Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Pada śnieg, idzie zima.


Luźne rozmowy na luźne tematy


Czy lubisz zimę?
tak 41%  41%  [ 33 ]
nie 59%  59%  [ 47 ]
Liczba głosów : 80
Opcje      Szukaj
Post 25 lis 2010, o 00:51
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Niedaleko mnie jest stadnina koni, gdzie w zimie na saniach można pośmigać :D

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 25 lis 2010, o 00:53
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
To gdzie - w Borze Głogowskim???

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 25 lis 2010, o 00:58
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
A tak poważnie to mogło by byc ciekawe spotkanie :wink:
Temat do poważnego przemyślenia 8-) :piwo:
Płoży i snieg nie straszne....

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 25 lis 2010, o 01:07
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Jasne że poważnie! Trzeba się zorientować w temacie, a jak będą warunki, to robimy kulig - i już!

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 9 gru 2010, o 00:07
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
wystarczy 10 cm sniegu i zachodnia metropolia szczycaca sie doskonalymi rozwiazaniami komunikacyjnymi zaostaje sparalizowana
nie jezdza autobusy , pociagi maja opuznienia ba nawet podziemne metro ma problemy :) nie mowiac juz o korkach na drogach

Obrazek

wykres przedstawia dlugosc korka w paryzu i przedmiesciach po dzisiejszych opadach sniegu ( 10 cm ) :)

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 gru 2011, o 11:16
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Warto odnotować tą datę - 20 grudnia 2011. Dopiero dzisiaj pojawiły się pierwsze śnieżne oznaki zimy ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 20 gru 2011, o 11:41
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 sie 2008, o 18:56
Skąd: okolice Rzeszowa
Posty: 382

Zobacz profil 
U mnie w miejscowości to już w sobotę 17.12.2011 r. zaskoczyła mnie zima :wink:


           
Post 20 gru 2011, o 12:05
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 lip 2008, o 10:44
Skąd: Borek Stary/Rzeszow
Posty: 436

Zobacz profil 
Przeciez snieg padal juz poczatkiem grudnia wiec jakie "pierwsze oznaki"?

_________________
Najwazniejsze by walczyc!!


           
Post 20 gru 2011, o 17:05
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Lekko prószył i nic z niego nie zostało. A dopiero dzisiaj zrobiło się biało. Mam na myśli oczywiście Rzeszów, a nie okolice.

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 20 gru 2011, o 21:15
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Czas na wymianę opon na zimowe, tak póżno jeszcze nie zmieniałem, ale nie było takiej potrzeby dzięki wyjątkowo ciepłej i suchej jesieni, bardzo dawno takiej nie było, tak jak pisał K2 tak naprawdę dopiero dziś 20 grudnia spadł pierwszy śnieg w Rzeszowie.
Dobrze by było gdyby święta były białe, choc podobno nie zanosi sie na to.
Jak dla Mnie oprócz świąt śnieg mógłby wogóle nie padac w zimie, wolał bym taką ciepłą i suchą jesień a potem w połowie lutego mogła by zaczynac się już ...wiosna :)
Tak to jest, jak człowiek nie jedzi na nartach to i snieg nie jest mu do niczego potrzebny w zimie (wyjątek święta)

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 20 gru 2011, o 23:23
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Ja nie lubie nart ale i tak nie przeszkadza mi to poprostu uwielbiać śnieg ;) Uwielbiam jeździć w śniegu samochodem, moje auto zawsze jest przygotowane na zime odpowiednio wcześniej, więc nigdy nie mam z tym problemów ;) Zimówki mam już od 3 tygodni ;) I dzisiaj rano jak tylko zobaczyłem że jest biało, nie odmówiłem sobie całkiem bezcelowej przejażdżki po rzeszowie ;) Świat wygląda pięknie, jak spadnie to "białe badziewie" :D I tylko szlag mnie trafia, jak pomyśle że w święta ma padać ... deszcz. Zasrany deszcz którego chyba nikt nie lubi :/

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 22 gru 2011, o 02:12
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Trick napisał(a):
Uwielbiam jeździć w śniegu samochodem

Rzeczywiście przyjemnie jest pokręcic kółka w świeżym śniegu i poczuc się jak żużlowiec :D , gorzej gdy trzeba wyjechac na drogi posypane tonami tej cholernej soli a żadne auto tego nie lubi. I to jeden z powodów dla których zimie mówię nie.
Trick napisał(a):
moje auto zawsze jest przygotowane na zime odpowiednio wcześniej, więc nigdy nie mam z tym problemów ;) Zimówki mam już od 3 tygodni ;)

Ja też nie mam z tym problemów ;) Dziś właśnie wymieniłem opony, u Mnie nie ma czegoś takiego że zmieniam opony odpowiednio wczesniej, zaczynają robic się zimowe warunki zakładam zimówki, zazwyczaj zimówki zakładam wczesniej, w tym roku ze względu na pogodę nie musiałem, wiec tego nie zrobiłem.
Trick napisał(a):
Zimówki mam już od 3 tygodni ;)

A Ja znam takich którzy zimówki założyli już w ...połowie pazdziernika :shock:
Biorac pod uwagę tegoroczną jesień było to pomysł delikatnie mówiac chybiony.

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 22 gru 2011, o 03:40
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Hmm, przygotowanie do zimy auta, a zwłaszcza diesla to nie tylko zimówki ;D Po pierwsze warto sprawdzić aku z czym raczej każdy sobie poradzi. Po drugie, kupić jakiś płyn do paliwa który zbierze wode ze zbiornika (niektórzy leją dykte, nie wiem jak to działa ale wole zapłacić te 20zł i mieć pewność że nic nie uszkodze w silniku). Kolejna ważna sprawa to świece żarowe. A jeśli świece są dobre, a auto dalej nie chce odpalić to warto sprawdzić wtryski, ale to już cięższa sprawa :P Kable rozruchowe to raczej koszt kilku złotych, też warto kupić ;) A po takim przygotowaniu, zima to już tylko przyjemność :D Uwielbiam to wsiadanie przy -10stopniach, jak ogrzewanie zacznie działać i człowiek wręcz "odmarza" :D

A tak poza tematem, sprawny ręczny to też podstawa, hehehe :P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 23 gru 2011, o 03:25
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Trick napisał(a):
Hmm, przygotowanie do zimy auta, a zwłaszcza diesla to nie tylko zimówki

Jestem zagorzałym zwolennikiem benzyny !
Wsiadam, odpalam i jadę i niczym się nie przejmuję.

A wracając jeszcze do zimy, dobrze by było gdyby święta były białe, bo mają wtedy swój urok, żadne sklepowe czy medialne zabiegi nie zaczarują rzeczywistości gdy w koło szaro i ponuro bez śniegu, dlatego uważem że co jak co ale podczas świąt powinien on byc, niestety wyglada że w tym roku będzie z tym krucho, a szkoda.
Święta to jest ten okres kiedy chciałbym aby było biało, i to Mi wystarczy, póżniej może byc już ...wiosna :D

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 23 gru 2011, o 03:40
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Junior
Junior

Dołączył: 27 lip 2006, o 00:08
Posty: 219

Zobacz profil 
Trick :arrow: z tego co piszesz to te przygotowania do jazdy wygladaja jakby auto stalo w garazu rok bez jakiegokolwiek odpalania :D


w tym roku grudzien byl wyjatkowo wiosenny ale czasami bardzo wczesnie rano lapala gololedz na jezdni wiec warto wtedy bylo miec zimowki. a w temacie diesla to jego posiadaczy szlag trafi po nowym roku keidy to cena " ropy " ma pojsc do 6zl.


           
Post 23 gru 2011, o 16:16
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Boo- aku w lecie jest prawie zawsze wystarczający, musi być prawdziwy "trup" żeby nie odpalił ;) Więc tutaj nie da rady tego stwierdzić. Woda się zbiera w zbiorniku bez naszej wiedzy, więc to zwykła profilaktyka. A świece żarowe w lecie nie są Ci potrzebne, więc jak masz stwierdzić ich uszkodzenie bez wyciągania ? Musiały by całkiem paść, żeby komp wykrył ich śmierć ;)

Metanol- czy ja wiem czy z benzyną to tylko tak przekręcić i pojechać ?:P Częściej unieruchamia się benzyna niż dizel :P Choćby ze względu na ilość usterek :D Ja wole diesla, nawet jeśli paliwo jest po 6 zł ;)

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 24 gru 2011, o 12:20
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Jedna z zalet mieszkania w cieplym kraju jakim jest Australia jest fakt, ze takich problemow z samochodem sie nie ma :D Nie istnieja zimowe czy letnie opony.

Jednak ten grudzien dla Polski i Australii ma cos wspolnego - snieg mozna ogladac tylko na obrazkach. Przynajmniej tak mi rodzina mowila. Owszem, jakies tam opady czegos w rodzaju sniegu sie ponoc zdarzyly, ale zimy jako takiej jeszcze nie bylo. Z mojego doswiadczenia rezultat tego jest taki, ze kolo marca-kwietnia wiele osob zapada na wiosenna grype i ponoc jest to zwiazane z tym, ze podczas zimy wirusy nie zostaly wybite.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 24 gru 2011, o 18:48
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
Leży śnieg. Niedużo, ale jest biało.
Jeśli chodzi o wirusy to nie do końca to co mówisz jest prawdą. Mróz w ogóle nie radzi sobie z wirusem grypy dla przykładu.

Pozdrawiam.


           
Post 26 gru 2011, o 02:29
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Trick napisał(a):
Metanol- czy ja wiem czy z benzyną to tylko tak przekręcić i pojechać ?:P :P Choćby ze względu na ilość usterek :D Ja wole diesla, nawet jeśli paliwo jest po 6 zł ;)

Trick straszne głupoty wypisujesz, zwłaszcza jeśli chodzi o okres zimowy (zreszta letni też)
Usterki w dieslu a benzynie, poczytaj trochę o tym. Taka dobra rada.

Dlaczego diesel są znacznie droższe do benzyny w salonach ?
Dlaczego w zimie musisz szczególnie uważac na dislowskie silniki ?
Dlaczego diesel jest droższy w eksploatacji niz benzyna ?
Dlaczego częsci i naprawa do diesla są znacznie droższe od benzynowych ?
Zastanawiałeś sie kiedyś nad tym ? czy poprostu uległeś obiegowej opini że diesel jest cool ? Bo zawsze lałeś ropę , bo taka moda że trzeba miec diesla ? Bo każdy ma, to ja też muszę miec.
Dwumasowe koło zamachowe, turbina (klasyczna przypadłośc diesli, kosztowna naprawa) wtryskiwacze, słaba jakoś zatankowanego paliwa, kłopoty z rozruchem przy wysokim mrozie, turbospręzarka, wtrysk common rail i niski stopień sprężania przy bardzo wysokim ciśnieniu wtrysku. Obecnie produkowane diesle są niebywale skomplikowane i z ich naprawą nie poradzi sobie warsztat niewyposażony w nowoczesne urządzenia diagnostyczne, kultura pracy silnika. ...Te rzeczy nie dotyczą silników benzynowych...

Obiegowa opinia że diesel jest lepszy od benzyny odchodzi w zapomnienie, każdy chiał miec diesla bo taniej (przy obecnych cenach to juz bzdura, dadając do tego koszty serwisowania i naprawy silnika diesla, benzyna jest bezkonkurencyjna)

Absolutnie nie namawiam cię do silnika benzynowego ;), stwierdzam tylko fakty a te jeśli chodzi o koszty napraw i serwisowania są po stronie benzyny.

"Wojna" miedzy zwolennikami diesli a benzyniaków jest stara jak świat :wink: , Nikt Mnie nie przekona do diesla, tak jak wielu nie może przekonac się do benzyny, odpisałem Trick na twój post, choc nie ma on wiele wspólnego z tematem, ale musiałem wyrazic swoją opinię na temat silników bo nie zgadzam się zdecydowanie z tym co napisałeś ;)

Temat jak coś można przenieś do tematu - odradzam-polecam.


Wracając do zimy to niestety tegoroczne świeta Bożego Narodzenia były szare, ponure i bez śniegu niestety (w miare ciepło jak na ta porę roku + deszcze)
Jak dla Mnie, osobie zależącej na białych, mrożnych świętach teraz jest już po "frytkach" czekam na wiosnę 8-) choc znając obecne anomalia prawdziwy śnieg spadnie dopiero w styczniu i gorzej będzie jak utrzyma się aż do marca :evil:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 26 gru 2011, o 16:52 przez Metanol, łącznie edytowano 2 razy

           
Post 26 gru 2011, o 12:50
 Re: Pada śnieg, idzie zima.
Legenda
Legenda

Dołączył: 16 gru 2002, o 20:07
Skąd: Rzeszów / Essen
Posty: 6942

Zobacz profil 
Cytuj:
(przy obecnych cenach to juz bzdura, dadając do tego koszty serwisowania i naprawy silnika diesla, benzyna jest bezkonkurencyjna)


Ostatnio dużo podróżowałem Audi A4 2.0 benzyna, 131 km, a następnie Audi A4 1,9 TDi 131 km. Frajda z jazdy podobna. Cena paliw również. Tylko, że benzyny zjadał mi 13 litrów a ropy niecałe 6.

Ja tylko w kwestii tej różnicy w cenie paliw. :) Porównałem dwa identyczne samochody, różniły się jedynie jednostką napędową :)

P.S I broń Boże nie jestem przeciwnikiem silników benzynowych. Bo takowy użytkowałem przez 6 ostatnich lat. Byłem zadowolony. Teraz skusiłem się pojeździć dieslem. Zrobiłem już trochę kilometrów i również nie narzekam. :)

Aaa :)

Cytuj:
nie zamienił bym na klekoczącego diesla


To również odchodzi już w zapomnienie. 8-)


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi