Nie bądź tylko Gapiem. Weź aktywny udział w dyskusji i zarejestruj się już teraz. Rejestracja

Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 330  Następna strona

Odpowiedz w temacie

Polska polityka


Luźne rozmowy na luźne tematy

Opcje      Szukaj
Post 16 sie 2022, o 21:59
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Ta, skoro potrzebujesz sobie stworzyć obraz idealnego antagonisty to mogę być nawet opłacanym przez Gatesa producentem roślinnych kotletów. Proszę bardzo.

Kamil, doczekamy się tego felietonu Bodnara? Bo bardzo jestem ciekaw argumentacji jego dość awangardowej opinii.

_________________
***** ***


           
Post 17 sie 2022, o 10:00
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Ta, skoro potrzebujesz sobie stworzyć obraz idealnego antagonisty to mogę być nawet opłacanym przez Gatesa producentem roślinnych kotletów. Proszę bardzo.
.


Nie, nie potrzebuję, tylko przykro mi patrzeć na ludzi, którym życie ustawia m.in taki wariat jak Grzesiowski.
Kilka dni minęło, gównoburza w mediach związana z Odrą już przeszła. Tobie pewnie już przeszło, skończyła się 2-dniowa miłość do planety. Jak żyć?


           
Post 17 sie 2022, o 10:44
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Aha. Media nie mówio czyli problemu ni mo? Zwłaszcza, że z tego co widzę to w mediach wciąż jest to temat nr1. Najśmieszniejsze jest to, że to ty jesteś dokładnie takim typem człowieka z którym próbujesz walczyć. Niesamowicie karykaturalna postać z ciebie. :D

Już przestań zaśmiecać ten wątek swoimi wysrywami, bo czasami da się tu coś poczytać rozsądnego.

DMN: Proszę o zaprzestanie wyzwisk w stosunku do innych użytkowników. Inaczej kolejne posty nie będą publikowane bez względu na treść.

_________________
***** ***


           
Post 17 sie 2022, o 12:09
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
Aha. Media nie mówio czyli problemu ni mo? Zwłaszcza, że z tego co widzę to w mediach wciąż jest to temat nr1. .

aha, czyli jak w mediach trąbią o tym, że 10% populacji umrze to mamy poważny problem.
Co poza psioczeniem na znienawidzony pis zrobiłeś w ostatnich dniach dla ratowania planety? Nie wystarczy mieć tylko słuszne - z linią partyjną mediów - poglądy.
Przestań cały czas rzucać inwektywami na lewo i prawo. Może twoi najbliżsi tolerują taki rynsztokowy język, ale nie ja.


           
Post 17 sie 2022, o 17:01
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
10 400 zł dla ukraińskiej kobiety jednorazowo. 650 zł na ukraińskie dziecko co miesiąc.
Kamil, Liwer, karolcia będą to spłacać z uśmiechem na ustach - tak każo Holecka i Werner.


           
Post 17 sie 2022, o 23:59
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 23 kwi 2006, o 15:29
Skąd: przybyszówka
Posty: 2646

Zobacz profil 
nie bedzie niczego :hahaha:
https://forsal.pl/biznes/aktualnosci/ar ... laski.html
kolejny bol dupy :hahaha:
https://www.tysol.pl/a89407-jest-napraw ... FN8fRyPYZw
:hahaha:

_________________
"Obrazek

Chcemy dialogu z Rosją, taką jaka ona jest !!!

http://www.youtube.com/watch?v=5DxhXflwC8I

OSTAFA NIE CZYTAM


           
Post 18 sie 2022, o 07:02
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Yeahhhhhh. Rząd wyrzuca pieniądze w błoto kupując kolejne kilkanaście milionów szczepionek, rząd ładuje miliardy złotych w skorumpowany kraj, który w każdej chwili może stać się prorosyjski - ale to nic, ważne ze sprzedano kilka koni i ryby w Niemczech padają.


           
Post 18 sie 2022, o 16:37
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2213

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
10 400 zł dla ukraińskiej kobiety jednorazowo. 650 zł na ukraińskie dziecko co miesiąc.
Kamil, Liwer, karolcia będą to spłacać z uśmiechem na ustach

Proste pytanie i odpowiedz wprost bez ściemy: te pierdoły to ty tak wypisujesz na zlecenie z Łubianki czy zwyczajnie ze swojej głupoty gdyż nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem zwykłego tekstu?
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... rczyk.html

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 18 sie 2022, o 20:24
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Czy ty nic poza powtarzaną medialną nagonką nie jesteś w stanie napisać? Masz problem, dzwoń, donieś - 17 852 32 72.

Z funduszem będą wałki i nadużycia. Ciekawe dlaczego wysokość kolejnego socjalna podali w hrywnach. Czego się wstydził Dworczyk? Tylko potem nie jęcz, że inflacja, że państwo zadłużone, że rozdawncitwo - spłacasz Pfizerowe perwersje Liwera i kamilowe marzenia o rozbiorze Rosji.

Słowo w słowo, przekaz w przekaz z gownem wylewającym się z tvn. Kompletnie zero pomysłu na własny pogląd. Zawsze wierna, jak pies, temu co powiedzą w TVN.

Póki co Ukraińcy leczą traumę na masowych zakupach w polskich galeriach handlowych.

Mega oszustwa przy zbiórkach dla Ukrainy to ciekawy temat. Wyrwał z Onetu reklamował zbiórkę na Raptora dla ukraińskich operatorów dronów. Zebrano 300 tys złotych, a kupiono....... dwa kilkunastoletnie Nissany Navara. Co najmniej 150 tys złotych jakiś oszust przytulił
Dziwię się jak można być tak głupim i naiwnym żeby wspierać takie zbiórki. Nie zdziwiłbym się gdyby zarabiała na tym jakaś rosyjska mafia.


           
Post 18 sie 2022, o 21:56
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda

Dołączył: 30 kwi 2003, o 21:45
Posty: 4400

Zobacz profil 
Cytuj:
Kamil, Liwer, karolcia będą to spłacać z uśmiechem na ustach - tak każo Holecka i Werner.


przestaniemy sie lubic jak mnie bedziesz z nim stawiał w jednym szeregu.

A odnosnie tego, ze jestem przeciw socjalowi dla ukrów już pisałem.

_________________
Obrazek

https://www.youtube.com/watch?v=hnxX-li ... yczekUwagi


           
Post 19 sie 2022, o 08:22
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Kamil - Od dwóch lat zauważalny jest dosyć szybki proces zacierania się różnicy pomiędzy zwolennikami PiS i totalnymi ośmiogwiazdkowcami. Niestety, ale to czemu PiS i jego medialny obóz się przeciwstawiał kilka lat temu, sam teraz kopiuje i stosuje z premedytacją. Chodzi o piętnowania ludzi, przypinanie im łatek i próby wykluczania z dyskursu. PiS kiedyś słusznie walczył z wykluczaniem moherów, pińcetplusów, piętnowaniem rodzin jako siedliska patologii, antykomunistów itd. Sam teraz ramię w ramię z propagandystami z tvn-u oczernia ludzi nazywając ich szurami, foliarzami, ruskimi onucami. Poziom bardzo prymitywnej propagandy w tvp dobił już chyba do maksymalnej skali. Lisa, Żakowskiego, Durczoka zastąpili Pereira, Janecki i Feusette. Bracia Karnowscy odpłynęli totalnie w stronę bronienia rządu za wszelką cenę, Pereira i całe tvp info w paniczny sposób boi się powrotu Tuska czyli utraty wysokich pensji, Ogórek to totalne dno, Ziemkiewicz ma na utrzymaniu córkę w Anglii, Sakiewicz i jego GiePol to już jawna ukraińska agentura.

Polityka covidowa i w sprawa podejścia do wojny na Ukrainie wywróciła całkowicie dotychczasowy porządek.Zamordystyczne pomysły segregacji ludzi na lepszych i gorszych to coś za co wielu wyborców PiS do końca będzie wypominać licznej grupie sanitarystów w gronie PiS. Nie wiem jak Ciebie może nie razić służalczość Dworczyka i całego PiS względem Ukrainy. PiS przez tyle lat bronił się przed imigrantami z bliskiego wschodu, a tymczasem lekką ręką sprowadził sobie i nadał ogromne przywileje 5 milionom Ukraińców. Brzydziłem się zawsze i dalej brzydzę polityczną poprawnością a tymczasem PiS nawet w sprawie języka (na Ukrainie vs w Ukrainie) stoi tam gdzie stoi lewactwo. PiS w tej chwili jest tym samym czym partia Camerona w UK - powoli wprowadzą wszystkie postulaty skrajnej lewicy.


           
Post 19 sie 2022, o 10:18
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Cytuj:
Brzydziłem się zawsze i dalej brzydzę polityczną poprawnością a tymczasem PiS nawet w sprawie języka (na Ukrainie vs w Ukrainie) stoi tam gdzie stoi lewactwo.


Ja jestem akurat stosunkowo poprawny politycznie, ale zupelnie nie rozumiem, dlaczego nagle zaczelo sie mowic w Ukrainie. Brzmi to po prostu niezrecznie, niepoprawnie. Przez lata mowilo sie na Ukrainie, na Bialorusi, na Slasku, na Tajwanie... i nagle teraz mowi sie w Ukrainie. Ja nawet nie rozumiem, co jest niepoprawnego politycznie w mowieniu "na Ukrainie".

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 19 sie 2022, o 11:25
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Jasiek, tak naprawdę dawniej mówiło się "w Ukrainie", "na Ukrainie" to dość nowy konstrukt. Generalnie obie formy są poprawne. Cała awantura bierze się z tego, że niektórym się wydaje, że świat w którym żyli, nigdy się nie zmieniał, a dopiero teraz ktoś próbuje wyrwać ich z wygodnej konserwy.

Powrót do formy "w Ukrainie" wiąże się z tym, że formą "na" określa się regiony zależne lub współzależne od Polski. Więc , żeby podkreślić suwerenność Ukrainy zaczyna się używać formy "w". Generalnie pseudoaferka, nic więcej.

_________________
***** ***


           
Post 19 sie 2022, o 14:23
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2213

Zobacz profil 
kamyk napisał(a):
Z funduszem będą wałki i nadużycia. Ciekawe dlaczego wysokość kolejnego socjalna podali w hrywnach. Czego się wstydził Dworczyk? Tylko potem nie jęcz, że inflacja, że państwo zadłużone, że rozdawncitwo - spłacasz Pfizerowe perwersje Liwera i kamilowe marzenia o rozbiorze Rosji.
Napisz uczciwie co znajduje się w tekście, zamiast rzucać hasło o 10 tysiącach dla Ukrainki i 650 zł dla dziecka, bo wyraźnie usiłujesz dać przekaz że to będzie dla każdej kobiety i na każde dziecko - oprócz dotychczasowych socjali. Fundusz dostał 8 mln zł więc jaki to ma wpływ na zadłużenie państwa czy inflację oraz spłacanie tego przez społeczeństwo? Być może będą wałki, być może nie. Nie sądzę aby się tak stało, aczkolwiek ręki nie dam sobie uciąć. Mam nadzieję, że do naduzyć nie dojdzie. Dlaczego w hrywnach? Może dlatego że beneficjenci będą głównie z terenu Ukrainy?
kamyk napisał(a):
Mega oszustwa przy zbiórkach dla Ukrainy to ciekawy temat. Wyrwał z Onetu reklamował zbiórkę na Raptora dla ukraińskich operatorów dronów. Zebrano 300 tys złotych, a kupiono....... dwa kilkunastoletnie Nissany Navara. Co najmniej 150 tys złotych jakiś oszust przytulił
Dziwię się jak można być tak głupim i naiwnym żeby wspierać takie zbiórki. Nie zdziwiłbym się gdyby zarabiała na tym jakaś rosyjska mafia.
Nie widziałam jakiegoś wysypu zbiórek. Swoją drogą o zarobkach ruskiej mafii, to Ukraińcy wkręcili ruskich że jest zbiórka na sprzęt dla kacapskiego wojska - i hajs poszedł na drony dla armii ukraińskiej :D
kamyk napisał(a):
PiS przez tyle lat bronił się przed imigrantami z bliskiego wschodu, a tymczasem lekką ręką sprowadził sobie i nadał ogromne przywileje 5 milionom Ukraińców. Brzydziłem się zawsze i dalej brzydzę polityczną poprawnością a tymczasem PiS nawet w sprawie języka (na Ukrainie vs w Ukrainie) stoi tam gdzie stoi lewactwo.
Zgadzam się z tym.
Liwer napisał(a):
Powrót do formy "w Ukrainie" wiąże się z tym, że formą "na" określa się regiony zależne lub współzależne od Polski. Więc , żeby podkreślić suwerenność Ukrainy zaczyna się używać formy "w". Generalnie pseudoaferka, nic więcej.
Tajwan czy Dominikana raczej nie są i nigdy nie były zależne od Polski :) OK, to są wyspy więc wytłumaczeniem może być właśnie ten charakter geograficzny (chociaż Australia czy Japonia też są wyspami, a jednak mówimy w Australii, w Japonii. Ale takie tereny jak Sahara czy Syberia oraz państwa - Węgry, Słowacja, Litwa, Łotwa (ale już nie Estonia)? Po prostu taki jest język polski i tyle.

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 19 sie 2022, o 14:55
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
Węgry, Słowacja, Litwa, Łotwa spełniają kryterium zależności. Australia i Japonia to ciekawe przypadki, może chodzi o rangę terytorium? Bo raczej nie wielkość, np. jest "na Grenlandii", która jest terytorium duńskim. Tak samo Syberia czy Sahara zawsze były komuś podległe. Trzeba by językoznawcę popytać, język ewoluuje. Mnie bardziej razi dopuszczenie formy "chłopacy" niż awanturka o Ukrainę.
Tak samo feminatywy były powszechnie używane 100 lat temu, ale z jakiegoś względu teraz najwięksi patrioci dostają sraczki na dźwięk słów marszałkini albo posłanka. :D

Przywileje dla Ukraińców z czegoś muszą wynikać. Skoro PiS nie ma zamiaru pozwalać im na siebie głosować, to zapewne jest jakaś sensowna przyczyna takiego wsparcia.

_________________
***** ***


           
Post 19 sie 2022, o 23:25
 Re: Polska polityka
Legenda
Legenda
Avatar użytkownika

Dołączył: 29 sie 2004, o 11:25
Skąd: Sydney
Posty: 8376

Zobacz profil 
Ja mimo wszystko nadal bede uzywal formy "na Ukrainie", podobnie jak na Wegrzech, na Slowacji, na Bialorusi, na Lotwie. I raczej malo mnie interesuje, co poprawni politycznie czy poprawni jezykowo na ten temat mowia. Takie sztuczne zmiany, zeby przypodobac sie Ukraincom wygladaja cokolwiek nieszczerze i falszywie, a co najwazniejsze, do niczego nie prowadza.

Nie mowiac juz o tym, ze Ukraincom najprawdopodobniej kompletnie zwisa czy mowi sie "na Ukrainie" czy "w Ukrainie".

To mi przypomina dyskusje z pewnym idiota anglista z Rybnika kilkanascie lat temu, ktory twierdzil, ze w polskim jezyku poprawna forma to "Roman Povazhny", a nie "Roman Powaznyj". I uwierzcie mi - facet przebijal kazda osobe piszaca w tym temacie, stad przydomek "idiota".

_________________
Regards from Sydney
Jasiek

It's ok to disagree with me. I cannot force you to be right


           
Post 20 sie 2022, o 14:36
 Re: Polska polityka
Medalista GP
Medalista GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 20 kwi 2003, o 00:24
Skąd: z Rzeszowa, ze Stali
Posty: 2213

Zobacz profil 
Kamil napisał(a):
A odnosnie tego, ze jestem przeciw socjalowi dla ukrów już pisałem.
Generalnie różnica pomiędzy socjalem teraz (dla wszystkich obcokrajowców spoza EEA i Szwajcarii), a możliwościami tego socjala przed wojną sprowadza się do tego, że aktualnie nie jest wymagane aby ukraiński beneficjent (ale tylko ten który przybył na terytorium RP po 24.2.2022) posiadał zatrudnienie.
Liwer napisał(a):
Skoro PiS nie ma zamiaru pozwalać im na siebie głosować,
Udział Ukraińców w wyborach do sejmu i senatu wymaga zmiany konstytucji. Ewentualnie "odpowiedniej wykładni" Trybunału Kucharki.
Jasiek napisał(a):
I uwierzcie mi - facet przebijal kazda osobe piszaca w tym temacie, stad przydomek "idiota".
Lektura płodności niektórych autorów nakazuje wstrzymać się z wiarą jako że konkurencja spora i mocno naciska ;)

_________________
Marsz marsz Dąbrowski, z ziemi polskiej do Wolski


           
Post 21 sie 2022, o 10:02
 Re: Polska polityka
Uczestnik GP
Uczestnik GP
Avatar użytkownika

Dołączył: 30 lip 2006, o 18:46
Posty: 1592

Zobacz profil 
A tymczasem w zamachu zginęła córka putinowskiego propagandzisty, która niedawno twierdziła, że Ukraińcy to nie ludzie i powinni wymrzeć. A Ci nie dość, że wymrzeć nie zamierzają, to jeszcze powolutku zabierają się za Krym. Oj, ciężkie dni dla kamyka się szykują.

Co ciekawe pluje się o Ukraińców w centrach handlowych, ale o ruskich bawiących na europejskich plażach to już się nie zająknie. :wink:

_________________
***** ***


           
Post 22 sie 2022, o 05:43
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Jasiek a co powiedziałbyś na zmianę nazwy pierogi ruskie na pierogi polskie albo ukraińskie?

Tak, z 90% którzy coś tam majaczą w amoku o ruskich robi tak bo tak wypada, a co sąsiedzi powiedzą. Moda? Uleganie medialnej narracji?


           
Post 22 sie 2022, o 09:51
 Re: Polska polityka
Reprezentant kraju
Reprezentant kraju
Avatar użytkownika

Dołączył: 18 sty 2005, o 18:08
Posty: 585

Zobacz profil 
Liwer napisał(a):
A tymczasem w zamachu zginęła córka putinowskiego propagandzisty, która niedawno twierdziła, że Ukraińcy to nie ludzie i powinni wymrzeć. A Ci nie dość, że wymrzeć nie zamierzają, to jeszcze powolutku zabierają się za Krym. Oj, ciężkie dni dla kamyka się szykują.

Co ciekawe pluje się o Ukraińców w centrach handlowych, ale o ruskich bawiących na europejskich plażach to już się nie zająknie. :wink:

Polecam ci sprawdzić czy ona tak naprawdę powiedziała, bo tego typu wrzutki są wpuszczane dla takich mało myślących. Mówisz że zabierają się za Krym... No to już tylko czekać jak przed Świętami Bożego Narodzenia azov będzie defilowal na placu czerwonym, tuż za nimi internetowi bojowcy z Polski :)
Nie wiem skąd taka nakazowa radość, mimo wszystko z aktu terroru. Rację mają ci co apelują o jak najszybsze zakonczenie konfliktu. Im dłużej on trwa tym większe prawdopodobieństwo że wymknie się ]on z pod kontroli. Takim właśnie niekontrolowanym aktem był ten zamach. Obie strony są dzikie, nieobliczalne i nie mają nic wspólnego z cywilizacją zachodnią. Polski interes narodowy nakazuje dbać tylko i wyłącznie o dobro polskiego narodu - zamiast cieszyć się z głupiej akcji (która może być rozgrywką rosyjską) zainteresowałbym się jednak załatwieniem kontraktu na norweski gaz i stanem polskiej Armii.


           
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6589 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240 ... 330  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Narzędzia



Skocz do:  

Uprawnienia

Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów


cron

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL

Original style by phpBBservice.nl & New Design style by ZeNaNLi