Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Odbudowa rzeszowskiego żużla


Wszystko o Stali Rzeszów

Opcje      Szukaj
Post 5 gru 2015, o 23:44
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Ritchie/Redaktor/Trick i inni...

Powodzenia

Ja juz kiedys sprobowalem, jak to jest w takie cos sie bawic. Jest to duze wyzwanie, ktore jest duzo wieksze niz wydaje sie z perspektywy forum. Dlatego wlasnie potrzeba do tego duzo entuzjazjmu, ale przede wszystkim kasy. Pamietajcie, ze od kasy zaczyna sie wszystko, potem jest cala reszta...

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 5 gru 2015, o 23:49
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Jasiek, R U in? ;)


           
Post 6 gru 2015, o 00:03
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
A co dokladnie chcielibyscie, zebym zrobil?

Zostawilem ci na siebie namiary na pvt.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 gru 2015, o 01:24
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Senior
Senior

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:10
Skąd: rzeszow
Posty: 284

Zobacz profil 
Wkleję naszą Jasiek rozmowe tak dla przypomnienia jakos z roku 2013 o ile pamietam:

moje słowa:
"Być moze Marta odejdzie, wowczas bedziesz sie mogł wykazac w szukaniu sponsora. Bo ja mam przeczucie, ze jak Marta odejdzie to nikt nowy sie nie pojawi, Rzeszow przejedzie I lige jako Stal Rzeszow a na koniec sezonu bedzie masa dlugow i koniec zuzla."


i Twoje Jasiek słowa:

"Biorac pod uwage, jak wielu ludzi Marta zniechecila do zuzla, to wcale by mnie taki los nie zdziwil. Ja zadnego sponsora szukac nie bede, ani klubu prowadzic nie bede - nikt mi za to nie placi, a nawet jakby ktos kase zaoferowal, to nie mam ochoty naprawiac balaganu, ktory zostal spowodowany.

Natomiast twierdzenia, ze "jak Marta odejdzie to nikt sie nie pojawi" to teksty Marmoludkow, ktorym wydaje sie, ze bez Marmy prawdziwego zuzla nie bylo i nie bedzie."


I jak, będzie prawdziwy zuzlel w 2016 r. Jasiek?

_________________
winnie the pooh


           
Post 6 gru 2015, o 01:41
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Oczywiscie - niczego nie bede szukal. Szukac beda ci, co zaloza stowarzyszenie. Poniewaz ja nie bede prezesem ani dzialaczem w tym stowarzyszeniu (chocby dlatego, ze nie jestem tym zainteresowany), na pewno bede sie kontaktowal z ludzmi, ktorzy sie na to zdecyduja, pytajac sie, jaki typ pomocy potrzebuja. Sponsorem tez nie zostane ani nie bede dawac kasy na zuzel w Rzeszowie.

Dzisiejsza sytuacja jest wynikiem dzialan Marty Poltorak i Andrzeja Labudzkiego. Marty - bo zniechecila sponsorow do zuzla. Andrzeja - bo w nieodpowiedzialny sposob zadluzyl klub. Stad istnieje potrzeba usuniecia tych szkodliwych ludzi z dala od zuzla w Rzeszowie i pozwolenia wykazac sie nowym ludziom.

Prawdziwy zuzel miales w 2015 roku i zakonczyl sie prawdziwa kleska finansowa, mimo obecnosci przy klubie dwojki wspomnianych osob (jednej bezposrednio, drugiej nie bezposrednio). W 2013 roku miales tez prawdziwy zuzel i tez zakonczyl sie kleska - sportowa i organizacyjna (przypomnijmy sobie sprawe z Okoniewskim no i oczywiscie spadkiem). Jak dla mnie jest to wystarczajacy powod, aby sprobowac nowych ludzi z nowymi pomyslami. Szkody wyrzadzone przez tych ludzi sa tak duze, ze byc moze potrzeba rocznej karencji, aby po nich to wszystko wysprzatac i zbudowac wszystko od nowa.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 gru 2015, o 02:05
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Senior
Senior

Dołączył: 4 maja 2006, o 17:10
Skąd: rzeszow
Posty: 284

Zobacz profil 
Czym Marta zniechęciła innych sponsorów aby przejeli klub w 2015 r.? Tym, ze zostawiła klub bez długów po sezonie 2014 r.? Poważnie tak sądzisz?

Teraz dopiero będzie problem ze znalezieniem sponsorów, bo jak ktoś bedzie nawet chętny to jak się dowie, ze trzeba pospłacac długi 2 mln zł powstale za prezesury Pana Łabudzkiego to bedzie uciekał czym prędzej.

Lepiej juz chyba oglosic upadlosc i rok przerwy sobie zrobic...

_________________
winnie the pooh


           
Post 6 gru 2015, o 02:12
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Czym Marta zniechęciła innych sponsorów aby przejeli klub w 2015 r.?


Swomi dzialaniami w latach 2004 - 2014... Napisano tyle na tym forum, ze nie da sie tego opisac w jednym zdaniu.

Byc moze ogloszenie upadlosci to najlepsze wyjscie, jak rowniez roczny odpoczynek od zuzla. Byc moze dobrym poczatkiem nowej jakosci bylaby pomoc wladz stowarzyszenia w wynajeciu firm windykacyjnych, ktore pomoga splacic 2 mln zl dlugu. Na pewno zuzlowcy beda za to wdzieczni. Warto by bylo zorientowac sie, czy do odpowiedzialnosci pociagniety moze byc tylko Labudzki, czy jednak rowniez Marta Poltorak jako wlascicielka wiekszosci akcji SSA.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 gru 2015, o 06:39
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Byc moze dobrym poczatkiem nowej jakosci bylaby pomoc wladz stowarzyszenia w wynajeciu firm windykacyjnych, ktore pomoga splacic 2 mln zl dlugu. Na pewno zuzlowcy beda za to wdzieczni. Warto by bylo zorientowac sie, czy do odpowiedzialnosci pociagniety moze byc tylko Labudzki, czy jednak rowniez Marta Poltorak jako wlascicielka wiekszosci akcji SSA.
Jasiek ty chyba sobie jakieś żarty robisz


           
Post 6 gru 2015, o 10:07
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 25 paź 2008, o 20:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 66

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Byc moze dobrym poczatkiem nowej jakosci bylaby pomoc wladz stowarzyszenia w wynajeciu firm windykacyjnych, ktore pomoga splacic 2 mln zl dlugu. Na pewno zuzlowcy beda za to wdzieczni. Warto by bylo zorientowac sie, czy do odpowiedzialnosci pociagniety moze byc tylko Labudzki, czy jednak rowniez Marta Poltorak jako wlascicielka wiekszosci akcji SSA.

W teorii obydwoje, w praktyce ... nikt.
Cytuj:
Mecenas Radosław Rubaszewski: Tylko przepisy dotyczące spółek z ograniczoną odpowiedzialnością zakładają odpowiedzialność osobistą członków zarządu w sposób bezpośredni. Natomiast jeżeli jest to stowarzyszenie czy też spółka akcyjna, to takiej odpowiedzialności nie ma. Nie ma przewidzianej procedury, która dawałaby możliwość przerzucenia tych zobowiązań na członków zarządu, co nie oznacza, że wierzyciele nie mogą dochodzić odpowiedzialności na zasadach ogólnych. Jednak wiąże się to z koniecznością udowodnienia, że działalność konkretnego członka zarządu miała wpływ na powstanie zobowiązań (...) W stowarzyszeniach i spółkach akcyjnych istnieje jedynie odpowiedzialność za zobowiązania podatkowe, na przykład względem ZUS. Jedynym rozwiązaniem dającym możliwość ściągnięcia długów z członków zarządu jest wymóg zakładania spółek z o.o.

Także ... gest w stronę zawodników byłby może i fajny (na pewno przez nich pozytywnie odebrany), ale szanse na możliwy/wymierny efekt do osiągnięcia chyba bliski zeru.

Pozdrawiam

_________________
Redaktor TV: - Czego tak konkretnie zabrakło dziś Waszej drużynie aby zwyciężyć?
Grzegorz Walasek: - Czy ja wiem? Chyba ... Punktów.


           
Post 6 gru 2015, o 10:29
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Dzieki Marcin,

Ale numer, niezle tam macie bezprawie. Widze, ze aby ukarac winnych calej sytuacji trzeba by sie bylo niezle nagimnastykowac.

A tak swoja droga, jesli dlugi nie sa splacone, to czy GKSZ pozwoli zrestartowac klub od 2 ligi bez ich splacenia? Wydaje mi sie, ze cos swego czasu bylo na ten temat, ze beda takie praktyki blokowane.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 6 gru 2015, o 12:54
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
bo w polsce najszybciej sciagniesz dlugi od tych zwyklych ludzi , emerytow , recistow , tych co robia ze najnizsza krajowa itd ci co maja miliony sa nie sciagalni, mam kolezanke komorniczke tak ze cos o tym wiem :roll:
piszecie ze potrzeba duzo kasy na stowazyszenie , to moze zamiast stowazyszenia zaklozyc ( teraz taka moda ) komitet , np. komitet obrony zuzla w rzeszowie ( przed pomaranczowa dyktatura ) :D sponsorzy sie znajda chocby np. fundacja batorego :wysmiewacz:
a tak na powaznie
moze z ta inicjatywa powolania stowazyszenia porozumiec sie z ludzmi z sfsr

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 6 gru 2015, o 13:35
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 14 cze 2005, o 00:34
Posty: 2957

Zobacz profil 
Żużel w Rzeszowie ma kto ratować. Sa to najprawdziwsi dzialacze z tych prawdziwych i jedynych slusznych, czyli ci z klubu Stali Rzeszow. I moim zdaniem nie pozwola i nie dopuszcza nikogo spoza wlasnego kregu zeby mogl ratowac rzeszowski żużel. Chyba ze ktos przyjdzie do nich z fura kasy. Tak jak kiedys Marta Półtorak. Wtedy szybko godnie i sprawiedliwie usuna sie w cien i namaszczą dobrodzieja na dyktatora, ku chwale klubu i własnym zasiedziałym stołkom. Tyle ode mnie.

_________________
http://www.drozdmarketing.pl


Ostatnio edytowano 6 gru 2015, o 15:27 przez Redaktor, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 6 gru 2015, o 14:22
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 25 paź 2008, o 20:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 66

Zobacz profil 
Jasiek napisał(a):
Dzieki Marcin,

Ale numer, niezle tam macie bezprawie. Widze, ze aby ukarac winnych calej sytuacji trzeba by sie bylo niezle nagimnastykowac.


Spoko, nie ma sprawy ... Mówi się (choć ja nie jestem zwolennikiem tego poglądu), że Polska to nie jest państwo tylko stan umysłu ...
Jasiek napisał(a):
A tak swoja droga, jesli dlugi nie sa splacone, to czy GKSZ pozwoli zrestartowac klub od 2 ligi bez ich splacenia? Wydaje mi sie, ze cos swego czasu bylo na ten temat, ze beda takie praktyki blokowane.

Z długami nie puści, bo jest taki przepis, którego ofiarą jest jeszcze Częstochowa, że na torze klubu, który ma długi, nie może jeździć inny klub z tego samego miasta. Nie jestem pewien czy dość dokładnie to opisałem, więc jeśli ktoś zna ten przepis dokładniej, to proszę o korektę.

Ale jeśli mam rację, to może nic nie stoi na przeszkodzie, aby startować przy H69 a stowarzyszenie założyć w innej miejscowości, np ... w Kańczudze :hahaha:

_________________
Redaktor TV: - Czego tak konkretnie zabrakło dziś Waszej drużynie aby zwyciężyć?
Grzegorz Walasek: - Czy ja wiem? Chyba ... Punktów.


           
Post 6 gru 2015, o 15:03
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 8 mar 2008, o 23:49
Posty: 718

Zobacz profil 
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/odpowiedzialnosc;materialna;czlonkow;zarzadu;spolki;akcyjnej,61,0,360765.html

Z tą odpowiedzialnością zarządu spółki nie jest do końca tak,że jej nie ma...


           
Post 6 gru 2015, o 15:27
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
corados napisał(a):
Z tą odpowiedzialnością zarządu spółki nie jest do końca tak,że jej nie ma...
zatem przeczytaj ze zrozumieniem dokładnie treść jaka kryje się w podanym przez ciebie linku i następnie przenieś to na grunt niniejszej sprawy. i napisz co z tego wynika
Jasiek napisał(a):
Ale numer, niezle tam macie bezprawie.
zapewne w australii jest tak samo. polski ksh nie powstał przecież na bazie np. wietnamskiego czy kubańskiego ale na wzór krajów zachodnich. po to jest właśnie spółka prawa handlowego, by m.in. oddzielić osobę właściciela od ryzyka upadłości osobistej
Jasiek napisał(a):
A tak swoja droga, jesli dlugi nie sa splacone, to czy GKSZ pozwoli zrestartowac klub od 2 ligi bez ich splacenia? Wydaje mi sie, ze cos swego czasu bylo na ten temat, ze beda takie praktyki blokowane.
tak, ale jest roczny ban na haś dla drużyny z tego miasta
MarcinC napisał(a):
Ale jeśli mam rację, to może nic nie stoi na przeszkodzie, aby startować przy H69 a stowarzyszenie założyć w innej miejscowości, np ... w Kańczudze :hahaha:
myślę że nie ma się tu do czego doczepić. przepis nie dopuszcza startu w rozgrywkach jedynie drużyny Z DANEGO miasta


           
Post 6 gru 2015, o 18:44
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Szkółkowicz
Szkółkowicz

Dołączył: 3 cze 2015, o 16:38
Posty: 6

Zobacz profil 
Wypada się zastanowić, czy warto szukać luki prawnej, dziury w przepisach aby tylko wystartować? (Oczywiście jeszcze nic nie wiadomo, wszystko ma wyjaśnić się bodajże 10 grudnia?) Tylko, ja może jestem młody i naiwny, ale wydaje mi się że jeśli zawiąże się "Stowarzyszenie/Komitet Walki z Pomarańczową Zarazą" ,jak zwał tak zwał, to czy nie należało by tego robić sumiennie, od początku do końca tak jak powinno być. A nie jeszcze nic nie powstało, a już szukamy luki w prawie. Czy aby na pewno tędy droga?
Co do tego że sponsorzy będą stać do Stowarzyszenia w kolejkach, kto wie być może i tak będzie. Ja osobiście jeśli miałbym wykładać kasę/być sponsorem, to głównie patrzyłbym na perspektywę klubu, pomysł zarządu na klub, frekwencję na meczach( co poniekąd wiąże się z perspektywą oraz pomysłem zarządu) Sponsorowi głównie zależy na rozgłosie, a przez ponad 10 lat rządów MP co było? Były gwiazdy, nazwiska, ale czy dalej Stal Rzeszów nie jest zaściankowym klubem, z którego niestety większość Polski się śmieje?

PS: Do kolegów, jeśli mogę tak do Was mówić, wyśmiewających pomysł założenia Stowarzyszenia. W sumie macie racje. Rzućmy wszystko niech się rozj... w drobny mak. Po co coś robić, przecież są leśne dziadki na odpowiednich stołkach, tylko czekający żeby coś chapnąć. Nic nie róbmy pier.... wszystko, niech się wszystko rozp....


           
Post 6 gru 2015, o 21:24
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
W Australii dziala to tak, ze w przypadku braku mozliwosci otrzymania zaplaty w okreslonym terminie sprawa laduje w sadzie badz Fair Trading, ktorzy orzekaja wine dluznika. Obojetnie czy sa to dlugi publiczne, czy nie. Potrzeba oczywiscie dowodow, ze taki dlug istnieje - w tym konkretnym przypadku bylaby to kopia podpisanego kontraktu, zdobyte punkty, wystawione faktury i wykaz przelewow.

Oczywiscie, ze pozywaloby sie spolke, a nie konkretne osoby. Nalezy jednak zauwazyc, ze za spolke odpowiadaja jej wlasciciele i to ich obowiazkiem jest zorganizowanie, w jaki sposob dlugi zostana splacone. Sciganie rozpoczyna sie od zarzadu, bo to oni podejmuja decyzje. W przypadku Stali, zarzadem jest Marta Poltorak i Andrzej Labudzki. Nie rozumiem wiec, dlaczego, jesli prawo opiera sie na zachodnim, ta dwojka nie moze byc pociagnieta do odpowiedzialnosci - nie w sensie indywidualnym, ale w sensie wlascicieli i zarzadu. Sciaganie dlugow oczywiscie zaczeloby sie od sciagania ich z kapitalu spolki - a to tak czy inaczej bylaby w wiekszosci kasa wlozona przez Poltorak i Labudzkiego.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 7 gru 2015, o 00:55
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
Jasiek - gadasz głupoty a jednocześnie za moment na końcu sam sobie prawidłowo odpowiadasz. w polsce jest tak samo - pozywasz do sądu o zapłatę, musisz swoje powództwo udowodnić jeśli pozwany zaprzecza. nie sądzę by gdzieś indziej było inaczej czyli że np. mówisz ile ci się należy i wierzą ci na słowo :)

akcjonariusz spółki akcyjnej (czyli właściciel) nie odpowiada za jej długi. gdyby tak miało być - to wyobraź sobie że kupiłeś na giełdzie akcje jakiejś firmy, firma bankrutuje a ty... masz spłacać dług przypadający na te akcje :D
twoją - jako właściciela - jedyną odpowiedzialnością finansową jest udział - czyli to, co włożyłeś to wtopiłeś. tak jak marta.

zarząd też nie odpowiada (to nie spółka z o.o.), poza jednym przypadkiem który tutaj nie ma miejsca. tak więc Jasiek, musisz troszeczkę poczytać o kwestiach prawa cywilnego i gospodarczego w australii ;)


           
Post 7 gru 2015, o 14:42
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Ligowy debiutant
Ligowy debiutant

Dołączył: 25 paź 2008, o 20:19
Skąd: Rzeszów
Posty: 66

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
akcjonariusz spółki akcyjnej (czyli właściciel) nie odpowiada za jej długi. gdyby tak miało być - to wyobraź sobie że kupiłeś na giełdzie akcje jakiejś firmy, firma bankrutuje a ty... masz spłacać dług przypadający na te akcje :D
twoją - jako właściciela - jedyną odpowiedzialnością finansową jest udział - czyli to, co włożyłeś to wtopiłeś. tak jak marta.
Dokładnie, a jakoś nie słyszeliśmy, aby krzywda dział się Maślance, Śleszyńskiemu i innym byłym działaczom np. z Rybnika, Bydgoszczy. O ile się nie mylę, to w Sportowych Spółkach Akcyjnych ta odpowiedzialność jest chyba jeszcze bardziej "rozmyta".

_________________
Redaktor TV: - Czego tak konkretnie zabrakło dziś Waszej drużynie aby zwyciężyć?
Grzegorz Walasek: - Czy ja wiem? Chyba ... Punktów.


           
Post 7 gru 2015, o 21:45
 Re: Odbudowa rzeszowskiego żużla
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Akurat ta konkretna spolka akcyjna nie ma wielu wlascicieli - Marta i klub. Do tego wiadomo jest, kto prowadzil dzialalnosc klubu w poprzednich latach. Ale mysle, ze Marcin ma racje - praktycznie wszyscy kretacze z polskiej ligi unikneli odpowiedzialnosci, wiec pewnie i bedzie tak tym razem. Odzyskanie pieniedzy ze spolki bedzie jednak dla Marty i Andrzeja wystarczajaca kara, bo straca to, co w nia wlozyli.

A w ogole to jaki kapital posiada ta spolka?

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Pidi i 12 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi