upadki, ale one są wliczone w ten sport.

W sezonie 2007 pana głównym problemem był często zawodzący sprzęt. W tym roku było lepiej, ale chyba nie do końca tak, jak pan oczekiwał.

- W tamtym sezonie do drużyny dołączyłem już w trakcie sezonu, z jednym motocyklem. Klubu nie było stać, żeby mi pomóc i sezon był trudny, ale mimo tego udało się wtedy zrobić niezły wynik. Przed tym sezonem było już inaczej, mogłem zainwestować w osprzęt. Kupiłem więc dwa kompletne podwozia i przygotowałem trzy używane silniki, na których już wcześniej jeździłem. Nie udało mi się kupić niczego nowego, bo nie starczyło środków finansowych. Ale te trzy były dobrze przygotowane i wszystko szło nieźle do połowy sezonu, gdy dopadł mnie pech, jeden rozleciał się całkowicie i nie mogłem z niego korzystać. Brakowało mi tego silnika szczególnie na wyjazdach.

Mówił pan o dobrej atmosferze w Poznaniu. Problemy finansowe klubu nie miały na nią wpływu?

- Żużel to drogi sport, remonty i części nie są tanie, więc jeżeli klub miał problemy z płynnością, to odbijało się to na przygotowaniu sprzętu, nie zawsze mogliśmy zainwestować tak, jakbyśmy chcieli. Był to na pewno jakiś problem, ale atmosfera i kontakty w drużynie i klubie były bardzo dobre.

Kolejny sezon nie jeździł pan wiele za granicą? Czy nie ma zainteresowania Rafałem Trojanowskim czy on nie wykazuje chęci do jazdy poza Polską?

- Właściwie za granicą pojeździłem w Danii. Zrobiłem 16 i 14 punktów, co jak na pierwsze występy chyba nie było złym wynikiem. Z tamtą ligą jest o tyle problem, że na dzień dobry dostałem kategorię A czyli znalazłem się w jednej grupie z Hansem Andersenem i trudno było oczekiwać, że włodarze klubu zamienią jego na mnie. W tym roku znowu dostałem A, więc pewnie znowu nie będę tam często startował. Z innych lig nie było propozycji. W tym roku już sam działam aktywnie, wykonałem parę telefonów i chciałby zaczepić się gdzieś w Szwecji, żeby mieć więcej jazdy, bo zauważyłem, że jak w Polsce przerwy między meczami są dłuższe, to moja forma spada.

Na koniec sezonu dostał pan prezent w postaci udziału w Złotym Kasku.

- To był start z dnia na dzień. W piątek po południu dostałem telefon z pytaniem, czy zdążę się przygotować na drugi dzień na zawody. Pojechałem niezbyt dobrze przygotowany, pozmieniałem ustawienia silników, które przygotowałem na niedzielę na Puchar Gorących Serc w Częstochowie. Nie udało mi się jednak we Wrocławiu nic zdziałać. W jednym biegu, gdy wygrałem start, to zawodnicy, którzy jechali za mną, musieli niemal hamować, żeby mnie nie rozjechać, byłem wolny. Zawody więc mało udane, ale fajnie, że mogłem w takiej imprezie wystartować, w następnym sezonie spróbuje uzyskać takie wyniki, abym dowiedział się o udziale w tych zawodach w normalnym terminie.

Po spadku Marmy Rzeszów do I ligi poznańscy kibice obawiają się, że bliżej będzie panu do macierzystego zespołu, niż do Skorpionów. Może pan uchylić rąbka tajemnicy, jak przedstawia się pana sytuacja transferowa?

- Jest jeszcze trochę za wcześnie na jakieś poważniejsze deklaracje. Myślę, że w tym roku nie będę się spieszył. Dostałem trzy propozycję startów z drużyn I-ligowych. Niestety Rzeszów spadł do I ligi, nad czym ubolewam, bo żużel jest w tym mieście bardzo popularny. Jest możliwość, żeby wrócić na stare śmieci. Wiadomo tu się wychowałem i pewnie mam swoich kibiców, jest taki pomysł, żeby stworzyć drużynę złożoną głównie z miejscowych chłopaków. Ale w żadnym wypadku nie przekreślam Poznania, bo tam działacze od połowy sezonu mówili, że chcą zatrzymać tę drużynę. Poznań jest mi bardzo bliski, miałem tu dwa udane sezony, odpowiada mi klimat wokół żużla i jeżeli będę miał stworzone dobre warunki to chcę pokazać, że jeździłem tam z wyboru, a nie tylko dlatego, że Rzeszów jeździł akurat w ekstralidze, Co do trzeciej drużyny, były to nieoficjalne rozmowy z trenerem więc na razie nic nie mogę powiedzieć.

Jak planuje pan spędzić przerwę zimową?

- Raczej nie będę marnował czasu na jakieś wielkie odpoczywanie tym bardziej, że nie za bardzo mam po czym, bo tak wielu meczów nie odjechałem. Nie ma jeszcze treningów w klubie w Rzeszowie, ale już powoli sam zabieram się za pracę nad kondycją, i powoli organizuje sprzęt na nowy sezon bo mimo że zima długa, to zajęć jest też sporo.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również. Korzystając z okazji chciałem podziękować za cały sezon wszystkim poznańskim kibicom, którzy zawsze byli z nami, nawet na dalekich wyjazdach, w Daugavpils była ich spora liczba. Dziękuję również wszystkim moim sponsorom, osobom, które mi pomagały, Jarkowi Lewandowskiemu, który pilotował moje sprawy w Poznaniu. Pozdrawiam także kibiców z Rzeszowa, mam nadzieję, że uda się stworzyć taką drużynę, która będzie mogła wywalczyć o awans do ekstraklasy.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 29 lis 2008, o 22:12
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 cze 2003, o 22:21
Skąd: Rzeszów
Posty: 337

Zobacz profil 
Trojan zostaje w Poznaniu.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2008/ ... sz-poznan/

_________________
LATRELL SPREWELL <--- kolekcja kart NBA


           
Post 29 lis 2008, o 22:56
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2004, o 13:49
Posty: 1792

Zobacz profil 
A jednak. Szkoda, że Trojana nie zobaczymy u nas w następnym sezonie. Widocznie oferta z Poznania była korzystniejsza. Z pewnością kiedyś do nas wróci pod warunkiem, że będziemy startować w 1 lidze bo ekstraliga chyba zbyt za silna dla tego zawodnika.
Czekamy na pojedynek Rzeszów - Poznań :D

_________________
ZAWSZE I WSZĘDZIE STAL RZESZÓW NAJLEPSZA BĘDZIE!!!


           
Post 29 lis 2008, o 23:47
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 30 sie 2004, o 20:15
Skąd: H 69
Posty: 1558

Zobacz profil 
Cytuj:
Widocznie oferta z Poznania była korzystniejsza


Nie koniecznie wybral lepsza oferte (finansowo) z lepsza dla niego...Bardzo madra decyzja bo np w przypadku naszego awansu do e-ligi (hipoteza) znow poszedlby w odstawke a tak ma poukladany klub w ktorym jezdzi juz 2lata...kasa moz enie na czas zawsze ale jest, wynik wmiare jest...wrocilby do Nas i sam by nie wiedzial na czym stoi...i wie ze tma bedzie mial pewne miejsce w wyjsciowym skladzie...

_________________
Obrazek
MPF-Marma Psycho Fans


           
Post 30 lis 2008, o 01:20
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 20:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
:nie: :o :( :x :cry: :płacz:
Jestem przeogromnie zawiedziony. Ale potrafię zrozumieć powody Trojana. To również ogromny cios w budowie dobrego składu. Trojan miałby się nie łapać ? :lol: A z kim niby miałby przegrać rywalizacje? Z kulawym Maxem, może z Woodwardem? albo innym ruskiem ?:D Straciliśmy potencjalnego lidera, zawodnika pod numer. 13. Ogromnie szkoda... :?

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 30 lis 2008, o 16:14
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 21:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Kamil gale chodzilo o to, ze po awansie Trojan stalby sie zbedny w naszej druzynie.. :) Nie oszukujmy sie, ze po awansie 60% skladu [co najmniej] bedzie do wymiany jezeli nie bedziemy chcieli przerabiac wariantu Gdanska z tego, co sie u nich dzieje obecnie..

Doskonale rozumiem Trojana i teraz moge powiedziec, ze.. po cichu liczylem, ze zostanie w Poznaniu. To oni do niego wyciagneli pomocna dlon w sezonie 2007, a nie my..


           
Post 30 lis 2008, o 16:34
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 17:30
Posty: 2654

Zobacz profil 
Ano, dokladnie.

Trojan zostajac w Poznaniu pokazal jak wporzo jest gosciem. Widac, ze ustatkowal on swoja sytuacje, a u nas jak to u nas... byl brany do skladu jak trzeba nam bylo, jak nam juz nie trzeba bylo - to w odstawke i "szukaj sobie klubu". Teraz znowu nam trzeba to kazdy liczyl, ze Rafal nagle powroci zeby w razie ewentualnego awansu za rok, dwa czy trzy (oby) zostac odeslanym z kwitkiem. A pocalujcie sie w nos :)

Powodzenia Rafal

_________________
Sveriges Radio P3


           
Post 30 lis 2008, o 18:00
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Senior
Senior
Avatar użytkownika

Dołączył: 25 lis 2005, o 23:21
Skąd: Rzeszow
Posty: 280

Zobacz profil 
jestem naprawdę zadowolony z decyzji Trojana, miałem go zawsze za spoko gościa ale w ten sposób pokazał że nie zawsze liczy się wygoda i pewne miejsce w składzie, to PSŻ wyciągną do niego pomocną dłoń za co Rafał właśnie się odwdzięcza. Szkoda że Trojana zobaczę na STALi tylko max 2 razy, ale pokazał tym że jest naprawdę świetnym człowiekiem. Takich zawodników powinno być więcej, nie liczy się odległość tylko oddanie klubowi. Samych "3" na koncie życzę.

_________________
Obrazek
Pij Tanie Wino Pij Tani Los
Wszystko Zrobili Jak By Tobie Na Złoś
Idź Na Ulicę Zakrzyknij Na Głos
Niech Słyszą Wuje Jak Gromy Lecą
_____________________KSU- Wuje, Wuje
>Staram się być obiektywny, ale swoje poglądy posiadam<


           
Post 17 gru 2008, o 13:18
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 mar 2008, o 11:30
Skąd: Rzeszów
Posty: 153

Zobacz profil 
- Pieniądze w żużlu są ważne, ale podpisując kontrakt w Poznaniu kierowałem się też swoimi zasadami. Dwa lata temu PSŻ pomógł mi, gdy byłem w potrzebie. W sezonie 2009 chcę to w jakiś sposób odpracować - zakończył Trojanowski.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2008/ ... ylem-w-po/


           
Post 4 sty 2009, o 20:19
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 gru 2007, o 16:27
Posty: 47

Zobacz profil 
Rafał Trojanowski kapitanem PSŻ Poznań

Cytuj:
Odejście Adama Skórnickiego do Wybrzeża Gdańsk spowodowało, że drużyna PSŻ Poznań straciła nie tylko lidera, ale również kapitana drużyny. Podczas zgrupowania w Głuchołazach wybrano nowego kapitana.
Rafał Trojanowski został wybrany nowym kapitanem drużyny PSŻ Poznań. W głosowaniu otrzymał niemalże komplet głosów. Jeden z nich przypadł Norbertowi Kościuchowi. Podczas zgrupowania w Głuchołazach obecni są wszyscy zawodnicy Skorpionów, oprócz Łukasza Jankowskiego, startującego w Wielkiej Brytanii oraz Adama Kajocha, który przechodzi rehabilitację kolana.


http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2009/ ... sz-poznan/


           
Post 4 sty 2009, o 22:47
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Szkółkowicz
Szkółkowicz
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 cze 2007, o 20:45
Posty: 8

Zobacz profil 
Rafał to spoko zawodnik lubie go dobrze ,że wybrał Poznań


           
Post 16 maja 2009, o 18:54
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 18:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Brawa dla Rafała za awans do Finału Mistrzostw Europy :!:

Denis Gizatullin wygrał z kompletem 15 punktów sobotni półfinał Indywidualnych Mistrzostw Europy w austriackim Natschbach - Loipersbach. Awans do finału wywalczyli dwaj Polacy - Rafał Trojanowski, który był drugi i piąty Ronnie Jamroży.Jamroży musiał jechać w biegu dodatkowym o ostatnie premiowane awansem miejsce z Alesem Drymlem. Zawodnik RKM-u ROW Rybnik okazał się lepszy w tej konfrontacji. Przepustki do finału wywalczyli też Czech Josef Franc i Węgier Jozsef Tabaka.

Wyniki:
1. Denis Gizatullin (Rosja) - (3,3,3,3,3) 15
2. Rafał Trojanowski (Polska) - (2,3,2,2,3) 12
3. Jozsef Tabaka (Węgry) - (3,1,1,3,2) 10+3
4. Josef Franc (Czechy) - (2,3,2,3,d) 10+2
5. Ronnie Jamroży (Polska) - (1,1,3,2,2) 9+3
-----------------------------------------
6. Ales Dryml (Czechy) - (3,2,2,0,2) 9+2
7. Manuel Hauzinger (Austria) - (3,0,2,3,w) 8
8. Max Dilger (Niemcy) - (1,0,3,0,3) 7
9. Frank Facher (Niemcy) - (0,3,u,1,3) 7
10. Richard Wolff (Czechy) - (2,2,3,0,0) 7
11. Fritz Wallner (Austria) - (1,2,1,1,1) 6
12. Theo Pijper (Francja) - (0,2,0,0,2) 4
13. Alessandro Milanese (Włochy) - (1,0,1,1,1) 4
14. Manuel Novotny (Austria) - (u,1,1,1,1) 4
15. Sandor Tihanyi (Węgry) - (0,0,0,2,1) 3
16. Mathieu Tresarrieu (Francja) - (w,1,d,2,0) 3
17. Lukas Simon (Austria) - (2) 2

za sportowefakty.pl

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 11 cze 2009, o 19:30
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 12 lis 2002, o 16:22
Posty: 4434

Zobacz profil 
I proszę 15 punktów Trojana w Rybniku. To więcej niż zdobycz Stachyry i Miesiąca w CAŁEJ pierwszej rundzie rozgrywek.
Chyba nikt się nie spodziewał, że doczekamy czasów w których Kuciapa będzie mógł Rafałowi buty czyścić.
Nasze lokalne gwiazdy mogłyby wziąć przykład...


           
Post 11 cze 2009, o 23:23
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 20:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Proponowałbym Miesiąca nie liczyć. Facet jest skandalicznie traktowany w tym klubie. Poza jednym spotkaniem nie jechał nigdy w pierwszym składzie. Nawet Woodward jest lepiej traktowany :lol: Jestem pewien, że jakby miał taki komfort jak Kuciapa czy Max to by jechał jak Trojan. Pokazał w zeszłym sezonie na Łotwie w pierwszej części rozgrywek że potrafi , a na własnym torze tym bardziej by dał radę. Ale cóż zrobić, niech idzie drogą Trojana i poszuka sobie innego fajnego klubu, tutaj szkoda czasu.

Btw. a mówiłem, że Trojan byłby u nas liderem...to nie wg. niektórych Maxy, Woodwardy i Poważne były od niego lepsze... :hahaha:

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 12 cze 2009, o 17:12
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 27 kwi 2003, o 21:43
Skąd: Rzeszów
Posty: 1645

Zobacz profil 
Ja bylem pierwszym, ktory byl.. przeciwny powrotowi Trojana do Rzeszowa. U siebie bylby jednym z wielu, w dodatku nie bylby traktowany adekwatnie do tego, jaki poziom prezentuje obecnie. Z kolei w Poznaniu jest liderem, jest kims, z kim sie tam liczy i po odejsciu Skory zostal kapitanem o ile sie nie myle. Marta potwierdzila moje slowa z tego postu oferta, ktora zlozyla Trojanowi przed sezonem.


           
Post 12 lip 2009, o 21:30
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 6 sty 2007, o 12:06
Skąd: Rzeszów B4/Glasgow
Posty: 2071

Zobacz profil 
Rafał w dzisiejszym meczu PSŻ - GKM zdobył 13 pkt, poza tym obchodził dzisiaj 33 urodziny 8-) Wszystkiego najlepszego Rafał :piwo:

_________________
II miejsce Typer Liga 2018

Obrazek

Obrazek


           
Post 26 lip 2009, o 21:13
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2003, o 02:40
Skąd: Rzeszów
Posty: 1050

Zobacz profil 
komplecik... brawo TrojPoż

_________________
www.wszoku.pl


           
Post 10 sie 2009, o 22:15
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 11 wrz 2006, o 20:58
Posty: 1233

Zobacz profil 
Po odniesionej kontuzji w meczu ze Stalą, Rafał Trojanowski powiedział :
"mam pecha w meczach przeciwko Stali".
Jest na to rada - Rafał przyjdż na sezon 2010 do Stali :!:
I nie będziesz jezdził przeciwko Stali - tylko w STALI :spiew:
A Twój problem zniknie :!:


           
Post 22 sie 2009, o 14:31
 Re: Rafał Trojanowski - PSŻ Poznań
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 20 lip 2004, o 14:11
Skąd: Rzeszów
Posty: 645

Zobacz profil 
http://img14.imageshack.us/img14/4218/lechpilss.jpg

Gdyby nie kontuzja Rafał byłby dzisiaj w Togliatti na finale IME...


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 477 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi