Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rozmowy o wierze


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 27 paź 2009, o 02:25
 Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Czytanie ze zrozumieniem, jak widać wciąż kuleje. weź chłopie dobijaj sobie 10-tys post na kolejnym forum.


Widze, ze kompletnie zignorowales link z wypowiedzia profesora na antenie Radia Maryja, ktory wkleilem albo nie chcesz sie na jego temat wypowiadac. No pewnie, tak najlepiej. 8-) Wmowic tym, co linku nie obejrzeli, ze autor wpisu nie umie czytac ze zrozumieniem, zeby podwazyc caly jego wpis - ot taka mala propaganda. Polecam wiec dla odmiany posluchac ze zrozumieniem. 8-) Choc jak cie znam, i tak powiesz, ze to bez znaczenia albo lewacka propaganda - to twoja metoda (zreszta bardzo skuteczna). Kamyk, ja serio mowie, ty powinienes zostac politykiem i kandydowac na jakies wysokie stanowisko, bo chociazby to forum pokazuje, ze jestes w tym naprawde dobry. Osobiscie dam ci swoj glos, mimo ze w pogladach sie nie zgadzamy, ale uwazam, ze masz swietne predyspozycje.

Co nie zmienia faktu, ze oczywiscie wiele kwestii dotyczacych Radia Maryja jest przesadzonych. Moze nie sam fakt, co oni tam robia, ale stopien wyolbrzymienia np. cos sie zdarzylo raz czy dwa, a pokazywane jest jako regularny proceder. I oczywiscie - radio to w wiekszosci kwestie religijne, a nie szerzenie nienawisci (zakladam, ze o to ci chodzilo), choc religia i nienawisc do innych religii to kwestie ze soba polaczone.

Tak BTW religie katolicka i zydowska scinaja sie ze soba, jako ze Zydzi zabili Jezusa, a potem twierdzili, ze nie zmartwychwstal, podczas kiedy katolicy (odlam chrzescijan) twierdza, ze zmartwychwstal i jest Bogiem. W zwiazku z tym niuanse na linii Polska + Radio Maryja + Kosciol Katolicki vs. Zydzi jest czyms zupelnie zrozumialym, tak samo jak zrozumiale jest potepianie aborcji. Przeciwnicy religii (tacy jak ja) beda to pokazywac jako kolejny przyklad szkodliwosci religii (konflikt z powodu przekonan), inni pokaza jako cos zupelnie naturalnego.

Cytuj:
Przesłuchanie audycji o. Rydzyka dostarcza dowodów na to, że radiosłuchacze prezentują, wyrażają, opisują religijność, jaka z całą pewnością jest świadectwem autentycznego przeżycia religijnego. (…) modlący się i opowiadający o swej modlitwie ludzie są świadkami autentycznego doświadczenia wiary, a audycje Radia Maryja dają wgląd w takie doświadczenia i sprzyjają pogłębianiu wiary


Moze jeszcze cuda na antenie sie zdarzaja? :lol: Tak jak w tym kawale...

Jedzie ksiadz i przejezdza przez granice. Zatrzymuje go celnik
- Co tam macie?
- Woda swiecona

Celnik probuje i mowi
- Panie, przeciez to wodka
- Ludzie, ludzie, znowu cud

Jesli tym ludziom jest dobrze z takimi przezyciami, modlitwa i wszystkim innym, co sie z tym wiaze, to bardzo dobrze, ze jest takie radio. Rydzyk natomiast to madry facet i on na pewno postara sie o to, aby nikt mu krzywdy nie zrobil.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 27 paź 2009, o 08:27
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
podczas kiedy katolicy (odlam chrzescijan) twierdza, ze zmartwychwstal i jest Bogiem.

a znasz jakis chrzescijan ktorzy twiedza ze nie zmarchwywstal :shock:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 27 paź 2009, o 09:37
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
a znasz jakis chrzescijan ktorzy twiedza ze nie zmarchwywstal


Hehhh, ales mnie lapnal za slowko. Nie znam i nie sadze, aby tacy byli. :D Chodzilo mi raczej o to, zeby pokazac, ze istnieje ogolny podzial religii na chrzescijanskie, a katolicyzm jest tylko jednym z odlamow chrzescijanstwa.

Cytuj:
Przecież partia PiS, którą tak gorąco popierasz, właśnie z tymi komuchami się dogadał


No ale od strony ekonomicznej PiS jest przeciez bardziej w lewo niz w prawo, to co sie dziwic. Z kolei z tym ruchem w lewo pod wzgledem ekonomicznym przez SLD i UP to tez tak roznie mozna interpretowac.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 27 paź 2009, o 10:13
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Cytuj:
a znasz jakis chrzescijan ktorzy twiedza ze nie zmarchwywstal


Hehhh, ales mnie lapnal za slowko. Nie znam i nie sadze, aby tacy byli. :D Chodzilo mi raczej o to, zeby pokazac, ze istnieje ogolny podzial religii na chrzescijanskie, a katolicyzm jest tylko jednym z odlamow chrzescijanstwa.


Oh really?!

Mr Janusz, dzięki Najwyższemu jesteś z nami ciągle i niezmiennie dostarczasz nam wiedzy dla nas szaraczków niedostępnej
:hahaha:

Taki dżołk poranny.

Nie wdając się w głębsze dyskusje o kwadraturze koła chciałem powiedzieć, że redaktor Lis ma plusa za - jak mi doniósł brat Quam.illo - rozpoczęcie programu informacją o mistrzostwie Falubazu

:piwo:

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 27 paź 2009, o 21:39
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
a moze inne religie chrzescijanskie sa odlamem katolicyzmu


Hmmmm...

Osobiscie jestem przekonany, ze nie. Jak poczytasz Biblie, to tam nie ma slowa "katolicy", sa jedynie "chrzescijanie". Podobnie, gdy czytamy o chrzcie Polski z 966 roku, to tez Mieszko przyjmuje chrzescijanstwo, a nie katolicyzm. Zgaduje, ze pojecie katolicyzm musialo sie gdzies pojawic w okresie reformacji, kiedy pojawily sie odlamy protestanckie i anglikanskie. Na ta chwile kazda religia podchodzaca od chrzescijanstwa jest odlamem od orginalnego chrzescijanstwa.'

Religia katolicka jest prawdopodobnie temu orginalowi najblizsza. Nie sadze jednak, aby byla taka sama, chociazby ze wzgledu na kult Maryi, ktory w innych religiach tak bardzo sie nie zaznaczyl.

Cytuj:
i w ten o to sposób pod pretekstem walki z nielegalnym hazardem, chcą wyciągnąć kolejną kasę od narodu (25% za zakłady wzajemne to kpina na szeroką skale)


Licza na podwojne opodatkowanie. To jest chyba taka polska metoda, ktora juz wczesniej opisywalem w kwestii podatku zwiazanego z zatrudnieniem. Druga metoda, to zdzieranie posiadacza dzialalnosci gospodarczej. Otoz w ogole zanim na tej dzialalnosci zarobil, musi zaplacic od reki ZUS. A to nie jest kilkadziesiat zlotych, tylko kilkaset (na poczatku jest znizka). I tak oto zabija sie rozwoj malego biznesu, a co za tym idzie wolnej gospodarki i kapitalizmu. Ciekawe, kiedy ktos wpadnie na to, aby ten przepis zmienic.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


Ostatnio edytowano 27 paź 2009, o 21:42 przez Jasiek, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 28 paź 2009, o 00:11
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
ok jasiek
ale jak juz przytasz biblie to wlasnie w tej bibli jezus wyznacza sw.piotra jako swego nastepce " ty jestes skala na ktorej zbuduje swoj kosciol " a on swoich nastepcow , czyli ci co uznaja zwieszchnosc papieza ( a nazwani pozniej katolikami ) sa wlasnie najblizej tej tradycji , a ci ktorzy tej zwieszchnosci nie uznaja ( prawoslawni , anglikanie , kalwinisci ...... ) sa jakimis odlamami, a i widzisz ostatnio kosciol anglikanski chce wrocic na lono " kosciola " czyli po ponad 600 latach uznac zwieschnosc papieza , czyli skonczyc z rozlamem
gdy koscioly wschodnie przestaly uznawac papieza w rzymie (tzw.schizma ) chrzescijanstwo w tedy dzielilo sie na wschodnie i zachodnie , a dopiero po reformacji zaczeto uzywac pojecia katolicy gdy chrzescijanstwo zachodnie zaczelo sie dzielic ( czyli rozne grupy zaczely oddzielac sie od rzymu ) wiec to rzym ( katolicy ) jest ta grupa glowna chrzescijanstwa a reszta to odlamy
sorry za nie skladnosc i :piwo: ortografy
ps. a jak by to powiedzial ferdek kiepski " nawet najwiekszym fizjonomom sie to nie snilo " :wink: :piwo:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 28 paź 2009, o 01:54
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
FIS, generalnie, masz racje, ale...

Cytuj:
ale jak juz przytasz biblie to wlasnie w tej bibli jezus wyznacza sw.piotra jako swego nastepce " ty jestes skala na ktorej zbuduje swoj kosciol " a on swoich nastepcow


No wiec wlasnie, tylko ze Piotr i Jezus byli Zydami, a Kosciol ma swoja siedzibe w Watykanie, w centrum Wloch... to po pierwsze... (choc jesli dobrze sie orientuje, Jezus dzialal wewnatrz cesarstwa rzymskiego, bo przeciez i pierwsza wersja Biblii zostala napisana przez jednego z cesarzy). Czy aby na pewno Rzym mial byc siedziba religii chrzescijan?

Po drugie, orginalnie chrzescijanie mieli troche inne zasady, ze chocby wspomne usuniete z 10 przykazan przykazanie dotyczace nie budowania pomnikow, oltarzy, kosciolow...

Kwestia celibatu to tez cos stricte katolickiego, Jezus wedlug wielu zrodel mial zone (co nie umniejsza jego boskosci), co jest sprytnie pomijane przez katolikow (podobnie jak wiek Maryi, ktora w momencie urodzenia Jezusa byla prawdopodobnie nastolatka czy tez fakt, ze Jezus i jego rodzina wcale nie byli ubodzy). Anglikanie czy protestanci jednak owego celibatu nie wprowadzili, choc nie jestem pewien, jak odnosza sie do owej zony...

Usunieto tez niemalze cale dziecinstwo Jezusa z Biblii.

I wreszcie... boskosc Jezusa zostala potwierdzona na jednym z soborow bodajze w 18 lub 19 wieku. Zatem orginalni chrzescijanie nie uwazali go za Boga, a raczej za najwiekszego z prorokow.

To sprawia, ze roznica pomiedzy chrzescijanami sprzed reformacji, a obecnymi katolikami jest jednak dosc wyrazna, co nie zmienia faktu, ze pod wzgledem siedziby religii sa najblizsi orginalnym chrzescijanom.

GRISZA: Jaśko za tego posta dostajesz ostrzeżenie. Co to ma wspólnego z polską polityką ?

Ps. Rozumiem też, że jesteś wybitnym znawcą teologii bo takie rzeczy mógł napisać tylko ktoś oczytany w Piśmie.
Oczywiście żartuję, bo to czysta propaganda sekty, która zwie się świadkowie Jehowy.

Nie odpisuj.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 28 paź 2009, o 09:26
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 28 sty 2005, o 03:28
Skąd: Jackrabbit Slim
Posty: 1971

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
I wreszcie... boskosc Jezusa zostala potwierdzona na jednym z soborow bodajze w 18 lub 19 wieku. Zatem orginalni chrzescijanie nie uwazali go za Boga, a raczej za najwiekszego z prorokow.


Tak Jasiek.

Prawie masz rację. Chodzi o Sobór Nicejski w 325 roku. Machnąłeś się o kilka dni.

Cytuj:
Sobór nicejski przyczynił się do rozwoju kultu Marii, a to dlatego, że ostatecznie stwierdzono Bóstwo Jezusa Chrystusa.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_Nicejski_I

Poza tym (wiem Grisza, że to nie o religii jest temat) zawsze porywały mnie instytucjonalne dyskusje na temat Kościoła prowadzone często przez ludzi albo z bardzo dziurawą wiedzą, albo zbyt ukierunkowani przez "jedyną słuszną religię".

Często ludzie gadają o rzeczach nie mając o nich zielonego pojęcia. Ba, ludzie kreujący się na wielkich katolików.

Słynne hasło wujka jednego z moich kolegów, który w ferworze walki słownej w obronie uczęszczania niedzielnego do Kościoła krzyknął: "Ja zawsze chodzę do kościoła w niedzielę, bo w niedzielę umarł Jezus!!!"

Tia...

Dla mnie sprawa prosta: wierzysz albo nie.

Żadna instytucja do szczęścia nie jest mi potrzebna.

_________________
www.facebook.com/004band


           
Post 28 paź 2009, o 09:55
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
To moze niech ktos przeniesie te posty do nowego tematu, ktory bedzie na temat i tam bedziemy mogli dalej dyskutowac.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 28 paź 2009, o 10:11
 Re: Polska polityka
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
Cytuj:
No wiec wlasnie, tylko ze Piotr i Jezus byli Zydami

ejj nie pisz tego glosno bo jeszcze dla paru osob swiat sie do gory nogami przewruci. Jezus byl Polakiem :lol: Przepraszam za ot ale gdzies kiedys takie zadanie przypadkowo uslyszalem.
No a wracajac do polityki i chrzescijanstwa to jak dla mnie jesli chodzi o Polske to te dwa tematy sa prawie nieodlaczne. Nie ma chyba drugiego kraju w Europie gdzie kosciol katolicki mial by taki silny wplyw na polityke. Jak ostatnio na kazaniu slyszalem o invitro to az sie czlowiekowi slabo robi slyszac te glupoty ktore oni wygaduja.


           
Post 28 paź 2009, o 10:34
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
tak w ogóle jeśli się nie mylę, to Jezus był Azjatą.


           
Post 28 paź 2009, o 10:52
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 16 gru 2003, o 13:30
Posty: 2505

Zobacz profil 
Cytuj:
Po drugie, orginalnie chrzescijanie mieli troche inne zasady, ze chocby wspomne usuniete z 10 przykazan przykazanie dotyczace nie budowania pomnikow, oltarzy, kosciolow...


kazdy o tym gada ale ja chce zobaczyc te prawdziwe 10 przykazan :-)

_________________
"Nie mój cyrk, nie moje małpy",


           
Post 28 paź 2009, o 14:36
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
Wychodząc wprost Waszym oczekiwaniom otwieram temat, który był już kiedyś na tym forum.

Posty z polityki przenoszę tutaj.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 28 paź 2009, o 21:45
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Dzieki, Grisza. Przynajmniej sie off top nie bedzie robil.

Cytuj:
Prawie masz rację. Chodzi o Sobór Nicejski w 325 roku. Machnąłeś się o kilka dni.


Hahahahaaaa, what a bummer!!! I seriously messed this one up. :D

Cytuj:
Dla mnie sprawa prosta: wierzysz albo nie.

Żadna instytucja do szczęścia nie jest mi potrzebna.


Wiara zasadniczo polega na tym, ze w cos sie wierzy. Jesli wiec nie wierzysz, to zadna religia nie ma sensu. Jesli wierzysz, to i tak wierzyc bedziesz.

Jezus i Maryja sa postaciami historycznymi, podobnie jak Piotr i cala reszta uczniow. Historyczne nie jest natomiast ich spelnianie cudow. Tu wlasnie zaczyna sie wiara.

Cytuj:
tak w ogóle jeśli się nie mylę, to Jezus był Azjatą.


Zalezy jak na to spojrzysz. Jesli chodzi o lokalizacje, to jest gdzies w obrebie obecnego Izraela

http://pl.wikipedia.org/wiki/Nazaret

Zatem lezy w Azji. Ale Zyd czy Arab nie jest Azjata, podobnie jak Hindus. Azjatami od strony rasowej sa tylko skosnoocy, a wiec Chinczycy, Japonczycy, Koreanczycy itp. Dlatego tez Jezus predzej bylby Zydem lub Arabem niz rasowym Azjata. :)

Cytuj:
kazdy o tym gada ale ja chce zobaczyc te prawdziwe 10 przykazan


Mowisz i masz...

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dekalog

Jak wiec widac, wersje sa cztery. Mowi sie, ze katolicy usuneli orginalne drugie przykazanie, aby mogli budowac swiatynie, oltarze, obrazy, rzezby itp. Prawde mowiac, nie jestem przekonany, czy rzeczywiscie to jest przyczyna znikniecia tego przykazania. Mialem okazje byc ze 2 - 3 lata temu w katedrze anglikanskiej i rzezba Jezusa tam byla, byl rowniez oltarz i malowidla. Byc moze tak naprawde chodzi o ten cytat:

Cytuj:
Bom ja jest Pan, Bóg twój, Bóg zawistny, który dochodzę nieprawości ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą


Religia katolicka mowi, ze Bog jest milosierny i wszystko wybacza, a ten fragment wyraznie temu zaprzecza.

Teraz kwestia wieku Maryi.

http://www.religia.pl/polski_informacje_16_comments.php?id=3970_0_103_0_C

Link potwierdza to, co pisalem o wieku Maryi, gdy urodzila Jezusa - ze byla nastolatka, miala okolo 14 - 16 lat. Nie jest to bynajmniej zadne odstepstwo od zasad moralnych, tylko raczej owczesne uwarunkowania kulturalne.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 paź 2009, o 09:23
 Re: Rozmowy o wierze
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
No co do wieku Maryi to nawet jesli byla nastolatka (14-16 lat) to w tamtych czasach byla juz na pewno traktowana jako dorosla kobieta. Przeciez nawet do dzis w wielu kregach kulturowych 16-to letnie dziewczyny traktuje sie jako dorosle kobiety mogace wychodzic za maz.

Co do oltarzy, malowidel itd. to wczesni chrzescijanie uwazali ze aby zostac zbawionym nalezy wierzyc w Boga, z czasem zaczeto budowac oltarze, swiatynie itd. bo jest to chyba juz w naturze czlowieka ze potrzebuje wlasnie takich symboli.


           
Post 29 paź 2009, o 11:54
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Cytuj:
gdy urodzila Jezusa - ze byla nastolatka, miala okolo 14 - 16 lat


Rozpusta. Gdzie to mialo matke, ojca?! :suprised:

Mnie tam chyba najblizej do agnostycyzmu. :) Nie obcy jest mi ateizm agnostyczny, a takze apateizm. ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agnostycyzm

Dlatego uwazam, ze te wszystkie oltarze, wierzenia, legendy, biblie, korany, to duperele. Ale wiara i religa ludziom sa potrzebne. I dobrze ze sa.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 29 paź 2009, o 21:40
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Swego czasu slyszalem bardzo ciekawa teorie, czy raczej dowod na temat istnienia Boga i zostala mi przedstawiona przez goscia, ktory tytulowal sie Baptysta...

Dowodem na istnienie Boga jest Big Bang. W naszym wszechswiecie istnieje zasada zachowania energii. Zatem, aby Big Bang nastapil, musiala zostac dostarczona odpowiednia porcja energii do wykonania owej pracy prowadzacej do wybuchu. W tej sytuacji, poniewaz teoretycznie nic nie istnialo, energia musiala zostac dostarczona z zewnatrz. Poniewaz zrodlo jest nieznane, nazywamy je Bogiem.

Kto choc troche rozumie fizyke, wie, ze jest to dowod bardzo wiarygodny.

Redaktor, przypuszczam, ze mnie jest rowniez blisko do pogladow Agnostycznych, choc tylko pod wzgledem przekonan. Ogolnie uwazam, ze organizacje religijne i religie to cos bardzo szkodliwego, ale raczej nie neguje kwestii Boga czy innego superior being, lecz rowniez nie twierdze, ze istnieje na pewno.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 paź 2009, o 21:56
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2004, o 08:15
Posty: 2278

Zobacz profil 
I ot tak sobie żyjecie bez odpowiedzi na "dlaczego"?

Smutne takie życie bez sensu.

_________________
"The greatiest sensation in the history of world speedway"


           
Post 29 paź 2009, o 22:00
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Hmmmm... mnie tam nie jest smutno. 8-)

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 paź 2009, o 23:14
 Re: Rozmowy o wierze
Trener
Trener
Avatar użytkownika

Dołączył: 2 cze 2004, o 19:58
Skąd: H69
Posty: 2326

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Dowodem na istnienie Boga jest Big Bang. W naszym wszechswiecie istnieje zasada zachowania energii. Zatem, aby Big Bang nastapil, musiala zostac dostarczona odpowiednia porcja energii do wykonania owej pracy prowadzacej do wybuchu. W tej sytuacji, poniewaz teoretycznie nic nie istnialo, energia musiala zostac dostarczona z zewnatrz. Poniewaz zrodlo jest nieznane, nazywamy je Bogiem.
Hmmm, ja spotkałem się z teorią która niesie, że przed nastąpieniem Wielkiego Wybuchu zachodził stan grawitacyjnej osobliwości (coś na wzór czarnej dziury, gdzie skumulowane było nieskończenie wiele energii w jednym punkcie który nie miał wymiaru czasu, stąd źródło energii), w którym występowały trzy oddziaływania: grawitacyjne, elektromagnetyczne słabe i elektromagnetyczne silne. Dwa ostatnie były równoważne tj. nie odstępowały od siebie siłą, do momentu kiedy równowaga została zachwiana i oddziaływanie elektromagnetyczne silne zaczęło przewyższać dwa pozostałe wyzwoliła się energia wybuchu. Naukowcy mówią że podobne reakcje zachodzą przy eksplozjach kosmicznych (supernowej). Ta teoria bardziej odpowiada zasadzie zachowania energii.

_________________
Obrazek


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi