Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Rozmowy o wierze


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 21 sie 2011, o 00:59
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Marilyn - w temacie o memoriale Nazimka Seevy napisal, ze Polska to katoliban (co jest prawda), bo kazda powazna impreza zaczyna sie od mszy (co akurat nie do konca jest prawda).

Kosciol katolicki tak samo sie pcha tam gdzie go nie chca - zgadzam sie. Ksieza wciaz sa wysylani na tzw. misje - np. do Papui Nowej Gwinei (sasiedztwo Australii), w Afryce, Ameryce Poludniowej, czy nawet w innych krajach europejskich (pamietam jeszcze jak chodzilem do kosciola, ze byl ksiadz, ktory byl na misji w Norwegii). Krotko mowiac - kazdy walczy o wplywy i o kase, jak tylko moze.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 21 sie 2011, o 09:57
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
jasiek ma racje , po co wysylac na misje ksiezy czy zakonnice , niech czarnuchy gina z glodu , chorob i wojen bez jakiej kolwiek pomocy , im mniej czarnochow tym lepiej
nie jasku ?

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 21 sie 2011, o 12:50
 Re: Rozmowy o wierze
Uczestnik GP
Uczestnik GP

Dołączył: 28 kwi 2008, o 16:18
Skąd: Hetmańska 69
Posty: 1181

Zobacz profil 
Otóż to gdyby nie księża czy inni którzy jeżdżą z pomocą do Afryki to by wszyscy z głodu poumierali chociaż i tak umierają bo wszystkim pomóc się nie da.


           
Post 21 sie 2011, o 13:47
 Re: Rozmowy o wierze
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 lis 2003, o 09:53
Skąd: Rzeszów
Posty: 1046

Zobacz profil 
Takie rozmowy można by prowadzić całymi nocami. Są dwie strony, które bronią swego. Jeśli chodzi o te wyjazdy do Afryki, to uwierzcie nie po to by komuś pomóc, lecz po to by zwiększyć swoje wpływy i dotrzeć, jak najdalej. Owszem przy okazji coś tam zrobią, jednak jest to zwykła przykrywka tego o co im tak naprawdę chodzi.

_________________
Obrazek

Obrazek


           
Post 21 sie 2011, o 20:21
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Jeśli chodzi o te wyjazdy do Afryki, to uwierzcie nie po to by komuś pomóc, lecz po to by zwiększyć swoje wpływy i dotrzeć, jak najdalej.

zebys mial jeszcze pojecie oczym piszesz , to by bylo dobrze

tak na wesolo , opowiadala mi kiedys zakonnica pracujaca na misjach w kongo ze tam bardzo czesto mezowie bija swoje zony , ale te zony wcale nie sa na nich zle i nie maja do nich pretensji , a to dlatego ze maja taki zwyczaj , bo jak maz nie bije zony to znaczy ze jej nie kocha :hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 22 sie 2011, o 00:40
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
po to by zwiększyć swoje wpływy i dotrzeć, jak najdalej. Owszem przy okazji coś tam zrobią, jednak jest to zwykła przykrywka tego o co im tak naprawdę chodzi.


I jak pokazuje przyklad FIS-a, pozniej w kosciolach czy na jakichs spotkaniach opowiadaja, ile to tam dobrego zrobili i jakie niecywilizowane tamte swiaty sa. I pewnie sami w to wierza. Natomiast Kosciol jako organizacja wie co robi i dobrze wiadomo, dlaczego celuje w takie miejsca jak Afryka czy Papua Nowa Guinea. Otoz sa to miejsca, gdzie sa silne osrodki muzulmanskie, wiec dwie duze religie walcza o wplywy. Jesli chodzi o pomoc finansowa... Papua od lat dostaje pomoc od Australii i Nowej Zelandii, jest rowniez jednym z ciekawych osrodkow turystycznych. Po co wiec tam Kosciol? Ano po to, by upewnic sie, ze nie przyjada "glosiciele prawdy" z pobliskiej Indonezji, ktora jest najwiekszym muzulmanskim krajem na swiecie albo raczej, ze na ich dzialania beda odpowiednio przygotowani katolicy i nie straca swojego miejsca wplywu.

Warto sie przyjrzec rowniez, z jaka konsekwencja Kosciol celuje w miejsca przejete bieda. Otoz wiadomo, ze biedny nie ma sie jak wyedukowac i wiadomo, ze latwiej mu wcisnac ciemnote. Zreszta podobnie celuja muzulmanie. Przypadkow takich jak wyslanie ksiedza do Norwegii jest do policzenia na palcach jednej reki.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 sie 2011, o 01:23
 Re: Rozmowy o wierze
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
a propos Papui Nowej Gwinei to dzisiaj byłem w kościele, tak :aniolek: (mój IP: 192.168.1.12, jak ktoś chce adres, to na priv) i i był właśnie misjonarz, który pracuje w Papui Nowej Gwinei i opowiadał o swojej pracy. Nie obchodzą mnie kwestie religijne polityczne, społeczne czy gospodarcze, ani walka o strefę wpływów w kwestiach misji.
Ja widziałem człowieka, który pracuje tam od siedmiu lat, zna biegle kilka języków (w tym miejscowy) i poświęcił swoje wygodne życie w Polsce na rzecz nieco mniej wygodnego życia w Papui. I tacy ludzie mają u mnie szacunek, bo ja, jako liberał, patrzę na jednostkę, a nie na system.

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 22 sie 2011, o 12:09
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Przypadkow takich jak wyslanie ksiedza do Norwegii jest do policzenia na palcach jednej reki.



zebys ty wiedzia ilu polskich ksiezy pracuje na francuskich parafiach

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 22 sie 2011, o 12:43
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Ja widziałem człowieka, który pracuje tam od siedmiu lat, zna biegle kilka języków (w tym miejscowy) i poświęcił swoje wygodne życie w Polsce na rzecz nieco mniej wygodnego życia w Papui.


Hmmm... a zglosil sie na ochotnika do tego przeniesienia, czy tez jego bossowie tak zadecydowali?

PNG ma bardzo ladne widoki i fajne plaze, wcale niewykluczone, ze jesli ma gdzie mieszkac i co jesc, zyje mu sie tam duzo fajniej niz w Polsce (Kosciol i tak mu kase zapewnia).

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 22 sie 2011, o 13:13
 Re: Rozmowy o wierze
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:06
Posty: 1247

Zobacz profil 
widzę Jasiek, że masz autorytarne zapędy i wyznaczasz, gdzie komu jest lepiej.
Ja natomiast, podkreślam to po raz kolejny jestem liberałem i mogę mówić tylko za siebie i po prostu wydaje mi się, że osoba, która zna biegle kilka języków obcych znalazła by w Polsce nieco lepszą pracę i warunki do życia, niż te jakie ma w dżungli w PNG.
Ale ja mówię za siebie, nie interesuje mnie czy wysłali go jego bossowie żeby prowadził wyprawy krzyżowe, albo budował szkoły, zwalczał sekty czy bił się z muzułmanami. Naprawdę mam to gdzieś czy wysłali go jego bossowie czy pojechał sam, żyję w wolnym kraju i naprawdę nikt mnie nie zmusza do płacenia na kościół, wośp czy monar, albo budowania jakiejś strefy wpływów.

po prostu ja na jego miejscu wolałbym zostać w Polsce i dlatego imponuje mi jego postawa. Oceniam człowieka

_________________
"Kiedy byłem potrzebny, jeździłem po sześć razy" E. Sajfutdinow


           
Post 23 lut 2013, o 01:01
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Papiez Benedykt XVI bedzie otrzymywal emeryture po rezygnacji ze swojej pozycji w Kosciele. Jak ujawnia marketwatch.com, bedzie otrzymywal 2500 Euro miesiecznie. Oczywiscie codzienne wydatki ex-papieza beda pokrywane przez Watykan. Co to tam katolicy buczeli zawsze o zyciu w ubostwie?

Pelny artykul ponizej

Cytuj:
Pope Benedict’s pension: What it’s worth
February 19, 2013, 12:24 PM
By Matthew Heimer

What kind of retirement package do you give to someone who’s spent sixty-plus years on the job, including almost eight as chief executive? If you’re the Roman Catholic Church, and that someone is Pope Benedict XVI (the once and future Joseph Ratzinger), you give him a monthly pension worth 2,500 euros, or about $3,340. The Italian newspaper La Stampa broke the story this week, reporting that the 85-year-old Benedict—the first pope in nearly 600 years to retire from office—will receive the pension that the church typically offers to retired bishops. (Don’t speak Italian? Neither do I: Britain’s Independent has the story here.)



Coincidentally, the pope’s pension is almost identical to the maximum Social Security benefit a U.S. retiree could earn if she retired this year–$3,350 a month, according to the Social Security Administration’s benefits calculator. To receive a check that size, that hypothetical retiree would need to retire at age 70 or later after having earned the taxable maximum salary throughout her career—the equivalent of $113,700 this year. Of course, most of Benedict’s personal expenses, from food to gardening, will be covered by the Vatican for the rest of his life, so his pension is mostly play money. (Alas: No grandkids to visit.) The pot could get sweeter, too, according to La Stampa: If Benedict’s successor awards him the status of emeritus cardinal—not out of the question, since Ratzinger held various cardinal titles before being elected Pope—his pension could double.


Link do artykulu: http://blogs.marketwatch.com/encore/2013/02/19/pope-benedicts-pension-what-its-worth/

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 11 cze 2013, o 14:55
 Re: Rozmowy o wierze
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
cezary pazura o radiu maryja :D
http://www.youtube.com/watch?v=VRtsqETg ... e=youtu.be

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 19 cze 2013, o 01:47
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
A tutaj ciekawe informacje na temat polskiego papieza - kandydata na swietego

http://monitorpolskislowian.iq24.pl/default.asp?grupa=216555&temat=173571

Jak dla mnie kolejny powod, by Kosciol rozwazyl zniesienie celibatu.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 19 cze 2013, o 09:08
 Re: Rozmowy o wierze
Senior
Senior

Dołączył: 21 mar 2006, o 13:35
Skąd: Rzeszów
Posty: 285

Zobacz profil 
Hm, jeszcze Jasiek spróbuj znaleźć w sieci dlaczego SB nie wykorzystało tej wiedzy do skompromitowania Papieża?


           
Post 19 cze 2013, o 10:59
 Re: Rozmowy o wierze
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Ale Jaśku prowokujesz. Jak drzwiami, to oknem. Sprawa już dawno wyjaśniona. Skandal podobny jak z przyjaźnią Rudego i Zośki. Uwielbiam gdy najwięksi wrogowie Kościoła używający prymitywnych metod propagandy a la Urban pragną reformować Kościół. Cyrk i żenada i tyle na ten temat :biggrin:


           
Post 20 cze 2013, o 01:41
 Re: Rozmowy o wierze
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju

Dołączył: 25 lut 2012, o 01:12
Posty: 699

Zobacz profil 
w jaki sposób została wyjasniona?


           
Post 20 cze 2013, o 10:31
 Re: Rozmowy o wierze
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Trzy lata temu sprawę próbowały "nagrać" Fakty i Mity.

Cytuj:
Dziś wiemy, że była to prowokacja SB, ale jak się poczyta fora internetowe pod tekstami o Janie Pawle II, to historia spreparowanego pamiętnika Ireny Kinaszewskiej wciąż wraca. Tak jakby SB, choć już nie istnieje, wciąż miała oddanych pracowników. 9 października była papieska niedziela. Pod tekstem na ten temat pojawił się post z wklejonym archiwalnym zdjęciem jeszcze młodego Wojtyły z dzieckiem. Oczywiście jako udokumentowanie ukrywanej przez lata tajemnicy.

- Jednym z częstszych metod osłabiania duchowieństwa w PRL-u było szerzenie plotek. Księża są tylko ludźmi. Mówiło się wtedy, że droga do nich prowadzi przez worek, korek i rozporek. Tych, którzy nic nie mieli na sumieniu, a byli z jakichś powodów dla bezpieki ważni, kompromitowano plotkami albo próbowano to zrobić, wykorzystując prowokację.

Cytuj:
Kinaszewskiej, jako znajomej duchownego, którym interesowało się SB, założono podsłuch, a że była kobietą dość egzaltowaną, opowiadała wszem i wobec o swojej pracy sekretarskiej dla Wojtyły, o spotkaniach z nim. Świetny materiał na skandal. Pod warunkiem, że dorobi się większość faktów. To metoda stosowana także dziś w polityce. Jak się chce kogoś zniszczyć, wystarczy obrzucić błotem. A potem udowadniaj człowieku, że nie jesteś wielbłądem. Tak powstał prawdopodobnie w 1983 r. spreparowany pamiętnik Kinaszewskiej, który SB podrzuciło w paczce z żywnością do mieszkania ks. Bardeckiego. Bezpieka zaplanowała iście hollywoodzki scenariusz: najpierw podrzuciła wspomnienia, a potem zamierzała zainscenizować włamanie do mieszkania, by sprowadzić prawdziwych milicjantów. Ci, niby przypadkiem, znaleźliby pamiętni


żeby nie było że to kłamstwa Rydzyka, Gazety Polskiej itd to wklejam tekst z wyborczej sprzed dwóch lat
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... pieza.html


           
Post 20 cze 2013, o 12:48
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Kamyk... szczerze mowiac, to ja historii o nieslubnym synu Wojtyly jakos nie bardzo kupuje. Nie wiem, jakos mi to do niego niezbyt pasuje. W sumie dla mnie nie ma tez znaczenia, czy mogl owego nieslubnego syna badz romans miec, czy nie. Spotkalem mnostwo ksiezy w swoim zyciu, czesc z nich miala romanse, inna czesc wycofala sie z kaplanstwa i pozakladala rodziny, inna zas stricte trzymala sie celibatu.

Zdjecia natomiast jasno wskazuja, ze spedzal z tamta rodzina czas, co potwierdza tylko, ze nawet duchowni taka potrzebe maja. Stad warto pojsc sladami innych religii chrzescijanskich i zniesc celibat. I o to mi wlasnie chodzilo.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 cze 2013, o 15:08
 Re: Rozmowy o wierze
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Celibat jest po to, aby właśnie "nielegalne" rodziny duchownych nie mogły domagać się majątków kościelnych, więc biorąc pod uwagę podejście kleru do kasy nie ma na to szans ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 20 cze 2013, o 15:57
 Re: Rozmowy o wierze
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Wiem K2, dokladnie o to w tym wszystkim chodzi.

Bez wzgledu na to, czy Wojtyla mial dziecko, czy nie, Kosciol upewni sie, ze wszystko bedzie "prowokacja SB" i tym podobne. Odstraszy to inne "nielegalne" rodziny od ubiegania sie o majatek, bo przeciez nie bylo legalnego zwiazku i przeciez to i tak prowokacja SB, Zydow, TVN i Gazety Wyborczej.

Nie mowiac juz o zwiazkach de facto... ich zalegalizowanie rowniez byloby zle dla Kosciola z tego samego powodu. Co ciekawe, w Australii sa one legalne, kosciolow katolickich nie brakuje i jakos masowych spraw o majatek nie ma.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi