Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 20 sty 2012, o 01:36
 Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
zalozylem nowy temat, bo czesto piszemy na tematy motoryzacyjne w roznych watkach
tak na dzien dobry :D
http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,P ... &_ticrsn=5
z tego co znalazlem na necie to srednie ceny na podkarpaciu to on 5.72 , e95 5,59
dzis tankowalem na bp on (ulepszony) 1.54 € , e95 jest po 1.60 €
na leclerku on byl dzis po 1.35 € a e 95 po 1.54 €
czyli z tego co widze to cena ropy w polsce osiagnela poziom cen na zachodzie , choc nie watpie ze mozna zatankowac taniej niz za 5.72

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 sty 2012, o 04:14
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 22 sie 2008, o 00:29
Posty: 495

Zobacz profil 
Ale przecież dla 39% Polaków to, że ceny wszystkiego idą w górę nie jest ważne. Ważne jest to, że nie rządzi ten wstrętny PiS...

_________________
A cholera mnie już bierze,
kiedy widzę w komputerze,
że pieprzony jakiś gnojek
farmazony sadzi swoje!


           
Post 20 sty 2012, o 13:21
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Jak ja pamiętam rok temu jak sie wnerwiałem, że tankuje 95-tke za :uklony: 4,39 ...

_________________
Obrazek


           
Post 20 sty 2012, o 22:16
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
o ile mnie pamiec nie myli, to jak kupilem swoje pierwsze auto a byl to rok 98 to za 95 na shellu placilem 2,20 , gaz byl o ile sie nie myle po 0,75 , ropa nie pamietam bo nikt wtedy nie chcial diesla :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 20 sty 2012, o 23:24
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
FIS, ja kolo pazdziernika 2008 za litr benzyny w Sydney placilem nawet 90 centow, przy tamtejszym kursie dolara wzgledem zlotowki byla to rownowartosc okolo 2 zl, moze nawet mniej.

Ale to jest dopiero wariactwo...

http://www.poboczem.pl/naszym-zdaniem/news-krakow-wroclaw-za-102-zl-to-skandal,nId,430326

102 zl. :lol: Kogos tam chyba :cenzura: Gdybym chcial przejechac autostrada (droga szybkiego ruchu) z centrum Sydney do centrum Melbourne, to kosztowaloby mnie to moze $10, a jest to odleglosci 850 km. Niezle jazdy. Ale w Chinach ponoc autostrady tez sa bardzo drogie.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 24 sty 2012, o 12:45
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Solidny ligowiec
Solidny ligowiec
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 mar 2004, o 12:46
Skąd: Ruhrpolen
Posty: 424

Zobacz profil 
nie ma co porownywac cen z Australii czy USA do europy, to dwa inne swiaty.
W eurpie jeszcze da sie tankowac w Luksemburgu gdzie ceny paliw nie sa oblozone setka podatkow i na wyspach kanaryjskich :wysmiewacz: ale to akurat troche daleko


           
Post 25 sty 2012, o 04:35
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Cytuj:
Tak rząd zarobi na kierowcach. Wystawi mandaty za miliard!

Skąd rząd weźmie miliardy złotych, które marnuje na zatrudnianie tysięcy nowych urzędników, na nagrody dla siebie i swoich pomagierów czy na zakup 300 nowych fotoradarów?! Oczywiście z naszych kieszeni

Minister finansów Jacek Rostowski (61 l.) pochwalił się w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, że w nowym roku do spółki ze swoim szefem Donaldem Tuskiem (55 l.) zamierza wydusić gigantyczną sumę 1,2 miliarda złotych z polskich kierowców. Oto tajny plan na łatanie dziur w państwowym budżecie.

Oficjalne uzasadnienie zakupu nowych 300 mobilnych fotoradarów to troska o bezpieczeństwo na drogach. Ale wiadomo o co chodzi – o pieniądze. Rząd chce zarobić na polskich kierowcach, ile się da. Mimo że jakość polskich dróg wciąż jest fatalna, że nawet na tych lepszych roi się od zwężeń, drastycznych ograniczeń prędkości i sygnalizacji świetlnych, które powiększają korki, to premier i jego ekipa organizują właśnie okrutną nagonkę na kierowców – którzy i tak płacą ogromne daniny ukryte choćby w cenach paliw.

Już wiemy, po co rządowi współfinansowany przez Unię Europejską zakup nowych radarów za ponad 200 mln zł. To element planu, który ma przynieść rządowi ok. 1,2 mld zł w rok. Taką sumę z mandatów dla kierowców zapisał minister finansów w budżecie państwa na 2012 rok! Tę samą kwotę wymienia także w liście do wiceprezydenta Komisji Europejskiej, w którym tłumaczy, skąd weźmie środki na łatanie polskiego deficytu.

To, że fotoradary są maszynką do robienia pieniędzy, udowodniły już polskie samorządy, które inwestowały w te urządzenia nabijając gminną kasę. Jednym z rekordzistów była gmina Biały Bór w województwie zachodniopomorskim, która w 2009 roku zarobiła dzięki radarom ok. 7 mln zł. Dla porównania w tym samym roku 124 radary policyjne w całej Polsce przyniosły wpływy w wysokości 27 mln zł.

Kryzys sprawił, że i premier Donald Tusk (55 l.) zmienił zdanie, pokochał fotoradary i pieniądze z nich płynące. Jeszcze w 2007 roku oburzał się na Prawo i Sprawiedliwość, które za swoich rządów ustawiało wiele fotoradarów. Tusk zarzucał ówczesnemu rządowi, że stawia sobie za cel "kontrolowanie obywateli, gdzie tylko się da". – Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi – mówił pod adresem Jarosława Kaczyńskiego (63 l.). Punkt widzenia zależy jednak widać od punktu siedzenia.
fakt.pl


Najwyższy czas zacząc łatac tą dziurę budzętową ;)

Cytuj:
Namierzy was 200 nowych videoradiowozów i 300...

200 nowych samochodów z wideorejestratorami zamierza w tym roku kupić policja. Inspekcja Transportu Drogowego planuje natomiast ustawienie przy drogach 300 nowych fotoradarów i kupno 24 urządzeń do pomiaru prędkości na pewnym odcinku drogi - takich, które zmierzą czas przejazdu z punktu A do punktu B.

Nowe stacjonarne fotoradary staną głównie na drogach krajowych - w miejscach, gdzie dochodzi do największej liczby tragicznych wypadków. Odcinkowe systemy pomiaru prędkości Inspekcja Transportu Drogowego chce instalować w małych miejscowościach, przez które przechodzą ruchliwe drogi.

- Chodzi o to, by kierowcy wolniej przejeżdżali przez całą wieś czy miasteczko, a nie tylko zwalniali przed fotoradarem - mówi Marcin Flieger z ITD.

Z kolei policja - uzbrojona w nowe szybkie samochody z kamerami - chce skupić się na mobilnym wyłapywaniu piratów drogowych.

- I nie tylko o prędkość chodzi - mówi inspektor Marek Konkolewski z Komendy Głównej Policji. Nowy sprzęt pomoże również karać kierowców, którzy nieprawidłowo wyprzedzają, nie stosują się do znaków drogowych, przejeżdżają na żółtym świetle czy ignorują linię ciągłą.

Przez pół roku, od kiedy działa nowe automatyczne centrum fotoradarowe, ITD wysłało do kierowców 75 tysięcy mandatów. Kolejnych 300 tysięcy jest w obróbce i czeka na wysłanie.

Zródło informacji: RMF

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 25 sty 2012, o 13:47
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
No to ciekawe, czy w ogole do jesieni zatrzymam prawo jazdy... przeje...ne

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


           
Post 28 sty 2012, o 03:59
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować ? to jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi. (Donald Tusk)

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 30 sty 2012, o 14:15
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Jak tam dzisiaj, auta odpaliły ? :P Ibiza odpaliła bez problemu, ale zobaczymy co będzie w piątek skoro ma być -30 w nocy :O Audi ojca już odpalałem na kable ;d Ale to nie wina auta, aku ma już 6 lat więc nie ma co płakać :P

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 30 sty 2012, o 15:06
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
moje 24 letnie AUDI odpala bez kłopotu :)
Jeno cza mieć dobry akumulator.


           
Post 30 sty 2012, o 23:11
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
i dobre swiece zarowe :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 30 sty 2012, o 23:17
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8375

Zobacz profil 
Cytuj:
Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.


Dlatego Donald wydaje na obydwie rzeczy, a efektow nie ma zadnych. :lol:

A tak swoja droga - u nas wlasnie skonczyl sie wydluzony weekend (z jednodniowa przerwa na prace), podczas ktorego kary za wszelkie przewinienia byly podwojone (czyli jesli np. normalnie dostajesz 3 punkty kary i 200 dolarow grzywny, to w takim okresie dostaniesz 6 punktow kary i prawdopodobnie wyzsza kare finansowa). Moim zdaniem bardzo fajny pomysl i moze w Polsce tez powinno sie tego sprobowac np. podczas swiat Bozego Narodzenia, Wielkanocy, Nowego Roku i Sylwestra, czy Wszystkich Swietych

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 31 sty 2012, o 01:18
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 cze 2005, o 19:14
Skąd: Rzeszów
Posty: 3029

Zobacz profil 
Trick napisał(a):
Jak tam dzisiaj, auta odpaliły ? :P Ibiza odpaliła bez problemu, ale zobaczymy co będzie w piątek skoro ma być -30 w nocy

Co za pytanie, pewnie że odpalił, ZAWSZE w zimie odpala, nigdy nie miałem problemu z tym, jak dla Mnie mrozy moga byc jeszcze większe, tyle tylko że Ja mam benzynkę i śpię spokojnie 8-)
Nic nie dolewam, nic nie mieszam, wsiadam i jadę 8-)
Trick martwisz się czy twój diesel odpali przy -30 ? wiekszośc właścicieli diesli ma takie obawy kiedy temperatura spada tak nisko i obawy są w pełni uzasadnione, w tej temperaturze jak każdy wie ropa zmienia swoją konsystecję czego nie czyni benzyna.

Dziś dwóch moich znajomych nie odpaliło swoich dieslowskich klekotów a u kumpla w firmie dwa dostawczaki zostały na miejscu zamiast ruszyc w trasę.

Trick napisał(a):
Audi ojca już odpalałem na kable ;d Ale to nie wina auta, aku ma już 6 lat

Oczywiście wina aku :lol: Co za pecha akurat teraz zawiódł.
Dlaczego każdy zwolennik diesla w zimie tłumaczy się tak samo ?, świece, akumulator.


Jasiek, wszystko możliwe że kiedyś wprowadzą to samo w naszym kraju, tyle tylko że u nas nie będzie chodziło o żadną poprawę bezpieczeństwa a o zwykłe łupienie kierowców.
Już się zaczyna, wkleiłem wcześniej artykuł o tym jak rostowski zamierza wyciągnąc kasę od kierowców w tym roku i jaką kwotą my kierowcy mamy zasilic budzet.
Kilka dni temu w wiadomościach wypowiadał się policjant Sokołowski (często udziela wywiadów) który twierdził że to nie prawda że policja będzie polowac w tym roku na kierowców, już sam ten wywiad daje dużo do myślenia, po co on był ? po co on takie rzeczy mówił ? gdyby nie było nic na rzeczy nie zabierał by głosu w tej sprawie.
Oczywiśce że będą polowac bo dostali taki nakaz :!:
Wczoraj jechałem do Sanoka na ice speedway, na pierwszy patrol natrafiłem już na rogatkach Rzeszowa na Podkarpackiej, kolejny stał za Brzozowem, w drodze powrotnej kolejny czaił się, ukryty za kioskiem ruchu w Domaradzu.
Zadziwiająca liczba, nawet podczas długich weekendów jadąc czy wracając z Bieszczad nie spotykałem nigdy takiej liczby policyjnych patroli, w ubiegłym roku byłem kilkakrotnie w Krośnie na żużlu i ani razu nie natrafiłem na patrol, a tu proszę na tak krótkim odcinku (150 km w obydwie strony) aż trzykrotnie miałem nieprzyjemnośc przejezdzac obok nich.
Może to był przypadek ? może dziwny zbieg okoliczności ? :lol:

_________________
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


           
Post 31 sty 2012, o 08:36
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 lip 2009, o 02:25
Skąd: Obywatel swiata
Posty: 956

Zobacz profil 
Metanol, moze popros kogos z rodziny, zeby zamiast Ciebie otwieral lodowke? Wyskoczy Ci kiedys patrol z suszarka i zawal gotowy. Jak na trasie ludzie popindalaja i nie ma policji- to zle, jest policja - jeszcze bardziej zle. W stanach kolego na ulicach w Nowym Jorku policja chodzi z karabinami, przekroczysz limit predkosci o pare mil, a juz mozesz sie rozgladac z ktorej strony beda Cie gonic. To samo jest w Europie, ale jak u nas bedzie stalo pare patroli, to juz lament. Napisz do Przyjaciolki, ukoi Cie w bolu. Zanim zaczniesz bluzgac na mnie, posluchaj dobrej rady - trzymaj sie przepisow, a policja bedzie Ci mogla co najwyzej, nagwizdac.

_________________
Najpiękniejsza muzyka to ryk silnika!


           
Post 31 sty 2012, o 09:55
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
:O Metanol, żartujesz ? :lol: :lol: To że silnik nawet nie zakręcił bo aku był słaby to wina tego że silnik jest na rope ? :lol: :lol: To mój sąsiad chyba tez ma diesla choć kupował benzyne, bo wczoraj efekt przekręcenia kluczyka w jego aucie był identyczny jak w audi :lol: Co ciekawsze, po podpięciu kabli rozruchowych nagle olej w przewodach mojego ojca zmienił konsystencje i tu cud : ODPALIŁ :shock: To że aku się podładował nie miało tu nic do rzeczy. A co do piątku, ja się nie boje o to czy mi odpali bo to diesel, boje się o to czy aku da rade ;) Jak na razie, przez 3 zimy nigdy nie odmówił mi odpalenia ;) No i tak na koniec, myślisz że twoje cudo odpali, jak akumulator będzie za słaby ? :lol:

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 31 sty 2012, o 15:27
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
w moim aucie akumulator mam pod siedzeniem z tyłu bo pod maską już nie było miejsca. I powiem Wam że to jest rewelacyjne rozwiązanie. Niby w nocy środek auta też się wychładza, ale jednak mniej. Nie ma powiewów wiatru, nie wychładza się bardziej. Wniosek jaki? Obłóżcie sobie na zimę akumulatory czymś. Jakaś gąbka, jakiś izolator. Na bank coś zawsze da.
A inna sprawa, że u mnie jest jak u Metanola. Benzynka i tyle. Żadnych gazów, diesli i silników na prund.


           
Post 31 sty 2012, o 18:33
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2010, o 20:48
Posty: 216

Zobacz profil 
Dla posiadaczy BMW z akumulatorem montowanym w bagażniku polecam boki boxa wyłożyc styropianem badz tak jak pisze kolega Vega gabka badz innym izolatorem , nawet klekocikom mroz nie grozny . Dzis tez moja benzynka musiała ratowac " ropniaka" takze kolejny punkt dla benzyny.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=iHil7koBSII


           
Post 1 lut 2012, o 00:08
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
od 2000 r mam diesla i nigdy nie mialem problemu z odpalaniem w zimie

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 1 lut 2012, o 03:54
 Re: Wszystko co ma zwiazek z motoryzacją
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 lip 2009, o 16:52
Skąd: Strzyżów
Posty: 1796

Zobacz profil 
W pracy mam diesela ... ciężko pali , ale pali. Auto mam 16 lat .... bateria z Tesco .... ale pamiętam kiedyś miałem Ładę Samarę i przy jakimś -25 C palił jak marzenie :D a reszta moich sąsiadów z nowymi autami , nawet nie wyjechali do pracy- miałem też znajomego co przy takim mrozie często mył auto i szyby pękały :hahaha:

_________________
ZKS


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi