Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polecamy/odradzamy


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 20 lis 2012, o 13:54
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Cytuj:
Ja bym raczej popatrzyl na ten zestaw, bo wszystko, o czym Radek mowil, jest tutaj lepsze niz w poprzednim zestawie.

:lol: ten sam cfg, tylko 3770 zamiast 3470...
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie: http://forum.pcformat.pl/FAQ-Jak-gdzie- ... GOTOWCOM-t


           
Post 20 lis 2012, o 20:34
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 sty 2010, o 19:19
Posty: 88

Zobacz profil 
EDIT

_________________
STAL RZESZÓW PONAD WSZYSTKO


Ostatnio edytowano 20 lis 2012, o 23:21 przez dziki_bazant, łącznie edytowano 2 razy

           
Post 20 lis 2012, o 22:06
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
Cytuj:
Popularne "gotowce" często zachęcają jednym mocnym podzespołem i pozornie zachęcającą resztą. Często jednak po przyjrzeniu się ofercie z lupą okazuje się że ta "reszta" nie jest już taka dobra.

Przykładowo zestaw zachęca MOCNYM PROCESOREM jest jednak OGRANICZONY przez SŁABĄ KARTĘ GRAFICZNĄ. Dodatkowo dostajemy niewiadomego pochodzenia podzespoły, zakup tego komputera jest właściwie loterią, bo nie wiadomo co jest w środku. Problem w najbliższym czasie może spowodować niestabilny i niewydajny zasilacz. Płyty główna pozbawia nas jakichkolwiek możliwości rozbudowy czy podkręcenia.

Tak jest w przypadku linku, który podałeś, oraz propozycji Jaśka.

Kod:
Jednostka centralna za ~2500zł
Intel(dla gracza):
CPU: Intel Core i5-3330-714zł,
RAM:GoodRAM 4GB 1333Mhz CL9 -67zł,
MOBO:ASRock B75 Pro3-M-256zł,
GPU:Sapphire ATI Radeon HD7870 -922zł
HDD:Seagate 500GB SATA3-221zł,
PSU: XFX ProSeries 450W -189zł
Napęd: Asus nagrywarka DVD DRW-24B5ST -82zł,
CASE:SilentiumPC Brutus 410 -137zł,
Razem:2588zł
Najwydajniejszy zestaw oparty o platformę Intel za 2500zł. Zaoszczędzając można: zostawiając starą obudowę, stary HDD/napędy optyczne (pod warunkiem, że są na SATA). Komputer typowo dla gracza, uwzględniono mocny procesor jak i zarówno GPU, są to kluczowe elementy w przypadku "komputera do gier".
Alternatywa:
PSU: Aerocool Strike-X 500W -215zł
CASE:SilentiumPC Gladius M40 -202zł,
PSU:SilentiumPC Deus G1 500W-197zł,

http://forum.pcformat.pl/Zestawy-komput ... pad-2012-t

Najbardziej sensowny zestaw za ~2500zł, (który sam bym kupił, jeśli miałbym kupować kompa). Kupując z powyższej stronki za montaż dopłacasz 1zł, kurier przywozi Ci gotowy złożony komp (sam montujesz jedynie GPU - względy bezpieczeństwa). Dostajesz wszystkie pudełka, komplet śrub, okablowanie itp.


Zarejestruj się na tym forum, załóż wątek i powinni Ci doradzić tak, że nie będziesz miał żadnych wątpliwości.

Z rzeszowskich sklepów korzystałem jedynie do odbioru towaru zakupionego w necie.


           
Post 20 lis 2012, o 23:21
 Re: Polecamy/odradzamy
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 18 sty 2010, o 19:19
Posty: 88

Zobacz profil 
Radek napisałem że w gre wchodzi tylko allegro(gotowiec) lub rzeszowski sklep.
Coś np z tej listy:
http://allegro.pl/komputery-stacjonarne ... e-i5-77987

_________________
STAL RZESZÓW PONAD WSZYSTKO


           
Post 21 lis 2012, o 01:58
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 19 sty 2012, o 00:05
Skąd: Rzeszów
Posty: 246

Zobacz profil 
To spisz sobie te części, pochodź po sklepach i orientuj się na ile Ci wycenią taki cfg. Zajrzyj do sklepu na ul. Zamkowej (o ile jeszcze istnieje).


           
Post 17 kwi 2013, o 14:05
 Re: Polecamy/odradzamy
Danish Power!
Danish Power!
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 sty 2003, o 12:44
Skąd: Danishlandia
Posty: 9770

Zobacz profil 
Czy jest ktoś w stanie polecić jakaś firmę czy gościa, który porządnie zainstaluje mi antenę satelitarną? Chcę dotychczasową wymienić na większą. Okablowanie bez zmian, posiadam antenę i konwerter. Nie ukrywam, że byłoby miło zmieścić się w 50 zł ;)

_________________
"Jeżeli masz wszystko pod kontrolą, to znaczy ze jedziesz zbyt wolno."

Obrazek


           
Post 1 wrz 2013, o 12:08
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Przymierzam się do zakupu laptopa, zależy mi na dobrej grafice, procesorze,pamięci ram.Nie ukrywam, że parę fajnych gierek chciałbym odpalić.Niestety w ostatnich kilku latach wypadłem z nowości komputerowych i nie mam zbytnio wiedzy jak wybrać.Słyszałem, że Asus i Lennovo wchodzą w grę bo reszta laptopów to szajs.Dysponuje kwotą 2,5 tyś-3 tyś. zł. Fajnie by było jakby laptop był bez wgranego systemu operacyjnego.
Jeśli ktoś by mi mógł polecić jakieś fajne laptopy w tej cenie czy sklepy gdzie mi doradzą dobry sprzęt i nie przepłacę to byłbym wdzięczny ! :piwo:

_________________
Obrazek


           
Post 1 wrz 2013, o 12:14
 Re: Polecamy/odradzamy
Junior
Junior
Avatar użytkownika

Dołączył: 4 cze 2007, o 21:12
Posty: 195

Zobacz profil 
Tylko Toshiba. Pozdrawiam ;)


           
Post 1 wrz 2013, o 12:35
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Asus, Lenovo, Toshiba, HP, Acer (kolejnosc przypadkowa) to w tej chwili glowni posiadacze swiatowego rynku notebookow. Na rynek probuja sie przebic Sony, Samsung i Fujitsu, ale niewiele moge o nich powiedziec.Notebooki Lenovo sa bardzo wytrzymale na uderzenia, najlepsze pod tym wzgledem na swiecie. Toshiba posiada rowniez bardzo wysokiej klasy produkty. Polecam ktoras z tych dwoch marek. Odradzam HP. Ich notebooki typu "consumer" nie sa az tak dobre. Chyba, ze chcesz kupic biznesowy - wtedy HP nie jest gorsze od Lenovo czy Toshiba.

Z rynku PC wypada Dell i ich notebooki zdecydowanie odradzam. FIrma ma masowe problemy finansowe i nie wiadomo, co z jej przyszlocia.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 1 wrz 2013, o 12:55
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Jasiek - a takie coś jak "Bell Packard"??? W Polsce nie jest popularny, ale w innych krajach - zwłaszcza USA - ma niezłe opinie... A jakie jest Twoje zdanie???

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 1 wrz 2013, o 13:38
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Siostra ma cos takiego i sobie chwali... ja niestety nic o nich nie wiem, w Australii nie istnieja i raczej nic nie wiem na temat ich produktow jak rowniez ich pozycji na rynku.

Z Wikipedii mozna wyczytac, ze wlascicielem Packard Bell jest Acer, a wczesniej ich wlascicielem bylo NEC.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 1 wrz 2013, o 13:54
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 1 sie 2004, o 14:43
Skąd: Dampf Kraft Wagen
Posty: 2285

Zobacz profil 
Dzięki! Od znajomych oraz rodziny słyszałem że są to mocne i solidne sprzęty.

_________________
“Posłuchaj, synu. Jest takie coś, co nazywa się honorem. Jeżeli będziesz miał z kimś do czynienia, mów mu prawdę, a wtedy i on będzie musiał powiedzieć ci prawdę, chyba że jest człowiekiem bez honoru. Opiekuj się innymi tak, jakbyś chciał, żeby oni tobą się opiekowali. A jeśli ktoś nie ma honoru, unikaj jego towarzystwa, bo w przeciwnym razie sam nie pozostaniesz bez skazy. Pamiętaj, ludzie dzielą się na tych, którzy mają honor, i tych, którzy go nie mają."


           
Post 1 wrz 2013, o 14:10
 Re: Polecamy/odradzamy
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 10 wrz 2005, o 22:07
Posty: 689

Zobacz profil 
http://forum.pcformat.pl/FAQ-Polecane-laptopy-netbooki-ultrabooki-Sierpien-2013-t

Tutaj link do fajnego forum. Wybrane najlepsze oferty laptopów w wielu przedziałach cenowych z windowsem lub bez. Niedługo powinna się pojawić aktualizacja na wrzesień.

Pozdrawiam


           
Post 1 wrz 2013, o 14:43
 Re: Polecamy/odradzamy
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 paź 2008, o 19:57
Posty: 3133

Zobacz profil 
Co sądzicie o takim laptopie :?:

http://www.lidercen.pl/produkt-lenovo-z ... ?partner=1

_________________
Obrazek


           
Post 1 wrz 2013, o 15:46
 Re: Polecamy/odradzamy
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
ja rok temu kupilem Lenovo tylko stacjonarny i jak narazie ok , a ten laptop wszystko spoko oprocz ceny :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 1 wrz 2013, o 16:50
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 kwi 2006, o 01:13
Posty: 1325

Zobacz profil 
kupiłem Dell-a rok temu i jestem bardzo zadowolony więc nie wiem czemu Jasiek tak narzeka. Natomiast odradzam HP pavulony bo padają strasznie.


           
Post 1 wrz 2013, o 19:08
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Od 5 lat użytkuje Della Mini który jest dla mnie wzorem niezawodności, nigdy nie miałem żadnego problemu a życia nie miał łatwego ;) Jako że nie miałem z nim żadnego problemu to rok temu kupiłem laptopa Dell'a za śmieszne 1400zł z torbą i myszką w zestawie i jest genialny, wszystko działa idealnie, ekran ma świetny panoramiczny kształt, bateria trzyma około 3h i powiem szczerze że gdybym miał kupować teraz laptopa to byłby to TYLKO Dell w odróznieniu od Asusa siostry, który kosztował 3tys zł i ciągle coś się psuje ;)

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Post 1 wrz 2013, o 20:02
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 5 kwi 2003, o 10:29
Skąd: RzeszóW
Posty: 1328

Zobacz profil 
Kupiłem Lenovo Y580 za 2999zł w sklepie x-kom
Intel Core i7, 4gb DDr3, 1TB, GeForce GTX660M bez Windowsa. Z GRID2, Sniper 2, Assassin's Creed 3

Polecam jeśli chce pograć w takie gry jak Battlefield 3, CS:GO, Aion, Dota 2, LOL...
Żałuje, że nie dołożyłem 50 zł i zamiast dostać 3 gratisowe gry, miałbym 8GB ramu.

Jedyny problem lapka Y580 to temp dysku w trybie pracy 54 stopni. Ponoć pomaga zabieg z wyciągnięciem napędu DVD i wstawieniu dysku w tym miejscu.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=2gFdiD6IuBA | Balinski Hampel / Kuciapa Watt


           
Post 2 wrz 2013, o 00:19
 Re: Polecamy/odradzamy
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Dell jako firma ma ogromne problemy finansowe (w ciagu ostatnich kilku kartalow co kwartal ich raporty pokazuja spadek dochodow o ponad 70%) i jej przyszlosc jest niepewna (ma byc wycofana z gieldy i odkupiona przez jej zalozyciela - Michaela Della). Do tego Dell znany jest na swiecie jako firma produkujaca notebooki z najgorsza obsluga klienta. Produkty moze i sa dobrej jakosci, ale jej niewpena przyszlosc rodzi pytanie, czy w przypadku awarii bedzie mozna np. dostac odpowiednie czesci.

Na swiecie sa ciagle czolowka, ale ich udzial w rynku systematycznie spada

http://en.wikipedia.org/wiki/Market_share_of_personal_computer_vendors

A tutaj o problemach finansowych Della

http://www.marketwatch.com/story/dell-profit-falls-72-but-results-beat-views-2013-08-15

12 wrzesnia dowiemy sie, czy Michael Dell odkupi firme na wlasnosc.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 2 wrz 2013, o 09:05
 Re: Polecamy/odradzamy
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 24 sie 2007, o 11:09
Skąd: Rzeszów
Posty: 1184

Zobacz profil 
Sorry Jasiek ale tak to jest właśnie z Tobą ;) Wikipedii się naczytasz i już rad udzielasz :D Jak z przeciwnikami alfy :D Akurat Dell ma w PL bardzo dobrą obsługe klienta, dzwonisz - przyjeżdża gościu o nic nie pyta i na miejscu naprawia ;) Kolega sam złamał zawias ekranu i co, przyjechał koleś wymienił o nic nie pytał ;) nie najgorzej jak dla mnie ;)

_________________
Po nieodpuszczeniu Miedziakowi przez Kuciape w Toruniu : "Stworzyliśmy potwora" :D


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 428 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi