Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 330  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 14 cze 2017, o 05:11
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Nic mnie tak nie wkurza jak nakręcanie kłamliwego artykułu czy fake newsu i grzanie go mediach przez rok.
Ty się wkurzasz, a normalnych ludzi zaczynasz drażnić
kamyk napisał(a):
Masz wspaniałe źródła.
1- artykuł Wyborczej o tym, że dostali anonimowy list
2 - kolejny artykuł Wyborczej o tym, że gdzieś dzwonili?
3 - TVN powołuje się na Fakt, który z kolei powołuje się na dwóch informatorów. łatwo rzucasz na lewo i prawo oskarżeniami. Z dowodami gorzej.
Ty masz lepsze źródła: niezalezna.pl, śmieci Karnowskich czy Sakiewicza
Nadzwyczaj wiarygodne :wysmiewacz:
kamyk napisał(a):
NIe wiem skąd twierdzisz, że wymyśliłem sobie że Krasulski w 1981 r. był skazany za opozycyjną działalność. Spróbuj zaprzeczysz.
Tak, tak, rzucaj gównem. We mnie nie trafisz. Ty musisz mieć coś wspólnego z PiS, bo gdzie indziej takiego krętactwa nie uczą. Pokaż w którym miejscu twierdzę że nie siedział w latach 80-ych? Pokaż, będę cierpliwie czekała
kamyk napisał(a):
karolcia napisał(a):
Zapomniałeś już, że to Komorowski rozpoczął tak konkretnie akcje z wyklętymi?

I Komorowski pozamiatał. Jak mniemam Liga Republikańska, Grzegorz Wąsowski, Leszek Żebrowski, Tadeusz Płużański, Lech Kaczyński, Aleksander Szczygło, Andrzej Kurtyka i wielu innych nie zrobiły nic. Komorowski rozpoczął!! Dobre.
https://oko.press/zolnierze-wykleci-byli-wykleci-rzadow-psl/
Nie do końca jasno się wyraziłam, chodziło mi właśnie o tę "Łączkę". Resztę możesz doczytać.
kamyk napisał(a):
Sprawa Piotrowicza.
1) W sprawie Pikula do sądu trafił akt oskarżenia skierowany przez prokuratora Zdzisława Pęcaka? TAK czy NIE?
2) Piotrowicz nie bronił żadnego pedofila. Sprawę pedofila prowadził prok. Sławomir Merkwa? TAK czy NIE?
3) Piotrowicz jako szef prokuratury sprawę nadzorował? TAK czy NIE?
4) W 2015r. Pikul mówi o Piotrowiczu tak: "Jak na komunistycznego prokuratora, i to w stanie wojennym, zachowywał się "przyzwoicie" wobec mnie. Od tej strony trudno mi go źle wspominać", rok później nagle zaczyna mówić tak: "Powtarzam: pan Piotrowicz nigdy mi nie pomagał. Jedyną działalność, jaką w ten czas wykonywał, to stworzenie aktu oskarżenia.". TAK czy NIE?
5) Trudniejsze pytanie. Kto oskarżał Pikula?
6)
karolcia napisał(a):
Pojawiły się bodajże dwie osoby. Należą do PiS

Wymień te dwie osoby z imienia i nazwiska i udowodnij ich przynależnośc do PiS. Podołasz?
karolcia napisał(a):
A kiedy ktoś chce z nimi o tym porozmawiać, to udają że w telefonie coś szumi, źle słychać i sie rozłączają

To jest wyłącznie wersja Gazety Wyborczej, tej samej co to tak zawsze pięknie o Armii Krajowej pisała. Grauluje źródeł.
7) Jak zakończyła się sprawa Pikula?

Ten Piotrowicz to jakiś twój krewny? Inaczej nie da rady wytłumaczyć tych twoich idiotyzmów
http://www.13grudnia81.pl/sip/index.php ... prawa=5218
http://wyborcza.pl/7,75398,21108047,pio ... ialem.html
Piotrowicz - twórca aktu oskarżenia.
Po latach twierdzi że go maszynistka wkręciła :mrgreen: W 2016 zmienia wersję: podpisałem, bo wiedziałem że będzie nieskuteczny. Teraz dorabia ideologię do faktów, odwracając kota ogonem.

1) TAK, Pęcak wysłał do sądu akt oskarżenia. ALE najpierw do sądu w Krośnie trafił akt oskarżenia wysłany przez Piotrowicza. został przez sąd zwrócony. Ludzie mówili że Piotrowicz nie był z tego faktu zadowolony ale obecnie trafiło mu się to jak ślepej kurze ziarno i ściemnia jaki to on dobry był.
4), 5), 7) - masz w linkach
6) pierwszą osobę już wymieniłam wcześniej, tej o sprawie której Piotrowiczowi się w kalendarzu coś popieprzyło.

Na koniec sprawa księdza pedofila.
3) TAK, nadzorował. I to Piotrowicz na konferencji prasowej uzasadniał decyzję o umorzeniu
2) nie bronił? K... m..ć przestań pi...ć!!!
http://pikio.pl/tak-piotrowicz-bronil-p ... mu-ciumka/
http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/91 ... ,id,t.html
https://oko.press/stanislaw-dajciumka-p ... iewczynki/
http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/ar ... omina.html
http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=9101
Masz, czytaj i się więcej nie odzywaj. A może tobie ktoś "dawał ciumki" albo badał "zdolnościami bioenergoterapeutycznymi" i masz teraz syndrom sztokholmski?


           
Post 14 cze 2017, o 08:35
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
karolcia napisał(a):
]Ty masz lepsze źródła: niezalezna.pl, śmieci Karnowskich czy Sakiewicza
Nadzwyczaj wiarygodne

Pan LeonX okłamuje wszystkich na forum, wymyślając coś czego nigdy nie napisałem. Udowodniłem jego kłamstwo i teraz poczekamy na jego reakcję.
Teraz pora na Ciebie.

Z moich wszystkich postów z ostatnich kilku dni znajdź choć jeden fragment w którym podaje link do strony niezależna.pl czy portalu braci Karnowskich.
Choć jeden. Jeśli takiego nie ma, to proszę Cię abyś ne wymyślała na siłę. Kłamstwami i wulgaryzmami przekonasz co najwyżej tylko samą siebie, że masz rację. Póki co Ty non stop cytujesz: tvn24, wyborcza.pl.
Czy zatem popierasz akcję wielu kibiców "Gazeta Wyborcza - Gówno Prawda"

Kilka dni wcześniej zadałem Ci proste pytanie. Nie odpowiedziałaś. "Czy akceptujesz pluralizm w mediach?". "Czy dopuzczasz istnienie mediów, które na swoch łamach przedstawiają inne poglądy od Twoich?" Proste dwa pytania. Bo jak na razie z tego co czytam, to wyzywasz tylko od śmieci.

Poniżej kolejne pytanie na które nie odpowiedziałaś. Niby piszesz, że odpowiedź jest w linkach. W linkach jest tylko sprawa pedofila. Tak więc czekam na odpowiedź.
Cytuj:
Wymień te dwie osoby z imienia i nazwiska i udowodnij ich przynależnośc do PiS.


Cytuj:
Pokaż w którym miejscu twierdzę że nie siedział w latach 80-ych? Pokaż, będę cierpliwie czekała

Napisałem "ten sam Krasulski został w 81 r. skazany na 18 miesięcy więzienia przez komunę."
Ty z rozpędu odpisałaś tak:
Cytuj:
Skąd te rewelacje wziąłeś? Z informacji od samego Krasulskiego

Czyli od Frasyniuka ręce precz, bo on siedział za komuny, a Krasulskiego to można lustrować. Wychodzę z założenia, że nie ważne kto jakie ma zasługi, każdemu można sprawdzać luki w życiorysie i oceniać jego działalność, poziom języka.
Już sobie wyobrażam ten skowyt gdyby tak Macierewicz albo Kaczyński powiedziałby, że jest "człowiekiem, który reprezentuje wszystkich tych, którzy pooddawali życie w Powstaniu Styczniowym, Powstaniu Listopadowym czy Powstaniu Warszawskim”.
Ze słowami generała Podhroskiego o Frasyniuku ""Nie jest moim reprezentantem. To skończony baran!" trudno się nie zgodzić.

Cytuj:
https://oko.press/zolnierze-wykleci-byli-wykleci-rzadow-psl/
Nie do końca jasno się wyraziłam, chodziło mi właśnie o tę "Łączkę". Resztę możesz doczytać.

Komorowski zrobił to co musiał. Taka była presja ze strony wielu środowisk. Choć za panteon w Warszawie Komorowskiego spotkała słuszna krytyka ze strony części rodzin wyklętych. Nie łądnie też, strona rządowa w styczniu 2015 r. potraktowała córkę rtm. Pileckiego nie zapraszając jej na początku na obchody wyzwolenia obozu w Auschwitz.


Cytuj:
1) TAK, Pęcak wysłał do sądu akt oskarżenia. ALE najpierw do sądu w Krośnie trafił akt oskarżenia wysłany przez Piotrowicza. został przez sąd zwrócony. Ludzie mówili że Piotrowicz nie był z tego faktu zadowolony ale obecnie trafiło mu się to jak ślepej kurze ziarno i ściemnia jaki to on dobry był.

Dokłądnie to wyglądąło to tak.
- Pikul zatrzymany 24 sierpnia 1982 roku w Jaśle
- 26 sierpnia 1982 roku prokurator E. Bryk z Prokuratury Rejonowej w Jaśle przedstawił mu zarzuty oraz zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące
- Piotrowicz 22 września 1982r. wraz z adwokatem Stanisławem Zającem popjechał do Załęza tam Antoni Pikul zmienił zeznania w stosunku do tego, co zeznał 25 sierpnia. (zadziwiająca sprawa, że obrońca oskarżonego wraz z prokuratorem kombinują jakby to tego Pikula wybronić)
- 22 września 1982 roku S. Piotrowicz zamknął śledztwo i 24 września podpisał akt oskarżenia
- Z Prokuratury Rejonowej w Jaśle sprawa została przeniesiona do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, która 29 września 1982 roku przekazała ją do Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Rzeszowie, gdzie 30 września 1982 roku prokurator podporucznik Zdzisław Pęcak stworzył nowy akt oskarżenia

Równie ciekawy jest Twój wpis o ty, że ludzie mówili? Rozumiem zamiłowania kobiet do zwykłego plotkarstwa, ale to trochę żenujące żeby pisać, że ludzie coś tam mówili.
Taki z tego Piotrowicza gorliwy prokurator, że nawet porządny akt oskarżenia nie mógł napisać. Szkoda, że Pikul z roku na rok zmienia wersję. I nawet świadomie mówi, że Piotrowicz oskarżał go przed sądem. I to nie kto inny tylko adwokat Zająć wciągnął Piotrowicz w machinę partyjną PiS, więc w jakiśsposób ufał temu Piotrowiczowi. W tej sprawie to wiadomo, że Tobie i tym oskarżającym Piotrowicza, nie chodzi o Pikula, o coś, tylko o zwykłe grzanie tematu tak jak wokół zamordowanej wiewiórki.

Artykuł z portalu krosno24.pl mi się bardzo podoba. Ciekawe fragmenty
Cytuj:
Gazeta.pl w kolejnym artykule także przyznała, że to nie Piotrowicz umorzył postępowanie, ale jak dalej pisze - fakt ten nie zmienia ani trochę istoty rzeczy.

Nawet Wyborcza przyznała, ALE wszak musimy walić w złęgo kaczora, więc wszystkie chwyty dozwolone. Ta sama wyborcza, która tak żarliwie broni czynu pedofilskiego Romana Polańskiego.
Na konferencji posługiwał się jedynie ustaleniami prokuratora Merkwy. Darcie się non stop, że Piotrowicz bronił pedofila to już celowe nadużycie.

Wciąż czekam na te opracowania o ciemnych kartach wyklętych i o tym, że mają swoje za uszami. Tylko na Boga niech to nie będą non stop powtarzane linki do wyborczej, oko-press i portali , które jedyne cytują Wyborczą.


Ostatnio edytowano 14 cze 2017, o 08:38 przez kamyk, łącznie edytowano 1 raz

           
Post 14 cze 2017, o 08:37
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Ritchie napisał(a):
Po to cywilizowany świat wypracował pewne procedury i standardy, żeby przestrzegając ich uniknąć patologii. Nowej władzy wydaje się, że wie lepiej. Jako kraj i społeczeństwo cofamy się cywilizacyjnie i potrzeba będzie długich lat, żeby to odrobić.

O tym z chęcia poczytałbym, choć pewnie i tak nie będzie odpowiedzi.


           
Post 14 cze 2017, o 11:32
 Re: Polska polityka
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Chodzi np. o możliwie transparentne przetargi na zamówienia od odpowiedniej kwoty, a nie np. zakup Boeingów za mld złotych z wolnej ręki, inspirowanych przez byłego współpracownika Boeinga, który wykończył Caracale. Chodzi o przestrzeganie procedur w kwestii np. transportu VIPów, bo jedyne prawa, które zatrzymują towarzyszy z PiS to prawa fizyki: tarcie i grawitacja - przepisy ziemskie nie mają znaczenia. To w kwestii procedur i standardów, które powinny obowiązywać wszystkich.

A w kwestiach cywilizacyjnych to staliśmy się Tutsi i Hutu - zamiast wspólnie pracować dla siebie i kraju to lejemy się i udowadniamy, kto jest większym patriotą. Cywilizacyjnie mamy wybór - możemy iść z zachodem, możemy ze wschodem. Nie możemy machać siekierką w stronę Putina i w stronę Unii, bo zostaniemy sami, tak jak przed II wojną światową, kiedy to doczepiliśmy się do aliantów, a Armia Czerwona stała się sojusznikiem naszych sojuszników, kiedy przestała być wrogiem. Osobiście jestem za cywilizacją zachodnią i uważam, że dzięki obecności w Unii zrobiliśmy skok cywilizacyjny, a obecne wygłupy nie służą niczemu dobremu. Że Unia ma swoje wady? No pewnie, że ma, ale podaj alternatywę dla UE? Odnoszę wrażenie, że obecnie rządzącym najbardziej odpowiada model białoruski, a to nie tędy droga. Jesteś w Irlandii(?) właśnie dzięki Unii - masz wybór i to jest piękne. Ale nie zachowuj się jak arabus jadący na zachód, który korzysta z dóbr zgniłej moralnie Unii, ale w sercu i duszy jest za szariatem.

Co do komuny i Piotrowicza, to nie ma chyba bardziej definiowalnego kryterium, niż to, że ktoś pracował w prokuraturze PRL. Nie interesuje mnie, czy ktoś palił i się zaciągał lub nie. Każdy pełnoletni obywatel gdzieś pracował w PRL, ale na Boga nie róbmy z komunistycznego prokuratora twarzy rzekomo jedynej prawdziwej antykomunistycznej partii. To się nie uda.

Transformację '89 można było zrobić lepiej, ale można było gorzej - na tle regionu (byłe kraje ZSRR, Czechy, Słowacja, Węgry) wypadamy chyba całkiem nieźle. Kaczyński też był w Magdalence. Wałęsa współpracował z SB w latach '70 to jest fakt. To, że się nie przyznał, to wg mnie był błąd. Patrząc jednak przez pryzmat, gdzie teraz jesteśmy, uważam że nie jest źle i myślę, że lepiej skupić się na tym, żeby wprowadzać takie zmiany, aby było jeszcze lepiej, niż w kółko rozkminiać Magdalenkę.

Jestem za pełną wolnością mediów - niech rynek ocenia, co się sprzeda, a co nie. Niech będzie miejsce dla Michników, Karnowskich i Kowalskich. Jednak to, co obecnie uprawia TVPiS nie mieści się w moim pojęciu wolności - to nawet Urban za komuny dyskretniej stosował propagandę sukcesu i bił we wrogów systemu. A do tego dojdzie narodowa zrzutka na kumpli kurskiego w formie abonamentu.

Reasumując, fajnie byłoby, gdyby dało się rozmawiać spokojnie, bez takiej polaryzacji - gdyby udało skupić się na wspólnych wartościach, a nie budować kapitał polityczny na kłóceniu społeczeństwa, szukaniu wrogów i definiowania się, kto jest prawdziwszym polakiem.


           
Post 14 cze 2017, o 13:19
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Cytuj:
Pokaż w którym miejscu twierdzę że nie siedział w latach 80-ych? Pokaż, będę cierpliwie czekała

Napisałem "ten sam Krasulski został w 81 r. skazany na 18 miesięcy więzienia przez komunę."
Ty z rozpędu odpisałaś tak:
Cytuj:
Skąd te rewelacje wziąłeś? Z informacji od samego Krasulskiego


Tak, znów rzucasz gównem. Wracaj z tej Irlandii jak najszybciej, miejsce w PiS już dla ciebie czeka, idealnie się nadajesz do tej czerwonej bandy. Zastanawiam sie tylko czy to rodzinne, czy jednak się rodzinie nie udałeś. Wyrwać jedno zdanie i się czepiać i cieszyć jak dziecko. Więc patrz co napisałam. Jest gdzieś że o pierdlu po 1981 to nieprawda?
karolcia napisał(a):
Skąd te rewelacje wziąłeś? Z informacji od samego Krasulskiego? :kielb_pala: Wykształcenie średnie, batalion medyczny, negatywne opinie za działalność niepodległościową. Zastanów się nad jednym: dlaczego zataił tę służbę w tym "batalionie medycznym"? Pomyśl trochę logicznie, jeśli oczywiście potrafisz.
To dlaczego go aż tyle lat w wojsku trzymali? Prawda ujrzała światło dzienne: Zero wykształcenia średniego, dziwny ten batalion medyczny, z wojska wyleciał na zbity pysk za kradzież spirytusu :mrgreen:
Tako rzecze Krasulski: https://www.leonardkrasulski.pl/biografia
Taka jest prawda: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 06155.html

kamyk napisał(a):
Czyli od Frasyniuka ręce precz, bo on siedział za komuny, a Krasulskiego to można lustrować. Wychodzę z założenia, że nie ważne kto jakie ma zasługi, każdemu można sprawdzać luki w życiorysie i oceniać jego działalność, poziom języka.
Słyszałeś że PiS coś tam kwiczał aby jednak nie grzebać w ich życiorysach? :kielb_pala:
https://oko.press/poslowi-sasinowi-nagl ... ach-wiary/
kamyk napisał(a):
Już sobie wyobrażam ten skowyt gdyby tak Macierewicz albo Kaczyński powiedziałby, że jest "człowiekiem, który reprezentuje wszystkich tych, którzy pooddawali życie w Powstaniu Styczniowym, Powstaniu Listopadowym czy Powstaniu Warszawskim”.
Pamiętasz jak Kaczyński wciskał kit że matka Jadwiga brała udział w Powstaniu Warszawskim? Tak, brała. Online ze Starachowic :wysmiewacz:
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... skich.read

kamyk napisał(a):
Artykuł z portalu krosno24.pl mi się bardzo podoba. Ciekawe fragmenty
Cytuj:
Gazeta.pl w kolejnym artykule także przyznała, że to nie Piotrowicz umorzył postępowanie, ale jak dalej pisze - fakt ten nie zmienia ani trochę istoty rzeczy.

Ty nawet nie rozumiesz co jest istotą rzeczy. Czy tylko udajesz? A może jednak ten Piotrowicz to twój wujek i sam ci ciumki dawał? :wysmiewacz:
kamyk napisał(a):
Nawet Wyborcza przyznała, ALE wszak musimy walić w złęgo kaczora, więc wszystkie chwyty dozwolone. Ta sama wyborcza, która tak żarliwie broni czynu pedofilskiego Romana Polańskiego.
GW żarliwie broni czynu Polańskiego? Użyj może choć raz mózgu. Nawet nie masz pojęcia o co chodzi z Polańskim. To że bzyknął dziewczynkę jest wybitnie naganne i niedopuszczalne, ale porównywać sytuacje Polanskiego do księdza z Tylawy to tylko ty potrafisz. Tak, i tu i tu dziecko było podesłane przez rodziców. Różnica polega na tym, że matka chciała zrobić z córeczki aktorkę i wiedziała co może się wyprawiać - jak nie teraz to później. Posyłając dziecko na parafię chyba jednak rodzice nie zakładają że będzie się to wiązać z takimi czynami. Tobie to jednak szkoda tłumaczyć.
kamyk napisał(a):
Na konferencji posługiwał się jedynie ustaleniami prokuratora Merkwy. Darcie się non stop, że Piotrowicz bronił pedofila to już celowe nadużycie.
Raz jeszcze przeczytaj ze zrozumieniem co Piotrowicz mówił na konferencji prasowej. Gdyby nie bronił pedofila, gdyby nie popierał umorzenia - to umorzenia by nie zatwierdził. Przede wszystkim - nie kompromitowałby się wygadując takie rzeczy jakie wygadywał.
Zupełnie nie rozumiem twojej postawy. Piotrowicz to twój wujek? Syndrom sztokholmski? Czy może...czy może sam masz takie skłonności i bronisz swego...?


           
Post 14 cze 2017, o 21:16
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
https://www.facebook.com/KamieniKupa1/v ... 044129536/

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 14 cze 2017, o 22:45
 Re: Polska polityka
Weteran
Weteran
Avatar użytkownika

Dołączył: 11 gru 2005, o 01:46
Skąd: Rz-ów => Wa-wa
Posty: 3921

Zobacz profil 
Dlaczego Pan zgwałcił tę panią? A bo tamten Pan też ją zgwałcił...

To w kwestii argumentów, że wy/PO/oni też tak robili ;)


           
Post 15 cze 2017, o 08:53
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Filmik powyżej pokazuje te właśnie procedury i standardy, które zostały wypracowane za rządów PO i których to dziś państwo polskie nie przestrzega nie stosuje, za co jest wielce krytykowane przez opozycję w kraju jak i przez gremia unijne (sic!).
Różnica jest kolosalna. Dziś zagrożeniem dla wolności, jest to, że pan Frasyniuk z uśmiechem na ustach robi sobie jaja z policjanta, bo doskonale wie, że włos mu z głowy nie spadnie, a mimo wszystko wrzeszczy o dyktaturze. Nadużywanie pojęć.
Tak wiele osób przez ostatnie lata przywzwyczaiło się do tego, że są klasą panującą, a reszta jest po prostu motłochem, który draźni jaśnie panów nad morzem, bo się rozpanpszyło przez program 500+.
świetnym przykłądem podejścią tych elit do zwykłych Polaków, był występ pani dziennikarki z wyborczej w TVN, gdzie z widocznym podnieceniem na twarzy, udowadniała, że jeśli nawet jeden imigrant wysadzi w powietrze 10 Polaków, to mimo wszystko dalej uratuje się 6999 osób. Dla nich to tylko czysta statytstyka. Dlatego właśnie pani Holland podsumowała to hasełm, że walczymy o to żeby było jak było. Czasy gdy państwo było dla nch dojnym cycem skończyły się i ludzie Ci nie potrafią się odnaleźć się na wolnym rynku. Dawniej było prościej, szło się do ministra i nagle Wojewódzki z Materną dostawali kontrakt na kilkaset tysięcy złotych, a dzisiaj co? Musi wystarczyć sam talent, dlatego przez kilkanaście miesięcy taka pani Tadla musiała dorabiać robiąc z siebie idiotkę w "roastach", a pan Lis skończył z oglądalnością na poziomie 50 osób.
Władza dawniej wielu gwarantowała poczucie wyższości nad innymi. Człowiek mógł być prosty, bez wykształcenia, mógł nie przeczytać żadnej książki w swoim życiu, ale miał poczucie wyższości zwłaszcza nad moherem, który w mediach przedstawiany był jako coś gorszego od psa. A tu nagle tak się zafiksowało, mimo ponad 90% przewagi w telewizjach, że ten moher wygrał wybory i rządzi. Stąd właśnie kody, odnowy, obywatele, któych elity okazują się: alimenciarzami, oszustami finansowymi, Hadaczami czy gościem który został skazany na 6.5 roku więzienia za handel kobietami.

Widzisz tę różnicę, że dziś policja nie strzela do protestujących, nie gazuje, nikt Kasprzykowi czy Kijowskiemu nie wchodzi na chatę, nie trzepie autokarów przed wyjazdem na manifestację. A tu wchodzisz na portal natemat.pl a tam na czerwono jest gorzej niż za PRL-u a policja o ZOMO. Frasyniuka przenieśli, próbowali wylegitymować, a jakiś dziennikarz ozgłasza na cały świat, że Frasyniuka aresztowano i Petru apeluje o jego uwolnienie. Tak wyglądał PRL? Czysta kpina z ofiar z Wujka i innych pomordowanych.

Jeszcze odnoścnie do tych super procedur wypracowanych w poprzednich latach, których nie stosowanie dziś cofa nas cywilizacyjnie.

- ministrowie, szefowie służb (m.in CBA, BOR) podsłuchiwani przez długi okres czasu przez kilku kelnerów. Ja dziś słyszę o bezbronnej Polsce mimo, że kilka lat temu kilku chłopaczków dosłownie zdestabilizowało cały aparat państwowy
- dwóch historyków wydaje książkę i cały aparat państwowy rzucony jest do walki z historykami, którzy napisali prawdę
- pewien student pisze pracę magisterską na Uniw. Jagiellońskim po czym wydaje jej wersję rozszerzoną w formie książki. Rozpętuje się larum, a władza państwowa straszy kontrolą prac magisterskich na tymże Uniwersytecie
- jakiś głupawy młodzieniec robi stronę internetową wyśmiewającą prezydenta Komorowskiego. Reakcja? Wjazd ABW na chatę tego młodzieńca i przeszukiwanie piwnicy
- ministe rządu rozmawia z wydawcą pewnego dziennika naciskając aby zmienić redaktora naczelnego co też się udaje
- ten sam minister rzadu w jakiejś podejrzanej scenerii ugaduje się z bznesmenem, aby zdestabilizować jedno z ostatnich większych mediów krytycznych wobec władzy
- rząd napuszcza agentów CBA na mieszkanie szefa klubu parlamentarnego partii koalicyjnej przed wąznym głosowaniem w celu zastraszenia tychże posłów
- spotkanie marszałka sejmu, szefa ABW, rzecznka rządu i jakiś dwóch podejrzanych typów z dawnych WSI w celu omówienia prowokacji wynmierzonej w dziennikarza
- wjazd ABW na redakcję tygodnika Wprost
- aresztowanie przez policjantów dwóch dziennikarzy którzy na miejscu relacjonują wydarzenia(czytaj: wykonują swoją pracę)

Przeczytaj i porównaj z dzisiejszymi czasami. Jeśli jest to cywilizacyjne cofanie się to o co tu chodzi? Ja natomast dziś czytam, że w jakimś raporcie o zagrożonej wolności mediów jako argument podaje się, że Gazeta Wyborcza nie jest wspierana rządowymi pieniędzmi. Śmiać się?


           
Post 15 cze 2017, o 13:13
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Dziś zagrożeniem dla wolności, jest to, że pan Frasyniuk z uśmiechem na ustach robi sobie jaja z policjanta, bo doskonale wie, że włos mu z głowy nie spadnie, a mimo wszystko wrzeszczy o dyktaturze. Nadużywanie pojęć.
Bardzo ciekawy jest punkt widzenia. Córka radnej PiS napierdziela w policjantów, szarpie się - a Błaszczak potem przeprasza za interwencję. Z Frasyniukiem sprawa niejednoznaczna, na pewno z policjantami się nie bił - Błaszczak grzmi o chuligaństwie.
Jeszcze coś?
kamyk napisał(a):
Tak wiele osób przez ostatnie lata przywzwyczaiło się do tego, że są klasą panującą, a reszta jest po prostu motłochem, który draźni jaśnie panów nad morzem, bo się rozpanpszyło przez program 500+.
Mnie denerwują wszyscy, którzy z kraju robią sobie dojną krowę - a ty jesteś wniebowzięty z bananem na gębie że twoja ukochana czerwona banda właśnie stała się klasą panującą i wygłodniała po 8 latach postu rzuciła się na żer. Tym się właśnie różnimy
kamyk napisał(a):
Czasy gdy państwo było dla nch dojnym cycem skończyły się i ludzie Ci nie potrafią się odnaleźć się na wolnym rynku. Dawniej było prościej, szło się do ministra i nagle Wojewódzki z Materną dostawali kontrakt na kilkaset tysięcy złotych, a dzisiaj co?
Dla jednych się skończyły, dla czerwonej bandy właśnie się zaczęły. Aż wióry lecą. Co najgorsze to się okazuje że takiego rozpasania, kolesiostwa i okradania to jeszcze nie widzieliśmy. Łatwo jednak pisowskiej mafii wmawiać ludziom że to kwiczą odrywane świnie od koryta. To co, mnie też oderwali bo jestem przeciwko nim?
A jak tam córka leśniczego?
kamyk napisał(a):
Władza dawniej wielu gwarantowała poczucie wyższości nad innymi. Człowiek mógł być prosty, bez wykształcenia, mógł nie przeczytać żadnej książki w swoim życiu, ale miał poczucie wyższości zwłaszcza nad moherem, który w mediach przedstawiany był jako coś gorszego od psa. A tu nagle tak się zafiksowało, mimo ponad 90% przewagi w telewizjach, że ten moher wygrał wybory i rządzi. Stąd właśnie kody, odnowy, obywatele, któych elity okazują się: alimenciarzami, oszustami finansowymi, Hadaczami czy gościem który został skazany na 6.5 roku więzienia za handel kobietami.
Tak tak tak, a w PiS to wszyscy prawi i sprawiedliwi, tacy dobrzy że do rany przyłóż, przekrętów nie robią alimenty ładnie płacą (jak Kurski czy Zbonikowski) i w ogóle przykłady katolickiego życia rodzinnego (jak pewien radny PiS z Bydgoszczy i paru innych)
A teraz odpowiedz: był zamach, ile wybuchów było? :mrgreen:
kamyk napisał(a):
Widzisz tę różnicę, że dziś policja nie strzela do protestujących, nie gazuje, nikt Kasprzykowi czy Kijowskiemu nie wchodzi na chatę, nie trzepie autokarów przed wyjazdem na manifestację.
Próby włamu na komputery to krasnoludki zrobiły? Przyznam że policji w to bym nie mieszała, zgoda. Za komuny SB się takimi sprawami zajmowała, dziś służby kontrolowane przez PiS
kamyk napisał(a):
Jeszcze odnoścnie do tych super procedur wypracowanych w poprzednich latach, których nie stosowanie dziś cofa nas cywilizacyjnie.
- ministrowie, szefowie służb (m.in CBA, BOR) podsłuchiwani przez długi okres czasu przez kilku kelnerów. Ja dziś słyszę o bezbronnej Polsce mimo, że kilka lat temu kilku chłopaczków dosłownie zdestabilizowało cały aparat państwowy
Na czyje zlecenie? Kto mordę darł wówczas?
kamyk napisał(a):
- jakiś głupawy młodzieniec robi stronę internetową wyśmiewającą prezydenta Komorowskiego. Reakcja? Wjazd ABW na chatę tego młodzieńca i przeszukiwanie piwnicy
Twórca antykomor ostatnio mówił, że z dzisiejszej perspektywy patrząc na Dudę, to aż mu wstyd że na Komorowskiego pluł. Zwróćmy uwagę na coś innego. Stworzył stronę gdzie można było sobie postrzelać do Komorowskiego. Miał sprawę. Czy wiesz jak się sprawa zakończyła?
Teraz poczytaj sobie tu. Jeden wpis i co? http://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086, ... izuje.html
Machina PiS działa mściwie
kamyk napisał(a):
- ministe rządu rozmawia z wydawcą pewnego dziennika naciskając aby zmienić redaktora naczelnego co też się udaje
- ten sam minister rzadu w jakiejś podejrzanej scenerii ugaduje się z bznesmenem, aby zdestabilizować jedno z ostatnich większych mediów krytycznych wobec władzy
Gazeta Polska? Więcej propagandy i fałszu niż w Trybunie Ludu. Gazeta wydawana przez spółkę należącą do Srebrnej, spółki PiS. Więcej zatem chyba dodawać nie trzeba
kamyk napisał(a):
Przeczytaj i porównaj z dzisiejszymi czasami. Jeśli jest to cywilizacyjne cofanie się to o co tu chodzi? Ja natomast dziś czytam, że w jakimś raporcie o zagrożonej wolności mediów jako argument podaje się, że Gazeta Wyborcza nie jest wspierana rządowymi pieniędzmi. Śmiać się?
Pokaż, bo albo coś kłamiesz, albo raport pisał idiota


           
Post 24 cze 2017, o 13:23
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Ritchie napisał(a):
A w kwestiach cywilizacyjnych to staliśmy się Tutsi i Hutu - zamiast wspólnie pracować dla siebie i kraju to lejemy się i udowadniamy, kto jest większym patriotą.


Masowe nadużywanie pojęc w ostatnch latach stało się wielkim problemem. Tysiąc razy krzyknięto, faszyzm, PRL, Rwanda i przy następnym tysięcznym pierwszym, każdy machnie już tylko ręką.
Nie przesada porónywać obecną Polskę do masowych rzezi w Rwandze, w których zginęło milion osób, gdzie sąsiad mordował dzieci sąsiada i jego dzieci? To jest głównie tak, że każda partia, partyjka, ma swoje zagorzałe grono wielbicieli w internecie, gdzie wojuje od samego rana. Widać to zwłaszcza po sondach na twiterze, gdzie po każdej ze stron zawsze głosuje około 1,5 tys osób, a że mamy dziś wielki rozwój portali społecznościowych więc i tam tte przepychanki przenikają, stąd wrażenie, że dzieje się coś niezwykłego. Wyolbrzymianie, podziały były zawsze, są i muszą być. To, że pod koniec lat 90-tych i na początku XXI wieku nikt nie był karmiony przekazem o podziale, to nie oznacza że go nie było. Po prostu w telewizji Kwiatkowskiego i SLD takiego przekazu nie było. A że nie było praktycznie żadnej konkurencji, poza rodzącymi się stacjami TVN czy Polsat, internetu w ogóle nie było, stąd wrażenie że wtedy było spokojnie.
Najlepszym przykładem na nudę jest właśnie ten temat na tym forum, gdzie przez kilkanaście miesięcy mało kto tutaj się wpisywał.
Ostatni przykład potwierdzający regułę. Kaczyński kilka dni pojechał na Wawel odwiedzić grób brata. Po jednej stronie zebrała się grupka kilkunastu/kilkudziesięciu przeciwników, po drugiej stronie o wiele liczniejsza grupa przeciwników tych pierwszych. Obie grupy pokrzyczały na siebie i potem spokojnie rozeszli się do domów. To, że w mediach niektórych przedstawia się niemalże wizję wojny domowej to już jest problem tych którzy na takie proste manipulacje się łapią.
Na szczęście póki co, po tylko jednej stronie nie ma więcej Ryszardów Cybów.
Póki co np. na tym forum można mieć jedynie do czynienia z gościem, co w cyniczny sposób przekręca moje wypowiedzi albo z panią, która niemalże w każdym poście posługuje się takimi oto inteligentnymi komentarzami:
Cytuj:
.Co ty Kamyk pierd..sz?, ...Weź idź wytrzeźwiej..., ...schlałeś się jak prosię......obrzucić gównem wszystko dokoła...stoisz po radzieckiej stronie... znów rzucasz gównem...czy jednak się rodzinie nie udałeś...może jednak ten Piotrowicz to twój wujek i sam ci ciumki dawał? ...Użyj może choć raz mózgu...czy może sam masz takie skłonności i bronisz swego...?


Widzisz sam panie Ritchie, jaki to lament że politycy tacy czy inni zachowują się w chamski sposób, ale czy na pewno tylko sami politycy, warto czasem spojrzeć na zwykłych ludzi. Poyżej masz przykład doboru kulturalnych i bardzo inteligentnych argumentów.
Sam piszesz z ubolewaniem
Cytuj:
Reasumując, fajnie byłoby, gdyby dało się rozmawiać spokojnie, bez takiej polaryzacji

To popatrz na posty piszącej tu pani i jej zadaj pytanie: dlaczego ona nie potrafi?

Ritchie napisał(a):
Nie możemy machać siekierką w stronę Putina i w stronę Unii, bo zostaniemy sami, tak jak przed II wojną światową,


Porównywanie obecnej sytuacji geopolitycznej do tej sprzed wojny i z czasów wojny to tez wielka przesada. Pięknie brzmi hasło o grze na wielu fortepianach. Tak więc i można ponegocjować z Chińczykami, co wkurza Rosję i USA, i można i z tymi. Określany jako Megarusofobiczny rząd Szydło nie miał problemu aby w styczniu 2016 r. podpisać umowę z Rosją na dostawy rosysjkiej ropy. Warunki umowy są bardzo ciekawe. Czysty pragmatyzm bez żadnego machania szabelką. Kupno gazu z Kataru, USA czy z Norwegii.

Ritchie napisał(a):
Że Unia ma swoje wady? No pewnie, że ma, ale podaj alternatywę dla UE?


Jeśli nie Unia to co? Przypomina to hasło tych których pyta się o kryzys w Unii na co odpowiadają: jeszcze więcej Unii, jeszcze większa integracja, jeszcze większa centralizacja, jak najszybsze wejście do strefy Euro. Ja rozumiem, te straszące niczym bilboardy na polach tablice, że coś powstało przy pomocy funduszy z Unii, ale nie można być naiwnym i oczekiwać, że Unia daje ot tak miliardy, a wszystkim krajom zależy nie na własnym interesie tylko na tym, aby z ich miliardów rozwijała się Polska. Takie typu przekazy są dobre dla dzieci z gimnazjum paradujących na paradzie Schumana.
Alternatywną dla starej, zniewieściałej, tępej Unii jest jak najszybsze odsunięcie od władzy skurompwanego pokolenia68 i ich ideowych następców.
To m.in i w Polsce właśnie Unia przy pomocy funduszy norweskich i innych rozleniwia znaczną część społeczeństw. Wystarczy, że założysz sobie dziś fundację na rzecz glbt, fundację na rzecz trans, queer i inne qwerty czy jakiś centrum monitorowania zachowań rasisotowskich, faszystowskich i innych owskich i żyjesz jak pączek w maśle nie robiąc nic i składasz wnioski o dofinansowanie. Czyste żebractwo, a niejednokrotnie pożytek z takiej fundacji dla ogółu jest zerowy.
Nadarzyła się jedna z okazji jaką stało się wejście do Unii i trzeba na maxa to wykorzystać do własnych interesów.

Ritchie napisał(a):
Odnoszę wrażenie, że obecnie rządzącym najbardziej odpowiada model białoruski, a to nie tędy droga.


A ja odnoszę wrażenie, że obecnie rządzącym najbardziej odpowiada model czechosłowacko-panamsko-kanadyjski. Jeszcze zapomniałem, że przecież oprócz putinizacji, machaniem szabelką, rusofobii, faszyźmie trzeba jeszcze coś wspomnieć o Białorusi. Tak wypada powiedzieć w towarzystwie?
Najlepiej tę Białoruś to było widać jak legitymowali Frasyniuka. Widziałeś wtedy strach w oczach Frasyniuka czy choćby tego drugiego dziwnego pana i innych? Wręcz przeciwnie. W rozmowie z policjantami panowie z uśmiechem na twarzach świetnie się bawili. Na Białorusi to wręcz marzą o takiej demokracji. Jeszcze raz powtarzam, Frasyniuk wiedział że nic mu się nie stanie w tej dusznej Polsce i robił sobie jaja z policjanta. Gdyby tak zwykły człowiek robił skończyłoby się na wycieczce na komisariat.

Ritchie napisał(a):
Jesteś w Irlandii(?) właśnie dzięki Unii


No proszę Cię. Jestem w Irlandii tylko dzięki własnej zaradności, odwadze i chęci. Ja nie byłem uchodźcą, który przyjeżdżał z wyciągniętymi rękoma po socjal. Nikt mi na bilet nie dał, nikt mi na początku na hostel nie dał, nikt mi mieszkania i pracy nie szukał. Nikt za mnie spraw urzędowych i podatkowych nie załatwiał. Niektórzy naprawdę dalej żyją w świecie w którym wydaje się, że przed 2004 r. to nigdzie nie można było wyjeżdżać. Jak ktoś miał kasę mógł sobie wszędzie wyjechać. Lata przed rokiem 2004 Polacy swobodnie wjeżdżali sobie do Irlandii znajdowali pracę, z taką tylko różnicą, że trzeba było sobie załatwić pozwolenie o pracę, przedłużyć wizę. Nie było to nic trudnego. Teraz owszem jest łatwiej bez stania w kolejce do urzędu imigracyjnego. A co powiesz na przypadki osób, które wyjechały sobie do Irlandii, ale im się nie udało i albo wróciły do Polski albo skończyły na ulicy? Jakoś Unia nic im nie dała.
Cywilizacyjny skok widać spowodowany jest też tym, że Polska od zawsze ma potencjał i trudno, żeby się cywilizacyjnie nie rozwijała. Ciekawe są statystyki porównujące siłę nabwyczą przecięntego wynagrodzenia Polaka z lat 1995, 2000 i 2012. Wyraźny skok jest o dziwo między rokiem 1995 a 2000.
Największy błąd przy przydatności UE to taki, gdzie wychodzi się z założenia, że koniecznie trzeba wstąpić i po prostu być i pieniądze będą lecieć z nieba.

Wystarczy porównać choćby strategię takich krajów jak Hiszpania, Portugalia, Grecja, Włochy do Irlandii. W tych pierwszych ich elity dały się politycznie skorumpować i w zasadzie zmarnowały szansę na dobry szybki, mocny rozwój. Przyjechał biały człowiek z Brukseli i mejscowego murzyna zrobił sierżantem, dając błyskotki i tak ten sierżant trzyma za mordę reszte murzynów.
Irlandia weszła do Unii w roku 1973. I żadna Unia nic Irlandii ot tak nie dała. Irlandczycy w połowie lat 80-tych wpadli na pomysł zrobienia tego trochę po swojemu. Postawili na kilka gałęzi gospodarki, m.in na przemysł farmaceutyczny skupiając się na utrzymaniu niskiego podatku dla przedsiębiorców i od lat w stronę Unii machają szabelką i nic. Stoją twardo przy swoim i nic im Unia nie może zrobić. Piszesz tak o standardach. To powiedz mi co to za standardy demokratyczne, żeby powtarzać referendum tylko dlatego, że wyniki były niewygodne dla Brukseli albo co to za standardy, że kraj, który przestrzega zapisów konwencj dublińskiej jest przez UE za to właśnie krytykowany.

Ritchie napisał(a):
Ale nie zachowuj się jak arabus jadący na zachód, który korzysta z dóbr zgniłej moralnie Unii, ale w sercu i duszy jest za szariatem.


Tu poprosiłbym o rozwinięcie, bo porównywanie do arabusa nieroba, który przyjeżdża tylko po socjal do ludzi, którzy pracują i płacą podatki jest mocno nie na miejscu. Za co to porównanie? Za to, że na forum coś skrytykuję? Nie można? Myślę, że nie tylko w Irlandii jest takie zjawisko, co zaobserwowałe, że jest jakaś tam grupka Polaków, którzy są mega zakochaniw Irlandii i na jakąkolwiek krytykę irlandzkiej polityki lub samych Irlandczyków reagują oburzeniem i hasłami typu: "Jak Ci się nie podoba to wracaj", " Jak śmiesz krytykować tych którzy Cię karmią". Co brzmi zabawnie. Chodzi mi o to, że tacy ludzie uważają, że im bardziej będą jechać na Polskę i tzw.uważanych przez nich za gorszych polaczków to tym bardziej staną się bardziej irlanddzcy. I jadą po Tobie nawet za to, że po prostu powiesz, że jest taki mały minusik, który mi się nie podoba.

Ritchie napisał(a):
Co do komuny i Piotrowicza, to nie ma chyba bardziej definiowalnego kryterium, niż to, że ktoś pracował w prokuraturze PRL.


Według tego kryterium to jak możesz (jeśli to robisz) oglądać autorytety w studio TVN, które grzmią o zagrożonej demokracji, a wielu z nich to wysocy funkcjonariusze PZPR, komunistycznych służb specjalnych szkolonych w Moskwie, sędziowie skazujący opozycjonistów m.in w stanie wojennym, redaktorzy którzy w swoich gazetach bronią najgorszych komunistycznych zbrodniarzy z lat 40-tych i 50-tych. Dobre. Dobrze wiemy, że jeśli Piotrowicz pójdzie drogą Giertych czy Marcinkiewicza to na drug dzień będzie zaproszony do rozmowy z Moniką Olejnik.

Ritchie napisał(a):
Jestem za pełną wolnością mediów - niech rynek ocenia, co się sprzeda, a co nie. Niech będzie miejsce dla Michników, Karnowskich i Kowalskich. Jednak to, co obecnie uprawia TVPiS nie mieści się w moim pojęciu wolności - to nawet Urban za komuny dyskretniej stosował propagandę sukcesu i bił we wrogów systemu. A do tego dojdzie narodowa zrzutka na kumpli kurskiego w formie abonamentu.


Sam udzieliłeś odpowiedzi, jesteś jednym z nielicznych. Większość nie chce żadnego pluralizmu w mediach i nawet mała wysepkę o innych pogląach nie będą w stanie zaakceptować. TVP ma być taka jaka była przed rokiem 2016 czyli gdy Warzecha skrytykował niedobrą kampanię Komorowskiego to mu redaktor Kulczycki wyskoczył z hasłem "czy jest pan opłacany przez sztab PiS". Pełen profesjonalizm, rzetelności i uczciwość dziennikarska. Szanujmy się co.
Ciekawe czy Michnik jest w stanie poradzić sobie na wolnym rynku. Przez całe lata żył jak pączek w maśle, będąc finansowanym z budżetu państwa. Dziś skończyły się dotacje od państwa i nagle krzyk, że wolnośc mediów zagrożona.
W lutym był raport amer organiacji Freedom House w którym jako jeden z powodów dla których wolnośc mediów w PL jest zagrożona wymienia się ezygnowanie przez urzędy z prenumeraty „Gazety Wyborczej” oraz zaprzestanie kupowania w niej reklam i ogłoszeń przez spółki Skarbu Państwa. Ponadto wolność ma być zagrożona, bo rząd promuje bohaterskie postawy Polaków w czasie II wojny światowej i nie uważa, abyśmy byli odpowiedzialni za Holocaust. Absurd. Tym wszystkim organizacjom zupenie nie przeszkadza fakt, że pod rządami Tuska i Kopacz naciskano na redakcję FAKTu aby zmienili redaktora naczelnego, aresztowano dziennikarzy itd.
Porównanie do propagandy Urbana obecnej TVP to już szczyt beszczelności i obrażanie ludzi solidarności. Ciekawe czy Gwiazda, Walentynowicz, Frasyniuk, Bujak byli zapraszani w latach 80-tych do studia aby przestawić stanowisko Solidarności. Ty wiesz Ritchie o czym w ogóle piszesz Wiesz co Urban robił w sprawie Przemyka albo ks. Popiełuszki? Przed rokiem 2016 w 95% telewizji w Polsce był tylko jeden przekaz. Teraz masz wybór i Tobie i innym się to nie podoba.
Dla porównania dane prezentujące czas poświęcony partiom z roku 2013 i 2016.

2013: PO-PSL 51% czasu, PiS(razem z Ziobro i Gowinem) 24%
2016: PiS(+Ziobro, Gowin) 58% czasu, PO + Petru 31%

Ja wolałbym konketnie podyskutować o konkretnej audycji czy konkretnym wydaniu wiadomości, bo takie ogólnikowe że TVP jest gorsza od propagandy Urbana to tak samo trzymające się rzeczywistości hasełka jak te: o nadchodzącym faszyźmie, bojówkach Macierewicza, o włamanach na komputery Kijowskiego czy o ostatnim wywiadzie Kopacz, która stwierdziła, że ludzie boją się rozmawiać przez telefon. To jest dopiero szajba i spiskowe teorie.

Co do abonamentu to w Irlandii płacisz co miesiąc 13 euro i co to za problem? Dzięki temu możesz np. oglądać w irlandzkiej telewizji wszystkie mecze Euro 2016 i nie ma lamentu że prawa wykupi jakaś prywatna stacja SkySports i zakoduje. W Polsce rok temu ludzie mieli z tym problem.
Krótko możnaby podsumować te wszystkie oskarżenia pod względem TVP i sprawdzić które z nich to zwykłę fejki.


           
Post 25 cze 2017, o 00:30
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Kaczyński kilka dni pojechał na Wawel odwiedzić grób brata. Po jednej stronie zebrała się grupka kilkunastu/kilkudziesięciu przeciwników, po drugiej stronie o wiele liczniejsza grupa przeciwników tych pierwszych. Obie grupy pokrzyczały na siebie i potem spokojnie rozeszli się do domów.


Smutne jest, ze Kaczor nie mogl nawet spokojnie odwiedzic grobu brata bez mnostwa ludzi patrzacych na kazdy jego krok. W jaki sposob sie dowiedzieli, ze tyle ich sie tam zebralo?

Cytuj:
Myślę, że nie tylko w Irlandii jest takie zjawisko, co zaobserwowałe, że jest jakaś tam grupka Polaków, którzy są mega zakochaniw Irlandii i na jakąkolwiek krytykę irlandzkiej polityki lub samych Irlandczyków reagują oburzeniem i hasłami typu: "Jak Ci się nie podoba to wracaj", " Jak śmiesz krytykować tych którzy Cię karmią".


Widzialem to samo w Australii. Niewiarygodne jest, jakie glupoty ci krytykujacy Polacy potrafia o kraju i jego mieszkancach opowiadac. Popieram - fit in of f*** off. Jak sie nie podoba, nikt ich tam na sile nie trzyma, a ich narzekanie potrafi czlowieka doprowadzic do bialej goraczki. Jedna z przyczyn, czemu pousuwalem wiekszosc Polakow w AU ze swoich znajomych... po co ich wkurzac moim szczesciem, zadowoleniem, sukcesem i akceptacja kraju, kiedy oni mnie probuja przekonywac, ze zyje w swiecie iluzji. Natomiast krytyka, ale rzeczowa, jest mile wskazana, ale wszystko w granicach normy. Chociazby taka, jak ta, ktora mielismy w temacie emigracji odnosnie systemu edukacyjnego i zdrowotnego w Irlandii. Tyle, ze jesli kazde jedno spotkanie i dyskusja przeradza sie w taka krytyke, to tez jest to nie wytrzymania i zasada "go back where you came from if you don't like it here" rowniez wchodzi w zycie.

Cytuj:
Niektórzy naprawdę dalej żyją w świecie w którym wydaje się, że przed 2004 r. to nigdzie nie można było wyjeżdżać. Jak ktoś miał kasę mógł sobie wszędzie wyjechać. Lata przed rokiem 2004 Polacy swobodnie wjeżdżali sobie do Irlandii znajdowali pracę, z taką tylko różnicą, że trzeba było sobie załatwić pozwolenie o pracę, przedłużyć wizę. Nie było to nic trudnego.


Hahaha... rozbawil mnie ten komentarz. Przypomnialo mi to, jak armada liberalow i libertarian i innych korwinistow z Polski krzyczala tu i owdzie na forach, ze system, gdzie trzeba zalatwic wize, to skandal i komunizm. To samo sluchalem w Australii, ze jakim prawem AU moze wymagac dla Polakow wiz, skoro Aussies do Polski jada bez wiz. Po pierwsze - nikt nam w AU nie bedzie mowil, co nam wolno, a co nie. Po drugie - zalatwienie tych wiz, podobnie jak pisal Kamyk, nie jest specjalnie skomplikowane, ale swietnie dziala jako straszak na leni i udawaczy szukajacych wiecznych wymowek do tego, zeby porzadnie sie postarac. Ja osobiscie w Australii mialem do czynienia z piecioma roznymi procesami wizowymi: wiza studencka (dla siebie), wiza permanent resident (dla siebie), wiza partnerska i stalego pobytu (dla zony), wiza turystyczna (dla siostry) i aplikacja o obywatelstwo (dla siebie i dla zony). No i przezylem, nie mowiac juz o tym, ze nawet nie bolalo. :banana:

A tu cos o Polsce, kosciele i rasizmie

http://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/62345-zabronil-kobiecie-wejscia-do-kosciola-bo-trzymala-na-rekach-ciemnoskore-dziecko-jest-zarzut

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 29 cze 2017, o 12:56
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Masowe nadużywanie pojęc w ostatnch latach stało się wielkim problemem.
Zgadza się - patriotyzm, wyklęci, wstawanie z kolan, dumna Polska. Na wymioty człowieka zbiera jak słyszy kompletną degradację znaczenia tych słów
kamyk napisał(a):
Ostatni przykład potwierdzający regułę. Kaczyński kilka dni pojechał na Wawel odwiedzić grób brata. Po jednej stronie zebrała się grupka kilkunastu/kilkudziesięciu przeciwników, po drugiej stronie o wiele liczniejsza grupa przeciwników tych pierwszych. Obie grupy pokrzyczały na siebie i potem spokojnie rozeszli się do domów. To, że w mediach niektórych przedstawia się niemalże wizję wojny domowej to już jest problem tych którzy na takie proste manipulacje się łapią.
Na szczęście póki co, po tylko jednej stronie nie ma więcej Ryszardów Cybów.
Córka prezydenta też na Wawel jeździ i co, widziałeś kogokolwiek czekającego na nią? Dalej nie rozumiesz i chyba nie zrozumiesz o co chodzi bo to dla ciebie za trudne. Ryszardy Cyby? Szkolenie w szeregach Młodzieży Wszechpolskiej trwa, a że kursy są dosyć szybkie to pewnie niebawem będą dalej idące akcje
kamyk napisał(a):
Tak więc i można ponegocjować z Chińczykami, co wkurza Rosję i USA, i można i z tymi.

Z Chińczykami ale o czym?
kamyk napisał(a):
Określany jako Megarusofobiczny rząd Szydło
Putinowi z ręki jedzą, a nie megarusofobiczny. Sami się tak nazywają dla zamydlenia oczu. O książce o Macierewiczu słyszałeś?
kamyk napisał(a):
Wystarczy, że założysz sobie dziś fundację na rzecz glbt, fundację na rzecz trans, queer i inne qwerty czy jakiś centrum monitorowania zachowań rasisotowskich, faszystowskich i innych owskich i żyjesz jak pączek w maśle nie robiąc nic i składasz wnioski o dofinansowanie. Czyste żebractwo, a niejednokrotnie pożytek z takiej fundacji dla ogółu jest zerowy.
Zgadza się i coś takiego należy eliminować
kamyk napisał(a):
Jestem w Irlandii tylko dzięki własnej zaradności, odwadze i chęci. Ja nie byłem uchodźcą, który przyjeżdżał z wyciągniętymi rękoma po socjal. Nikt mi na bilet nie dał, nikt mi na początku na hostel nie dał, nikt mi mieszkania i pracy nie szukał. Nikt za mnie spraw urzędowych i podatkowych nie załatwiał. Niektórzy naprawdę dalej żyją w świecie w którym wydaje się, że przed 2004 r. to nigdzie nie można było wyjeżdżać. Jak ktoś miał kasę mógł sobie wszędzie wyjechać. Lata przed rokiem 2004 Polacy swobodnie wjeżdżali sobie do Irlandii znajdowali pracę, z taką tylko różnicą, że trzeba było sobie załatwić pozwolenie o pracę, przedłużyć wizę. Nie było to nic trudnego.
Jesteś dzięki tej Unii. Nie mieszaj możliwości wyjazdu turystycznego do możliwości osiedlenia się choćby tymczasowego. 3 miliony wyjeżdżających Polaków po 2004 nie wzięło się znikąd
kamyk napisał(a):
Cywilizacyjny skok widać spowodowany jest też tym, że Polska od zawsze ma potencjał i trudno, żeby się cywilizacyjnie nie rozwijała. Ciekawe są statystyki porównujące siłę nabwyczą przecięntego wynagrodzenia Polaka z lat 1995, 2000 i 2012. Wyraźny skok jest o dziwo między rokiem 1995 a 2000.
Jest skok, ponieważ kurs dolara leciał w dół, a pensje szły w górę
kamyk napisał(a):
Według tego kryterium to jak możesz (jeśli to robisz) oglądać autorytety w studio TVN, które grzmią o zagrożonej demokracji, a wielu z nich to wysocy funkcjonariusze PZPR, komunistycznych służb specjalnych szkolonych w Moskwie, sędziowie skazujący opozycjonistów m.in w stanie wojennym, redaktorzy którzy w swoich gazetach bronią najgorszych komunistycznych zbrodniarzy z lat 40-tych i 50-tych. Dobre. Dobrze wiemy, że jeśli Piotrowicz pójdzie drogą Giertych czy Marcinkiewicza to na drug dzień będzie zaproszony do rozmowy z Moniką Olejnik.
Tacy funkcjonariusze to obecnie przykleili się do PiS, sędziowie również. Kwestia czasu, kiedy zaczną opowiadać jak Piotrowicz, że byli wrogo nastawieni do PRL :mrgreen: Piotrowicz jest na tyle skompromitowany, że nikt by mu ręki nie podał, co najwyżej za rolę świadka koronnego dostałby złagodzenie kary. Gdzie ty widzisz te obrony zbrodniarzy komunistycznych?
kamyk napisał(a):
Ciekawe czy Michnik jest w stanie poradzić sobie na wolnym rynku. Przez całe lata żył jak pączek w maśle, będąc finansowanym z budżetu państwa. Dziś skończyły się dotacje od państwa i nagle krzyk, że wolnośc mediów zagrożona.

jako jeden z powodów dla których wolnośc mediów w PL jest zagrożona wymienia się ezygnowanie przez urzędy z prenumeraty „Gazety Wyborczej” oraz zaprzestanie kupowania w niej reklam i ogłoszeń przez spółki Skarbu Państwa. Ponadto wolność ma być zagrożona, bo rząd promuje bohaterskie postawy Polaków w czasie II wojny światowej i nie uważa, abyśmy byli odpowiedzialni za Holocaust. Absurd.
Na niedostatek reklam to jakoś Rydzyk ostatnio narzekał :wysmiewacz:
kamyk napisał(a):
Porównanie do propagandy Urbana obecnej TVP to już szczyt beszczelności i obrażanie ludzi solidarności. Ciekawe czy Gwiazda, Walentynowicz, Frasyniuk, Bujak byli zapraszani w latach 80-tych do studia aby przestawić stanowisko Solidarności.
Propaganda Urbana do pięt nie dorasta obecnej TVP
kamyk napisał(a):
Ty wiesz Ritchie o czym w ogóle piszesz Wiesz co Urban robił w sprawie Przemyka albo ks. Popiełuszki?
TVP robi to samo w związku z wydarzeniami dotyczącymi PiS, bojówek MW i reszty tej czerwonej bandy


           
Post 14 lip 2017, o 12:46
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img

@kamyk
Dalej uważasz że wszystko jest w jak najlepszym porządku?


           
Post 14 lip 2017, o 18:15
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
A występowałaś/es kiedyś przed Sądem w Polsce?

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 15 lip 2017, o 12:31
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
A występowałaś/es kiedyś przed Sądem w Polsce?
Tak się składa - że w przeciwieństwie do ciebie - wiem co mówię ponieważ "występowanie przed sądem" czynię to zawodowo. Doskonale zdaję sobie sprawę z konieczności pewnych, ale drobnych i chirurgicznie precyzyjnych reform - tyle że aktualnie wygląda to tak że idziesz do lekarza z pryszczem na dupsku, a lekarz w ramach terapii ucina ci obie nogi.
A ty chyba wedle zasady - nie znam się ale się wypowiem bo to pewnie prawda co Wiadomości w TVP "podajo". Nie łykaj propagandy jak leming bez mózgu, bo obudzisz się w państwie identycznym jak PRL, a nawet gorszym gdzie wyroki będą wydawały na polityczne zamówienie trójki jak za wczesnej komuny

Wczoraj bardzo mi się spodobali pseudokibice z Krakowa. Na stadionie i w necie hasła "wypierd..ć z uchodźcami" a w realu - przemyt arabskich imigrantów do Polski :D


           
Post 15 lip 2017, o 15:05
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
Cytuj:
Nie łykaj propagandy jak leming bez mózgu, bo obudzisz się w państwie identycznym jak PRL, a nawet gorszym gdzie wyroki będą wydawały na polityczne zamówienie trójki jak za wczesnej komuny

w wyborczej to przeczytalas :D

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 16 lip 2017, o 02:11
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
W nocy z piątku na sobotę Senat przyjął, bez poprawek, dwie uchwalone w tym tygodniu w Sejmie nowelizacje - ustawy o ustroju sądów powszechnych, która zmienia m.in. zasady powoływania i odwoływania prezesów sądów przez zwiększenie uprawnień ministra sprawiedliwości oraz ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa zakładająca m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców ma wybrać Sejm (dziś wybierają ich środowiska sędziowskie). W środę z kolei do laski marszałkowskiej wpłynął projekt PiS nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, która umożliwia przeniesienie obecnych sędziów SN w stan spoczynku.


http://fakty.interia.pl/polska/news-lewica-demonstrowala-przeciwko-zmianom-w-sadownictwie,nId,2417754#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Zmiany wzbudzaja na pewno wiele pytan... ale czy wy aby nie przesadzacie z tym PRL-em? Moim zdaniem panstwo powinno miec wglad w to, co dzieje sie w sadownictwie, mimo jego niezaleznosci i miec wplyw na decyzje personalne, przynajmniej w niektorych sytuacjach. Nie ma stuprocentowej bezstronnosci, zawsze ktos bedzie mial jakies tam personalne poglady. Moze calkowita kontrola wyboru sedziow przez sejm to nie jest idealny pomysl, ale czy aby na pewno oni nie powinni miec nic do powiedzenia?

Chociazby w Australii rzadzaca partia ma wplyw na decyzje personalne w sadownictwie i nikt nie krzyczy odnosnie lamania demokracji. Karolcia - jako znawca tematu, czy mozesz sie przyjrzec ponizszemu opisowi systemu i wytlumaczyc mi, na czym polega roznica z tym, co PiS chce wprowadzic w Polsce? Dodam, ze australijski House of Representatives to odpowiednik polskiego sejmu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Judiciary_of_Australia

Cytuj:
Judges are appointed by the executive government, without intervention by the existing judiciary.[2] Once appointed, judges have tenure and there are restrictions on their removal from office. For example, a federal judge may not be removed from office except by the Governor-General upon an address of both Houses of Parliament for proved misbehavior.[3] Judges in Australia are appointed by the Executive government of the relevant jurisdiction, and most judges have previously practiced as a barrister. Federal judges may only serve until age 70.[3] There is no constitutional limit on the length of service of State court judges, but State laws usually fix a retirement age. For example, in New South Wales, judges must retire at age 72,[4] though they can remain as "acting judges" until age 76.

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 16 lip 2017, o 13:57
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
FIS napisał(a):
w wyborczej to przeczytalas :D
O prawie nie masz pojęcia, zero perspektywicznego myślenia - a próbujesz odwraca kota ogonem że to wyborcza kłamie. Tak właśnie działa ogłupianie propagandą w TVP. Zdajesz sobie w ogóle sprawę jaki jest cel tych "reform"? Obudzimy się niebawem w państwie PiS, w którym za krzywe spojrzenie na portret wodza dostaniesz 2 lata.
Jasiek napisał(a):
Zmiany wzbudzaja na pewno wiele pytan... ale czy wy aby nie przesadzacie z tym PRL-em?
Nie. Za komuny byli wyłącznie ludzie komuny, teraz mają być ludzie tylko PiS. Tacy pokroju Przyłębskiej. Wiesz między innymi co robi Sąd Najwyższy? Stwierdza ważność wyborów. Jak sądzisz, co orzeknie "SN" opanowany przez PiS jeśli wybory nie pójdą po myśli Kaczyńskiego? Dam ci wskazówkę: sprawdź co orzekł TK w sprawie niedawnej ustawy o zgromadzeniach


           
Post 16 lip 2017, o 14:28
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Do czego to doszło na tym forum, żeby Jasiek hamował rewolucyjną bojowość Karolcii. Pewnie nie po drodze mi z poglądami obojga, ale co odróżnia te dwie forumowe postacie. Karolcia w swoim antypisie będzie tam gdzie jest przez następne naście lat.Czyli nigdzie. Wyborów żadnych nie wygra. Jasiek i tak to ma wszystko gdzieś, ale sam widzi jakie są mechanizmy w innych krajach.
Oczywiście karolcia, forumowy ekspert prawny, raczej nie porówna jak to wygląda w Australii czy w Niemczech, najłatwiej nakręcać się i dzielić się na forum swoimi stanami lękowymi.

PS. Do czego to doszło, żebym Jaśka wychwalał. :)


           
Post 16 lip 2017, o 14:44
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2211

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Oczywiście karolcia, forumowy ekspert prawny, raczej nie porówna jak to wygląda w Australii czy w Niemczech
Słucham więc jak to wygląda w Niemczech. Partia jedna jedyna odsadza wszystko swoimi wiernymi idiotami bo ma takie prawo zapisane w ustawie?
Mówimy oczywiście o Niemczech XX-XXI wieku (Bundesrepublik Deutschland), nie lat 1934-39 (Drittes Reich)


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6587 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177 ... 330  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi